Forum Forum finansoweBanki

DnB Nord- kredyt hipoteczny?

DnB Nord- kredyt hipoteczny?

andrela / 2008-11-09 08:14
Witam,
Doradca z Expandera zaproponował mi wzięcie kredytu hipotecznego w Banku DnB Nord. Proszę o opinie o w/w Banku a może już ktoś ma kredyt u nich i coś o tym napisze.
Wyświetlaj:
Brick / 62.29.174.* / 2010-05-05 12:39
Nie polecam. Może i mają niskie marże i prowizja=0, ale otrzymać kredyt hipoteczny to jakaś masakra. 14.02.2010 złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty na kredyt hipoteczny pod budowę domu, tylko na 450tys. Po 2-3tyg dostaliśmy informację o spełnieniu wszystkich warunków oraz że posiadamy zdolność kredytową dla tej kwoty. Teraz tylko mieliśmy poczekać na przygotowanie umowy. Po kilku tygodniach okazało się, że jeszcze nie... że musimy czekać. Chyba prawie po 2 miesiącach dostaliśmy informację, że bank ma jakąś restrukturyzację (czyt. bałagan) i że musimy poczekać jeszcze chwilę, ale dostaniemy za to niższą marżę o 0,1%. Mijały kolejne tygodnie. Wreszcie Pan z banku zadzwonił i powiedział, że już nie mamy zdolności kredytowej. Dlatego też z czystym sumieniem nie polecam tego banku. Wydaje się, że warunki opisywane w reklamach mają bardzo dobre TYLKO nikt (?) tego kredytu nie dostaje.
Jakubbr / 89.77.190.* / 2011-03-29 20:30
A ja dostałem:) Decyzja była w 9 dni. Fakt, trochę papierowego szaleństwa było, ale chyba trafiła mi się dobra opiekunka:) Ze względu na umowę z poprzednimi właścicielami mieszkania, to ja wstrzymałem bank z wypłatą 1 transzy o 2 tygodnie. W skrócie 5 grudnia wniosek, 14 decyzja, 1 transza chyba 10 stycznia,(ze względu na zwolnienie mieszkania przez poprzednich właścicieli) a druga transza 20 stycznia:) Kredyt 82 tyś euro. I po wpisie hipoteki banku w kw dostałem teraz ponad 300 zł zwrotu nadpłaconego kredytu.
Ja polecam. Tylko trochę cierpliwości trzeba:)
Pozdrawiam
Jakub Gdynia
xdr / 86.63.80.* / 2010-03-15 15:18
Można tu wyczytać, że szybko dają decyzję kredytową... narazie czekam 1,5m-ca i dowiedziałam się kilka dni temu, że mieszkanie które zamierzałam kupić jest już nieaktualne. Super...
a-z / 91.149.211.* / 2010-02-28 15:44
Szału nie ma!!
Oto mój przypadek!
2010-02-28 15:38:11 | 91.149.211.* | A=Z
Brak w DnB Nord ubezpieczenia niskiego wkładu, bo niechętnie dają to 90%. Ja w
połowie grudnia wypełniłem stosowne dokumenty o kredyt na zakup mieszkania za
kwotę 286.100zł. Zdolność kredytową wyliczono na grubo ponad 450tys. Chciałem
kredyt 250tys.Dali tylko 243tys i na dodatkową prośbę o 7 tys. więcej nie reagowali. Nie dostałem, bo w pierwszych latach chcę wynająć mieszkanie.
Mieszkanie nowe, w stanie deweloperskim, więc zaraz i tak wzrośnie jego wartość,
bo zostanie wykończone. Decyzja wstępna, która nic nie znaczy. Na ostateczną
musiałem czekać 2,5 m-ca. W tym czasie musiałem dostarczać kolejne wydruki z
konta za kolejne miesiące, bo analityk stwierdził, że te co wcześniej dałem już
się zdezaktualizowały. 2,5 m-ca na decyzję ostateczną!!!! Strasznie długo, ale
liczyłem na solidną ocenę. Pracujemy z żoną na stanowiskach Państwowych
(stabilna praca) dobre zarobki, brak innych kredytów od wielu lat, lokata
pieniężna na 50tys zł. dwoje dzieci, dom piętrowy wartości tak licząc spokojnie
500tys. dodatkowo umowy zlecenia, dwa samochody i po wielu bólach bank daje mi
decyzję ostateczną z marżą 3,1%. Po sprawdzeniu okazuje się, że to marża
podstawowa, standardowa. Bank nie uznał mnie za osobę godną zaufania, że spłacę
kredyt nawet w niewielkim dziesiątku procenta. Marża 3,1% podstawowa a analityk
grzebał się w tym 2,5m-ca a dzwonił do wszystkich pracodawców po 2 razy. !!!
Wszyscy w pracy wiedzą jaką inwestycję robię!!! Na dziś mam umowę o kredyt i
czytam w niej, że bank może to i tamto i może odstąpić od umowy, wchodzić do
mojego mieszkania nawet co roku, żeby je sprawdzać i mnóstwo praw ma. Ja zaś mam
tylko 1 prawo - spłacać raty do 5-ego każdego miesiąca i odstąpić od umowy. Nic
więcej. W dziale, gdzie były opisane prawa banku i klienta nie ma nic o prawach
klienta. Pytam przestawiciela banku, czy te umowy zostały zatwierdzone przez
urząd ochrony konsumenta - on twierdzi, że tak. Dziwne, że brak praw klienta w
takiej umowie!!!
O ewentualnych negocjacjach w trakcie obowiązywania umowy to już w ogóle nie ma
co marzyć.
Wrócę do marży!!!
Marża 3,1% a przedstawiciel banku mówił o 1,6% marży w pierwszym roku i 2,65 w
następnych latach przy pakiecie personale. Niestety, ale nie ma tego w umowie.
Rzeczywiście tak jest i chyba będzie ta obniżka wynikająca z promocji, ale nie
wpisana w umowie. Jest to kolejne pomniejszenie pozycji klienta. Jeśli nie ma
zapisanej w umowie tej obniżki marży to jest jakby palcem na wodzie pisana.
Promocje mijają i może się okazać, że bank sobie za jakiś czas zmieni promocje,
albo zlikwiduje dyktując stratami albo czymś innym. Czego nie ma w umowie to
może być trudne do utrzymania po latach!!!
Tak więc mnie bank potraktował jak każdego klienta z ulicy. Nic ponad. PO co te
miesiące ocen!! Moja znajoma otrzymała z dobrą marżą kredyt w PKO w 2 tygodnie.
Marża w złotówkach 1,7% - promocja na koniec roku!! Wracając do DNB Nord trzeba
wziąć pod uwagę jeszcze euribor 6M, który jest większy od euribory 3M np w
Polbanku. Obliczając wszystko okazuje się, że oferty są porównywalne i często
niewiele się różnią. Nie uważam oferty DNB NOrd za rewelacyjnej. Brak
elastyczności banku, elastyczności rat, co nic nie kosztuje. Nikt też nie
wspomina o koszcie jaki występuje w DnB Nord banku -150zł. za ogląd lokalu.
Dziwne jest to, że bank wymaga jakiegoś oglądu lokalu na rynku pierwotnym i to
lokalu, który wybudował deweloper zaufany Banku, gdzie bank ma umowę o
współpracy spisaną. Firma zewnętrzna zarabia 150zł, i za co!!? Wpłata jest po
decyzji wstępnej nic nie wiążącej banku. Na tę wpłatę nie ma umowy z bankiem,
więc jakby bankowi się odwidziało lub zwlekał za długo i klient straci
cierpliwość to już 150zł w plecy!!
Ogólna ocena tylko dobra. Zadnej rewelacji. Bank zarabia na dużym spredzie a
obniża trochę marżę, euribor jest 6M i tu też zarobek, więc suma sumarum
wielkich radości nie ma!! Nie złapaliście jak to mówią Pana Boga za nogi. Bank ma skalkulowany pięknie swój zysk!!!
pigułeczka80 / 80.68.236.* / 2010-02-20 16:13
Hej., my też jesteśmy na etapie załatwiania i i wszystko idzie sprawnie. Jeszcze miesiąc i wszystko będzie gotowe. Pan z oddziału wszystko klarownie wytłumaczył, oprocentowanie tez korzystne, więc poki co jestem zadowolona. Oby tak było przez najbliższe kilkadziesiąt lat:)
lukikw / 46.113.74.* / 2011-06-15 13:07
i Ty jesteś zadowolona "jeszcze miesiąc i wszystko będzie gotowe" chyba jakaś kpina. Inne banki w ciągu miesiąca to juz przelewy robią.
xuetzalcoatl / 2010-01-28 20:23 / Bywalec forum
najwidoczniej doradcy mają niezłą prowizję na tym produkcie, bo ciągle słychać takie pytania jak Twoje. Spotkałem wiele głosów, że to nie jest dobra opcja!!
gajefski / 89.228.236.* / 2010-02-08 19:35
nie jest to dobra opcja wzięcia kredytu u doradcy czy w ogóle w dnb? nie od dziś wiadomo że dooradcy o szczegółach kredytów nie wiedzą więcej niż mówi sama ulotka
Heltinga / 83.1.16.* / 2010-01-30 00:38
Tylko teraz pozostaje kwestia, czy aby owe głosy krytyki DnB, to nie jest efekt działania zazdrosnej konkurencji? Bo w sumie zostaje w tyle ich oferta szczególnie w zakresie kredytów hipotecznych w porównaniu z DnB Nord. Masz jakieś konkretne wady? Pytam, bo sam się interesuję podjęciem współpracy z tym bankiem
joania / 2010-02-15 22:43
Ogólnie DnB Nord pozostaje wysoko w rankingach kredytów hipotecznych już od dobrych kilku miesięcy. Swego czasu słyszało się, że na decyzję z tego banku trzeba było długo czekać, ale swoją drogą bank ten udziela kredytów na duże kwoty, więc zrozumiałe to jest, że musi się zabezpieczyć. Teraz trwa to już dużo krócej. Ja jestem szczególnie zainteresowana jak wygląda kredyt w tym banku w euro. Wie ktoś coś może na ten temat?
lukikw / 46.113.74.* / 2011-06-15 13:16
No to ja Ci mogę powiedzieć jedna wielka LIPA, bank wielkie DNO. Obiecanki cacanki. Mój przypadek jest prostu mam kredyt w POLBANKU i ten bank szczerze polecam. Ponieważ chciałem dobrać trochę kaski a w POLBANKU już nie mogę bo tamten co brałem miał starczyć na budowę ale wzrosły ceny więc kaska jakoś wyszła. Postanowiłem dobrać właśnie w DNB NORD Przy składaniu wniosku wszystko dobrze zdolność nawet o 50.000zł wieksza niż chce dobrać. Po około 3 tygodniach i złożeniu wszystkich dokumnetów odmowa bo nie ma zdolności. Składam odwołanie że walą w h..uja, skoro najpierw jest zdolność a potem nagle znika. Znów czekanie kilka tygodni. Okazało się, że WIELKI PAN ANALITYK z banku nie wziął pod uwagę wszystkich zarobków wykazanych na zaświadczeniu, pewnie jakiegoś ślepego (bez urazy dla niewidomych) tam zatrudnili. OStatecznie pozytywna decyzja ale chyba dam sobie spokój z takim bankiem, bo może sie okazać ,że i wpłacanych przez mnie rat nie będą prawidłowo widzieć.
gajefski / 89.228.236.* / 2010-02-08 19:36
to prawda że jeżeli porównamy marże ich i innych banków to niestety - ale Dnb ma mocną ofertę i nie wiem po co porównywać opinie o tym banku - chyba ze boisz się ze zbańczy, w co wątpie. aktualnie rozwijają mocno swoją siec sprzedaży detalicznej, do niedawna dawali tylko firmom.
Heltinga / 83.1.16.* / 2010-02-09 18:34
No właśnie też tak myślę, że obecnie nie do przebicia oferta. Szczególnie jak się weźmie kredyt w Euro, to przy ich promocji można 300-400 zł miesięcznie oszczędzic, w porównaniu z kredytem w złotówach w innych bankach, a to już kupa kasy, i nie ma co się zastanawiac nad ryzykiem kursowym, bo przy takim zwrocie i tak będziemy do przodu. Dodatkowo dowiadywałem się, że DnB gwarantuje stały, niezmienny spread co w innych bankach jest nie do pomyślenia
Kris1978 / 78.133.200.* / 2010-03-19 16:14
Chyba nie masz pojecia co mowisz. Staly niezmienny spread - tak i w przypadku EUR wynosi o 8,9% a maksymalny dozwolony przez prawo to 9%. Ten bank ma najwyzszy spread ze wszystkich i na tym odbija sobie brak prowizji - przeliczylem i roznica w spreadzie pomiedzy Nordea a DnB wynosi na wstepie dokladnie tyle ile prowizja w Nordea (2%).
gajefski / 89.228.236.* / 2010-02-11 18:45
a i dodam ze liczę że dnb i inne banki w końcu zaczną słuchać swoich klientów bo to się na prawdę opłaca. przykladem jest mbank
xuetzalcoatl / 2010-01-31 11:29 / Bywalec forum
ja widzę, że ten bank ostro się promuje w internecie i jeżeli napiszesz jakiekolwiek inne zdanie niż ach-och-pochlebiająco-zachwalające, to od razu masz 20 wpisów, że nie masz racji. Z charakterystyki tego produktu opisanej przez innych internautów (którzy rzeczywiście wzięli tam kredyt) to narzekają na to, że kredyt ten jest drogi no i system tego banku również jest kiepski. A wierz mi, że wiem o czym piszę, bo znam również kilku byłych pracowników... :). Najlepiej nie ufaj ślepo ani doradcom ani forumowiczom, tylko przejdź się sam do kilku banków i porównaj ofertę.
Piotr Soboń / 194.50.110.* / 2010-02-07 20:46
Nie o to chodzi, aby pisać same ochy i achy... bo wiadomo, że każdy bank ma swoje wady. Moja opinia jest taka, że klienci częściej narzekają na proces bądź czas, rzadziej na samą ofertę, ale każdy ma inne doświadczenia. Sporo sprowadza się do tego kto wniosek procesuje i jaka jest sytuacja klienta. Wiadomo, że nie zawsze kredyt w DnB będzie najlepszy. W 100% zgadzam się z opinią, że najlepiej jeśli każdy sprawdzi na własnej skórze jaka jest rzeczywistość - to nic nie kosztuje :)
gajefski / 89.228.236.* / 2010-02-08 19:45
dokładnie. model komunikacji się to nazywa - miałem to na studiach dawno temu [kiedy to było hehe]. ludzie są skłonni rozgłaszać wady niz zalety. to wynika z ludzkiej mentalności ze chcemy tak jakby uchronić swoich bliźnich. z bankami to jest taki problem - ze w jednym mamy zdolność a w innym nie. mi jak kiedyś odmówili małego kredytu, na w sumie śmieszną kwotę to sam się wkurzyłem. czułem się jak idiota szczerze mówiąc. nie jest to przyjemne uczucie kiedy ktoś ci mówi coś w rodzaju http://www.youtube.com/watch?v=Iw0mocvPpsk
xuetzalcoatl / 2010-01-21 23:08 / Bywalec forum
ten bank to jest kolejny bank, który wyrósł jak grzyby po deszczu ok 2004 roku. Oferta mizerna, niczym się nie wyróżnia - takich banków jest wiele.
gajefski / 89.228.236.* / 2010-02-08 19:49
zaczynasz mnie irytować. zmień głos wewnętrzny którym do siebie mówisz na każdym kroku bo za kilka lat będziesz narzekającym na wszystko p********
Piotr Soboń / 89.77.58.* / 2010-01-29 22:44
Generalnie ten fajna prowokacja te 2 wpisy Twoje. Co Ty za bzdury opowiadasz człowieku :-) Poczytaj najpierw i może wtedy się wypowiadaj.
DnB NORD to stabilny kapitał niemiecko-norweski, jedna z największych grup finansowych w europie.
Co do oferty, że mizerna? - to lepiej pozostawię bez komentarza :-)))

GeneralFuneral / 83.24.102.* / 2010-01-21 23:45
Trzeba sie przyjrzec na czym opieraja swoj kapital , z jakimi instytucjami kapitalowymi sa powiazani i jaka maja oferte i gwarancje. Wiele jest instytucji finansowych nie ma spolecznego zaufania.
Zdziwiona.... / 62.157.208.* / 2010-01-21 13:29
Niestety myślałam, że będzie inaczej, ale przyłączam się do sceptyków...wniosek złożony przed świętami, uzupełnień faktycznie niewiele (czytając wiele negatywnych opinii uzbroiłam się we wszystkie możliwe dokumenty). Kontaktu z analitykiem, ani z nikim z banku nie miałam, ponieważ składałam wniosek przez doradcę finansowego (pierwszy jak mi się wydaje istotny błąd). Czekałam cierpliwie, bo ponoć wszystko w banku idzie mozolnie. O zdolność się nie martwię, inne banki proponują nawet 500 tyś., czekam na DnB, bo ma świetną propozycję dla pracowników sektora finansowego połączona z dodatkową promocją daje magiczne 1,75% na EUR, czego chcieć więcej.

Zaskoczenie:
11.01.2010 - przychodzi decyzja wstepna - ograniczenie kwoty kredytu z wnioskowanych 270 tyś. PLN (wartość nieruchomości 299 tyś. PLN rynek wtórny, nowe budownictwo, wycena na 340 tyś. PLN) na 211 tyś. PLN...hmm..uzasadnienia żadnego
12.01.2010 - mój doradca zgłasza analitykowi, że decyzja jest dla mnie niezadowalająca i prosi o wyjaśnienie powodu obniżenia wnioskowanej kwoty
12.01.2010 - otrzymuje odpowiedź, że przy uwzględnianiu mojej zdolności kredytowej wzięto tylko 50% z otrzymanych premii kwartalnych, które stanowia istotne zasilenie mojego portfela, co więcej z 3 otrzymanych premii uwzględniono tylko 2 i to w wysokości 50%, 3 mimo uwidocznienia na wydruku z konta pozostaje niezauważona...od czasu tego maila Pani Analityk pozostaje poza zasięgiem
12.01.2010 - 18.01.2010 - próby nacisku wszystkich świętych, aby dowiedzieć się jaka jest metodologia obliczania zdolności i dlaczego premia nie została uznana...
18.01.2010 - ponowny mail z prośbą o wyjaśnienie do Pani analityk...cisza...

...jako potencjalny klient nie mam możliwości samodzielnego kontaktowania się z kimkolwiek w banku...

21.01.2010 - poranny telefon od doradcy, decyzja wstępna została podtrzymana, odpowiedzi na zadane pytania, w jaki sposób została policzona moja zdolność nie otrzymałam, klasyczna sytuacja:
Pytanie: "dlaczego nie"
Odpowiedź: "bo nie"

Ciekawostka:
21.01.2010 - dzwonię do oddziału DnB z prośbą o przedstawieniu wstępnej oferty i wyliczenie zdolności, Pani podaję takie same informacje co analitykowi, liczy moją zdolność.....500 tyś. PLN :)))))))))))))))))) mówi, że do oceny zdolności liczy się 80% premii, a nie 50%, w najgorszym przypadku mam zdolność na 270 tyś. PLN, opowiadam swoją historię, Pani jest bardzo zdziwiona....
maciejSKI / 79.173.30.* / 2010-01-06 14:10
widzę sporo negatywnych opinii. chyba rzeczywiście nieaktualnych skoro DNB zareagował i mamy coś takiego jak "Możliwość skorzystania z szybkiej ścieżki decyzyjnej - 6 dni"

WARUNEK - cel kredytowania:
- zakup na rynku wtórnym gotowej nieruchomości lub
- zakup na rynku wtórnym gotowej nieruchomości + remont/wykończenie lub
- poŜyczka hipoteczna lub
- spłata kredytu mieszkaniowego w innym banku.
2. WARUNEK – nieruchomość stanowiąca przedmiot kredytowania i/lub zabezpieczenia:
- lokal mieszkalny/dom stanowiący odrębną własność (jest KW) lub
- spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego/domu (jest/nie ma KW).
3. WARUNEK - źródło uzyskiwania dochodów:
- umowa o pracę (na prawie polskim i na terytorium RP) lub
- kontrakt menedŜerski (na prawie polskim i na terytorium RP) lub
- emerytura lub
- wszystkie powyŜsze źródła łącznie.
4. WARUNEK – LTV ≤ 90%.
ala 37 / 83.29.232.* / 2011-04-26 17:09
bzdura , nie ma szybkiej ścieżki kredytowej w tym banku, czekam juz chyba miesiąc ..... na prawdę nie polecam tego Banku- albo pracują w nim niepoważni ludzie albo miałem pecha i trafiłem na takiego pracownika - na jedno wychodzi - beznadziejne załatwianie sprawy z klientem

odradzam, próbujcie w innych bankach ale nie w tym
Piotr Soboń / 89.77.58.* / 2009-12-26 14:10
Jeżeli ktoś ma obiekcje i nadal zastanawia się, czy warto złożyć wniosek do DnB NORD, to zapewniam, że WARTO!

Większość negatywnych sytuacji które są opisywane na forach jest już zdecydowanie nieaktualna, w Banku zaszło wiele zmian dzięki którym standardowy wniosek rozpatruje się do miesiąca czasu, zmianie uległ kalkulator zdolności kredytowej dzięki czemu obecnie zdolność jest o 15-30% wyższa niż przed zmianami, nie powinny mieć też miejsca sytuacje, w których w trakcie procesu kredytowego zmieniane są warunki bądź kalkulatory.

Po szczegóły zapraszam na mojego prywatnego bloga http://dnbnord-blog.pl lub do Doradcy MOBI z Waszej okolicy. Ja również służę pomocą klientom z całej Polski i ręczę moim nazwiskiem, że DA SIĘ dostać kredyt w DnB NORD - na dobrych warunkach iw rozsądnym czasie!

PS. W najbliższym czasie otwartych zostanie kilkanaście nowych oddziałów także nie bójcie się, że Bank pozamyka wszystkie oddziały i zniknie z rynku :-)
~zmęczony / 89.74.48.* / 2011-08-05 00:32
bank tragedia... nasz wniosek o kredyt hipoteczny ciągnie się już trzeci miesiąc...bałagan dokumentacji i ciągłe żądania nowych dokumentów...i niestety nie mówią wszystkiego...bzdury o rozchorowaniu się wszystkich (!) analityków w tym samym czasie - sepsa? SARS? jakas groźna nieznana nauce choroba z kosmosu? ja jestem juz u kresu wytrzymałości nerwowej...zdolnośc mam na 500tysPLN, wnioskowana wysokośc kredytu 300 tys PLN, zabezpieczeniem nieruchomośc warta prawie 2 mln PLN....mam ich serdecznie dość...wygląda na to że nic sie jednak nie zmieniło od kilku lat w tym banku...
geer / 83.27.75.* / 2009-11-26 23:56
byłem dziś w oddziale tego banku aby zapytać o warunki kredytowe - tam zastałem ludzi krzyczących coś o zamykaniu oddziałów - czy ten bank wycofuje się z Polski ?
planca / 78.133.200.* / 2009-10-27 17:09
Ja również próbowałam przebić głową mur ignorancji pracowników DNB - bez rezultatu. Nie miałam pół roku na oczekiwanie na ich łaskawość, więc po 1,5 miesiąca bezzensownych pytań analityków i niekompetencji doradcy zdecydowałam się zrezygnować z tej dalszej przepychanki. Oczywiście w tym momencie warunki są atrakcyjne (chociaż porównywalne do oferty walutowej innego banku na rynku). Dlatego jeżeli ktoś ma dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości to niech śmiało startuje (chociaż cięzko powiedzieć jak się wywiązują z kredytu, jeżeli cudem do niego dojdzie). W przeciwnym razie zdecydowanie odradzam bo to tylko niepotrzebna strata czasu, pieniędzy i nerwów. I odradzam też marzenia w stylu "w moim wypadku na pewno będzie inaczej". Moja zdolność kredytowa była sporo wyższa niż wymagana i byłam czysta jak łza - tzn. zero kredytów, kart kredytowych, rozwodów:) itp.
maciejSKI / 79.173.30.* / 2010-01-06 14:05
mnie udało się dostać do DNB nordu, oferta fajna, ale dla kredytu powyżej 200 000zł. wtedy mamy 2,6% przez pierwszy rok, a na taką wartość to trudno znaleźć coś poniżej 3%.
ewus81@poczta.fm / 95.50.252.* / 2010-01-06 14:32
a jak łduga czeka sie na rozpatrzenie wniosku? czy mesz ten warunek 500o zł na konto co miesiąc? ja tez chciałabym t ym banku ale o promocje sie pytałam w grudniu i nie wiem czy maja jeszcze cos fajnego w promocji? chodzi o kredyt hipoteczny
Sertab / 195.150.232.* / 2009-08-11 16:49
Przeszłam koszmar zmagań (5-y miesiąc) z analitykami, którzy wymagają nieistniejących dokumentów, lub dokumentów, które otrzymali dawno temu. Nie kojarzą faktów, wymyslają nieistniejące problemy, zaniżają bez żadnych podstaw wartośc nieruchomości, której na oczy nie widzieli ( w związku z tym wzrost marży, bo wkład własny już nie stanowi 20 %, a jednocześnie żądają dowodu na wpłate całej zadeklarowanej sumy, stanowiącej wkład własny), każą pisać setki oświadczeń... Umowę podpisałam, ale po raz kolejny nie zdecydowałabym się przez to przechodzić.
Beznadziejni decydenci w Warszawie, ale bardzo mili, profesjonalni, życzliwi i pomocni Doradcy Klienta w Krakowie i pewnie tylko dzięki nim zdecydowałam się pisać kolejne oświadczenia i donosić setki papierków.
zawiedziony / 81.210.27.* / 2009-09-25 10:06
Witam

Jakbym widział siebie. Mój największy błąd życiowy to wniosek o kredyt hip. w DnB. Złożony 22.04.2009. Sprawa ciągnie się do dziś. Nieistniejące dokumenty, wymyślanie problemów, ciągle czekanie na odpowiedź aż w koncu dziś dostałem odpowiedź ze akceptują ale:

Wzrost marży o 1,25%
Raty równe zamiast malejących
Wciskają mi okres karencji, którego nie chciałem
Miała być promocja 0 marży przez 12 m-cy - zniknęła,
Kwota kredytu zmniejszona o 3,5%.

i jeszcze kolejne chore dokumenty. Dom już stoi, czeka na odbiór a oni żądają dokumentów z kosmosu. Ten Bank to koszmar !!!!!!!!!!
Nie wiem jak to się skończy ale NIE POLECAM !!
edi720 / 77.237.0.* / 2009-08-07 18:22
KREDYT HIPOTECZNY ;KREDYTOBIORCO PRZECZYTAJ ZA NIM PODPISZESZ;)-dobre warunki umowy ;wzór umowy wcześniej do wglądu/korzystnie;przejrzyście napisana umowa/korz.;określenie marży stała /zmienna jaki LIBOR w dniu zawarcia umowy on jest ruchomy raz zyskuje bank raz klient;jakie są warunki spłaty wcześniej jakie częściowej, jakie są opłaty od zmian umowy jaki jest w Banku X LIBOR miesięczny czy 3 miesięczny 6miesięczny?/bardzo ważne to co tyle będzie zmieniało nam się oprocentowanie ;czy marża banku może ulec zmianie i kiedy /ważne; warunki umowy przejrzyste i zrozumiałe dla nas;czy bank negocjuje z kredytobiorcą/ wszystkie opłaty i prowizje przed umowa i po wszystkie ubezpieczenia obowiązkowe przed umową i po; są na stronach kalkulatory można sobie samemu wyliczyć raty i okres na który cię stać spłacać;kredytobiorca powinien wiedzieć jakie są korzystne warunki a później do Banku po kredyt i wybrać najkorzystniejsza ofertę;RATY MALEJĄCE W ŻADNYM WYPADKU RÓWNE ;NAJKRÓTSZY OKRES KREDYTOWANIA nie w latach tylko w ilości rat; nie czekać jak są kłopoty ze splata tylko iść i negocjować oby bank pierwszy nie zapukał;??A MY KREDYTOBIORCY JAK TYLKO MAMY ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ TO RĘCE ZACIERAMY :) KASA:)A PÓŹNIEJ SIĘ DRAPIEMY PO GŁOWIE I OCZERNIAMY BANK . ONI SA OD TEGO BY ZAROBIĆ A MY OD TEGO BY W TRĄBKĘ NIE DAĆ SIĘ ZROBIĆ .;USKŁADASZ JAKIEŚ ŚRODKI ,DOKONAJ WCZEŚNIEJSZEJ SPŁATY KAPITAŁU ;ZADAĆ NIE OBNIŻENIA RAT ALE SKRACAĆ OKRES KREDYTOWANIA .; KAŻDE OBNIŻENIE RATY I WYDŁUŻENIE OKRESU KREDYTOWANIA WIĄŻE SIĘ Z KŁOPOTAMI , KTÓRE MOGĄ NASTĄPIĆ W ODLEGŁYM CZASIE PRZEZ NAS NIEPRZEWIDZIANYM ;SPŁACAMY ILE MOŻEMY I W JAK NAJSZYBSZYM CZASIE SPEŁNIAJĄC WARUNKI UMOWY OCZYWIŚCIE.KREDYTU NIE BIERZEMY ILE UDA NAM SIĘ DOSTAĆ TYLKO TYLE ILE JEST NAM POTRZEBA;KAŻDY KREDYTOBIORCA MUSI TEŻ WIEDZIEĆ ŻE OPROCENTOWANIE NIE JEST TAKIE JAK ZAWIERAMY PÓŹNIEJ TYLKO WIĘKSZE I NP. KREDYT 5% W RZECZYWISTEJ SPŁACIE JEST OKOŁO 8% 9% ; COŚ KOSZTEM CZEGOŚ ;;;;;;;;CHCEMY MIEĆ NISKIE ,TO DŁUGO , DUŻO BĘDZIEMY SPŁACAĆ I PŁAKAĆ ;;;;;; I MIEĆ PRETENSJE DO WSZYSTKICH TYLKO NIE DO SIEBIE A JEST ODWROTNIE I NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA BRAĆ KREDYT Z ZAMIAREM SPŁATY BO NIE MOŻE BYĆ INACZEJ :):):):) gdzie kol wiek byś nie brał .powodzenia
smska / 62.21.34.* / 2009-07-13 22:35
Witam!!!
Dostaliśmy pozytywną opinię z banku Dnb Nord oraz Nordea, umowy czekają wystarczy je podpisać...ale mamy dylemat, który bank wybrać????? Formalności w Nordea przebiegają znacznie szybciej niż w Dnb Nord gdzie non stop borykaliśmy się sie z zagubionymi dokumentami i brakiem kompetencji pracowników. Boimy się o to, że wypłaty transz i dalsza obsługa kredytu będzie wyglądała w podobny sposób. Poza tym spread w przypadku DnB jest bardzo wysoki. Rekompensata na pewno jest brak prowizji i niska marża. Ale czy to wystarczy żeby wybrać Dnb Nord?????PROSIMY O RADĘ
Mariusz Bergan / 188.146.26.* / 2009-11-11 19:58
Wybierzcie ofertę Polbanku EFG przebijają Dnb Nord orza Nordea ,najszbszy czas realizacji i wypłaty kredytu nawet do 3tygodni !!!, stosują idneksację, brak prowizji, niższy spread, a w przypadku kredytu w walucie Czas kiedy kredyt uruchomimy jest najistotniejszy , pamiętajcie przy wyborze kredytu trzeba kierować się jeszcze wieloma innymi składnikami, marża, spread to nie wszystko..... ale wg. mojej oceny i analiz Polbank EFG ma aktualnie najlepsze rozwiązanie jakie nie mają inne banki posiadają coś bardzo ciekawego jak elastyczne raty to super sprawa dzięki takiemu dobrodziejstwu możesz przez 6 miesięcy każdego roku płacić sobie po 200% raty a to w praktyce oznacza zmnianę proporcji raty kapitałowo/odsetkowej gdzie odsetki to 30% a Kapiał 70% !!! :) i tak co roku :) :) :) Rewelacja polecam ten bank, znajomi wzięli są zadowoleni, a teraz ja kupuję mieszkanie , 2 tygodnie temu złożyłem wniosek w za 5 dni już jestem umówiony na podpisanie umowy.
Anty-Polbank / 193.111.236.* / 2009-11-24 11:45
Polskie prawo chroni Kredytobiorcę - pod warunkiem, że Bank znajduje się w jurysdykcji prawa polskiego - czego nie można powiedzieć o Polbanku. Nie chcę nikogo oczerniać bo kredytu hipotecznego u nich nie brałem, ale z całym szacunkiem - wystarczy mi przykre doświadczenie z kredytem "bezpiecznym" (gotówkowym).
aasaa / 217.98.13.* / 2009-11-12 13:29
Akurat spread dla Euro w Polbanku jest najwyższy.
IKIKI / 212.242.202.* / 2009-08-07 23:54
Unikajcie DNB jak ognia....
edi720 / 77.237.0.* / 2009-08-07 18:24
KREDYT HIPOTECZNY ;KREDYTOBIORCO PRZECZYTAJ ZA NIM PODPISZESZ;)-dobre warunki umowy ;wzór umowy wcześniej do wglądu/korzystnie;przejrzyście napisana umowa/korz.;określenie marży stała /zmienna jaki LIBOR w dniu zawarcia umowy on jest ruchomy raz zyskuje bank raz klient;jakie są warunki spłaty wcześniej jakie częściowej, jakie są opłaty od zmian umowy jaki jest w Banku X LIBOR miesięczny czy 3 miesięczny 6miesięczny?/bardzo ważne to co tyle będzie zmieniało nam się oprocentowanie ;czy marża banku może ulec zmianie i kiedy /ważne; warunki umowy przejrzyste i zrozumiałe dla nas;czy bank negocjuje z kredytobiorcą/ wszystkie opłaty i prowizje przed umowa i po wszystkie ubezpieczenia obowiązkowe przed umową i po; są na stronach kalkulatory można sobie samemu wyliczyć raty i okres na który cię stać spłacać;kredytobiorca powinien wiedzieć jakie są korzystne warunki a później do Banku po kredyt i wybrać najkorzystniejsza ofertę;RATY MALEJĄCE W ŻADNYM WYPADKU RÓWNE ;NAJKRÓTSZY OKRES KREDYTOWANIA nie w latach tylko w ilości rat; nie czekać jak są kłopoty ze splata tylko iść i negocjować oby bank pierwszy nie zapukał;??A MY KREDYTOBIORCY JAK TYLKO MAMY ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ TO RĘCE ZACIERAMY :) KASA:)A PÓŹNIEJ SIĘ DRAPIEMY PO GŁOWIE I OCZERNIAMY BANK . ONI SA OD TEGO BY ZAROBIĆ A MY OD TEGO BY W TRĄBKĘ NIE DAĆ SIĘ ZROBIĆ .;USKŁADASZ JAKIEŚ ŚRODKI ,DOKONAJ WCZEŚNIEJSZEJ SPŁATY KAPITAŁU ;ZADAĆ NIE OBNIŻENIA RAT ALE SKRACAĆ OKRES KREDYTOWANIA .; KAŻDE OBNIŻENIE RATY I WYDŁUŻENIE OKRESU KREDYTOWANIA WIĄŻE SIĘ Z KŁOPOTAMI , KTÓRE MOGĄ NASTĄPIĆ W ODLEGŁYM CZASIE PRZEZ NAS NIEPRZEWIDZIANYM ;SPŁACAMY ILE MOŻEMY I W JAK NAJSZYBSZYM CZASIE SPEŁNIAJĄC WARUNKI UMOWY OCZYWIŚCIE.KREDYTU NIE BIERZEMY ILE UDA NAM SIĘ DOSTAĆ TYLKO TYLE ILE JEST NAM POTRZEBA;KAŻDY KREDYTOBIORCA MUSI TEŻ WIEDZIEĆ ŻE OPROCENTOWANIE NIE JEST TAKIE JAK ZAWIERAMY PÓŹNIEJ TYLKO WIĘKSZE I NP. KREDYT 5% W RZECZYWISTEJ SPŁACIE JEST OKOŁO 8% 9% ; COŚ KOSZTEM CZEGOŚ ;;;;;;;;CHCEMY MIEĆ NISKIE ,TO DŁUGO , DUŻO BĘDZIEMY SPŁACAĆ I PŁAKAĆ ;;;;;; I MIEĆ PRETENSJE DO WSZYSTKICH TYLKO NIE DO SIEBIE A JEST ODWROTNIE I NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA BRAĆ KREDYT Z ZAMIAREM SPŁATY BO NIE MOŻE BYĆ INACZEJ :):):):)
lolka7 / 62.29.143.* / 2009-07-15 16:56
Mialam 3 oferty do wyboru: Nordea, Deutsche i DnB Nord. DnB Nord najgorszy we wspolpracy, ale mimo tego PODPISALISMY Z NIMI UMOWE i o dziwo!! wyplacili kredyt na czas i to w ciagu 2 dni. Da sie cos osiagnac w tej wspolpracy :-). Na miejscu Waszym wybralabym DnB Nord i walute splaty w Euro/CHF zamiast w PLN, jesli to kredyt w walucie, unikniemy wtedy ich wysokiego 8.60% spreadu! powodzenia!
lolka7 / 93.157.74.* / 2009-07-10 09:52
Mi sie udalo, po 2miesiacach decyzja pozytywna, umowa za 2 dni ma byc juz gotowa do podpisu. Warunki w moim przypadku duzo lepsze niz to co dal mi Deautsche czy Nordea, stad jednak wybieram Norda. Niemniej jest to droga przez meke! I jak ktos nie ma czasu i deweloper mu na reke ni pojdzie z terminem zaplaty, to trzeba sobie opuscic. DNB Nord = 3 miesiace zmagan z wymyslnymi 'prosbami' analityka a potem decydenta...ale warunki REWELACJA.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: