Forum Forum finansoweBanki

DnB Nord- kredyt hipoteczny?

DnB Nord- kredyt hipoteczny?

andrela / 2008-11-09 08:14
Witam,
Doradca z Expandera zaproponował mi wzięcie kredytu hipotecznego w Banku DnB Nord. Proszę o opinie o w/w Banku a może już ktoś ma kredyt u nich i coś o tym napisze.
Wyświetlaj:
zbigniew 3624 / 83.5.149.* / 2011-05-06 13:32
nie polecam DNB Nord
- procedury ciągna sie tygodniami
- koszmar
- niby dobra oferta ale szkoda nerwów, to fikcyjna oferta
czesiek1979 / 193.25.0.* / 2011-05-02 21:48
Żenada !!! Doradca Moneyexpert w Krakowie polecił mi ten kredyt, poszedłem się upewnic do oddziału przy galerii krakowskiej a tam taka słodka blondzia umiała tylko powiedzieć "yyy; musze to prawdzić, yyy " finalnie złozyłem wniosek u doradcy z Moneyexpert i poszło gładko. Obsługa w placówce porażka !
zbigniew 4534 / 83.5.149.* / 2011-05-06 13:35
tam sa same takie słodkie... beznadziejne baby, nie ma szans zeby cos u nich zalatwic
Dt_Ct / 109.197.57.* / 2011-03-18 21:57
Ten bank jest beznadziejny i szkodliwy.
Na decyzje czekalem m-c czasu. Nie moglem się jej doprosic, choc miala zapasc w ciagu 2 tygodni. Wydali łaskawie po m-cu, niestety negat, a przyczyna brak wystarczajacych wpływów, które zapewnilyby splate. ? I tu powstal paradoks, bo przed zlozeniem formalnego wniosku, chcąc mieć pewność co do możliwej kwoty, najpierw w oparciu o te same dokumenty pracownicy przepuścili dochody przez swój kalkulator i wówczas zdolność do splaty im wychodziła. Stracilem mnóstwo czasu i nerwow. Uważam, że praktyki tego banczku powinny zostac ocenione szerzej przez KNF. Biorąc pod uwage tak niejasne i metne zasady udzielania kredytow podejrzewam, ze w innych dziedzinach można by tam znaleźć wiecej kwiatkow.
Pozornie korzystna oferta nie idzie w parze z profesjonalizmem i decyzyjnoscią.
Moja rekomendacja dla nich: OMIJAC SZEROKIM ŁUKIEM.
ala37 / 83.29.232.* / 2011-04-26 16:43
czeka sie miesiąc, a Pani wymyśla co chwile nowe dokumenty zeby przedłużyć procedurę... koszmar - tak jest w dnb nord w Krakowie przy podgorskiej
romek21 / 87.206.200.* / 2011-03-13 11:33
Mam kredyt w DnB na trochce ponad 200tyś i jak na razie wszystko jest w porządku.
agus1977 / 77.237.20.* / 2011-03-01 13:18
wszystko było ok do momentu prośby o wypłatę trzeciej transzy. Durny analityk stwierdził brak ścianek działowych (według fotoinspekcji są wszystkie) w 50%, schodów w 70%, dachu w 30%, co, które jest wykonane całe i fv dołączyliśny na 35 tyś, stwierdził że jest w 50%. nikt nie wie na podstawie czego, po prostu groteska, a nam nie jest do śmiechu. ale hitem jest to,że nie ma zdjęcia tablicy informacyjnej budowy, która była fotografowana przy dwóch pierwszych transzach. reasumując- albo moją durna analityka, albo robią wszystko by przedłużyć wypłatę transzy
phelippo / 2011-01-28 15:00
Odradzam kredyt w DnB, strasznie zagmatwana procedura, co chwilę zmieniają decyzję, każą dostarczać coraz to nowe zaświadczenia. W międzyczasie poprzednie się przeterminują i tak w kółko...Reasumując - nie polecam.
Zastanów się nad Nordea, jeśli chodzi o procedurę to też nie powalają na kolana, ale oferte mają bardzo mocną.

Phelippo
MrJasiek / 2011-01-25 20:11
Najgorszy bank jaki istnieje. Osobiście nie mam tam kredytu, ale ma tam moja siostra. To co ten bank wyczynia to jest szczyt szczytów. Pracują tam ludzie nie kompetentni nie rozumiejący podstawowych rzeczy. Już dochodziło do takich sytuacji, że trzeba było ich straszyć prawnikiem i sądem. Zmieniają kwotę spłaty dzień przed terminem, pobierają 30 zł za przelew przychodzący :O oraz wiele innych rzeczy ...
Mają prawdopodobnie teraz najlepszy kredyt hipoteczny, ale chyba nie warto się użerać z nimi. Siostra już myśli o zmianie banku, bo za dużo ją to nerwów kosztuje.
Katarzyna13 / 78.8.74.* / 2010-12-01 00:15
Generalnie bank ma bardzo dobre warunki, jednak współpraca od momentu jak podpiszesz umowę, przestaje tak naprawdę istnieć. Nie infomrują Cie o dodatkowych dokumentach, które musisz dostraczyć żeby uruchomili kolejną transzę. Zapomnij o tym żeby się dodzwonić do oddziału jak wybierasz opcję - "klient banku". A najlepsze jest to że jak kiedyś zadzowniłam do p (i tu podam nazwisko) Goraj z oddziału na Postępu po godz. 8 rano na komorkę to mi powiedziała, ze nie będzie ze mną rozmawiać bo ona zaczyna pracę o 10 i teraz bierze prysznic!!! ABSOLUTNIE NIE POLECAM TEGO BANKU!!!! Jak tylko bedę miała okazję wynoszę się z niego!
onanista-masturbator / 77.222.230.* / 2011-07-02 19:21
no a co w tym dziwnego? Zaczyna pracę od 10 i bardzo dobrze ci odpowiedziała!
marrwas / 95.41.83.* / 2010-11-07 20:55
Oni nie mają pieniędzy! Ten bank to firma garażowa. Kto chce się wiązać na x lat z tym chłamem!
Nikowski21 / 193.194.132.* / 2010-10-26 13:53
Już mam tam kredyt. Jak zawsze dział handlowy sprawny a reszta to droga przez mękę. Analityk zna tylko procedury i będzie się ich trzymał do śmierci. W moim przypadku dali kredyt na dom szeregowy opisany w umowie jako lokal mieszkalny a finalnie została wydzielona działka i dom. To już wystarczający powód aby rzucać kłody pod nogi i piętrzyć trudności (tona dokumentów i długie procedury) a płacisz Ty.
Już w momencie wniosku zacząłem liczyć dokumenty na kilogramy nie na ilość. Wkurza mnie to.
Konkretnie: wysoki spread, wysokie opłaty za konto (18 zł/mc) a marża spadnie jak skorzystasz z promocji innych usług. I ta durna analityka - serio nie mam nic do ukrycia - to tylko upier... banku.Czytaj każdy punkt umowy 2x.
Powodzenia.
Depesz222 / 89.77.12.* / 2010-09-30 11:25
Dla mnie też wybór właściwego kredytu hipotecznego był czarną magią. Znajomy polecił mi żebym spróbował przez www.finansosfera.pl Zostawiłem im swój numer telefonu i odwonili do mnie. Przedyskutowałem z doradcą swoje wszystkie wątpliwości i wybrałem najlepszy dla mnie kredyt. Polecam!
rezygnujący / 81.190.226.* / 2010-07-07 20:07
Podzielam większość z opinii poniżej. Oferta super w promocji, która się skończyła. I niestety tylko chyba tym DnB Nord przyciąga, bo standardy i jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. Na decyzję czekałem miesiąc i została podjęta "szybko" po interwencji znajomego...
Jednak warunki do uruchomienia są tak absurdalne, że szok - śmiać mi się chce. Opieszałość Banku sprawiła, że Klienci stracili w przypadku kredytów w Euro, bo jak widać, kurs poszedł w dół. Dodatkowo Bank zażyczył sobie ode mnie kolejny raz - trzeci - przedstawienia tych samych zaświadczeń, a także i innych dokumentów, co naraża mnie na kolejny koszt - razem już 300 zł za zaświadczenia. Gdzie profesjonalizm pracowników Banku i rzetelne informowanie Klienta? Czy aż miesiąc jest potrzebny by dowiedzieć się, że znowu mam dostarczyć te same dokumenty. Na etapie przyjmowania wniosku było wszystko w porządku. Analityk albo nie umie czytać, albo ma za słabe okulary by zobaczyć co jest załączone zgodnie z otrzymanym wcześniej wykazem z banku DnB Nord. Żałuję, że straciłem półtora miesiąca na współpracę z NImi. Nie polecam. Chyba, że dla Klientów o stalowych nerwach.
niedoszły klient dnb / 87.207.92.* / 2010-06-29 09:41
Stanowczo odradzam, procedura długa, w nieskończoność każą uzupełniać dokumenty, które są tak naprawdę do niczego nie potrzebne. Analitycy nie potrafią czytać dokumentów, nie przyjmują żadnych argumentów. A na decyzję czeka się ponad 3 tygodnie. Tak więc reklama, że decyzja jest szybka jest wprowadzaniem w błąd. Oferta owszem wygląda super, ale coż z tego skoro nie da się tak kredytu uzyskać. Strata czasu lepiej wnioskować w konkurencyjnych bankach, trochę drożej ale na pewno kredyt zostanie przyznany
NOSTRADAM / 83.21.2.* / 2010-05-27 13:54
Nie polecam, ubieganie się w tym banku o kredyt jest dla ludzi mających czas. Bzdury o szybkiej ścieżce, analitycy, którzy nie potrafią czytać podstawowych dokumentów.
micek / 89.74.189.* / 2010-05-14 18:57
Przekonałam się na własnej skórze.Od dzisiaj ten Bank wywołuje we mnie negatywne skojarzenie - niekompetencja, niesłowność!!!. Złożony wniosek był około 1.5 m-ca temu. W momencie kiedy już inne banki podjęły decyzję i kiedy podzieliliśmy sie tą informacją z Nordem zaczęła sie "walka o klienta".Obiecane były góry lodowe...które nas skusiły...ale chyba nie było warto skoro zakończyło się niedotrzymaniem terminu płatności.Proszę mi wierzyć , ogromny stres i wstyd..
pitupitupitu / 212.76.37.* / 2010-08-27 15:58
trzeba było w drodze postępowania cywilnego wyjaśnić sytuację. Niedopełnienie terminu płatności nie może byc bezkarne.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: