Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi

Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi

Money.pl / 2006-08-31 17:40
Komentarze do wiadomości: Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi.
Wyświetlaj:
Wall Street / 2006-08-31 23:18 / Bywalec forum
Co myślicie o hutmenie? Moim zdaniem jeżeli jutro nie nastąpi korekta to powtórzy się historia ze Skotanem, i spokojnie dojdzie do 200 - 250 zeta. Jutro chyba wejdę, choć według AT to czyste szaleństwo.
jędrzej / 2006-08-31 23:55 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Według AT to właśnie wygląda, że będzie rosło. Nie da się niestety ocenić do ilu, ale to będzie zależało od napływających informacji, a te od tego co zamierzają spekulanci.
Wall Street / 2006-09-01 00:10 / Bywalec forum
No nie wiem czy według AT będzie rosło, przyjrzyj się kilku wskaźnikom, np. A/D line ...
jędrzej / 2006-09-01 00:31 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie zagłębiam się aż tak (wskażniki są zwykle spóźnione lub mylące). MACD i ROC wyglądają dobrze (w przeciwieństwie do np. Kabli), a obroty dopełniają obrazka.
Myślę, że nikt tych akcji nie wypuści przed PP.
Ale jednocześnie sam już nie dokupuję (mam od 74,30 więc się nie boję korekty). Dziś wziąłem PMX po 128 i czekam na Energopol po 32.
brydzia / 2006-08-31 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
powiem tak , jeżeli jakaś grupa miała 20 mln i kupiła
akcji po 26 w tej chwili dysponuje kwotą 100 mln
może robić z tą spółką co zechce , nawet do 500zł
ja niestety nie wejdę , ale że będzie rosło dalej to bardzo możliwe
Rozważanie czysto teoretyczne
orzeł / 2006-08-31 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Próbowałem przez chwilkę pójść tokiem myślenia spadkowiczów i czekaczy na lepszy moment na zakup akcji.
I tak sobie szedłem tym tokiem a po drodze było pogorszenie kondycji naszej gospodarki, wyraźne obniżenie PKB, złotówka leżała bezsilna gdzieś w rowie i tak wszystko się stawało bezlitośnie gorsze a ceny akcji spadały i spadały. NIe teraz pomyślałem ze smutkiem. Szedłem dalej i szukałem tego olśnienia, które pozwoli mi podjąć decyzję że to już!
I nagle kondycja gospodarki poprawiła się, PKB podskoczyło frywolnie a złotówka otarta z przydrożnego błota znowu lśnić zaczęła. COś błysnęło i pomyślałem tak to jest właśnie ten moment.
WYjąłem pieniądze z podróżnego wora i poszedłem na zakupy tyle tylko że miejsce jakoś znane się mi dziwnie wydało. Och nie !!!!!!!!!!!!pomyślałem - przecież to to samo miejsce w którym zacząłem swą podróż.
Muszę być konsekwentny i pójść dalej ,pomyślałem, tym bardziej że obrazki na banknotach w ludzkich dłoniach jakieś inne niż te w worze a broda przeszkadza w marszu szybkim. I ruszyłem w mgłę......
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:45 / Ostatni Optymista
Zarząd spółki MNI Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 31 sierpnia 2006 roku podpisana została z p. Pawłem Nowakiem Umowa o Negocjacje, na mocy której strony zobowiązały się do prowadzenia na zasadzie wyłączności na rzecz MNI S.A. negocjacji w zakresie nabycia udziałów spółki Breakpoint Sp. z o. o.
hajdi / 2006-08-31 23:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Bardzo fajne info
Spolka BP ma nawet przedstawicielstwo w Singapurze :))

"Jaki pierwszy wrzesien taka cała jesień"
szczypiorek / 2006-08-31 23:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciekawe czy to info jakoś poruszy inwestorów. Ostatnie wiadomości tylko na krótko ożywiały publiczność.
Jeck / 2006-08-31 22:52 / "Poławiacz perełek"
podasz linka?
thx
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:57 / Ostatni Optymista
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20060831/20060831_221723_0000027746.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41#start
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:57 / Ostatni Optymista
http://demo.e-pap.pl/espi
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 23:03
Dla fanów MSZ: na tej samej stronie info o wykonaniu zapisów na pp. Trochę zostało.
Longterm / 2006-08-31 22:45 / Mostek Zwyciężymy!
Dzisiaj troche z innej beczki: imponuje mi Balecrowicz, od wielu lat jest to mój mogę śmiało powiedzieć idol. Nie wstydze się tego powiedzieć ale z całego serca dziękuje Panu Leszkowi Balcerowiczowi po prostu za to ze jest.
Panie Leszku niech Pan zawsze w chwilach zwątpienia (wierze że takich nie ma) wie że ja jestem z Panem!
To dzięki Panu ja mogłem się wykształcić, teraz żyje w kraju w kórym nie ma właściwie inflacji, jest wzrost PKB 5,5%, w pełni wymienialna bardzo silna waluta- to wszystko Pana zasługa!
Jeżeli teraz jakieś bardzo MAŁE i zakompleksione jednostki pragną Pana usunąć i podważyć wszystko to co teraz mamy to niech Pan ma tą świadomość- o nich będzie w podręcznikach historii zaledwie krótka wzmianka a o panu cały rozdział!
jędrzej / 2006-08-31 23:37 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A ja mam niestety inne zdanie nt. p. Leszka. Oto moje zarzuty:
1. Od roku 1996 kurs złotówki do DM, a potem do Euro praktycznie był stały (waczania +/- 10%), tymczasem oprocentowanie kredytów w PLN zmniejszyło się z 60% do 6% !!!
2. Do roku 2001 praktycznie nie było możliwe wzięcie kredytu w walucie obcej.
3. Do roku 2001 oprocentowanie lokat PLN było na poziomie 30-20%. To oprocentowanie zapewniali jelenie biorący kredyty w PLN (patrz p.1), najczęściej firmy państwowe i przywatne, które przez to popadały w kłopoty finansowe i upadały.
4. Jeśli ktoś mógł wziąć kredyt w zachodnim banku w DM na 5% i włożyć do nas na PLN za 25% to na czysto zarabiał 20% (od tych jeleni z p.3)
5. Za zarobione w ten sposób pieniądze można było wykupić i "zrestrukturyzować" upadający zakład jelenia z p. 3 (przy czym państwowe jelenie były "upadane" celowo - znam taki przypadek z autopsji).

W skrócie: przy czynnym współudziale p. Leszka do końca lat 90-tych były prywatyzowane państwowe przedsiębiorstwa, przy pomocy pieniędzy pochodzących ze spłacanych przez te przedsiębiorstwa kredytów.

Inne zarzuty "pośledniejszej" natury:
6. Pan Leszek arbitralnie "schłodził" naszą podobno przegrzaną gospodarkę w roku 2000, czym się walnie przyczynił do wygrania następnych wyborów prze SLD (a do tego schłodzenie zbiegło się w czasie z załamaniem handlu z Rosją.
7. Prześledź sobie wypowiedzi p. Leszka o inflacji - jak na profesora to zaiste jest nieco mało konsekwentny.
8. Do oporu trzymał się takich socjalistycznych rozwiązań jak "popiwek", "petrodolary" i "ruble transferowe"
9. Tak naprawdę to liberałem stał się dopiero po 2001 roku. Na początku lat 90 po prostu zakonserwował istniejący socjalistyczny system podatkowy i emerytalny.

Długo by wymieniać. Mój generalny zarzut jest taki, że w latach 1989 i 1990 nie przeprowadził gruntownej reformy finansów i ZUS, a jedynie je reanimował (a wtedy ludzie znieśliby wiele).
Na skutek takiego bałwochwalczego traktowania pana Leszka przez media, zaniechano publicznej debaty, a ekonomistów z UPR po prostu zagłuszano.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-09-01 00:22
Dodałbym jeszcze jedno: L.B. brał się wówczas (89/90) za rzeczy których nikt nigdy przed nim nie robił (przejscie z gospodarki sterowanej na wolnorynkową w warunkach hiperinflacji). warto mieć to na uwadze podczas wydawania osądów. Pozdr.
jędrzej / 2006-09-01 00:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mylisz się. Temat był ćwiczony po każdej wojnie. Tylko że wtedy budowano od zera, a Leszek postawił na reanimację - zupełnie niepotrzebnie.

I jeszcze taki kamyczek (który mnie osobiście uwiera): firmy z zagranicy dostawały 3-letnie wakacje podatkowe, a ja od pierwszego dnia działalności musiałem płacić haracz (a ZUS to nawet jak nie było z czego). Jak o tym pomyślę, to mnie krew zalewa.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-09-01 01:17
No faktycznie - w Iraku udało sie o niebo lepiej :)
Sorry za ten sarkazm ale będę obstawał przy swoim zdaniu. "Temat był ćwiczony po każdej wojnie. Tylko
że wtedy budowano od zera, a Leszek postawił na
reanimację - zupełnie niepotrzebnie." - no jak Ty to sobie wyobrażasz? Dynamit mieli pod wszystko podłożyć? Oczywiście ze łatwiej i lepiej budowac od zera ale wtedy w 89 roku nie było takiej mozliwości. Trzeba bylo przejąć kierownicę w biegu i prowadzić ten "zdezelowany autobus" dokonując naprawy w czasie jazdy.
A na myśl o ZUSie krew mnie zalewa również dzisiaj :)))
jl / 83.7.19.* / 2006-09-01 00:15
Jedrzej, z całym szacunkiem.Twój generalny zarzut dotyczy lat 1989-1990. Przypomnij sobie ówczesną geopolitykę: ruskie bazy w kraju, czerwoni ministrowie w rządzie , takiż prezydent,atmosfera zagrozenia, trycyfrowa inflacja, bida aż piszczy itd.itp.Kto wtedy mógł więcej i lepiej? Spójrz na to szerzej. Ex post wszyscy widzimy inaczej, ale w tamtym tyglu nie sadzę, że można było uniknąć tego co się wydarzyło.I tak wylądowalismy lepiej niż paru sąsiadów.Determinacja p.L.B uchroniła nas przed losem Białorusi czy Ukrainy.Tak myślę i nie czuję się bałwochwalcą. Co do innych Twoich zarzutów też mam parę wątpliwosci, ale z racji póżnej pory odpuszczę .Z poważaniem.
jędrzej / 2006-09-01 00:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To o czym piszesz to okres 1989-1991.
A moje generalne zarzuty do tyczą lat 1994-2001.
Ja w tym mocno uczestniczyłem i dobrze to jeszcze pamiętam. I powiem Ci, że wtedy myślałem podobnie jak teraz. Wyjąwszy jedną rzecz - myślałem że oprocentowanie kredytów to siła wyższa! Okazał się nią Leszek. I za to mam go w niskiej pogardzie (bo wiedział, a nie powiedział: w roku 2001 oprocentowanie depozytów w PLN spadło z 24% do 11% i dopuszczono kredyty walutowe po 6%)
Longterm / 2006-08-31 23:54 / Mostek Zwyciężymy!
Jędrzej nie ma ludzi nieomylnych, ten się nie myli co nic nie robi. Myślę że Pan Leszek zrobił zdecydowanie więcej dobrego niż złego. Przecież o co chodzi teraz Benowi - zdławić inflacje - wyobraź sobie co by oni zrobili gdyby zobaczyli taką hiperinflacje jaką mieliśmy za komuny:-)
jędrzej / 2006-09-01 00:06 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Doskonale pamiętam tamte czasy. Hiperinflacja to był oczywisty efekt uwolnienia rynku.
Nie byłby Leszek, to by był kto inny. Ja nie mówię, że on się mylił, ja mówię że on działał nieracjonalnie i stworzył sytuacje sprzyjające przekrętom. Dokładnie to co zaczął robić w roku 2001 mógł zacząć w 1996. Inflacja po roku 1994 była sztuczna (vide: kurs złotówki do DM).
Po prostu chodziło o klasyczne przejęcie dóbr ze słabych rąk przed wejściem do Unii.
ktokolwiek1 / 83.31.232.* / 2006-08-31 23:16
Do takiej opinii zawsze warto się przyłączyć. Doskonale pamietam sejmowe wystąpienie Pana Balcerowicza, w którym ogłosił swój słynny plan. A i cała jego późniejsza działalność zasługuje na głęboki szacunek!
Nietety nie mam możliwosci zbyt często włączyć się do waszych rozmów (brakuje trochę wiedzy i odwagi), ale czytam wasze posty od kilku miesięcy. i chociaż jestem obecny na giełdzie od samego początku, to majątku nie zrobiłem. dopiero ostatnia hossa pozwoliła mi się trochę odbić. Pozdrawiam wszystkich i życzę jak najwięcej zieleni i trafnych decyzji.
R2 / 2006-08-31 23:28 / Bywalec forum
jasne niestety przed planem jakimkolwiek balcerowicza kiedy wiekszosc z grajacych dzis na gieldzie miala przewijane pieluchy , mój wójek zainwestowal we wlasny "interes" caly dorobek swój i rodziny, dopadly go odsetki pana leszka i wciagu pól roku musial sprzedac mieszkanie , samochód (fiat 125p) i szukac ratunku u zyczliwej rodziny ktyórej niesplacl do tej pory. i nie splaci bo nie zyje.powodzenia na ryku duzego kapitalu.
ktokolwiek1 / 83.31.232.* / 2006-08-31 23:47
Przykro mi z powodu Twojego wujka. Mimo to uważam, że to była dobra terapian a hiperinflację. Pozdrawiam i również życzę powodzenia
jędrzej / 2006-09-01 00:15 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Guzik prawda. Hiperinflacja była skutkiem gwałtownego uwolnienia rynku i zaniknęknęłaby zgodnie z jego regułami, gdyby sztucznie nie majstrowano przy odsetkach od kredytów i pensjach robotników.
W efekcie ustawowego ograniczenia płac i ustalenia wysokich odsetek od wcześniej wziętych kredytów (powtarzam: wcześniej wziętych, czyli nie biorących już udziału w spirali inflacyjnej) - hiperinflację zdławiono nieco szybciej niż należało... zażynając przy okazji wiele firm (a ich upadły majątek przejęli pezetpeerowscy bossowie)

Dziękuję za taką terapię, przy której pacjent zmarł.
R2 / 2006-08-31 23:50 / Bywalec forum
temu powoli kogo nie boli.
R2 / 2006-08-31 23:01 / Bywalec forum
ej ale zapomniales ukleknac!!! chlpoie ty sie wstydz, klekaj!!!
R2 / 2006-08-31 23:05 / Bywalec forum
jesli wasza sila jest leszek jakikolwiek leszek no to gratuluje osobowosci, niezaleznie kto wam do szkoly kanapki robil!
ktokolwiek1 / 83.31.232.* / 2006-08-31 23:23
jeśli uległeś tej propagandzie głoszonej przez maluczkich, to jest to Twój problem. Pozdrawiam
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 23:05
Jeśli szydzisz to z siebie. Pomyśl o tym.
R2 / 2006-08-31 23:15 / Bywalec forum
a Ja nie szydze lecz sklaniam do refleksji i umiaru w ocenie osób to nie miejsce na balwochwalstwo,. a ty sie zalogój
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 23:27
Może to zrobię, ale dzieki temu ,że ty to już zrobiłes to przed chwilą przejrzałem 42 twoje posty na tym forum.Aby cię troszke poznać.Trochę żałosna lektura, ale dzisiejsze , do Longterma to już kuriozum.Lecz sie chłopie, może nie jest za póżno.
Navigare / 80.55.129.* / 2006-09-01 00:16
Ja zrobiłem to samo przed chwilą :)
Faktycznie żałosna i prosta (żeby nie powiedzieć prostacka)
Pewnie za chwilę dostane o****** l za to żem nielogo :)))
R2 / 2006-08-31 23:34 / Bywalec forum
a czemu sie nie logujesz boisz sie czegos ?
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 23:38
GŁUPOTY. To jedyne czego się boję.
R2 / 2006-08-31 23:48 / Bywalec forum
to sie nie loguj!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
jl / 83.7.19.* / 2006-09-01 00:03
O tym to już sam zdecyduję.Pozwolisz?
R2 / 2006-09-01 00:16 / Bywalec forum
a moze sie nie loguj bo beda cie szczwani lustrowac ?
jl / 83.7.19.* / 2006-09-01 00:33
Turlaj dropsa. Tak to było Navigare?
Tato / 2006-08-31 22:59 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Niestety potwierdza się, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju. Będzie tym panom i śmieszno i straszno jak mu dadzą za 2 czy 3 lata Nobla (a jest brany pod uwagę)
jędrzej / 2006-09-01 00:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
O nagrodzie Nobla z ekonomii wystarczająco świadczy fakt, że dostał ją i Keynes i Friedman.
Bez komentarza.
amy / 87.207.192.* / 2006-08-31 22:56
Też tak uważam. Wielkie ukłony w stronę pana Balcerowicza. To dla mnie bardzo mądry człowiek. Wstydzę się za tych, którzy nie potrafią docenić tego co ten człowiek zrobił dla Polski.
hej boy mój siur / 83.27.107.* / 2006-09-01 12:26
hahaha
anonim / 83.27.107.* / 2006-09-01 12:27
jakiś bałwan
amy / 87.207.192.* / 2006-08-31 23:00
http://biznes.onet.pl/0,1378864,wiadomosci.html
Paolo / 83.6.113.* / 2006-08-31 22:40
Brydzia to co napisałas o Budimeksie przeraż.Sądzisz że pójdzie w dół.?
brydzia / 2006-08-31 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chcę żebyś się mną sugerował , wejdź na bossa.pl na tą spółkę i sam poczytaj
orzeł / 2006-08-31 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Jędrzeju rzeczywiście niezgrabnie to ująłem z tym Energopolem - mam go od jakiegoś, już dość długiego czasu i pisałem kilkakrotnie na jego temat (pozytywnie) stąd naciągnięci to Ci właśnie którzy się skusili czy też skosztowali :) tak lepiej ! myślę że masz rację że da zarobić! zresztą już dał więc nawet jak się delikatnie skorekci nie będzie strachu :)
pozdrawiam
jędrzej / 2006-08-31 23:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No właśnie, dziś nie udało mi się go nabyć za 32 zł, ale może jutro?
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:22 / Ostatni Optymista
Popieram...też się zastanawiałem co miałeś na myśli...:P
Tato / 2006-08-31 22:10 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam bardzo serdecznie wszystkich Forumowiczów i pozdrawiam
od jakiegos czasu się przyglądam forum - doceniam poziom, szczerość (bez ironii), a jako, że nie chcę tylko podglądać w końcu odważę się coś napisać

Należę do tych dinozaurów, którzy przeżyli marzec '94 (mimo wszystko na plus, dzięki zyskom sprzed) i marzec '00 (podobnie), a od parunastu miesięcy znowu i nie narzekam. Widzę, że główna wątpliwość to kiedy się zwalimy...
Kenobi straszy danymi makro . . .(a przecież giełda dyskontuje z wyprzedzeniem, a Ty straszysz tym co podają obecnie, moim zdaniem to dlatego w maju i czerwcu płakalismy!) , Mundek wieszczy falę C (a ja widzę, że to co mamy teraz juz jest za długie i za bardzo wzrosło jak na falę B !) . .nawet Brydzia stała się pesymistką i prorokuje jesień średniowiecza jaką nam gotuja wielcy.
Nie kwestionując, ze jest to możliwe, ośmielam się twierdzić, że mniej prawdopodobne niż ruch do góry (moim zdaniem) bo jesteśmy dopiero po 1 dużej fali, a teraz czekamy na 3.
Jeśli ktos twierdzi, że mamy przewartościowane akcje obecnie, widocznie nie pamięta softbanku po 150zł 6 lat temu, czy efektu po 120 zł czy krosna po 60 lat temu 12. Rynek jest obecnie o niebo dojrzalszy i efektywniejszy (vide co się stało z Agorą ostatnimi miesiącami, relatywna siła TVN, relacja Lotos-PKN, czy wreszcie nędza TP przez całe 2 lata hossy, bo przecież perspektywy dla tepsy nie są ciekawe). Czy większość akcji jest skrajnie przewartościowana? PKN przez dwa lata hossy wzrósł niecałe 100%, KGHm owszem, prawie 400%, no ale jeśli spółka oddaje 10% dywidendy . .
A to że teraz ropa tanieje i miedź też to zrobi dobrze całej gospodarce, bo nie bardzo drogie surowce wcale nie są dobre,
A argument Brydzi , że może nam zabraknąć liderów . .Znajdą się ! A dlaczego nie może znowu przejąć pałeczki Bioton (miałem - nie mam) długo w konsolidacji, ale jednak nie tanieje! czy TVN (mam) albo COmarch (mam) czy PMX (planuję) ?
Ostatnio podano, że mamy rekordowe wysokości oszczędności, jak myslicie co rodacy z tym zrobią? kupią mieszkania, owszem, alewiększość ma do zainwestowania 10 - 50k a juz niewielu kupi $ czy euro, a kogo dzisiaj skusi lokata na 4% rocznie. Rynek będzie cały czas dostawał zastrzyk gotówki . . . pośrednio i bezpośrednio
Stąd moja hipoteza, że ostatnie dwa lata (czy 3 jak niektórzy mierzą) to dopiero pierwsza fala hossy, co nie znaczy, że nie będzie po drodze powtórek z maja.
Oczywiście zawsze jest ryzyko, że nam rządzący zrobią powtórkę z Argentyny sprzed paru lat, ale jak przetrwalismy postkomunę to moze nie skończy się tak źle

Obserwując wiekszość wypowiadających się wiem, że dominuje DT (sam próbuję częściowo), no chyba, że ktos "wpadnie" z jakimś walorem, więc zdaję sobie sprawę, że w kontekście tego co zrobi jutro Hutmen, czy Kable moja wypowiedź jest o d... potłuc.
Ale niecierpliwym i wątpiącym dedykuje swoje lekcje niecierpliwosci (Wawel kupiony po 97 i sprzedany po 8 mies po 130) czy Bioton kupiony po 16,9 i z ulga oddany po 17 . . .
Udanymi się nie będę chwalił, od razu napiszę, że wierząc w to co piszę mam proporcje (85:15) na korzyść akcji, a jutro spokojnie jadę na grzyby . . .
PS Ukłony dla Brydzi za EPL (wszedlem za namową po 25.8 :-)) , chciałem też podziękować Oseskowi za tekst kołysanki "Ach śpij" w lipcu , którego długo szukałem i nie spodziewałem sie znaleźć w Money.pl
mari / 2006-09-01 00:37 / Achi
Myślimy podobnie choć ja jestem dużo krócej na giełdzie ,fajnie że się odezwałeś.
Czasem próbowałem podtrzymywać ludzi na duchu podając podobne argumenty do twoich,ale troszkę za mało mam doświadczenia na giełdzie żeby z czystym sumieniem przekonanywać innych do mych poglądów na wzrosty hossy bessy i korekty.Ponadto zauważyłem że niestety lub stety jesteśmy czytani zarówno przez ludzi którzy się sugeruja naszymi postami będąc bardzo początkującymi,jak również przez tych co zarządzają troszke większymi pieniążkami i potrafią wykorzystać to forum do własnych celów co w sytuacji dośc płytkiego rynku i trędu bocznego nie jest trudne.Dlatego też nie prezentuję swoich racji ostatnio zbyt często tylko czasem jak widzę że naganiacze na spadki przesadzają to podejmę dyskusję choć ostatnio stwierdziłem że i to nie ma specjalnego sensu a tylko człowiek daje się wciągnąć w pyskówki i zaśmieca przez to forum.Każdy widzi sam w jakim punkcie jesteśmy i jak mocno jesteśmy powiązani (z USA, a może UE a może z Azją a może jednak trochę z Rosją?)zarówno gospodarczo jak i że tak powiem indeksowo.Co by nie powiedzieć to na pewno jako państwo jesteśmy w fazie wzrostu i pogoni właściwie prawie za wszystkimi .Dlatego wartość polskich firm (tych pracujacych z w miarę sprawnymi zarządami)będzie wzrastać obojętnie czy z teori fal lub danych o rozstrojach nerwowych amerykańskich housewife będzie wynikać że zaraz spadniemy czy podskoczymy.Jest to jakiś fundament o którym warto pamiętać choć jego znaczenie w konkretnym przypadku konkretnej spółki i konkretnej chwili oraz podejmowanej decyzji jest ograniczone czasookresem inwestycji.Ja dochodzę ostatnio do tego że DT (i krótki okres)jest dobry na małych pieniądzach i to w celach zdobycia doświadczeń a generalnie lepsze wyniki dla przeciętnego inwestora daje średni lub długi termin i dywersyfikacja portwela(dywersyfikację można pominąć jeżeli się bardzo dobrze zna firmę i śledzi jej wszystkie poczynania).Oczywiście to wszystko to moja opinia i każdy może się z nią zgodzić lub nie.Osobiście ciągle popełniam dużo błędów choć staram się ich nie dublować i wyciągać wnioski. Ech kończę i idę spać.
Pozdrawiam serdecznie :-)
tomkaj / 2006-08-31 22:54
a tak a propos czy uważacie, że wejście w kabelki po 59,00 zł. nie było zbyt spóźnione. Co sądzicie o dalszym losie spółeczki, ma szanse jeszcze trochę na wzrost? Z góry dziękuję za komentarz.
risky-rainmaker / 2006-08-31 23:13 / Ostatni Optymista
Ja się założyłem z Warrenem, że będzie po 75 za 20 dni...ale co będzie czas pokaże Zarobiłem na kablach sporo i starczy....teraz przyszedł czas na ENERGOPOL ;)
Tato / 2006-08-31 23:02 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie odważyłbym się wejść teraz , chyba, że pojawią się nowe info. Ale z drugiej strony, patrzyłem z niedoweirzaniem jak kupują Hutmena po 77 . . parę dni temu,. Tyle, że Kable nie są w stajni RK
tomkaj / 2006-08-31 22:50
bardzo trafny komentarz i przede wszystkim zrozumiały. Od jakiegoś czasu śledzę forum / wprawdzie tylko biernie/ i jest on dla mnie dużą skarbnicą wiedzy o tym co się dzieje na parkiecie /forum bankiera wysiada!!!!/.
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 22:37
Extra tekst na dzień dobry.Cieszę się, że pojawił się jeden więcej myślący podobnie jak ja na tym Szanownym Forum. W "kupie" rażniej (niektórzy mówią -cieplej). Jest nas tu takich więcej, jak zapewne zauważyłeś.
Tato / 2006-08-31 23:11 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dopiero zauważam ale dzięki!
jaga / 83.22.246.* / 2006-08-31 22:32
no wrescie jakis normalny komentarz brawo , a tak swoja droga to miło było sobie przypomniec czasy notowan jednodniowych (13) i tłumów przed telegazetami i 3 akcji slaskiego po 650 ...pozd
Tato / 2006-08-31 23:10 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czasy były ciekawe, ale działo się to wtedy za szybko, myślę, że taka hossa, selektywna i powolna ( w porównaniu do stycznia-marca 94) daje lepsze widoki
Longterm / 2006-08-31 22:25 / Mostek Zwyciężymy!
dawno nie przeczytałem tak dobrego postu na tym forum, gratulukuje i pisz częsciej!
Tato / 2006-08-31 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
OK, postaram się.
brydzia / 2006-08-31 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozdrawiam Cię , jak miło kogoś mądrego poczytać
Ja nie wieszczę bessy ale korektę
nie jestem na giełdzie tak długo jak ty dlatego mam może mniejszą wprawę
Ja chciałabym kupić coś na długi termin bo te ciągłe kombinacje to mnie męczą i nic z tego nie ma
To jesteś w spółdzielni
Tato / 2006-08-31 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Bardzo mi miło!
warren buffet / 2006-08-31 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo. kubek sie temu panu nalezy ! a jak nie dostanie z money.pl to moj z money.pl dosle !!!!! obiecuje.
Tato / 2006-08-31 23:04 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Trzymam za słowo;-))
Powodzenia z Leasco, jutro padnie opór na 3 gr . .
lojka / 83.24.133.* / 2006-08-31 22:08
Dobry Wieczór!

p. "Warren..." - czy ma pan na rachunku pp mastersa?, bo ja mam!

dzięki za info
warren buffet / 2006-08-31 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam, ale nie x2 tylko tyle ile mialem :( chyba dopiero to sie wymienia x2 ?

czyli jak sie mialo 10 000 akcji to bedzie z tego suma sumarum 30 000 ? chyba tak :)
lojka / 83.24.133.* / 2006-08-31 22:28
ja też mam tyle ile miałam, ale przelicz sobie:

np. wcześniejsze 2000 akcji to teraz 2000 jpp = 920 zł, to jest 0,46 zł / jpp. Z wcześniejszych ustaleń miało być 4000, i przyjmijmy tą samą kwotę 920 zł., przypada wtedy 0,23 /jpp. Dopłacając póżniej przy zapisach po 0,07 zł/akcję wartość akcji wyniesie nam 0,30 zł. (czyli dzisiejszy kurs akcji).

Pozdro,
lojka / 83.24.133.* / 2006-08-31 22:53
P.S. czyli 1 jpp = 2 akcje minus 0,07 x2= 2 akcje po 0,30 =0,60 i minus 0,14=0,46 za 1 jpp. (na dzień dzisiejszy)
warren buffet / 2006-08-31 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hmmmm rano to przemysle. mysle ze jak ktos mial 1000 akcji to bedzie mial w sumie 3000. i na tym zakoncze :)
lojka / 83.24.133.* / 2006-08-31 22:35
jak by nie liczył i tak powinno być dobrze!!!!!!

Dobranoc
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:06 / Ostatni Optymista
Warren pogadałbym z Tobą na GG o pewnej spółce...
warren buffet / 2006-08-31 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
8828576
niebieski / 2006-08-31 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fajnie wygląda 111k i 180 na S na MNI. Ciekawe, bardzo ciekawe
warren buffet / 2006-08-31 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra zapominamy o leasco. nie naganiam juz !!!


zysk albo w pysk. koniec. panie Danielu pozdrawiam.
samuraj jack / 2006-08-31 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wszystkim...
padnięty jestem - jutro piątek i trochę roboty do nadgonienia pod końcem tygodnia
pozdrawiam wszystkich

ps. zadziwiająco mało postów pod wypowiedzią (w tym komentarzu) o Panu Leszku B.
a tak chcialem podyskutować...:)
nic to , będzie jeszcze niejedna okazja
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 22:05
Na pohybel wszystkim , którzy kopią pod konstruktorem Polski , w której żyjemy.Nie pisalibyśmy na tym forum gdyby nie ON (to akurat jeden z mniejszych argumentów).To tyle , jeśli chodzi o mój udział w dyskusji.
brydzia / 2006-08-31 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co tu pisać , jak ktoś ma trochę oleju to go ceni
prymitywy w wersji Leppera lub Zawiszy nigdy tego nie zrozumiem
Nawet jak pójdzie na komisje to o czym on będzie z posłami PiS i samoobrony i lpr rozmawiał
to jakby student chciał porozmawiać z uczniem zawodówki
Kane / 2006-08-31 23:45 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Ty Brydzia jak czasem coś palniesz, to szkoda słów, żeby to komentować. Chodzi mi o to ostatnie zdanie.
warren buffet / 2006-08-31 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2006-08-31 21:18:36 | 83.7.19.* | jl
Ja po raz drugi gratuluję pomysłu. Strzał w
dychę. Gdyby jeszcze większą kwotą.... Dla mnie
,to co zrobil Warren, to esencja kreatywnosci.



panowie i panie. trzeba poczekac. dojdzie do 10 gr i oglosza upadlosc. musza byc dobre infa. to ze ktos przestal sypac po 2 gr a zacznie po 3 to zadna rewelka. poprostu zafundujcie sobie taki kupon za 100 zł jak w totolotka. ile tracicie na spolkach ? jak ktos straci 100 zl to strzeli sobie w glowe ? chyba nikt z tego forum :)

modle sie jutro o mastersa 35 gr.
Jeck / 2006-08-31 21:54 / "Poławiacz perełek"
coś w tym jest co mówisz, ja właśnie tak zrobiłem (0czywiście za twoim przewodem :-)

a dzisiaj dostałem po łapkach...nie sprzedane w pore 1/2 NIEBA i -x% MNI też nie zachwyciło dzisiaj (rozumiem odreagowanie wzrostów)
MCI lepiej
IDM -mało mam tak jak SKY`ja
warren buffet / 2006-08-31 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pieniadze lubia cisze i czas. pozwolmy im dojrzewac.

ja dzis dostalem na lubawie. ale trzymie. oj trzymie ;(
Jeck / 2006-08-31 22:10 / "Poławiacz perełek"
a ja własnie chciałem sobie parę % ugrać na sky, kupiłem i zostawiłem a jak chciałem sprzdać to sie okazło że mały zasnął w pokoju gdzie mam hasła ;/...i zstało poolwa

ale spokój tylko spokój
teraz tylko MNIam Mniam i IMĆ MCI, reszta to portfelowe śmieci

i
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 21:51
Mam r-ek w CDM PKO. Jeśli będę mogł przez net , to jutro zainwestuję 1000 zeta w laesco, jeśli nie to oosobiscie przy najbliższej okazji. Do POK-u mam 100 km.
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 21:59
Coś mi wpadło. Może moge telefonicznie złożyć zlecenie na ten papiurek?Wie ktoś?
warren buffet / 2006-08-31 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. masz takie prawo nawet !
warren buffet / 2006-08-31 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jak stracisz - nie miej do nikogo pretensji. to spolka upadlosciowa. ale czemu ktos nie ma zarobic na akcjach :) ?
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 21:54
Na 1k straty mogę sobie pozwolic. A w dobrym towarzystwie cygan dał się powiesić.
warren buffet / 2006-08-31 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o to chodzi :) zycze Ci i Mi tego :)
marek100 / 2006-08-31 22:16 / Bywalec forum
no co ty - życz mu i sobie, no i mi żebyśmy zarobili, a nie od razu cygan i cygan
Jeck / 2006-08-31 22:28 / "Poławiacz perełek"
czytając nas odnoszę wrażenie,że obrót na LEASCO robią ostatnio uczestnicy www.money.pl/forum
marek100 / 2006-08-31 22:33 / Bywalec forum
chyba nie tylko, bo Warren był dość ekspansywny i działał tez na inych forach, ale jestem pod wrażeniem jego roboty
warren buffet / 2006-08-31 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tylko pisalem na innych postach. leszczyzny jak ja tam nie potrzeba. tam potrzeba akcjonariatu ;-)
risky-rainmaker / 2006-08-31 21:38 / Ostatni Optymista
Warrenn...jak tam ....kiedy ostatnio zarobiłeś 50 % na spółce...Ja siedze teraz na ENERGOPOLU...wsiadłem jakieś 3 dni temu i się opłaciło...Kable jeszcze pójdą...A moja spółeczka odjedzie do 45 zł...
warren buffet / 2006-08-31 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
50% ? nigdy :) dlatego mam powod do picia. wirtualny oczywiscie, bo jutro moze byc po 1 gr :) dokupie :D
warren buffet / 2006-08-31 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mam kable po 58. 3mam cie za slowo. jak kable osiagna 100 zl => podajesz mi oficjalnie adres. masz whisky
risky-rainmaker / 2006-08-31 22:05 / Ostatni Optymista
Warren ja Ci obiecałem że będzie po 75....sto hmmm...Ja teraz na Energopolu...wg mnie 45 to na luzie w do 2 tyg...
slaw / 2006-08-31 21:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Gabrik a kiedy wygasają seriw wrześniowe bo ja tym mało się zajmuję?
gabrik / 2006-08-31 21:25 / portfel / Wierny Forumowicz
trzeci piątek września czyli 15
slaw / 2006-08-31 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli mogą tak nami bujac jeszcze 3 tygodnie czy tak?
da sie prawdzić gdzieć ile jest otwartych i jakich do 15 września?
i czy da siez tego cos wyczytać?
K. Grzywacz / 212.2.99.* / 2006-08-31 21:05
Mam pytanie do p. Daniela Gąsiorowskigo.

A także do internautów na tym forum.

Na temat:

"Na forum giełdowym Money.pl, warszawski parkiet często określa się mianem szulerni. Dziś zwolennicy tego twierdzenia zyskali kolejne argumenty, że ich opinie są jak najbardziej słuszne. "

Czy nie należałoby uderzyć z gremialną skargą na tego typu praktyki do KPWIG na adres: skarga@kpwig.gov.pl ?

Na praktyki manipulowania rynkiem kontraktami na WIG20.

Sądzę że jeżeli tych skarg byłoby odpowiednio dużo może KPWIG zajmie się sprawą sądzę że dotkliwą dla wiekszości małych inwestorów.

Pozdrawiam wszystkich na tym forum i liczę na reakcję.
jędrzej / 2006-08-31 21:28 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
byś / 83.27.155.* / 2006-08-31 22:08
Uważam że handlowanie WI20 powinno być zabronione. Jak tylko powiedzieli że będzie taka możliwość to od razu wiedziałem że to będzie jedna wielka mafia, zamiast kupować akcje będą manipulować ich cenami żeby zarobić na kontraktach.
Longterm / 2006-08-31 21:26 / Mostek Zwyciężymy!
Chłopaki z funduszy też muszą mieć na nowe Mercedesy, Panie i Panowie dajcie żyć. Jak by Wam mafia odpalała dużą stówę co miesiąc to byście nie sprzedali kilku koszyczków? he he he oczywiście mówie ironicznie, wybaczcie mi ten czarny humor:-)
Daniel Gąsiorowski / 2006-08-31 21:15 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Czekam na opinię forumowiczów. Moje zdanie jest takie, że KPWiG powinna monitorować rynek rutynowo. Powszechnie wiadomo, że kasę na koszyki mają nieliczni i najczęściej nie swoją, a jak niżej ktoś napisa, za "grupę trzymającą giełdę" złapali tylko jednego zarządzającego. No comments.
janusz / 2006-08-31 22:14 / Bywalec forum
Tak ma Pan rację że " powszechnie wiadomo " ,ale nikt poza Panem i P. Rajczakiem z Bankiera głośno tego nie mówi .Jest to chore aby kontrakty decydowały o wycenie spółki,a właściwie wielcy grający na tym instumencie.
Proponuję aby Money przygotował list w formie skargi( który każdy z nas ,oczywiście chetny go pobierze i wyśle )
My natomiast rozgłosimy to na innych forach ( aby było nas jak najwięcej)
Dobre było by zainteresowanie środków masowego przekazu ( mam na myśli tvn24 ,tv biznes ,oraz inne portale i czasopisma zwiazane z inwestowaniem na giełdzie)
pozdrowienia dla wszystkich.
jędrzej / 2006-08-31 21:31 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Panie Danielu! Czy wszystkie giełdy mają kontrakty, te małe też? Przecież to jest chore i tak naprawdę dość groźne dla wielu spółek. A do tego ten Wołomin.
Dołączę się do tej skargi.
samuraj jack / 2006-08-31 21:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dołączyłbym się
slaw / 2006-08-31 21:18 / Uznany Gracz Giełdowy
ja popieram Gabrika i Pana Grzywacza ile było szumu nowy instrument na rynku itd itd
K. Grzywacz / 212.2.99.* / 2006-08-31 21:24
Witam, to może napisze Pan taką skargę ?

To nic nie kosztuje, tylko mail.

Proszę podać w tej skardze swoje dane osobowe. Inaczej
KPWiG ją zignoruje.

Pozdrawiam,
K. Grzywacz
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-31 21:24
Powtórzę za kolegą Jędrzejem.

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !
jędrzej / 2006-08-31 21:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
dzięki, dopisałem wyżej bo nie widziałem że mnie wyręczyłeś.
gabrik / 2006-08-31 21:12 / portfel / Wierny Forumowicz
jestem pierwszy do takiej petycji może portal MONEY nam pomoże w tym temacie?
K. Grzywacz / 212.2.99.* / 2006-08-31 21:22
Witam, to może napisze Pan taką skargę ?

To nic nie kosztuje, tylko mail.

Proszę podać w tej skardze swoje dane osobowe. Inaczej KPWiG ją zignoruje.

Pozdrawiam,
K. Grzywacz
gabrik / 2006-08-31 21:28 / portfel / Wierny Forumowicz
mogę napisać ale zbiorowa petycja może będzie lepiej odebrana???
K. Grzywacz / 212.2.99.* / 2006-08-31 21:46
Witam, zbiorowa będzie wtedy kiedy każdy z nas napisze ją we własnym imieniu. A jak ich będą setki a może tysiące to wtedy może odniesie skutek. Ja dzisiaj napisałem pierwszą i zachęcam do napisania następnej. A także propogawania tej idei na tym forum. Sądzę że Pan Daniel Gąsiorowski nas poprze. Więc atakujmy KPWiG.

K. Grzywacz
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 21:45
Myślę jak Gabrik, a jak nie będzie zgody na zbiorową skargę -wyślę indywidualną
janusz / 2006-08-31 21:39 / Bywalec forum
Gabrik po co jest fajnie , obstawisz kontrakt to przy kompie musisz postawić nocnik ,bo taki ruch kolesie zrobiły. Zmiany które wprowadzają od jutra to tylko pudrowanie syfa ,a myślisz że tam z parkietu nikt nie czerpie profitów z tej " zabawy".
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy