Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dług publiczny w Polsce rośnie w tempie 477 milionów złotych na dobę

Dług publiczny w Polsce rośnie w tempie 477 milionów złotych na dobę

Wyświetlaj:
zxc175 / 5.173.17.* / 2015-09-30 18:31
Co mnie to obchodzi, ja tych długów nie zaciągałem nigdzie nic nie podpisywałem, nic nie mam z tych długów i pożyczek, jak się wyprowadzę do innego państwa to te długi za mną nie pójdą. więc o co chodzi. żaden z polskich obywateli nie wyrażał zgody na te długi. robił to rząd sprzedawczyków. powinna być kara dla polityka który podpisywał te długi, oraz za życie ponad stan. wpiszcie w google - "haniebny dług" i oglądnijcie film oraz poczytajcie na ten temat - a ja zadam pytanie - jeżeli dyktator będzie brał kredyty na armie i policje żeby ciemiężyć społeczeństwo to czy społeczeństwo po usunięciu tego dyktatora ma spłacać ten dług?? z jakiej przyczyny i jakim prawem?
Adolf Szczepański / 83.28.76.* / 2015-09-30 19:23
Masoni, POwcy, lemingi, banksterzy, biznesmeni już się zwijają. Jak PiS wygra wybory nastąpi odnowa ojczyzny w duchu świętym. Kaczyński ogłosi, że liberałowie wszystko rozkradli i wywieźli. Uciekli, albo ich wygnano. Nie ma niczego! Ale jest bieda! I ojczyzna nareszcie jest nasza! I teraz każdy musi zacisnąć pasa i ciężko pracować. Jak po wojnie. A te długi rozłoży na raty i każdy pisowiec będzie spłacał. Jak nie da rady spłacić, to zostawi w spadku i ktoś obejmie raty. Komornicy nie będą mocno drzyć, bo wiadomo, że na chleb i masło musi zostać. Na nic więcej człowiek dziś w zasadzie nie potrzebuje wydać. Łachów jakich chce w szmaciarniach nakupi. W ostatni dzień tygodnia po złotówce za sztukę. Za 10 zł od stóp do głów się obkupi i jeszcze na zapas. Bezrobotni zostaną przydzieleni do prac polowych. Rolnicy będą zgłaszać zapotrzebowanie i tam kierowani będą bezrobotni. Rolnicy zapewnią wyżywienie, dach nad głową i ubezpieczenie zdrowotne. Praca ciężka, ale życie na wsi zdrowe i jedzenie też, a nie taki syf jak w marketach. A mężczyźni uchylający się od pracy na własne utrzymanie wypędzani będą do lasów państwowych. Tam mogą mieszkać, żywić się i leczyć całkowicie za darmo. Ponadto na terenie lasów państwowych nie miałyby zastosowania przepisy prawa. Komu się nie podoba, może iść żyć w lasach. Na całym świecie rozsiane są dzikie plemiona żyjące w puszczach i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na terenie tak dużego kraju jak Polska mogły znajdować się podobne enklawy. Jeśli komuś nie pasuje cywilizacja, to zostaje las. Natomiast kobiety, które nie chcą pracować będą służyć do rozrodu. Państwo będzie utrzymywać wielodzietne matki. Bezrobocie to mitologia. Rolnicy na wsiach przyjmą każdą parę rąk do pracy. Ludzie zamiast pracować, to zajmowali się głupotami. Wszędzie tylko kredyty, instytucje finansowe, biznesy itd. Jakby zapomnieli, że pieniądze biorą się z pracy, a nie z kombinacji. I wyszło bokiem. I teraz tych nygusów wszystkich trzeba siłą zagnać na wieś, bo sami nie pójdą. Czyli dać wybór: do rolnika na wieś, albo do lasu na wolność. A kobiety wielodzietne dadzą duży przyrost wskaźników demograficznych, bo wiele z nich dziś grymasi i nawet nie szuka zajęcia. Proszę spojrzeć: w ten sposób znika w kraju bezrobocie! W miastach najwyższa kultura - wszyscy pracują, nie ma tzw. elementu i włóczęgostwa. życie toczy się spokojnie i w ustalonym rytmie. Rolnicy mogą maksymalnie zintensyfikować produkcję i zadbać o gospodarstwa. Każdy bezrobotny otrzymuje wyżywienie, dach nad głową i ubezpieczenie zdrowotne. Wszelki element nieprzystosowany do życia w społeczeństwie żyje w lasach, nie obciążając organizmu państwowego.
agat525 / 31.61.139.* / 2015-09-30 18:48
Niech oddaje ten kto ukradł. Nie my kradliśmy. Nasz rząd to tylko walka o stołki i kasę dla nich a dla nas .....pozostaje bieda
Mieszko544 / 194.150.250.* / 2015-09-30 18:30
Proszę Pana, a może niech oddadzą Ci, którzy w krótkim czasie się wzbogacili albo ni stąd ni z owąd zostali biznesmenami; osobiście zaczałbym od odpowiedzialnych za prywatyzację.
groszk kam / 93.105.253.* / 2015-09-30 18:18
Za co mam oddać jak brali niech sami oddają sami przecie kradną i to miliardy złodzieje...I Koniec
GOSTEK766 / 83.29.105.* / 2015-09-30 18:10
Aby długu nie było to musi być spełniony jeden warunek tj trzeba odsunąć od rządzenia pana profesora i jemu podobnych.
mmm455 / 176.221.120.* / 2015-09-30 20:32
Pan profesor od 15-u lat nie jest u wladzy
andrzej674 / 89.71.76.* / 2015-09-30 18:04
oczywiście politycy którzy sa za to odpowiedzialni nie daliby ani grosza bo maja immunitety
obserwator1 / 83.6.228.* / 2015-09-30 18:02
A nie on KTO do tego stanu doprowadził nasz kraj ?? to wy balcerowicz , lewandowski i całe PO .Do osądzenia PO 25 października 2015 r.
POK / 85.222.98.* / 2015-09-30 17:49
Panie B. to właśnie pan jest pograbkiem polskiego przemysłu gdy zaczął pan go schładzać i podnosić kredyty a p. Lewandowski na zasadzie "nieważne jaką wartość przedstawia obiekt, ważne ile chce dać klient", doprowadziliście do jego likwidacji. Poparło was szereg nieudaczników /kobrą zwany/,przestroiliście kraj w usługi twierdząc że to najbardziej szlachetna forma gospodarki.W wielu z zakupionych zakładach została celowo wygaszona produkcja a tylko produkcja i powiązana z nią myśl techniczna jest napędem kraju. Ale trzeba być inż. aby to wiedzieć. To pan ponosi z tym drugim odpowiedzialność.
RobertXXX / 31.174.41.* / 2015-09-30 18:02
Pan Balcerowicz ma jeden ale za to bardzo istotny mankament. Nigdy w swoich równaniach nie uwzględnia wszystkich istotnych kosztów ani zysków. Przy reformach w latach 90 nie uwzględniał kosztów społecznych, co skutkowało masowym przechodzeniem ludzi na wcześniejsze emerytury, renty i w piękny sposób rozdęło nam wydatki socjalne.
Teraz Pan Balcerowicz nie zauważa, iż większość przyrostu długu kierowana jest na inwestycje strukturalne (lotniska, drogi, kolej, sieci przesyłowe, światłowody) oraz na poprawę bezpieczeństwa (istotny spadek wypadków, spadek oszustw ubezpieczeniowych), a także wsparcie rodzin (wydłużenie urlopów macierzyńskich). W perspektywie paru latu przyniesie to gospodarce dziesiątki miliardów oszczędności, nie mówiąc już o tranzycie towarów jak się skończa te chece z Rosją. Trzeba tylko myśleć w perspektywnie 10 lat, a nie jak Pan Balcerowicz na 1-2, góra 3 lata do przodu
Argail719 / 81.163.203.* / 2015-09-30 17:43
Ja w przeciwieństwie do pana panie B. NIE MAM ŻADNYCH DŁUGÓW !!!! a już napewno nie do tego gó....ego państwa którego pan jest współautorem !!!
NIE ZAMIERZAM ODDAWAĆ ŻADNYCH PANA DŁUGÓW !!!! i to samo proponuję KAŻDEMU POLAKOWI !!!!!
wolnik / 89.79.46.* / 2015-09-30 17:40
Pracujemy na bogatych - tak jest świat urządzony, że my - biedniejsi utrzymujemy bogatszych. Może się to zmieni kiedyś? Może przestaniemy "musieć" brać kredyty? Sens brania tych kredytów jest taki, że z płaconych przez nas odsetek żyją ludzie uważający się za "uczciwych" i przekonani o tym, że nie ma już niewolnictwa w ich świecie.
Andrzej 408 / 195.117.19.* / 2015-09-30 17:40
Tytuł artykułu sugeruje że Polacy są winni komuś jakieś pieniądze. KŁAMSTWO. Tylko politycy są winni. Kradną z budżetu miliardy rocznie a odpowiedzialność zwalają na wszystkich polaków. Niech sobie politycy zwracają te długi.
gdzie ta kasa / 77.252.154.* / 2015-09-30 17:38
panie b to gdzie ten dług zaciągaliście w prowidencie ?
ela2 / 159.205.48.* / 2015-09-30 17:27
Jak ja zaciągałam długi, to muszę sama je spłacić, nikt mi nie dołoży (no chyba po garbie).
qregfer / 46.112.48.* / 2015-09-30 17:23
a ona jak się przyłożył do wzrostu zadłużenia? swoje nie tylko "pięć groszy" dołożył!!!
QwS / 83.27.164.* / 2015-09-30 16:33
Jakby politycy odpowiadali za swoje deczyje to pan bob. I jego rodzina do setne go pokolenia by się nie wypłaciła Polsce jak bym został premierem to wszyscy na b... musieli by płacid za zrujnowane kraju prze sto lat
sprzedający1 / 93.105.243.* / 2015-09-30 16:24
A ile i co powinien oddać Balcerowicz za decyzje które doprowadziły do bankructwa firm i wpadnięcie kraju w długi. !!!???

Najnowsze wpisy