Forum Polityka, aktualnościKraj

Dlaczego nie ma głosowania przez internet? Bo straciłyby PO i PiS, a zyskał Korwin-Mikke

Dlaczego nie ma głosowania przez internet? Bo straciłyby PO i PiS, a zyskał Korwin-Mikke

Wyświetlaj:
humer / 89.229.4.* / 2014-06-28 15:50
Władze Norwegii wycofują się z prób wprowadzenia głosowania elektronicznego. Wyborcy obawiają się o tajność głosowania, nie ma też dowodu, że możliwość oddania głosu przez internet zachęciłaby do udziału w wyborach osoby zazwyczaj niegłosujące - uzasadniono." Dlatego!
tak_to_jest / 88.156.227.* / 2014-06-07 19:56
Po prostu Rosjanie bez problemu dzięki swoim hackerom mogli by regulować kto wygra w Polsce a kto nie.
Teraz mają trudniej.
Emeryt - były energetyk / 83.14.98.* / 2014-05-29 21:44
Dlaczego nie ma głosowania przez Internet ? Mam 66-lat jestem emerytem i mam kłopot z chodzeniem.
romo / 89.66.207.* / 2014-05-29 14:30
Pan z Uniwersytetu W. pewnie ma dużo czasu żeby sobie chodzić i delektować się wyborami, ale są ludzie tacy jak ja którzy niemało pracują poza miejscem zamieszkania i głosowanie przez internet było by jedyną możliwością oddania głosu
KONRAD ADENAUERE / 89.151.16.* / 2014-05-29 13:58
W ŻYCIU NIE ZAGŁOSUJE NA PIS . NIECH WAS POPIERA TYTUS Z TELEWIZJI REPUBLIKA. MNIEJSZOŚĆ STARCZY NA KOLEJNE PRZEGRANE WYBORY. PO POPARŁY MILIONY WYBORCÓW, BO SIĘ BOJĄ WILDSTAINA, KAMIŃSKIEGO ITP. TAK KACZKO WYGRASZ W SĄDZIE NAJWYŻSZYM, TAK JAK JA W NSA .
Igorewski / 212.91.12.* / 2014-06-04 15:17
Czy może to ty byłeś w Magdalence w 1989r? Jeżeli tak to dobrze cie rozumiem
debos / 95.49.125.* / 2014-05-29 14:54

BO SIĘ BOJĄ WILDSTAINA, KAMIŃSKIEGO

Ochłoń chłopie. Co ma do tego strach? A na SLD, PSL nie głosują też ze strachu? Strach kieruje wolnym narodem? A Ty na PIS ze strachu nie zagłosujesz? Czy podobnie jak ja uważasz, że ta czereda nie ma ani intelektualnych ani emocjonalnych kwalifikacji do rządzenia krajem i dlatego podobnie jak ja na nich nie zagłosujesz? Dla tych którzy cenią sobie stabilność, racjonalne rządzenie i przewidywalność nie ma lepszej alternatywy dla PO. To cała tajemnica
asdfa / 195.116.88.* / 2014-05-29 13:16
hahah ,gdyby wybory byłyby przez internet,,, to o fałszerstwach nikt by nigdy się nie dowiedział..0 dowodów;) zero komisji. to już teraz są z tym problemy.. no ale sa mężowie zaufania,protokoły ,,a internetowo ,,hahah
Misiek609 / 79.110.203.* / 2014-05-29 13:20
błąd :) już teraz analiza statystyczna pokazuje oszustwa, a przecież głosując elektronicznie dane te nie będą schowane pod dywan. Każdy będzie mógł je pobrać i zobaczyć wiarygodność.
ważniak / 83.4.143.* / 2014-05-29 11:07
Niema E-wyborów nie dlatego, że są złe lub dobre dla innych partii tylko dlatego, że poprzez atak cybernetyczny można by było zmienić je na korzyść jednaj lub drugiej, a przy referendach zmieniać poglądy Polskich obywateli.

A co do frekwencji wystarczy dać przymus głosowania wszystkim obywatelom oraz znieść debilny próg wyborczy 5 % ( który wprowadzili tylko po to by neonazistowskie lub skrajne ugrupowania nie mogły wchodzić do parlamentu ale nie przewiduje że są też małe ugrupowania mniej skrajne) wtedy cała elita rządząca odzwierciedlała by naród i obywateli.

ponad to znieść prawo do głosowania w Więzieniach i samych więźniów odbywających karę, kto to widział żeby bandyci i oszuści oraz ludzie nie odpowiedzialni decydowali o składzie parlamentu czy senatu nie mówiąc już o urzędzie Prezydenta.rozumiem każdy może się zmienić ale dopiero jak odpokutuje i odbędzie wyrok nawet za alimenty których nie płaci.
Johntra Volta / 195.238.227.* / 2014-05-29 12:38
A co jeśli on za poglądy polityczne jest zamknięty i oszustwa prokuratorów, którzy chcieli go okraść?
wiwan / 2014-05-29 11:36
Ostatnią kwestię załatwia pozbawienie praw obywatelskich istniejące w polskim KK i czasem stosowane. Więzień też obywatel i sam fakt skazania nie może tych praw pozbawiać ze względów konstytucyjnych.
przypadkowe spoleczenstwo / 83.28.151.* / 2014-05-29 10:36
Polacy nie akceptuja kapitalizmu w tym wydaniu / to juz zgnily przerzytek/ potrzebna TRZECIA DROGA ktos musi stworzyc nowa partje ...
dex / 194.152.51.* / 2014-05-29 10:17
wtedy komisje wyborcze i PKW straciloby mozliwosc falszowania wiec napewno do tego nie dopuszcza
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-05-29 10:12
Są miejscowości, w których praca za najniższą krajową, ba na umowę zlecenie jest cudem, bo rządząca PO nie zrobiła nic dla przyciągnięcia jakiegokolwiek inwestora ( i pomaga jak może zachodniej konkurencji w stosunku do polskich firm rodzinnych zapewne aby je dobić ) a mimo to jak widzimy ... że wygrywa miażdżącą większością ! Daleki jestem od PiSowsko-macierewiczowskich teorii spiskowo- fałszerskich ale jak widzę jakie wałki można uskuteczniać to też mam niestety poważne obawy. Mówimy o miejscowościach w których PiS swoją niezrównoważoną i dyktatorską manierą rządzenia sie samozlikwidował bo każdy myślący człowiek tego nie toleruje. I to w zderzeniu z dużą ilością głosów nieważnych ( zapewne z wypisanymi na listach w poprzek " życzeniami w stosunku do ulubionych kandydatów ) pokazuje, ze trzeba dla Narodu ( prawie 78 % społeczeństwa nie głosowało nie widząc sensu zamiany tych samych d... na kanapach ) stworzyć NOWĄ SOLIDARNOŚĆ NIE UPAPRANĄ W OBECNY SEJMOWO- POLITYCZNY UKŁAD, KTÓRY POZA DOJŚCIEM DO WŁASNYCH INTERESÓW POSŁÓW I ICH RODZIN - DLA POLSKI NIE GWARANTUJE NICZEGO. Czas myśleć o nowych wyborach bo nasz kraj GINIE !!!
max 1953 / 109.243.186.* / 2014-05-29 14:21
Dwie kwestie:
- jeżeli w Szwajcarii, Norwegii czy Stanach (a nawet w Estonii) takie wybory się sprawdzają - to dlaczego nie w Polsce ? Jest skąd brać wzory. Jedyna sprawa to zabezpieczenia przed fałszerstwami - i to należałoby przemyśleć (są chyba do tego jacyś fachowcy)
- frekwencja. Abstrahując od tego że wiele osób idzie i oddaje głos nieważny (jak ja) - bardzo wielu nie opłaca się na wybory chodzić. W dużych miastach - gdzie punkt wyborczy jest w promieniu powiedzmy 1-2 km od miejsca zamieszkania i można tam dojść lub dojechać komunikacją miejską - frekwencja nie jest relatywnie najgorsza. Ale gdy z jakiejś wsi czy niedużego miasteczka do właściwego punktu wyborczego jest 20-30 km a komunikacji w niedzielę prawie nie ma (a za bilet autobusowy trzeba jeszcze zapłacić !) - większość wyborców po prostu wybory "olewa" - po co tracić czas, pieniądze i nerwy ???
gd -zachod / 93.167.218.* / 2014-05-29 09:43
okolo 2 miliony polakow glosowalo by z zagranicy !
tego sie boja !!!!!
m ś / 91.192.123.* / 2014-05-29 09:04
O jakiej demokracji mówimy ?
Ten kto przebywa poza granicą Polski może jedynie głosować na listy wystawione w Warszawie- przekręt z kpiną w stosunku do tak często używanego słowa "DEMOKRACJA.
Frekwencja wyborów do tzw UE / UE - tabun ludzi-która umożliwia bałagan prawny, bezprawie, intrygi - wrogość do społeczeństwa państw członkowskich/ jest wymowna i daje światło we współwinność w łamaniu wszelkich możliwości w podwyższaniu jakości życia przeciętnemu Kowalskiemu.
Arts900 / 83.21.16.* / 2014-05-29 09:00
Pomimo tego że z pewnymi pomysłami głoszonymi przez KM się zgadzam, to jednak nie mogę sie oprzeć wrażeniu że zachowuje sie on jak częściowo niepoczytalny, wcale mnie to nie bawi bo w jakimś sensie reprezentuje on mnie za moje pieniądze.
zxc12 / 217.91.215.* / 2014-05-29 09:15
zgadza się, on ma sporą widzę i często zbyt skrajnie chce przedstawić pogląd i wychodzi zbyt trodne do strawienia jeśli chce sie to potraktować dosłownie. Znając jego program warto te słowa brac z przymróżenim oka, ja też mam nadzieję że skoryguje troche swoje zachowanie i że media nie będą za wszelką cenę wyszukiwały tylko i wyłacznie jego pod kątem sensacji, bo to bardzo nieuczciwe jest.
wacek kolortysda / 212.14.47.* / 2014-05-29 08:34
To jest kpina z demokracji i wolności obywatelskich te propagandowe czary nad wynikami głosowania do EP. Frekwencja na poziomie 20% [średnia krajowa] jest jednoznacznym głosem negatywnym wobec instytucji UE oraz wobec stylu uprawiania polityki oraz meritum polityki realizowanej przez rządzących. Te propagandowe czary to nic innego jak propaganda PRL pomnożona razy 100. " Nie o take Polske " walczyłem.
bsf / 46.45.103.* / 2014-05-29 08:30
POglądy godne głupców doprowadziły Polskę do całkowitej demoralizacji. Właśnie w ten sposób tworzy się fałszywy obraz Polski gdzie każdy magister z miernym wykształceniem humanistycznym głosi jakoweś BZDURY !
KOMPROMITACJA w tzw. wyborach do PE niczego was nie nauczyła tak jak Tuska dwukrotna wizyta w Liceum w Gorzowie !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy