Forum Forum finansoweBanki

Dlaczego banki boją się emerytów?

Dlaczego banki boją się emerytów?

Money.pl / 2006-01-21 10:30
Komentarze do wiadomości: Dlaczego banki boją się emerytów?.
Wyświetlaj:
basky / 83.23.83.* / 2006-01-23 15:07
Proszę spojrzeć na prognozy demograficzne (patrz: statystyka), wg których obecny 70. latek dożyje dłużej niż
40. letni klient banku, bo ten pierwszy przeżył już te zagrożenia, które dopiero czyhają na młodszych. Tych oczywistości zdają się nie dostrzegać banki, bo co im tam nauka !!!
ekonomista J / 81.210.119.* / 2006-02-08 11:23
no własnie - banki, to nie są "normalne" firmy komercyjne działałjące na konkurencyjnym rynku, tylko twory pośrednie pomiędzy urzędem a firmą, dlatego, że są organizacjami dużymi, BARDZO zbiurokratyzowanymi i działają na rynku BARDZO regulowanym.
Panie real, proszę pamiętać, że w bankach pracują URZĘDNICY. I choć bank, jako całość jest firmą nastawioną na zysk, to ci urzędnicy sa nastawieni tylko na wykazanie się minimalnym nakłądem wysiłku, a to w wielu przypadkach oznacza "łupienie" naiwnych, oszukiwanie - czy też dzialanie na granicy oszustwa, oraz unikanie tematów trudnych - a takim są własnie osoby starsze. Zamiast zastanowić się, jak na nich rozsądnie zarobić, to banki wolą ich uniknąć, bo to kłopot....
basky ma zupełną rację - osoba 70-letnia ma całkiem spory oczekiwany czas życia...
Na szczęście JUŻ nie wszystkie banki i nie wszyscy pracownicy bankowi tak się zachowują, ale nieststy jeszcze ciągle większość z nich.
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 12:27
Szanowni Państwo na tym forum. Mimo, że nie jestem pracownikiem banku, ani nigdy nie byłem, to muszę przyznać, że patrzycie na banki jak na kolejny urząd państwowy, a nie jak na zwykłą firmę, która musi utrzymać się na konkurencyjnym rynku i przede wszystkim musi przynieść ZYSK swojemu właścicielowi(elom). Wydaje mi się, a nawet jestem pewny, że sprawa kontaktu emerytów z bankami, to nie kwestia DYSKRYMINACJI, lecz RYZYKA. Bank głównie obraca pieniędzmi powierzonymi przez klientów (również udziela kredytów z tych środków). I tu zaczyna się konflikt interesów - KAŻDY wpłacający do banku oczekuje wysokiego oprocentowania i przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWA swoich pieniędzy, natomiast każdy kredytobiorca oczekuje od banku minimum formalności, minimum zabezpieczeń, minimalnego oprocentowania no i maksymalnej kwoty kredytu. No i teraz pytanie - jak musiałby się zachować bank, aby spełnić te wzajemnie wykluczające się oczekiwania. Odpowiedź może być banalna - a mianowicie, wszystkie straty powstałe z udzielania wysoce RYZYKOWNYCH kredytów może pokryć bank ze swoich zysków. No właśnie, tylko czy w gospodarce wolnorynkowej jest sens prowadzenia firmy tylko po to aby wypracowany zysk przeznaczać na pokrycie strat??? Jeśli ktoś z państwa uważa, że może pracować np. przez rok tylko po to, aby pokryć straty, które w związku z tą pracą powstały, to proszę spróbować. I na koniec pytanie do nas jako społeczeństwa - jeśli uważamy, że taki bank - wysokiego ryzyka by się przydał, to może zachęcić rząd, aby powołał taki bank państwowy finansowany z budżetu, który nie dyskryminowałby nikogo, kredyty dawałby każdemu i na wszystko, a ewentualne straty pokrywalibyśmy wszyscy z naszych podatków?? Ale rozsądnie mówiąc - przecież to już było!!!!
emeryt / 83.28.202.* / 2006-01-22 08:32
Biedne banki, oj bardzo biedne.Aż trzeba się politować. A tak na prawdę to robią w Polsce złote interesy. Dziękujemy Balcerowiczowi.
Zbynio / 62.69.194.* / 2006-01-21 11:21
A dlaczego banki nie chcą wprowadzić kart kredytowych zabezpieczonych lokatą? W czym jest problem z tym zabezpieczeniem? mBank od samego początku takie zabezpieczenie przewidywał w przyszłości i do tej pory niezrealizował.
ed / 193.41.231.* / 2006-01-26 11:41
Sprawdź w Kredyt Banku - mam taką kartę zabezpieczoną lokatą:-)
real / 81.219.244.* / 2006-01-21 11:59
Sprawdź w Millennium. Nie wiem, czy nadal mają taką ofertę, ale ja mam kredytówkę z takim zabezpieczeniem. Pozdro
Roman / 83.8.110.* / 2006-01-21 10:58
Nie tylko banki dyskryminują, kolejne poprawki ustawy emerytalnej okradają emerytów, a banki lubią bogatych (lub potencjalnie bogatych).Skoro rząd(y) RP okrada(ją) emerytów to bank z okrazionymi nie chce robić interesu.
barbara b. / 83.21.246.* / 2006-01-21 10:30
funkcjonujące przy r-ku bankowym ubezpieczenie równiez dyskryminuje osoby starsze, pomimo złozenie lokat na dłuższy okres. jest to absurdalne i tak samo dyskryminujace. bank chętnie tylko przyjmuje pieniądze.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: