DJI alarm!

lukaszn19 / 2008-09-25 02:45
DJI zbliza sie znowu do poziomu okolo 10 500-10 600 raz juz sie odbil od tego miejsca i nie sadze by znow sie odbil a ten poziom to ostatnie ramie formacji Batter Fly Pattern (dodam tylko ze to b.wiarygodna formacja, swiadczy o tym odbicie od nie tylko ze w gore bylo chyba z +7) ale teraz nie ma przeslanek na to by te wsparcie wytrzymalo czyli ten rejon moze zostac przelamany duza czerwona swieca i potem jeszcze pare dni spadku narazie nie znam kolejnego wsparcia ale sprzedaje dzis nawet obligacje bo mozna sporo stracic jakbym mial akcje to w 1 kolejnosci bym, sprzedal niewazne jakie DJI pocignie wszystkow dol (oczywiscie jest opcja ze odbije w gore od tego poziomu ale obserwujcie i osadzcie sami)pzd
Wyświetlaj:
lukaszn19 / 2008-10-10 02:04 / Tysiącznik na forum
przeczytajcie znow komentarz z przed paru dni i spojrzcie co sie dzieje na DJI i co za tym idzie na calym swiecie
jestem ciekaw ile osob mnie posluchalo i na DJI nadal nie wyglada to dobrze i dna nie widac pzd
lukaszn19 / 2008-10-10 04:17 / Tysiącznik na forum
anzlizujac dokladniej DJI po dzisiejszej sesji powoli przeychodzi mi do glowy jakies odbicie, ale nie moglem znalezsc potwierdzenia w skaznikach fibo, poniewaz wszystkie opory z 6miesi. wykresu zostaly przebite dlatego postanowilem wrocic do wykresy 3 letniego (tylko takie mam jakby ktos wiedzial skad moge wzac np.z 5 czy 10 lat bylo by fajnie) i przeanalizowac jeszcze raz i tak zadna formacja (taka np. jak ostatnio zostala przelamana b.wiarygodna widac po ostatnich spadkach) nie moze zaistniec poniewaz musza byc spelnione pewne kryteria (inaczej poziomy)ktore zostaly juz miniete a wiec super pewnego miejsca odbicia nie mozna okreslic ale znalazlem cos optymistycznego otoz wytyczylem nowy kanal tredu (oczywiscie spadkowy) opierajacy sie na 2 gornych wierzcholkach i 2 dolnych (raczej to ten odzwierciedlajacy obecny trend) i tak DJI jest przy dolnej granicy jego i rowniez z wykresu 3 letniego udalo mi sie ustalic opor (korzystajac z techniki wzniesien zewnetrznych) na tym samym poziomie co mamy teraz DJI, czyli na tym samym co dolna krawedz kanalu i to moze zapowiadac jakies odbicie i to od jutra!!!! dodam tylko ze zbiegiem okolicznosci indeks BOVESPA ma identyczna sytuacje ktory rowniez by wskazywal na odbicie. jezeli DJI mimo sprzyjajacych warunkow jednak przelamie opor to kolejne jakies opory znalazlem na poziomie 7500 i 6 000 ( uwazam ze po koncu zapowiadanego odbicia DJI tam dotrze) pozyjemy zobaczymy, jezeli jutro sie to sprawdzi to ustale gorna granice odbicia i w cos wejde krotko terminowo pzd i udanych inwestycji z glowa
max1224 / 2008-10-10 08:18 / Tysiącznik na forum
taki wykres możesz przeanalizować na stooq na miesięcznym pokazuje wykres od roku 1971 czekam na Twoje wnioski mi wychodzi dość silny opór w okolicach 7500 ale nawet nie robiłem żadnych pomiarów ani obliczeń więc będzie niedokładny pozdr
lukaszn19 / 2008-10-10 13:21 / Tysiącznik na forum
hi rano europa tonie dalej czekam na DJI jak to wsparcie padnie latwo to bedzie duza swieca czerwona( to wsparcie to najsilniejszy opor jaki bedzie mozna zaobserwowac w najblizszym czsie te 7500 i 6000 nie sa tak silne )ale poczekamy zob
lukaszn19 / 2008-10-07 01:20 / Tysiącznik na forum
nie myslalem ze to tak szybko nastapi ale kolejny opor zostal przelamany i to dosc wyraznie, linia kanalu spadkowego rowniez (trzeba wytyczyc nastepny wiekszy) i teraz obserwowac ile ta fala spadkowa pochlonie http://www.bi3.pl/img/5408dji%2006.10.08.bmp spojrzcie mimo wszystko jak swieca idealnie miesci sie w wyznaczonych oporach, a to wykres z przed paru dni http://www.bi3.pl/index.php?image=img/733gggg.bmp dziala fajnie tylko kwestia interpretacji i szybkosci reakcji
krzysiek29 / 2008-10-04 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Bessa ABC co o takich opcjach myslisz S&P
A-poziom fibo 38,2% 1268,03
potem nastapila korekta czyli B-1440,24
a aktualnie kreslimy C-poziom fibo 61,8% 1077,70
gorzej bedzie jesli caly czas kreslimy A wtedy bessa moze zejsc nawet fibo 100%
769,54
lukaszn19 / 2008-10-04 13:37 / Tysiącznik na forum
hi mowisz tu o takich "stalowych" poziomach ja uzwywam formacji ABCD, XABCD, Butter fly,Gartley itp. i podstawiam do wykresow duzo wiecej poziomow (mam ich z 16)ktore sprawdzaja sie znakomicie (wiedze czerpie z ksiazki danielewicza "geometria Fibo.") poziomy sprawdzaja sie prawie w 100% tylko trzeba umiec je odpowiednio interpretowac i szybko reagowac(z dnia na dzien) bo tak sie zmieniaja praktycznie sytuacje na gieldzie a poziomy fiboo pokazuja ci miejsca w ktorych bedzie sie cos dzialo i wtedy trzeba zajac odpowiednia strone a wrazie przebicia poziomu strone przeciwna. jest to chyba najlepsza technika analizy wykresow przynajmniej najbardziej sie sprawdza tylko nauka jej troche zajmuje ja juzz ladne pare miesiecy dzien w dzien przegladam wykresyi analizuje, a co do SP500 to spogladam na niedo ale zadko glownie na DJI bo to on dyktuje warunki i teraz jest przy waznym wsparciu i przt dolnej granicy kanalu to raczej na krotka mete w poniedzialek odbicie ale jak przebije to masakra bo dalej nie ma narazie duzych wsparc pzd
krzysiek29 / 2008-10-04 14:25 / Uznany Gracz Giełdowy
jak mozesz to napisz strategie DJ na najblizszy czas
lukaszn19 / 2008-10-05 03:33 / Tysiącznik na forum
duzo juz tu napisalem o tym co mysle na przyszlosc, w pon powinno odbic ale ogolnie jak przebije 10 300 i odbije sie od dolu to dluzszy czas bedzie spadac
Zeus52 / 2008-10-05 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej mówiąc,jeśli dobrze zrozumiałem,gdy to wsparcie stanie się w oporem?
lukaszn19 / 2008-10-05 21:55 / Tysiącznik na forum
dokladnie na tym to polega naprawde swietna sprawa i naprawde b.skuteczna dlatego tez ze nie zajmujesz jednej twardo strony tylko dzialasz elastycznie np.fibo daje poziomy przy ktorych bedzie wiekszy opor lub wsparcie czasem sa to poziomy poparte formacjami to czyni je bardziej wiarygodnymi i sa tam wieksze ruchy, tak jak ostatnio, analizowac trzeba nauczyc sie samemu i obserwowacnp.jak mamy trend spadkowy i indeks dochodzi do wsparcia to mozemy czesc akcji kupi i czekac na odbicie ,a czy jest to wiarygodny pozim musimy ocenic to sami np.ilosc lini nalozonych na siebie z techniki wewnetrznej.zwenetrznej,ekspansji i formacje, troche skomplikowane ale dla osob posiadajacych konta maklerskie gdzie mozna szybko reagowac jk dla mnie zloty srodek w fundach to tylko na wiekszych wsparciach mozna zarobic bo zadlugi czas transferow pzd
Zeus52 / 2008-10-05 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Wiele rzeczy o których czasami ja,czy Ty piszemy to "sztuka dla sztuki" dla funduszowców,a takim jestem. Jednak uważam,że trzeba być otwartym na wszystko...zresztą AT jest taka sama dla wszystkich...tylko timing trochę inny .
lukaszn19 / 2008-09-25 02:54 / Tysiącznik na forum
dodam jeszcze ze obecnie sa 3 wazne poziomy (wsparc,oporu zalezy czy rosnie czy spada) 10 500 11 00 11 400 tam zachodza zmiany kierunkow za jakis czas oczywiscie sie przesuna
lukaszn19 / 2008-09-30 01:16 / Tysiącznik na forum
mam nadzieje ze ci co mieli w akcjach posluchali jak pisalem pare dni wczesniej i nie stracili to bylo do przewidzenia
lukaszn19 / 2008-10-01 02:53 / Tysiącznik na forum
wczoraj nie mialem czasu nap ale ze bedzie jakies odbicie to nie trzeba byc geniuszem zeby je przewidziec, a sytuacja na DJI po dzisiejszym dni poprawila sie wiecej niz myslalem i tak teraz gorny rejon to tak jak wczesniej 11 000 (mozliwe ze od niego odbije w dol) a te dolne to okolo 10 550 i te 10 300 (ktorego wczesniej jeszcze nie zaznaczylem od ktorego sie teraz odbilo) i jak znowo przebije 10 550 i odbije sie od niego od dolu, to raczej przebije 10 300 to.....bedzie fala spadkow tylko ze pewnie juz nie takie duze czerwone swiece ale systematyczne opuszczanie, mysle ze to b.realny plan poniewaz ramie ostatniej formacji uwazam za b.wiarygodne i na powstanie czegos nowego co by moglo podciagnac indeksy w gore trzeba bedzie poczekac ,oki podsumowujac najblizszy miesiac moze wiecej w dol z drugiej strony na gieldach nic nie jest pewne, 10 550 to najblizszy poziom do obserwacji potem 10 300 i dlugo nic pzd (jak cos sie zmieni to nap.)
lukaszn19 / 2008-10-03 04:59 / Tysiącznik na forum
jak ktos chce zob jak wyglada taki wykres z formacja i poziomami fibonacciego ktore opracowuje to moze zob, uaktualnilem do 02.10.08 http://www.bi3.pl/index.php?image=img/733gggg.bmp
lukaszn19 / 2008-10-02 22:20 / Tysiącznik na forum
widzicie co sie dzieje tak jak pisalem
Zeus52 / 2008-09-30 11:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ciąg dalszy?Pzdr
max1224 / 2008-09-30 11:15 / Tysiącznik na forum
nastąpi
LordFury / 2008-09-30 14:20 / portfel
Byle szybko, bo już kusi, żeby zacząć powoli dobierać akcyjne...

Przy okazji - macie może gdzies po ręką skład portfela Allianza Akcji Plus? Bo z Unionem/Skarbcem/Legg Mason/Arką da się coś zrobić, ale funduszy Allianza nie mogę znaleźć. Dzięki i pozdr.
Zeus52 / 2008-09-30 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry! Sprostowanie. Alianz3=80%WIG20, SKAR3=90%WIG20,a SEB3=WIG
max1224 / 2008-09-30 16:22 / Tysiącznik na forum
większość naszych funduszy nie podaje takich informacji nie wiedzieć czemu wyjątki stanowią te które posiadasz niestety to nie tak jak w ML HSBC czy Templetonie tam byłoby to nie do pomyślenia
Zeus52 / 2008-09-30 16:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
W ML5 można prześledzić całą ich politykę inwestowania. Gdy np Zijing Mining na przełomie 2007/08 spadał o 50%(mimo wzrostów złota)fund skupował ich akcje,co zaowocowało później,w marcu/kwietniu,gdy podczas spadków złota Zijing miał codzienne wzrosty po kilkanaście procent...to uchroniło nas wtedy przed większymi stratami. Przy max wzroście fund zaczął pozbywać się akcji,które "zrobiły już swoje"...czyli,że oni robią to samo,co my próbujemy...kupuj,gdy leje się krew itd. No ale co się dziwić...szkoła Murphiego! Natomiast jeśli chodzi o nasze fundy...spróbuj się czegoś dowiedzieć...wielka tajemnica!?
Zeus52 / 2008-09-30 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem tylko tyle,że w Skandii alianz akcji,jak i Seb akcji to spółki 100%WIG20
Zeus52 / 2008-09-30 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Amen!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy