Forum Forum inwestycyjneFundusze

Długi czas inwestycji

Długi czas inwestycji

Rafcion / 89.174.40.* / 2007-07-12 17:41
Witam
Mam 20 lat uzywam mBanku i od 3miesiecy pakuje kase w fundusze. mam zamiar to robić przez ok 8 lat. lub dłuzej
wpłacając miesiecznie 500-800zl. W sumie piersza wpłatą było 5000zl Na razie moj portwel to ponad 90% fundusze akcyjne. Moj plan to trzymac sie funduszy akcyjnych przynajmniej na początku 2-3lata a dopiero potem zwiekszac udzial funduszy stabilnych/zrownowazonych i ogolnie bepieczniejszych (jak lokata :) ). Dodam ze jestem w stanie akceptowac wysokie spadki. Co o tym sądzicie??? A i jeszcze jedno czy jest dobrym pomysłem podział gotówki na wiele funduszy jednego typu np do 7-8 akcyjnych i podobnie z pozostałymi /
pozdrawiam
rafal
Szkoda ze moi znajomi podchodza sceptycznie do mojego inwestowania
Wyświetlaj:
nud / 212.76.37.* / 2007-07-12 18:08
hehe za 8 lat moze juz nie być funduszy ;)
Rafcion / 89.174.40.* / 2007-07-12 18:18
w takim razie przejde na to co bedzie:)
TaS / 2007-07-12 17:49 / Tysiącznik na forum
Rafale,

primo:
Szkoda ze moi znajomi podchodza sceptycznie do mojego inwestowania


nie przejmuj sie tym - potem beda Ci zazdroscic lub... sami zaczną inwestwać, ale Ty bedziesz o krok do przodu. Wiem jak to jest gdy wszyscy wydaja kaske na driny, ciuchy, gadżety, a Ty ciułasz... ot konsumpcja :) ale popatrz,ze tak naprawde oni napedzaja Tobie zyski - oczywiscie to duze uproszczenie ale zawsze :)

90% akcyjnych przy takim profilu czasowo/wiekomy, domyslam sie,ze mieszkasz jeszcze z rodzicami i nie masz własnej rodziny - to dobre rozwiazanie :) o ile co roku bedziesz sukcesywnie je zmniejszal :)

co do podzialu na 7-8 akcyjnych.. Generalnie rozwiazanie takie usredni Twoj wynik, ale z jednej strony to dobrze z drugiej zle. Ja bym przy takich kwotach pozostał przy 5 akcyjnych, nie wiecej.

co robisz z pozostałymi 10%? lokata czy obligacje?

zycze sukcesow i badz wytrwaly :)
Rafcion / 89.174.40.* / 2007-07-12 18:05
Pozostałe 10% mam w obligacjach

Dzieki za opinie :)
Rozumiem ze gdybym wpłacal duzo wieksze kwoty to bezpieczniejszy bylby podzial na wiecej niz 5?
TaS / 2007-07-13 00:06 / Tysiącznik na forum
skoro w obligacjach to warto bys mial pare % na lokatce ;)

wiesz, teoretycznie nawet dla tysiąca zlotych możnaby zrobić 10 fundow by zdywersyfikować :) wtedy jak sa wyniki od np 20 do 80% rocznie to uśrednisz wynik do ok 40%, ale jakbys mial wszystko w tym jedym co 80 zrobi bylbys bogatszy. Decyduje tu w duzej mierze szczescie.
Uśrednienie wyniku to zawsze poprawa bezpieczeństwa. W dodatku jest pewna mozliwość,ze fundusz splajtuje (mała ale jest) i wtedy stracisz tylko czesc kapitału.

NIgdy nie inswestowalem w fundy kwot rzędu np 1-2mln zlotych wiec nie wiem ile fundow miec nalezy przy duzych kwotach.

inna sprawa,ze majac duzo funduszy mozesz lepiej poobserwowac ich strategie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy