Do Prokuratora

mmmmmmmmm / 83.11.65.* / 2008-02-12 10:33
Witaj Prokuratorze!
Przy swoich rekomendacjach zakupu mógłbyś tez od razu podawać jaka będzie planowana cena sprzedaży, poziom linii oporu chociaż... cokolwiek. To by ułatwiło wybór odpowiedniej spółki, tej, która przyniesie największy zysk - mam ograniczony kapitał.
Wyświetlaj:
Prokurator / 2008-02-12 14:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,mmmmmmmmm".
Niestety, tego o co prosisz nie mogę robić. To jest wolny rynek i nie można zaplanować ceny, jaka będzie w przyszłości. Nie jestem przecież jasnowidzem i nie potrafię przewidzieć zachowania się akcji danej spółki. Nawet gdyby to było możliwe, ewentualne prognozy ceny w przyszłości nie dawałyby gwarancji wystąpienia ceno kreślonej w prognozie. poza tym giełda to nie loteria, choć w pewnym stopniu ją przypomina.

Prokurator.
mmmmmmmm / 83.11.1.* / 2008-02-13 09:45
czym więc są Twoje rekomendacje jeśli nie prognozowaniem ceny? Podajesz ceny zakupu po których wg Ciebie warto kupić, ale zarabia się na wzroście. Skąd mam wiedzieć ile zarobię, jeśli nie mam prognozy ceny po której nastąpi sprzedaż? Podając cenę sprzedaży wiążesz to pewnie ze spadkiem kursu akcji w najbliższym czasie. Czy się nie mylę? W jakiś sposób limity ustalasz, czymś się przecież kierujesz w ich ustalaniu.
Pozdrawiam
Prokurator / 2008-02-13 12:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,mmmmmmmm".
Szanowny kolego.
Podany przeze mnie w każdej rekomendacji limit ceny to nie prognoza ceny na najbliższe sesje, a limit ceny, który należy określić w zleceniu. Określając n.p. w zleceniu sprzedaży limit ceny na poziomie n.p. 10 zł. masz jedynie pewność, że po cenie niższej niż 10 zł. nie sprzedasz swoich akcji. Ile zarobisz na kursie danych akcji, które kupiłeś nigdy nie wiesz, ba nie wiesz nawet czy w ogóle zarobisz cokolwiek. Na ustalenie limitu ceny pozwala mój wskaźnik, którym się posługuję. Generuje on sygnały kupna lub sprzedaży dla akcji i oblicza jednocześnie limit ceny. Tak go skonstruowałem.

Prokurator.
mmmmmmmm / 83.11.18.* / 2008-02-13 12:38
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
echoo / 89.76.81.* / 2008-02-12 10:46
nie jest to mozliwe
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy