Forum Forum nieruchomościOferty

Dlaczego jest tak mało ofert od osób prywatnych na portalach?

Dlaczego jest tak mało ofert od osób prywatnych na portalach?

GracA / 2009-01-20 16:10
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak mało osób zamieszcza na portalach ogłoszenia prywatne? Przecież zamieszczając ofertę na portalu nic nie muszą płacić agencji.
Wyświetlaj:
maku 73 / 85.222.86.* / 2010-03-12 23:48
sprzedajacy wpadaja w sieci pośredników
maku 73 / 85.222.86.* / 2010-03-13 00:01
a wyglada to tak, że sprzedający wystawia bezpośrednią ofertę sprzedaży i na dziesięciu zainteresowanych większa połowa to przedstawiciele agencji. Jak jeszcze nie ma ruchu wśród prywatnych kupujacych to sprzedajacy po jakims czasie mięknie i ulega eleganckiej perswazji którejś z aganecji i albo daje jej wyłączność na sprzedaż, albo angażuje w temat kilka agencji w zamian za prowizję od sprzedazy. Swoje mieszkanie sprzedałem w zeszłym roku sam, wychodzac z założenia, że wystarczy mieć przecietne IQ lub nawet trochę poniżej aby samemu w Warszawie to zrobić, nie nabijając pośrednikowi 3% prowizji za na prawdę niewspólmierne zaangażowanie do otzrymanej zapłaty.
zosia1199 / 79.190.148.* / 2015-01-29 14:09
jeżeli nie stać cię na pośrednika to sprzedawaj sam, ale później nie płacz że coś poszło nie tak
ona gość / 95.41.146.* / 2016-06-07 08:10
A co ma pójść nie tak ? Agencje bombardują każdego kto wystawił ofertę prywatnie . Mają z tego kasę .Jest jeszcze notariusz który wszystko sprawdza .
Profesor / 2010-03-12 17:09 / Bywalec forum
To dowód na niesamodzielność społeczeństwa. Wynik bezstresowego wychowania, zaszczepienia wiary w autorytety, specjalistów, analityków, ekspertów.
hania. / 83.6.207.* / 2010-03-13 08:14
Zgadzam sie z powyższą opinią. Bezmyślna wiara w autorytety nas gubi. Brak własnej analizy i przemyśleń.
kwachs / 2010-03-12 16:20 / Tysiącznik na forum
Jak sprzedawałem mieszkanie, to dałem ogłoszenie w jakimś serwisie nieruchomościowym. Moje ogłoszenie natychmiast zostało skopiowane przez całe stado agnecji i pojawiło się kilkanaście razy (z różnymi cenami i lekko zmodyfikowanymi opisami). Tak więc ogłoszenia prywane po prostu giną wśród agencyjnych. Poza tym wiele ogłoszeń to ściemy z agencji - chodzi o to, żeby zwabić klienta i jak już zadzwoni, skontaktuje się z agencją, to wtedy dalej wciska mu się ściemę, próbuje sprzedać jakieś inne mieszkanie itp.
angel13 / 89.229.50.* / 2010-03-13 16:50
To dlaczego nie zadzwoniłeś do tego stada agencji ze nielegalnie zamieścili twoje mieszkanie???? przecież to podwałcenie standarów zawodowych, za ta są kary. Ale widocznie było ci to na ręke...A może ogłoszenia prywatne za mało sie promują na portalach??? W końcu jedno darmowe ogłoszenie nie zapewni sukcesu sprzedaży...
onagość / 95.41.146.* / 2016-06-07 08:22
Ludzie szukają ofert bezpośrednich , ale straszenie przez pośredników że są sprzedający nie rzetelni , że oszukują itd powoduje to że sprzedający wybierają w końcu pośrednika . To też mniej kosztuje bo to agencje płacą za wystawianie na portalach ofert, podbijanie , przedłużanie itd. Dostałam ostatnio ciekawy link . Czy lepiej mieć agenta na wyłączność czy kilku na umowę otwartą . To jak z dzieckiem ! Czy chcemy żeby naszym dzieckiem opiekowało się kilka osób , ale byle jak , czy jedna ale rzetelnie ? Jak to jest że dzwonią z agencji mówiąc że mają klienta na oglądanie mieszkania nie mając podpisanej umowy i zgody na promowanie mieszkania ? Więc skąd mają tego klienta ? Agencje między sobą udostępniają nieruchomości wystawiane na sprzedaż ? Popieprzona polityka . Kiedyś tego nie było i było dobrze .
sakuranna / 2015-07-30 14:55
Myślę, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tej oczywistej sprawy: jedno ogłoszenie nie wystarczy. Gdy firmy sprzedają swoje mieszkanie, to informacja o tym pojawia się wszędzie (na początku stara się o to firma, później ogłoszenia są powielane przez kolejne katalogi mieszkaniowe, które nie chcą zostać w tyle). Wydaje mi się, że brakuje wiedzy o portalu, na którym swoje ogłoszenia mogliby zamieszczać zarówno deweloperzy, jak i zwykli ludzie. Dajmy na to ogłoszenia na takim gumtree bardzo szybko giną, po za tym (według mnie) portal jest niezbyt atrakcyjny wizualnie, chociaż spełnia swoje zadanie. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać na portalem nieruchomosci.com.pl - co prawda górują tam ogloszenia deweloperskie, ale każdy może dodać tam swoje prywatne ogłoszenie (również na wynajem) + są artykuły tematyczne, które przyciągają poszukujących mieszkań. Myślę, że może to być odpowiedź na brak portali łączących mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego ;)
luk_as / 2009-10-13 18:58
Zgadza się, właśnie jestem w poszukiwaniu mieszkania i co ogłoszenie to przez pośrednika. A to dlatego, że agenci wyłapują każde ogłoszenie zamieszczone przez osobę prywatną. Szkoda, tym bardziej że prowizje nie są niskie.
aga737 / 79.191.198.* / 2009-06-17 20:28
Jest tak małoofert prywatnych dlatego że agencje szybko zamazują prywatne oferty - spychają na dalsze strony - mniej odwiedzane
lunasz / 2009-10-09 16:01
Prywatnie i owszem sprzedałam domek maly,ale mam problem z dużą nieruchomością pod biznes.
Podpowiecie coś?
235mada / 2010-01-09 23:07
Jak masz problem z dużą nieruchomoscia, to oddaj ją w rece profesjonalistom.

Najnowsze wpisy