Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dług Polski coraz większy. Ponad 80 miliardów do wykupu

Dług Polski coraz większy. Ponad 80 miliardów do wykupu

Wyświetlaj:
Robert RoyMcGregor / 31.11.218.* / 2013-02-09 20:31
Właśnie UE obiecała więc Rostowski otrzyma kolejny kredyt w banko Italia na spłatę 80 mld długu. Suptelne pytanie te 80 to w jakiej walucie?Bedziemy mieli jakieś drobne 640 mld zł długu z odsetkami od kredytów włosko-izraelskiej finansiery...
A my głupcy wieszaliśmy psy na Edim za jego 20 miliardów. Chociaż drogę do mamusi zrobił w 3 lata i wytrzymała do dziś...
A te obecne POciotki nie umieją drogi do Gdańska wyrównać nie mówiąc o rekordowo szybiej kolei...
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-06 08:59
więcej “dyskusji, debat, polemik, gdybania, eksperymentów myślowych, dysput” i innego typu odwracania uwagi a złodziejska hołota załatwi nas na cacy – działają szybko, sprawnie i bezpardonowo – bo wiedzą że mało mają czasu…

kraj będzie się pogrążał aż spadnie poniżej jakikolwiek zestawienia – co do tego nie ma złudzeń, kto je ma również przyczynia się do upadku – w roli pożytecznego idioty – to jest proste, jasne, czyste i oczywiste…
z wrzodami na ciele też się ktoś cacka???… })
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2013-02-06 08:38
MF zaoferuje w czwartek obligacje PS0418/WZ0117 za łącznie 4,0-6,0 mld zł 05.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów w czwartek, 7 lutego zaoferuje obligacje PS0418 oraz WZ0117 łącznie za 4,0-6,0 mld zł - poinformował resort we wtorkowym komunikacie. Poniżej szczegóły przetargu
bsf / 46.45.103.* / 2013-02-06 07:52
Z publicznych pieniędzy najwięcej w latach 2007-2010 wypłacił sobie Stefan Niesiołowski. Była to kwota ponad 126 tys. zł. Niewiele gorszy okazał się być obecny Prezydent RP - Bronisław Komorowski. Zainkasował 108 tys. zł. Trzeci w rankingu Jarosław Kalinowski trochę odstaje od wspomnianej dwójki. W nagrodach za bycie vice-marszałkiem otrzymał "skromne" 74 tys. zł.
jam to ekonomista / 2013-02-06 10:09 / Bywalec forum
podaj jeszcze zestawienie za lata 2005-07.
A nie sory, nie podasz, bo jeszcze wyjdzie że na czele stoją pisowcy i dostaniesz po premii za karę.
debilny wyborca PO / 83.12.121.* / 2013-02-06 07:46

że w styczniu 2013 r. nastąpił wzrost zadłużenia w obligacjach o 7,5 mld zł oraz wzrost zadłużenia w bonach o 2 mld zł

niech płacą debilni wyborcy PO
felka / 83.23.56.* / 2013-02-06 07:53
CORAZ WIĘCEJ NA NAWIE PUBLICZNEJ I W INTERNECIE TEGO TYPU ZACZEPEK.
wewewewewewweweq / 83.12.121.* / 2013-02-06 08:33
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Dlaczego więc ja mam spłacac ich długi? Ty spłacach długi sąsiada-pijaka?
jam to ekonomista / 2013-02-06 09:05 / Bywalec forum

Niemoty zadłużyły kraj do granic możliwości.

do granic możliwości? A wiesz, że praktycznie wszystkie kraje się zadłużają (no przepraszam jest kilka wyjątków jak Makao, Brunei czy Lichtenstein)? Poza tym, czy zdajesz sobie sprawę, że nasze zadłużenie i tak jest mniej więcej w środku stawki zadłużonych Państw?
Albo odpowiedz mi dlaczego większe zadłużenie mają Niemcy, Francja, Wlk. Brytania, USA, Holandia, Austria, Belgia, Japonia i masa innych czy to oznacza, że nasze władze są lepszymi zarządcami od powyższych?
A może bardziej merytorycznie, który rząd u nas się nie zadłużał? Albo, która partia gwarantuje, że nie będzie się załużać?

Od razu uprzedzam troli wyjeżdżających z tekstami o biciu murzynów niech sobie darują a dla odmiany napiszą coś merytorycznego.
Czekam zatem na dyskusje, kto i w jaki sposób poprawi finanse
guru122 / 83.22.36.* / 2013-02-06 09:37
Nie porównuj zadłuzenia Polski z zadłużeniem krajów wysoko rozwiniętych z silnymi gospodarkami, nastawionymi na eksport. Te kraje zarobią z łatwością na spłate długów, gdy tylko przyjdzie koniunktura. Polska to gospodarka rozwijająca się, której kręgosłup stanowią małe i średnie firmy, mocno gnębione przez własne państwo. Do tego mamy mocno rozbuchany sektor publiczny, przejadający to, co ta słaba gospodarka wypracuje. Mimo relatywnie mniejszego zadłużenia, jesteśmy w znaczniej gorszej sytuacji niż teoretycznie bardziej od nas zadłużony zachód.
jam to ekonomista / 2013-02-06 09:46 / Bywalec forum

Te kraje zarobią z łatwością na spłate długów

jakoś nawet w okresach prosperity nie spadają specjalnie ich długi. Poza tym przypominam, że mamy relatywnie niższe długi od nich (no a są kraje mniejsze od naszego i bardziej zadłużone).

Mimo relatywnie mniejszego zadłużenia, jesteśmy w znaczniej gorszej sytuacji niż teoretycznie bardziej od nas zadłużony zachód

zgadzam się, jednak na zadłużenie wpływa masa czynników, których zdaje się większość nie dostrzegać. Poza tym zwracałem teżuwagę na to, że zadłużenie jako takie nie koniecznie musi być takie złe jak niektórym się wydaje czego dowodem właśnie jest połowa świata bardziej od nas zadłużona.
No ale pytam kto i jak sprawi że będzie lepiej?
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-06 09:30
“Widzimy, że Polska stoi dziś przed jasnym wyborem między rozwojem, który proponuje rząd i rozdawnictwem, które proponuje opozycja” -
powiedział w Sejmie Alibaba rostowski i rozdał 100 mln na nagrody w ministerstwach
jam to ekonomista / 2013-02-06 09:41 / Bywalec forum
kolejny post, który nie ma nic do tego co napisałem, no ale to już standard tutaj (czyli brak recepty na poprawe, a tylko wskazywanie kto zawinił).
A co do nagród, to przypominam, że każda partia bierze więc to żadna nowość. Pokaż mi taką, która nie bierze.
To trochę wygląda teraz tak, jak z Hofmanem, który potrafi krytykować za przyjmowanie po znajomościach za rządów PO a zapominał jak w KGHM tworzył (załatwiał) specjalnie stanowisko dla żonki, żeby ta mogła iść na chorobowe przy pensji 6 tys
dupa nie ekonomicta / 83.12.121.* / 2013-02-06 09:14
kur... klakier PO sie odezwał. Co mi tu wyjeżdzasz z Niemcami i ich długiem? Niemcy mają własny przemysł, własne banki, własne know-how, fantastyczny eksport. My mamy- obce banki, obce hipermarkety i obce montownie. Jak się okaże ze w Angoli da sie taniej złożyć pralke lub zmywarke to w miesiąc sie od nas zwiną te wszystkie whirpoole i tym podobne.
jam to ekonomista / 2013-02-06 09:34 / Bywalec forum
witaj szanowny hejterze. Niemcy to jedno z wielu państw na tej liście (poza tym nie wiem czy zauważyłeś analogie, zazwyczaj im bardziej rozwinięte państwo tym większe długi).
Jak się spodziewałem hejterzy mają się w najlepsze co widać po tobie. Powtarzam, kto i jak ma poprawić sytuacje, a może ty coś podpowiesz? Choć nie sądzę, wszak ty jesteś tylko hejterem a to mogłoby wykroczyć poza twoje kompetencje.
Aizen / 31.175.208.* / 2013-02-06 10:40
Mój drogi, myślę, że nasze szanowne grono rządzących doskonale wie, jak to zrobić - są kwestie, w których większość ekonomistów się zgadza (co się rzadko zdarza), a które są odstawione na bok z racji niepopularności natury tychże problemów. Sam pewnie wskazałbyś kilka. Problemem jest niemoc decyzyjna i obawa przed ludem - wyborcami.
jam to ekonomista / 2013-02-06 11:01 / Bywalec forum
chciałbym wysłuchać i podyskutować o konkretnych pomysłach. Zwłaszcza o pomysłach tych (tudzież ich partii) którzy najwięcej hejtują. Bo jeśli ktoś uważa że to czy tamto jest złe to proszę bardzo niech pokaże co zrobić żeby w danym aspekcie było lepiej.

Najnowsze wpisy