Do miki3d

zibiGO / 2007-12-06 17:03
Miki jak tam Twoje FT i ML dawno ich nie śledziłem.Czekam jeszcze do końca roku i wyskakuję z Fortisa tak jak Ci pisałem wcześniej i wchodzę do Skandii.pozdr.
Wyświetlaj:
jacekk_85 / 2007-12-06 23:59 / Bywalec forum
czy mi się wydaje zbiGO czy wcześniej miałeś inny nick?
Ja też siedzę w ML world mining. Większości fundów akcyjnych pozbyłem się ze 2 tygodnie temu i niestety sprzedałem dołku.
zibiGO / 2007-12-07 08:51
Troche zle zrobiłes ale dlaczego tak teraz?Ja poczekałem i się pomalutku odrabia.Ale tkwię w Fortisie tylko do końca roku choćby niewiem co dawał .No pewnie że miałem inny nick ale żona się z niego śmiała.pozdr.
miki3d / 2007-12-06 23:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No cóż, ML Mining performuje wyśmienicie, jak cały rok. I myślę, że jeszcze trochę to potrwa. Sporo słabiej ML Gold. Natomiast jesli wierzysz we wzrosty cen ropy (lub mroźną zimę w USA), to polecam też ML New Energy.

Franklin za to ma dobre fundusze geograficzne: BRIC czy też India. Niestety wyniki Robeco Chinese, które były najlepsze w tym roku jeszcze pod koniec października, to już tak dobrze nie wyglądają.

Cały czas rekomenduję też fundusze hedge. Oczywiście nie Superfunda, bo on strasznie późno odwraca pozycje, więc na czasy wahań jest nienajlepszy (za to przy tendencjach wzrostowych lub wyraźnie spadkowych robi świetne wyniki). W ramach Nordei polecam Schroders Surowcowy - ten jest zupełnie nieskorelowany z giełdami akcji, więc świetnie dywersyfikuje portfel. Jedyny jego minus to to, że nie można go nabyć inaczej niż w polisie.

Co do wyboru programu - ja jestem zwolennikiem wchodzenia bezpośredniow fundusze, a nie poprzez polisę - bo po prostu taniej w dłuższym terminie. Ale zdaję sobie sprawę, że wymaga to dużych kwot wejściowych i nieco odstrasza od konwertowania (to drugie akurat jest pożądane moim zdaniem).
zibiGO / 2007-12-07 08:46
Jak zwykle dzięki.Jeszcze Cię pozaczepiam .pozdr
klubbe25 / 87.205.220.* / 2007-12-06 17:53
wejdz w aegona jest tanszy

jesli nei wierzysz gg 3411914 a udowodnie
Bartosz Milewski / 2007-12-06 17:58 / Bywalec forum
Niech wchodzi w co chce, to jego decyzja, na podstawie wielu dyskusji na tym forum może sobie podjąć odpowiednie decyzje i programy dostosowane do jego oczekiwań.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy