Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Długi dołują PKP Intercity, potężna strata

Długi dołują PKP Intercity, potężna strata

Wyświetlaj:
ug / 194.187.119.* / 2010-07-19 20:31
Powiem tylko, że jechałem 2 tygodnie temu pociągiem tej formy relacji Lublin - Kołobrzeg. To był DRAMAT. Nie jechałem pociągiem od 10 lat. Pamiętam, że dawniej (do 2000 r. jeździłem pociągami mna potęge) było brudno w pociągach, "toalety" syfiaste itp, itd. :) Jednak ten pociąg przebił wszystko co widziałem w życiu. Takiego syfu szczególnie w tym czymś co powszechnie nazywane jest łazienką nie widziałem nigdy wcześniej i nie chce juz widzieć. Nie chcę się już zbliżać do dworców i pociągów na odległość 200 m aby nie załapać jakiejś choroby zakaźnej. LUUUUUDZIE TO BYŁ DRAMAT !!!!!!! Mam nadzieję że koleje szybko zbankrutują, ponieważ w obecnej formie nie widzę sensu ich istnienia. Ja nie potrzebuje szybkich koleji, nie potrzebuje koleji wysokich prędkości, ja nawet nie potrzebuje zwykłych ekspresów, mogę jeździć osobowymi, tylko żeby je KUR** WYSPRZĄTALI ! Przepraszam czytających za wulgaryzm, ale musiałem to wykrzyczeć Pozdrawiam Paweł
dąb37 / 88.199.4.* / 2010-09-25 07:33
Ty durniu a zadałeś sobie pytanie czemu tak jest brudno w pociągowej toalecie,jak myślisz kto tam napaskudził .Kierownik z kąduktorem lub może maszynista co. Niestety to my podróżni tak syfimy, z tego co wiem i widziałem to pociągi ze stacji początkowej wyjerzdżają czyste,może nie są to wagony takie jak widziałeś na filmach lub za granicą. Wystarczy tylko aby taki skład przejechał 50km i wygląda dokładnie tak jak opisałeś
kulio / 85.89.183.* / 2010-06-10 02:29
ale za to teraz PKP Intercity przygotowało specjalne oferty, takie jak Superbilet lub Bilet weekendowy. szczegóły na pkp.pl
paolo123456788 / 83.11.212.* / 2010-02-15 16:34
wydzielenie PKP InterCity miało spowodować, że tych których będzie na to stać będą jeździź wygodniej i przyjemniej niż za czasów pociągów ex i pośpiesznych. No i co? ceny w górę (nie ma juz ex tylko ex-intercity), TLK to jakaś porażka - ogólnie mówiąz smród, brud i ubustwo. Czy ubywam im pasażerów - ja już wolę jechać samochodem choć wychodzi to drożej niż tłuć się brudnym, zimnym i smierdzącym pociągiem. A jak Przewozy Regionalne są winne tyle kasy to nich PKP IC wyśle na nich komornika, niech PR w końcu zbankrutują i w to miejsce może w końcu wejdzie przwoźnik który zapewni odpowiedni standard bo jeśli ktoś chce jeździc tanio ale jak byłdo to proszę bardzo, jak tam wole 5-10zł dopłacić a jechać normalnie!
777c / 2010-02-12 11:09 / Bywalec forum
Eeee tam, niedługo zyski z Włoszczowej zapewnią rentownoć PKP.
dgen / 2010-02-12 07:51 / Tysiącznik na forum
cz w Polsce jest jakaś branża (poza polami golfowymi i wyciągami narciarskimi), która jest dochodowa ?
wszystko dla pasażerów / 88.199.162.* / 2010-02-12 08:12
póki wszystkiego nie przejmie DB (państwowa kolej niemiecka) nie liczcie że na PKP będzie lepiej - a gdy to się stanie - no cóż inwestycje w kolej Polskiej kolonii będą na szarym końcu planów DB.
m-53 / 83.24.39.* / 2010-02-12 09:04

inwestycje w kolej Polskiej kolonii będą na szarym
końcu planów DB


Ależ skąd. Powstanie szybka kolej towarowa Berlin- Moskwa, eksterytorialna, bez jednego przystanku. Bez wiaduktów, przejazdów by nic nie zakłócało tranzytu.
Właściwie taka kolej istnieje (z czasów Układu Warszawskiego, do transportu wojska). Wystarczy ją zmodernizować.
wszystko dla pasażerów / 88.199.162.* / 2010-02-12 09:31
nie istnieje LHS (linia szerokotorowa prowadzi ze wschodu tylko na Śląsk) ale spoko wszystkie osobowe się wstrzyma - opuźnienia będą o wiele dłuższe niż dzisiaj - po to aby eksterytorial towarowy mógł przelecieć nie schodząc nawet na żółtych semaforach poniżej 100 km./h

Najnowsze wpisy