Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Długi szpitali rosną. Na tym nieźle można zarobić

Długi szpitali rosną. Na tym nieźle można zarobić

Wyświetlaj:
qwertymarcin / 217.149.250.* / 2010-10-01 08:48
A w mojej miejscowości przyszedł nowy dyrektor szpitala. Miał na wstępie 15mln zł długu. Po dwóch latach wybudował nowy oddział, zwiększył pensję wszystkim pracownikom, podniósł standard usług zakupując nowy sprzęt, nikogo nie zwolnił. Na koniec zeszłego roku miał 3mln zł na plusie. Człowiek uczciwy, konkretny i znający się na ekonomii i lecznictwie ( 3 fakultety ukończone dodatkowo doktorat z ekonomii). Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku. Najprościej jednak sprywatyzować i mieć spokój. Idiotyzm w rządzie jest nie do ogarnięcia.
1pp / 93.105.57.* / 2010-10-01 12:09
@ qwertmarcin Nie lej wody. Napisz kto i gdzie. Takim cwaniaczkom już nikt nie uwierzy, dopóki jedzie złodziej na złodzieju. Bajerowanie bez odpowiedzialności tylko w tym kraju możliwe.
kolejny czytelnik / 195.117.250.* / 2010-10-01 09:55
Też jestem tego zdania, ze najpierw powinine stery objąć w szpitalu kompetentny człowiek o kierunkowym doświadczeniu.

Prywatyzacja to DEBILNIE prosty sposób na zrzucenie z ramin rządu bardzo niewygodnego tematu.
dgen / 2010-10-01 08:13 / Tysiącznik na forum
Scenariusz pani beaty się spełnia:

Y: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia.

X: Tak

Y: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co sie dzieje, to jest już nieaktualny?

X: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało.

Y: Mhm...

X: Natomiast y ... ja ma grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje.

Y: Mhm.

X: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia.

X: Mhm.

X: Będzie racjonalizacja sieci
szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe
, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego.

Y: Mhm.

X: No wiadomo, że będzie medycyna
prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital.

Y: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze muszę od końca, że tak powiem, gdzie zarabiam
?

X: Gdzie zarabiasz?

Y: I jak zarabiam?

X: Po pierwsze, są budynki, przychodnie.

Y: Mhm...

X: W centrum miasta.

Y: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież zrobiona.

X: No, będzie robiona.

Y: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne .

X: Mhm, no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć.

Y: Mhm...

X: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to, aby zła przychodnia i stary budynek.

Y: Mhm...

X: Do zagospodarowania tylko chodzi, przede wszystkim o ziemię prawda?

Y: Mhm, mhm.

X: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady
opieki długoterminowej.

Y: To dla mnie jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?..........................

pozdrawiam POmatolstwo
jki / 195.245.213.* / 2010-10-01 09:12
Fajnie że ktoś przypomniał p. Sawicką i o co w tym wszystkim chodzi. Ja dopowiedziałbym, że idzie głównie o majątek nie samych szpitali ale przychodni rejonowych, położonych w najkorzystniejszych lokalizacjach miast. O to idzie gra.
login2611@wp.pl / 83.6.112.* / 2010-10-01 08:52
I kto do tego doprowadza????.Czy ludzie w koncu zaczną myśleć i
wyciągac wnioski ale właściwe
11 / 93.105.57.* / 2010-10-01 12:17
Ten naród powiadasz zacznie myśleć? Żeby go zmusić domyślenia musi najpierw nie mieć na chleb, inaczej wierzy co mu w TV powiedzą. Wolę Rydzolka jak Kopaną i historyków na szczycie.
Ten przynajmniej coś pobudował a nie niszczy, wyprzedaje i ciągnie nas w długi..

Najnowsze wpisy