Forum Forum dla firmKsięgowość

Dla kogo kasa fiskalna od stycznia?

Dla kogo kasa fiskalna od stycznia?

Money.pl / 2006-12-21 20:07
Komentarze do wiadomości: Dla kogo kasa fiskalna od stycznia?.
Wyświetlaj:
franc / 2006-12-22 10:39
Już dawno powinny być te przepisy ujedolicone,albo kasy mają wszyscy albo nikt.Ja zakładałem sklep i na dzieńdobry musiałem kupić kasę, za pół roku już tego obowiązku nie było, to jest chore!! Mój sąsiad ma 4 sklepy od 90 r i nie ma ani jednej kasy, a niech ktoś zobaczy jak wygląda handel na bazarach:szara strefa największa jaka maże być, nikt nie ma kas fiskalnych, i jak tu można mówić o uczciwej konkurencji.
fr / 83.28.98.* / 2006-12-22 10:37
Już dawno powinny być te przepisy ujedolicone,albo kasy mają wszyscy albo nikt.Ja zakładałem sklep i na dzieńdobry musiałem kupić kasę, za pół roku już tego obowiązku nie było, to jest chore!! Mój sąsiad ma 4 sklepy od 90 r i nie ma ani jednej kasy, a niech ktoś zobaczy jak wygląda handel na bazarach:szara strefa największa jaka maże być, nikt nie ma kas fiskalnych, i jak tu można mówić o uczciwej konkurencji.
żegnalski / 83.17.92.* / 2006-12-22 09:55
Czy grupa Chlebiowski (PO)-Błochowiak (SLD) juz na trwale wyłączyła automaty hazardowe z obowiązku instalacji w nich kas fiskalnych ? Skutecznie o to zabiegali w poprzedniej kadencji, może warto do tego wrócić i zobaczyć ponownie ten duet wsparty osobą Jezrego Jaskierni !
A dla niewierzących w sojusz PO + SLD jest to przykład juz z poprzedniej kadencji sejmu.
Jadwiska / 89.229.193.* / 2006-12-21 20:07
Takie lekceważące podchodzenie do drobnych przedsiębiorców powoduje, że wszyscy normalni ludzie masowo uciekają na granicę, zamiast tutaj pracować. Nie dość, że człowiek niby "jest na swoim",. czasem musi dokładać do interesu, to jeszcze władze wymyślają coraz to nowe przeszkody. Niech zabiorą koncernom, takim jak Orlen, Era, Siemens, a nie niszczą malutkich (bo mały to za dużo powiedziane).
andrzej m. / 62.141.242.* / 2006-12-27 01:07
kasa fiskalna dla małego przedsiębiorcy to likwidacja firmy gdyż wystarczy z ołówkiem w reku policzyć ile w ciagu roku się zarobi , jezeli sie ma małe obroty, po kupnie kasy koszty przewyzszą dochody ,toco to za interes. Trzeba by na trwałe ujednolicic zapis , oczywiscie z wyjąkami.Dlaczego ludzie rezygnują z handlu na koniec roku, no aby nie przekroczyć i tak już zaniżonego przez instytucje sumowo obrotu w ciagu roku, przeciez przy takim obrocie dochód jest minimalny a wydatki bardzo duze, powinno się ziwekszyć sumę obrotów tak jak to jest winnych krajach np. u sasiadów, czekam na taką decyzję , pisze o handlu drobnym i tanim towarem wymagającym duzopracy, to powinno sie szanowac aby praca na własny rachunek przynosiła zysk, Szczęśliwego Nowego Roku. 2007.

Najnowsze wpisy