Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

do kiedy przewidywany jest spadek cen mieszkań

do kiedy przewidywany jest spadek cen mieszkań

lullek / 2011-09-09 08:32
chcę zakupić własne M2, ale na razie zbieram wymagany wkład własny do kredytu hipotecznego, czy możecie mi powiedzieć do kiedy przewidywany jest spadek cen mieszkań? czy może znów zbliża się deweloperski skok cenowy? Spieszyć się?
Wyświetlaj:
tańczący_z_fundami / 83.28.135.* / 2011-09-10 23:45
Spadek cen już się zaczął, rynek mieszkaniowy powoli wchodzi w bessę. Tak naprawdę już wszedł ale większość tego jeszcze nie widzi. Prawdziwy zjazd zacznie się z końcem programu "rodzina na swoim" co powtarzam tu od dawna. Program ten ma się zakończyć w 2012 roku, jednak widać że rodziny już niedają rady kupować mieszkań po takich cenach i w wyniku lobbowania developerów program rozszerzono na singli. Widać i to już za mało bo obił mi się o uszy projekt "Student na swoim" autorstwa Dom Development, ostry zjazd cen jest już blisko. Innymi słowy jeśli możesz - wstrzymuj się z zakupem jak najdłużej.
kakog / 2011-09-14 11:30
program kończy się wraz z końcem 2012 roku, także to jeszcze sporo czasu, więc nie spekulowałbym cen mieszkań na tak długi okres
naksus / 46.112.53.* / 2011-09-11 23:55
Że ceny spadły już sporo to się zgodzę. Ale z drugiej strony doszliśmy już do momentu, w którym ludzie zaczynają się zastanawiać, czy ceny aby nie pójdą zaraz w górę. A jak się rzucą masowo to i ceny wkrótce mogą znów pójść w górę. Jak dzwoniłem do Victorii ws. mieszkania na Igrzyskowej, bo są w dobrych cenach, to sporo najlepszych metraży już było zarezerwowanych, zainteresowanie jest b. duże, tylko na normalne metraże.
tańczący_z_fundami / 178.42.67.* / 2011-09-13 22:44
A co mieli powiedzieć, tak się łapie klienta. Rynek mieszkaniowy wchodzi w bessę i mieszkania będą tanieć. Jest tylko jeden wyjątek. Ponieważ PO doprowadziło nasz kraj na skraj bankructwa, istnieje spore prawdopodobieństwo że rząd będzie chciał wyjść z tej matni poprzez wywołanie wysokiej inflacji, może nawet hiperinflacji. Wtedy oczywiście mieszkania tak jak wszystko pójdzie mocno do góry. Dlatego trzeba uważać. Z tymi złodziejami nigdy nic nie wiadomo.
baciorka93 / 2011-09-09 11:22 / -
mysle, ze teraz ceny mieszkan sa niskie wiec trzeba kuc zelazo poki gorace

Najnowsze wpisy