Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dla dziecka:samodzielna inwestycja czy fundusz posagowy (np.Amplico)?

Dla dziecka:samodzielna inwestycja czy fundusz posagowy (np.Amplico)?

mantra / 2008-02-26 16:07
Córka na chrzciny dostała pewną sumę pieniędzy. Chcemy zainwestować je tak aby miała cos na start. Byłam przekonana aby zainwestować je samodzielnie w mbanku (tak inwestuję z myślą o naszej emeryturze z dobrym skutkiem). Ale po rozmowie ze znajomą zaczęłam wątpić, może bardziej opłaca się zaiwestować w jakis fundusz posagowy dla dziecka, z ubezpieczniem, np. Amplico life itp. Bardzo bym prosiła o konkretne argumenty za i przeciw. Aha, w przypadku samodzielnej inwestycji myślę o Unistabilny wzrost (zawsze mogę zrobić konwersję). Co radzicie?
Wyświetlaj:
lusia09 / 2009-08-26 15:53
Najlepiej zainwestwoć pieniążki tak aby procentowały na przyszłość. Dobrze jest założyć fundusz, taki portfel inwestycyjny na przyszłośc dziecka (może to być fundusz zamrożony czyli taki który procentujwe bez możliwości wybierania pieniążków i według mnie najbardziek korzystny albo taki który daje możlwiośc wybrania jakiejś sumy w razie potrzeby). można od razu wrzucić jakąś określoną kwote na fundusz lub co miesiąc regularnie wpłacać jakąs mniejszą kwotę. Gdybym ja miała teraz taki fundusz zagwarantowany od rodziców byłoby mi na pewno lżej dklatego gratuluje pomysłu dla dziecka. W razie pytań proszę o wiadomośc olaovb@gmail.com

Pozdrawiam i niech dzidzia dobrze się chowie:):)
TosemJa / 188.33.74.* / 2009-08-26 14:00
Najlepiej zainwestwoć pieniążki tak aby procentowały na przyszłość. Dobrze jest założyć fundusz, taki portfel inwestycyjny na przyszłośc dziecka (może to być fundusz zamrożony czyli taki który procentujwe bez możliwości wybierania pieniążków i według mnie najbardziek korzystny albo taki który daje możlwiośc wybrania jakiejś sumy w razie potrzeby). można od razu wrzucić jakąś określoną kwote na fundusz lub co miesiąc regularnie wpłacać jakąs mniejszą kwotę. Gdybym ja miała teraz taki fundusz zagwarantowany od rodziców byłoby mi na pewno lżej dklatego gratuluje pomysłu dla dziecka. W razie pytań proszę o wiadomośc olaovb@gmail.com

Pozdrawiam i niech dzidzia dobrze się chowie:):)
EEdukacja i opieka zdrowotna głupcze / 83.29.129.* / 2008-07-11 20:20
Edukacja i opieka zdrowotna głupcze
XLS / 83.6.157.* / 2008-07-11 22:33
Heh krótko i mądrze. Co za rzadkie zjawisko :]
PatronX / 2008-07-11 19:39 / portfel / Bywalec forum
Zobacz:

http://patbank.pl/goldfinance/404/3/

kontakt z doradcą jest bezpłatny.
Paulina Giemza / 78.133.158.* / 2008-07-11 10:06
zajmuje sie zabezpieczaniem przyszłosci dzieci i swoje tak zabezpiczyłam.tel do mnie 691-276-075 porozmawiajmy
krzysiek29 / 2008-07-08 22:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Poczekaj do nastepnego roku na inwestycje. A teraz wrzuc na konto oszczednosciowe.Nie pchaj sie w fundusze zdarzysz a na takim uni stabilny tak cale nic nie zarobisz. Jesli na jesieni nastapia spadki a calkiem mozliwe i indeksy spadna na poziomy Wig 20 w okolice 2000 mozna pomyslec o funduszach akcyjnych najlepiej wig 20 gdyz one zaczna pierwsze rosnac nastepne srednie i malutkie. pozdr
kilah / 2008-07-08 15:07
kup córce mieszkanie, to co dostała - wpłać w gotówce - na resztę kredyt
wynajmij mieszkanie i niech się spłaca
córka będzie zadowolona z takiego "posagu"
XLS / 83.5.192.* / 2008-07-09 23:30
Niekoniecznie teraz jest dobry moment na zakup mieszkań, chyba że w Chorwacji lub Rumunii. Poza tym, wynajmowanie jest wbrew pozorom dosyć trudne, pracochłonne i ryzykowne....
marcin au / 213.158.197.* / 2008-07-02 15:32
kup , jej obligacje o zmiennym oprocentowaniu, albo lokatę z ubezpieczeniem (żeby nie płacić belkowego)

fundusz posagowy = ściema
najwięcej zarabia na tym fundusz, nie dość że biorą opłaty za wpłaty to tez obcinaja z 0,5-2% rocznie od tego co zgromadzili za tzw. zarządzanie.
enzo 1 / 2008-07-02 17:16
Chyba znasz odpowiedz na pytanie
jesli sama to robisz to nie potrzebujesz tymbardziej teraz utrzymywać gangu wszelkiej maści agentów od polis i ubezbieczeń i będziesz miała większą mobilność w razie czego
a to bardzo ważne bo niewiesz co będziesz potrzebować i dokladnie w którym momenicie.

Wiec jesli dalej sam zajmiesz się inwestycjami dla swojej corki napewno lepiej na tym wyjdziesz.

powodzenia
Edukacja i opieka zdrowotna głupcze / 83.29.124.* / 2008-07-10 21:27
Edukacja i opieka zdrowotna głupcze
Edukacja i opieka zdrowotna głupcze / 83.29.129.* / 2008-07-11 20:19
Edukacja i opieka zdrowotna głupcze
Sandra Hońdo / 83.25.254.* / 2009-08-23 13:00
witam, jestem agentem ubezpieczeniowym OVB firmy ktora obiektywnie podchodzi do swoich klientow i umow z nimi zawieranych zajmuję sie rownież funduszami posagowymi inwestycjami i ubezpieczeniami dlugoteminowymi na terenie Bielska-Białej i okolic. Chętnych proszę o kontakt telefoniczny 512078555 porozmawiamy doradze wytłumacze a jeśli będą PAństwo zainteresowani podpiszemy umowę. Zapraszam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy