Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

DM BOŚ wycenia akcje Hoopla.pl na 12,42 zł

DM BOŚ wycenia akcje Hoopla.pl na 12,42 zł

Money.pl / 2007-10-21 05:01
Komentarze do wiadomości: DM BOŚ wycenia akcje Hoopla.pl na 12,42 zł.
Wyświetlaj:
kowalit / 2007-10-22 12:54
http://gielda.onet.pl/0,637,365,spolki.html TU JEST MOCNIEJSZA FIRMA HANDLOWA KAREN I JAK ZOSTAŁA WYCENIONA, HOOPLA JEST MNIEJSZĄ FIREMKĄ WIĘC ZA DUZY ENTUZJAZM CO DO AKCJI ZA 10 ZŁ.
kowalit / 2007-10-22 10:57
Ja mam podobne odczucia, w sumie MCI wycenił wartośc 75% akcji na 800 000 zł. , więc jest to niewielka wartość, a chcą na giełdzie sprzedać ją za 10 000 000- zł. Jak na firmę bez żadnego majątku trwałego, bez zabezpieczeń to jest wielkie ryzyko kupowanie akcji . Po drugie też uważam że co do lidera sprzedazy internetowej do hoopli daleko i to jest szum medialny a nie realia
analityk2000 / 2007-10-21 14:29
Napisze tak, jeżeli ma się dobrą firmę handlową to żeby zwiększyć zyski bierze się kredyt bo to jest tańsze niż kolejni udziałowcy. Hoopla jest firemką a nie firmą , nie jest liderem rynku internetowego a jeżeli banki jej nie ufają i nie dają kredytów na rozwój to ja tym bardziej nie polecam płacenia 10 żł za ich akcje, bo giełda jest droższa dla małych firemek niż kredyt.. W tym roku nie zwiększą dynamiki sprzedaży, w zeszłym roku było to kosztem zysku , czyli sprzedawali aby tylko zrobić obrót. Obecnie aby zwiększyć zyski zwolnili sporo pracowników, więc to raczej jest firma fikcja o duzym stopniu ryzyka. Nie polecam w cenie 10 żł, moja wycena 1-2 złote.
dareke / 2007-10-21 05:01
znam firmy konkurencyjne dla hoopla, mające o wiele większe obroty, dlatego nie wiem po co ta akcja z giełdą dla 28 mln obrotu, to jest smieszne. Np. maximedia.pl wiem z pewnego żródła że przekroczyła 35 mln obrotu, max24 miał podobne obroty, z tym że te firmy miały zysk a u hooplu bardzo słabiutki on jest. Życzę duzo szczęścia w inwestowanie w tę firmę bo będzie potrzebne przy tak ryzykownej spółce.
dareke / 2007-10-21 05:10
Ah zapomniałem dodać ,że firma ta nie dysponuje żadnym majątkiem, więc trochę nie rozumię jak można kupić akcje firmy wycenionych na kilka milionów, a firma jest spółką z.o.o. i nic nie zabezpiecza jej kapitału. Przypomina mi sie cos podobnego ja kiedyś była ARTBI. Dla mnie wartośc hoopla.pl to tyle co wkład udziałowców, i akcja nie jest warta powyżej 10 zł a w okolicy 10 groszy. :)))) Ciekawe czy znajdą się jeszcze głupi co kupują firmy krzak.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy