Forum Forum prawneGospodarcze

długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.?

długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.?

Matteusz / 79.110.1.* / 2009-03-17 00:26
Witam, jestem na etapie zakladania spolki z o.o. wedlug nowych zasad i mam kilka pytan, liczac na fachowe i pomocne odpowiedzi

1. jak wygląda sytuacja odpowiedzialności zarządu i wspólników spółki z o.o. za zobowiazania czy dlugi powstałe przed utworzeniem spółki z o.o.? Konkretna sytuacja wyglada tak, ze byl okres kiedy funkcjonowalem jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarcza (zlikwidowana rok temu) i z tamtego okresu mam zaleglosci i zobowiązania. W wyniku przegranej sprawy w sadzie mam rowniez do splacenia pewna kwote wobec mojego bylego wspolnika. Czy moge w takim wypadku zalozyc spolke zoo bez obaw, ze w przypadku kiedy ta zacznie zarabiac, to wejdzie mi na rachunek komornik by sciagnac tamte naleznosci? Czy bedzie tutaj roznica jesli bede 100% udzialowcem, moze lepiej zrobic spolke z dwoma udzialowcami?

2. Jak wyglada de facto zarabianie w spolce zoo? Zakladam spolke, generuje ona zysk - i te pieniadze ja moge dowolnie spozytkowac? Czy musze zawrzec z samym soba jakas umowe? Pytam, bo wiem, ze tam jest pelna ksiegowosc i rozliczac sie trzeba z kazdej zlotowki. Jak kwestia zarabiania wyglada w praktyce?

Z gory dziekuje za pomoc! Pozdrawiam

Najnowsze wpisy