Forum Forum dla firmKsięgowość

Dlaczego warto przenieść firmę do Czech i na Słowację

Dlaczego warto przenieść firmę do Czech i na Słowację

Wyświetlaj:
Darek G. / 188.137.52.* / 2016-11-03 09:14
UWAGA - chętnie podejmę współpracę z firmami, które chcą przenieść swoją działalność w CZ na zasadzie spółdzielni. Kupujemy w kilka firm ruderę w CZ i rejestrujemy tam swoje działalności. Każdy ma swoje własne konto i każdy jako współwłaściciel nieruchomosci, bedzie się podpisać pod dokumentem, kto nas będzie reprezentował na umowach "wynajmu" 1m2 powierzchni biura ;).
Proszę o rozsądne propozycje.
Mając konto w banku w CZ, adres prowadzenia działalności, oraz adres korespondencyjny, możemy spokojnie podejść do jakiegokolwiek biura w Petrovicach czy Cesky Tesin i dogadać się z biurem co do kosztów prowadzenia u nich rozliczeń.
pozdrawiam myślacych i działających. firma@ powerdata.pl bez spacji ;)
wiwan / 2016-11-03 11:41
Jest jeszcze kwestia RZECZYWISTEGO miejsca prowadzenia DG oraz zamieszkania/centrum życiowego, co przekłada się na to, czy legalnie jest się uwolnionym od polskiego PIT i ZUS.
ciekawystefan / 2013-05-21 14:48
dziwicie sie?? kazdy ucieka z polski ze swoimi intersami bo tu niema co nawet rozwijac skrzydel bo rzad skutecznie dobije gwozdziami do podloza i zadepta swoimi durnymi podatkami i oplatami ktore dobijaja przedeibiorcow
rabunia89 / 2012-03-30 09:31 / Bywalec forum
Mnie wystarczy aby tylko znieśli możliwość wspólnego rozliczania się z małżonkiem.
Stracimy nawet 20 tysięcy złotych w ciągu roku. Nie mówiąc już o uldze na dziecko!
majuga / 212.96.244.* / 2012-03-29 08:29
Rada ode mnie - uciekać z biznesem z Polski. Ostatnie lata pokazały, że rządowi kompletnie na nas nie zależy, a zapewne w kolejnych miesiącach będą szukali kolejnych sposobów na to, by jeszcze więcej zabrać z naszej kieszeni. Niestety ;/
rabunia89 / 2012-03-26 10:49 / Bywalec forum
Nie wiem jak jest w innych rajach podatkowych, ale w Delware faktycznie można ominąć dochodowy, vat, nie mówiąc już o zusie. Oszczędności bardzo duże, ale załatwieniem wszystkiego muszą się zajmować specjaliści. Wszystko będzie opłacalne tylko wtedy, gdy w papierach będzie 100% porządek.
diakon / 212.96.244.* / 2012-03-23 08:32
Nie wiem czy warto tam przenieść działalność - raczej nie sądzę. Bardziej stawiałbym na Delware. To tam właśnie nie ma dochodowego, zusu, ani vatu. Czy znajcie inne miejsce, w którym polityka byłaby tak bardzo przyjazna?
msc / 79.191.212.* / 2010-12-14 10:23
może zamiast pisac dlaczego, bo to jest oczywiste, napiszcie jak założyć , krok ppo kroku...
nod / 83.12.235.* / 2010-11-15 13:03
ano dlatego, żeby reszta głupich polaków placiła coraz wyższe podatki... zachęcajcie dalej!
b...pl / 194.153.119.* / 2010-12-31 17:42
A może to najmądrzejszy polski rząd powinien zmienić w PL przepisy na konkurencyjne ?
asia27a / 178.36.169.* / 2010-11-10 18:55
Mam nadzieję, że również u nas w końcu zostaną wprowadzone pozytywne zmiany w prawie dla przedsiębiorców polskich i zagranicznych. Nie jestem specjalistką, ale uważam, że zamiast ciągnąć wyższe podatki od polskich obywateli, lepiej byłoby stworzyć sprzyjające warunki dla przyciągnięcia zagranicznego kapitału i z niego czerpać korzyści. Poza tym byłoby więcej miejsc pracy, ludzie mieliby więcej pieniędzy, więcej by kupowali i przez to więcej pieniędzy trafiałoby do budżetu.

Najnowsze wpisy