Forum Polityka, aktualnościKraj

Dlaczego polscy przedsiębiorcy boją się innowacji?

Dlaczego polscy przedsiębiorcy boją się innowacji?

Wyświetlaj:
Waldemar Lipowski / 2013-10-09 21:35
Racja. Wszystko odbyło się bez zarzutu, każde wystąpienie wnosiło coś nowego, nie było tzw. "zapychaczy". Oby tak dalej!
Stefan82 / 89.76.55.* / 2013-10-13 18:05
Tegoroczna Konferencja wypadła dobrze. Jestem "stałym bywalcem" i przyznam, że organizatorzy z roku na rok podnoszą poprzeczkę coraz wyżej. Czekam na kolejną edycję :)
Michał78 / 159.205.187.* / 2013-10-05 18:05
Panie Waldemarze, muszę przyznać Panu pełna rację. Polscy prelegenci spisali się na medal, podobnie jak organizatorzy kongresu, który kolejny rok udowodnili, że potrafią organizować bardzo profesjonalne kongresy :)
Waldemar Lipowski / 2013-10-04 15:09
Jestem na świeżo po kongresie i muszę przyznać, że konferencja została przygotowana bez zarzutu. Prelegenci poruszali tematykę związaną z innowacyjnością w sposób ciekawy i przejrzysty. Można tez wysnuć optymistyczne wnioski- wystąpienia polskich prelegentów nie ustępowały tym wygłoszonym przez zagranicznych gości, także powoli, ale stopniowo gonimy światową czołówkę.
MaciekBiernacki / 2013-09-29 16:26
Witam! Konferencja "Biznes to rozmowy" już niebawem, bo 3 października. Pragnę poinformować, że pojawiły się nowe, już ostatnie nazwiska prelegentów kongresu: David van den Berg z Vidyo, Katarzyna Pąk z Ericsson, Mirosław Suszek, Agnieszka Mirkowska i Maciej Jędrak. Zapraszam więc wszystkich, którzy zakupili bilety na kongres do Warszawy. Osoby, które nie zdołały zakupić biletów, a chcą obejrzeć transmisję z konferencji zapraszam na emisję na żywo na stronę internetową od godz. 10.

Maciek Biernacki
Online Expert BiznesToRozmowy.pl
MaciekBiernacki / 2013-09-16 13:27
Konferencja jest dla każdego kto wyraża chęć uczestnictwa; nie ma żadnych ograniczeń. Co do biletów można je zakupić na stronie internetowej kongresu "Biznes to rozmowy". Cena za bilet to 1200 zł netto. Zapraszam serdecznie!

Pozdrawiam,
Maciek Biernacki
Online Expert BiznesToRozmowy.pl
ludwiczeq / 89.76.55.* / 2013-09-15 19:08
A gdzie można dostać bilety na kongres? Czy zwykły człowiek z ulicy może sobie wejść i posłuchać? ;)
Waldemar Lipowski / 2013-09-03 17:26
Sam pracuję w firmie, gdzie stosowanie innowacyjnych, nietypowych rozwiązań jest warunkiem koniecznym do utrzymania się na rynku. Zresztą dotyczy to większości prężnie działających firm. Tematy, jakie będą poruszane na tegorocznym kongresie, wydają się zatem ciekawie dobrane i jeśli wszystko zostanie przedstawione na tak wysokim poziomie jak rok temu, to kongres ma szansę stać się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce.
Marek Bochun / 89.67.90.* / 2013-09-04 20:06
Popieram Pana opinię, również pracuję w firmie gdzie stale wdrażamy nowe rozwiązania. Moim zdaniem bez rozwoju i ciągłego ulepszania nie ma szans na utrzymanie się na tak rozwijającym się i konkurencyjnym rynku.
Jestem bardzo ciekaw tematów jakie będa poruszane na tegorocznym kongresie. Ubiegłoroczny nie zawiódł mnie i liczę, że w tym roku będzie tak samo.
Z niecierpliwością czekam na wydarzenie jak również wystąpienia prelegentów. Do zobaczenia 3 października!
Maciek Biernacki / 178.42.100.* / 2013-08-16 19:58
Większość firma rzeczywiście jest konserwatywna, jeżeli chodzi o innowacyjność i stosowanie nowych technologii.
Może uczestnictwo w Kongresie i wymiana doświadczeń z innymi(bardziej innowacyjnymi:) doda odwagi?

Zaprszam na Kongres, 3 października.

Pozdrawiam
Maciek Biernacki
Online Ekspert BiznesToRozmowy.pl
Tomasz czyli ja / 83.28.123.* / 2013-07-25 02:45
Poszukiwanie innowacyjnych pomysłów wymaga trochę wolnego czasu, możliwości "ponudzenia się" w czasie pracy, ja mam o tyle komfortowo że programuję i kiedy najdzie mi ochota to sobie przeglądam nieraz przypadkowe serwisy i fora internetowe. Ale przez jakiś czas jak pracowałem po 10h dziennie - nawet bez soboty, nie ma siły żeby jeszcze czymś dodatkowo się zajmować... w sobotę odsypianie i co, niedzielę - resztkę wolnego czasu od pracy poświęcić? Nie da rady. To jest chyba główna przyczyna w wielu małych firmach, na pewno nie w większości bo większość jest faktycznie konserwatywna, ale znam wielu takich przedsiębiorców którzy żeby wyjść na swoje zap....ją (i ich pracownicy też) po 10 - 12 h na dobę (szef jeszcze więcej), no i mimo największych chęci nie ma za wiele możliwości na szukanie jakichś innowacyjnych rozwiązań, na ryzykowanie

Najnowsze wpisy