Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego RPP nie redukuje stóp?

Dlaczego RPP nie redukuje stóp?

Money.pl / 2008-11-10 15:10
Komentarze do wiadomości: Dlaczego RPP nie redukuje stóp? .
Wyświetlaj:
Aga, Kraków / 195.150.63.* / 2008-11-16 13:58
Ludzie, weźcie się do pracy i nie zrzędźcie. Ja zarabiam 700 zł. miesięcznie, mąż niewiele więcej i żyjemy. Wam za to wiecznie mało... Cały świat tnie stopy i cóż po tym? Mamy jakieś efekty wymierne? A skąd o tępy narodzie kryzys zachodnich gospodarek? Czy Wy nadal nie dostrzegacie, że pseudo-potęga UK, USA, Irlandii, Islandii - zbudowane zostały już nawet nie na piasku, a na różowym obłoczku? Że Amerykanom żyło się dobrze, bo kupowali i żarli w nieskończoność za kredyty udzielane pod zastaw trzykrotnie zastawionych kredytów. Na szkolnictwo, służbę zdrowia nam brakuje? A ilu z was chadza do lekarzy wyłącznie po lewe zwolnienia? Kto z was gasi światło w szkolnym czy szpitalnym kiblu? Zastanówcie się, jak gospodarujecie waszym krajem i waszymi pieniędzmi, a później narzekajcie. Mnie tam żyje się dobrze, nie chodzę głodna ani obdarta. Moja córka również. Szczekacie na Balcerowicza. A skąd wzięła się potrzeba jego reform? Ponad 1000% inflacji w 1990 roku? Czy nie z waszych wiecznie niezaspokojonych żądań płacowych? Więcej, więcej, więcej... Świat zniszczą, ale właśnie "przeciętni Kowalscy".
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 09:51 / Bywalec forum
obniżki stóp procentowych chcą zapewne spekulanci, którzy obkupili się w zachodnią walutę, a tu złotówka, aż tak bardzo nie traci jakby się chciało, aby taciła. Po za tym dalsze osłabianie złotego doprowadzi do jeszcze większych problemów ze spłatą kredytów hipotecznych we frankach, a następnie spadków cen nieruchomości, problemów firm budowlanych itd.
A zatem obniżenie stóp procentowych w takim momencie może mieć jak najbardziej negatywny wpływ na gospodarkę i b.dobrze robi RPP, że nie obniża stóp procentowych.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 21:37
Czarna Chmura, dlaczego uprawiasz propagandę na forum i wypisujesz głupstwa?
Dlaczego inni obniżają stopy niemal do zera, a my mamy upierać się przy 6 procentach? I jak piszesz, trzymać je aż "do końca kryzysu"?
Skala problemów z kredytami jest poważna, ale stan gospodarki opartej na eksporcie i popycie wewnętrznym jeszcze poważniejszy.
Dlatego Knitter trafnie taki dylemat skomentował: "Jedno jest pewne, że Rada w obecnej sytuacji musi podjąć Salomonową decyzję. Oby z pożytkiem dla wszystkich obywateli".
Czarna Chmura1 / 2008-11-13 08:40 / Bywalec forum
Nie zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, bo to co teraz robią banki centralne to jest czysty keynesizm, który jest przyczyną obecnego kryzysu, a nie neoliberalizm, czy też monetaryzm, jak to głoszą niektórzy znani ekonomiści.
Ameryka prowadziła przez ostatnie lata rządów republikanów politykę keynesizmu, mianowice sztucznie podtrzymywała rozwój gospodarczy poprzez nadpodaż pieniądza poprzez spekulacje kredytami hipotecznymi i dawanie kredytów każdemu, czym wywołała pierwszy kryzys jakiś rok temu, następnie kontynuowała politykę keynesizmu w celu ratowania spekulantów, czy też wielkie instytucje finansowe powiązane z republikanami, poprzez obniżanie stóp procentowych i zwiększnie podaży pieniądza na rynku amerykańskim. Ale oczywiście ta złodziejska polityka na szkodę Ameryki, wywołała jeszcze większy kryzys. Cholera wie może zrobili to specjalnie.
A żeby jeszcze rozszerzyć moją wypowiedź to dodam, że amerykańska gospodarka ostatnich lat opierała się w dużym stopniu na imporcie, tak więc spadek wartości dolara doprowadził do spadku konkurencyjności amerykańskich towarów i doprowadził do kryzysu w branży wytwórczej.
Obecne wspieranie bankrutów to jest także keynesizm.
jasassa / 84.38.18.* / 2008-11-21 20:49
Ty jesteś nie analityk tylko prorok... Cały świat jest w błędzie, jest tylko jeden oświecony czyli TY. Odpuść sobie...
blablaaa / 80.2.126.* / 2008-11-12 11:00
To co podwyzszamy :0
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 11:15 / Bywalec forum
pownniśmy w miarę możliwości trzymać na niezmienionym poziomie, aż do końca kryzysu.
cz4ja / 83.26.29.* / 2008-11-12 10:47
zapewne Czarna Chmura1 ma kredyt w ocbej walucie i nie widzi calej sytuacji jasno...... ciecie stop spowoduje dalsze Mocne oslabienie polskiej waluty.....

o odnoesnie podsumowania w/w osoby cytuje...
A zatem obniżenie stóp procentowych w takim momencie może mieć
jak najbardziej negatywny wpływ na gospodarkę i b.dobrze robi
RPP, że nie obniża stóp procentowych.
,,,,,,

CO TO ZA BZDURY !! :)
NIE obnizenie stop bedzie mialo negatywny wplyw na gospodarke.. :) a RPP troche zaspalo.

czyli reasumujac zupelnie inaczej jak pisze w/w osoba.

z tego co czytam i widze wiekszosc ekonomistow podziela moj punkt widzenia.
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 11:14 / Bywalec forum
nie mam kredytu we frankach, a co do stóp Ameryjanie zjechali ze stopami niemal do 0, a mimo to wchodzą w recesję.
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 11:18 / Bywalec forum
"wiekszosc ekonomistow", cha, cha, a w RPP zasiadają nieekonomiści.
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 11:22 / Bywalec forum
mam jeszcze jedno pytanie: czy obniżenie stóp procentowych spowoduje obniżenie kursu złotego i super zarobek dla spekulantów, czy też nie?
a propos mojego rzekomego kredytu we frankach, to ja mogę o Tobie powiedzieć, że nakupiłeś tych dularów mnogo i teraz chciałbyś na nich zarobić.
Czarna Chmura1 / 2008-11-12 11:23 / Bywalec forum
i dlatego nie widzisz jasno całej sytuacji.
kropeks / 89.77.91.* / 2008-11-11 11:12
Stopy stopami, ale dlaczego BFG wciąż nie podwyższył gwarancji dla lokat?
Tyle o tym trąbiono, a teraz wielkie milczenie, gdzie są dziennikarze? Taka okazja dokopać Kaczce i nic?
Dwa tygodnie temu uchwalone przez parlament podniesienie gwarancji do 50 tys. euro wciąż nie obowiązuje !
Za to Kaczka powinna pójść pod Trybunał Stanu i działające z nim w zmowie ( ?, he, he , he) media..
JB / 83.6.90.* / 2008-11-11 01:47
To dlatego, że mamy wysoką inflację. Jak producenci i pośrednicy chcą obniżki stóp to niech przestaną podnosić ceny.
Ja nie dostałem podwyżki od prawie 2 lat a ceny w międzyczasie sporo wzrosły. Na jesieni zacząłem oszczędzać.
Głupie managery niestety nie rozumieją, że jak będą podnosic ceny i nie będą podnosić płac to spadną im obroty i zbankrutują.
Matador / 83.28.37.* / 2008-11-11 08:02
To jest rozumowanie pracownika,który nie rozumie funkcjonowania firmy.Koszty prowadzenia firm wzrosly.Jak nie zrobiles więcej,wydajniej,to skąd chcesz podwyżki?Pokazales szefowi że jestes lepszy,firma ma z Ciebie większy zysk ?.Jesli na TAK ,
zmien pracę,bo dobry pracownik jest poszukiwany
JB / 83.6.90.* / 2008-11-11 12:39
Tylko problemem mojej firmy nie jest to, że ja za mało produkuję, tylko to, że firma nie jest w stanie sprzedać wszystkiego co wyprodukuje... a jak nie jest w stanie sprzedać to podnosi ceny, żeby przy tej samej ilości sprzedazy mieć tyle samo zsku... a tu sprzedaż spada... a jak ma nie spadać jak inne firmy robią to samo i klientw zwyczajnie nie stać na zakupy.

Kiedy Polacy masowo wyjechali do Irlandii managery nie miały wyjścia i musiały podnieść pensje... i co zbankrutowali?? O dziwo nie... nagle im sprzedaż wzrosła i nienadążali z produkcja? Ale kolesie nadal nie mogą zrozumieć, że im więcej Polacy zarabiają tymwięcej kupują.

Myślałem, że w tym kraju może byćlepiej... ale się myliłem... jak sięw Irlandii kryzys skończy to wyjadę i nie wrócę... niech se managery same tu pracują.
malaks / 83.6.134.* / 2008-11-15 09:24
WIdać, że nie znasz się na firmach i mechanizmach sprzedaży. Jeżeli są trudności ze sprzedażą nadprodukcji to właśnie obniża się ceny aby zachęcić do kupowanie i pozbyć się zapasów magazynowych. Jeżeli Twój szef robi wręcz odwrotnie to zmień firmę, bo on niedługo zbankrutuje
polom / 2008-11-10 23:41
=-po prostu Panowie z RPP chcą wykończyć ostatnich krajowych inwestorów i przedsiębiorców wysokimi stopami, by ich miejsce w nieźle jeszcze prosperujących firmach zajęli koledzy w pejsikach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mikan / 87.185.233.* / 2008-11-11 11:13
RPP jest opanowana przez narodowych socjalistów prezydenta, więc uwaga o pejsikach jest pozbawiona sensu.
blondynka z klasa / 86.141.86.* / 2008-11-10 20:19
jak czlowiek nie ma kwalifikacji i rzeczowej wiedzy na temat opartej na swiatowych doswiadczeniach w polaczeniu z detalami teorii wnajlepszym wydaniu to umie tylko podnosic stopy. Zeby stopy uciac trzeba miec wiedze, odwage i kojarzyc.
jan z czarnolasu / 83.16.22.* / 2008-11-10 19:16
polskie panki sa napasione gotowka z obrotu np kartami kredytowymi a udaja ze kryzys moze ich dopasc drogie panstwo poczekamy na wyniki finansowe zobaczymy kto zarobil duzo oprocz orlenu poza tym swietnie zagraniczne banki lokuja gotowke a my im placimy odsetki ten skrzype to niedouczony matoł moze jest dobrym inzynierem ale ekonomista mizernym zreszta jak wiekszosc dzialaczy z klucza partyjnego
ekonom UK / 86.141.86.* / 2008-11-10 19:57
dlatego najlepsze dla Polski jest szybkie przyjecie euro, coby zmniejszyc negatywne wplywy na gospodarke niedouczonych inzynierow i historykow pseudoekonomistow z klucza partyjnego, tylko po co i za co im wtedy placic??? bedzie mniej geb do wykarmienia,miejmy nadziej,ze ten kraj bedzie kiedys zarzadzany efektywnie a nie rzadzony przez ludzi z wysokim brakiem kompetencji.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 21:27
Ekonom, dlaczego mam wierzyć, że akurat Ty jesteś "douczony" bardziej, niż nasi inżynierowie i historycy? Piszesz, jak cyniczny lobbysta.
Zgoda, że Polska nie jest efektywnie zarządzana, ale to nie jest wina Polaków. I nie jest to powód, aby krajowe finanse oddawać w łapy obcym.
Co powiedziałbyś, gyby żona obwiniając Cię za złe zarządzanie domowym budżetem, oddawała Wasze pensje sąsiadowi, aby to robił lepiej?
rotor / 212.76.37.* / 2008-11-10 21:54
TAK JEST !!!
a320 / 83.27.38.* / 2008-11-10 19:13
Może żeby się ludziska bardziej zadłuzyły i pier..ło tak jak w zachodnich krajach.

Kłopoty mają dzisiaj ci co mieli za luźno.

A wogóle co to za pijana recepta na dobrobyt: zamiast pracować wystarczy obniżyc stopy.

Jeżeli mamy już natychniast małpować zachód to wybierzmy sobie teraz Murzyna na prezydenta. To byłoby dobre posunięcie
Matador / 83.28.37.* / 2008-11-11 08:09

A wogóle co to za pijana recepta na dobrobyt: zamiast pracować wystarczy obniżyc stopy.

Kredyt na zakup surowców , maszyn, potrzebny aby potem pracowac
Wysokie stopy kredytu, nieoplacalna praca,niski zysk
rotor / 212.76.37.* / 2008-11-10 18:14
Jak obnizy to nic nie da....jak podwyzszy to tez niewiele a zapewne zarżnie gospodarke..ciekawe co zrobi...z jednej strony WIBOR-y a z drugiej złoty....
andowc / 83.30.56.* / 2008-11-10 17:44
"Odwracanie kota ogonem".
Dlaczego RPP nie podnosi stóp?
full / 91.192.197.* / 2008-11-10 16:39
Klasyka. Za odważne dzialania ponosi się srogie konsekwencje. Za brak działałań ewntualnie zganienie. Nieróbctwo i brak kompetencji to porządane cech osób "wysoko" postawionych. Tak jest wygodniej.
ohyes / 2008-11-10 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sytuacja Polski jest zupelnie inna niz starej Europy
Pisalem juz dawno,ze w tym roku NIE bedzie ciecia stop

http://tfiocredittsuisse.blox.pl
/
Jokes / 77.253.85.* / 2008-11-10 15:51
Aby ruszać stopy , należy się na tym znać. Choć trochę. A skrzypek , jeżeli już to moze znać sie na smyczku. Ot i cała prawda. Tak między bogiem a prawdą, narzekaliśmy na pana Balcerowicza. Teraz widać różnicę miedzy panem prof. Balcerowiczem a skrzypkiem. To tak jak porównywaćby g.wno do twarogu.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 21:04
Jokes, czy to nie o takich jak Ty myślał S.Lem pisząc:
"Gdyby nie internet, nigdy nie dowiedziałbym się, że na świecie jest tylu idiotów"?
kondIu160 / 83.25.7.* / 2008-11-10 16:14
miedzy bogiem a prawda na Balcerowicza narzekaly takie autorytety ekonomiczne jak lepper czy oba kaczory (sad uznal to okreslenie za nieobraliwe)
Matador / 83.28.35.* / 2008-11-10 15:37
A czy komus się chce ruszac już ustalone stopy??.Trzeba analizowac calą gospodarkę,popyt i podaż pieniądza,a przecież i tak się wezmie pensje.To tak samo jak ustalanie kursu NBP,wchodzi się
na Forex , patrzy jaki wynik okolo g.12 i dzisiaj będzie taki kurs.Przecież do takiego ustalania kursu
wystarczy panienka z intenetem,a nie Rada Bankowa.Nie wierzycie ? sprawdz czy dużo się mylę.
wujek3 / 83.24.99.* / 2008-11-10 22:00
z 11:30 dokladnie
dociekliwy / 77.112.217.* / 2008-11-10 17:20
Dlaczego "panienka", a nie "kawaler"?
Matador / 83.28.37.* / 2008-11-11 08:15


2008-11-10 17:20:51 | 77.112.217.* | dociekliwy
Dlaczego "panienka", a nie "kawaler"?

Bo panienka nie mysli o tym co wpisuje,ona mysli o kawalerach i
paznokciach
Alfista / 2008-11-10 17:51 / Człowiek Hossa
Toż to przecież seksizm :)
Matador / 83.28.37.* / 2008-11-11 08:17
Dodaj jeszcze mobbing( nowomowa urzędnicza )
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-11-10 15:10
Bo w Polsce trzeba zadusic nieodwołalnie gospodarke
arch / 2008-11-10 15:35 / Tysiącznik na forum
Bo w RPP mamy matołków - 2008-09-24 18:46:31
Filar: "Szkoda, że nie podnieśliśmy stóp "
Przed wyborami obiecal zniesc Belke bo niby to podwojne opodatkowanie, jak dorwal sie do koryta to zdanie zmienil i kombinuje jakby nasza wlasnosc przekierowac do wlasnej i kolegow kieszeni.

Czy jest jeszcze ktos kto wierzy klamcom z PO? Tylko punkty poparcia sie dla nich licza a nie dobrobyt obywateli. . Oni - PIS przynajmniej wprowadzili darowizny w rodzinie nieobciazone podatkiem i umozliwili przejmowanie mieszkan spoldzielczych za przyslowiowe darmo.
A co zrobilo do tej pory PO poza obiecaniem gruszek na wierzbie i kompromitacja naszego panstwa na arenie miedzynarodowej?
Chlebowski chce, by pieniądze z podatku Belki trafiały na Indywidualne Konta Emerytalne., he he ,he ,
teraz pieprzy ,aby zasilał podatek belki -gówniane fundusze, ile im płacą łapówami za wymyślanie , jak czyjeś pieniądze odda w łapy zarządzających
ohyes / 2008-11-10 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
piszac takie bzdury powtarzasz tylko obiegowe slogany i calkowicie sie kompromitujesz.
Tego nawet nie warto komentowac.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 21:14
Ohyes, może tak merytorycznie powalczysz z tymi sloganami, którymi posługuje się arch?
Chętnie poznam Twoje argumenty.
Czy nie można mieć wrażenia, że w Polsce próbuje się spowodować kryzys, aby tym łatwiej oddać nas w łapy międzynarodowego kapitału? W ślad za już wysprzedanym majątkiem?
arch / 2008-11-10 17:06 / Tysiącznik na forum
"Chlebowskiego, szefa klubu PO, który chce, by pieniądze z podatku Belki , trafiały na Indywidualne Konta Emerytalne. "
Podatek Belki od lokat bankowych to zwykła GRABIEŻ,K......y nachalne, zuchwałe i bezczelne !

www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=b8c59e27-4167-42ee-878e-5eb62245ba42&readcomment=1#comment

Każdy inwestor odkłada sam pieniądze do swojej emerytury.Wara pazernemu rządowi od naszych pieniędzy.! TUSKOPADALCE !
PO chce decydować i dysponować moimi pieniędzmi !

Czy "prawie POlitycy" myślą że społeczeństwo to idioci ?
qwertyu / 193.22.252.* / 2008-11-10 15:56
o jakiej kompromitacji piszesz, szanowny zwolenniku PIS-u? Przecież to partia którą popierasz goniła skandal za skandalem, to za ich rządów świat z nas się smiła jak nigdy dotąd.
pan władek / 85.222.86.* / 2008-11-10 16:00
za dużo oglądałeś TVN, ja jakoś nie zauważyłem tych śmiechów na Zachodzie, ale jeżeli dla ciebie skandalem jest lekko przesunięty krawat to, tak mnóstwo, mnóstwo skandali. Człowiek, któremu przesunął się krawat nie ma prawa nie tylko być prezydentem, ale nie ma prawa być Polakiem. Wiemy, wiemy qwertyu
kondlu160 / 83.25.7.* / 2008-11-10 16:15
jak dotad widzialem gafe z obama, z reszta przez koalicje i seksafere smieli sie z nas na Jamajce.....

Najnowsze wpisy