Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi

Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi

Money.pl / 2006-08-31 17:40
Komentarze do wiadomości: Do przerwy, jeden zero dla niedźwiedzi.
Wyświetlaj:
K. Grzywacz / 212.2.99.* / 2006-08-31 21:05
Mam pytanie do p. Daniela Gąsiorowskigo.

A także do internautów na tym forum.

Na temat:

"Na forum giełdowym Money.pl, warszawski parkiet często określa się mianem szulerni. Dziś zwolennicy tego twierdzenia zyskali kolejne argumenty, że ich opinie są jak najbardziej słuszne. "

Czy nie należałoby uderzyć z gremialną skargą na tego typu praktyki do KPWIG na adres: skarga@kpwig.gov.pl ?

Na praktyki manipulowania rynkiem kontraktami na WIG20.

Sądzę że jeżeli tych skarg byłoby odpowiednio dużo może KPWIG zajmie się sprawą sądzę że dotkliwą dla wiekszości małych inwestorów.

Pozdrawiam wszystkich na tym forum i liczę na reakcję.
Leszcz / 2006-09-01 01:08 / Bywalec forum
Sorry za wścibskie pytanie ale czy ty jesteś kobietą czy odwrotnie? bo znam K. Grzywacz ale nie sądziłem że interesuje się giełdą-)
littlephobos / 2006-08-31 21:01 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
o 5:58 mamy pociąg wiec już sobie jutro nie spojrze na notowania, no chyba że znajdę kawiarenkę, za co mnie pewnie narzeczona zabiłaby :D, wakacje to wakacje ...podobno
w zagródce:
Trasitur (TIN) 49,44% - perełka jak zwykle
Jago (JAG) 24,57% - coś za "spokojnie ostatnio", chyba się coś szykuje
Śrubex (SRX) 18,31% - jak mu nie pozwolicie spaść poniżej tych 30zł - to 34zł w przyszłym tygodniu :)
Hyperion (HYPA) 7,68% - kupione ot tak, może sobie ktoś o nim przypomni

wymieniłem żeby warren wiedział czego NIE ma kupować :) (p.s. też sobie dodałem to GG)
Władysławowo ul. Piwna :) - to chyba zachęta a propos meczyków reprezentacji
Pozdrawiam i miłej zabawy w przysłym tygodniu, bo się będzie działo...
slaw / 2006-08-31 20:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Spadło nam 1,34% ale tk naprawdę to chyba żadnego poważnego poziomu nie przekroczyliśmy więc raczej nie ma pwodu do strachu
gabrik / 2006-08-31 21:04 / portfel / Wierny Forumowicz
jeśli boisz sie tylko spadków do musisz sie bać tak na 60-65% LOP na kontraktach jest potwornie wysoki a do końca serii niedaleko,jedna ze stron tej zabawy padnie i będzie to spektakularny obraz mordu jak dziś widziałem jak zapory na kontraktach po 30-40 padały w ułamkach sekund to trzeba albo stanąć z boku albo zaryzykować mocno i modlić się że obstawiło się dobry kierunek
slaw / 2006-08-31 21:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko cały czas zakładamy że padnie strona ustawiona na wzrost nie wiem nie poprawiliśmy poprzednich szczytów nie bylo zadnej wiekiej euforii mam nadzieję (sorki ale nie wiem ja jesteś ustawiony) żejednak tym razem będą pekac opory a nia wsparcia
gabrik / 2006-08-31 21:23 / portfel / Wierny Forumowicz
ja zawsze na koniec dnia zostaję bez pozycji (żelazna zasada) ja daję minimalną przewagę niedżwiedzią i nie dlatego że niby prowadzą 1-0. Są pewne sygnały na kontraktach które zawsze na 85-90% się potwierdzały a dziś nic nie znaczyły to tak jakby na przekór wszystkiemu i wszystkim obrany kierunek był obrany i realizowany.Do znudzenia będę trąbił LOP jest niemiłosiernie wysoki a taka ilość otwartych pozycjiostatnio oznacza że spora częsć jest w bardzo mocnych rękach a "oni" jak wiadomo nie tracą
Morfeusz / 2006-08-31 22:07 / Tysiącznik na forum
Myślę że m.in dzisiejszy wzrost LOP-u w tendencji spadkowej oznaczać może przygotowanie się kontraktów do zwałki - perspektywa czasowa do 2 tygodni.
Narazie nie widzę na bliskim choryzoncie, powodów do zdecydowanego i trwałego wybicia w górę.
Dzisiejszy dzień jest nauczką, że spadek przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie - bo przecierz dzisiaj miało być wspaniałe uwieńczenie miesiąca .
Dla tych co grają na akcjach polecam zwrócić uwagę na IMPEXMETAL.
Longterm / 2006-08-31 20:51 / Mostek Zwyciężymy!
Zarząd Mostostal Zabrze - Holding S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 31 sierpnia 2006
powziął informację, że liczba głosów posiadanych przez Pekao Otwarty Fundusz Emerytalny
(Fundusz) zarządzany przez Pekao Pionieer Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. przekroczyła
5% ogólnej liczby głosów na WZA w Mostostalu Zabrze - Holding S.A.

W dniu 29 sierpnia 2006 r. nastąpiło rozliczenie transakcji kupna akcji Mostostal Zabrze -
Holding S.A. z dnia 24 sierpnia 2006 r. w wyniku którego udział w głosach wzrósł powyżej 5%
ogólnej liczby głosów.
Przed zmianą Fundusz nie posiadał akcji Spółki. Liczba aktualnie posiadanych przez Fundusz
akcji Spółki wynosi 1.500.000 (słownie: milion pięćset tysięcy), co stanowi 7,38% udziału w
kapitale zakładowym spółki. Nabyte akcje uprawniają do 1.500.000 głosów, co stanowi 7,38%
udziału w ogólnej liczbie głosów.
wiera1 / 2006-08-31 21:02 / "Waleczny Roman"
z tym rankingiem na gieldowe.pl chyba faktycznie miałeś rację, a w kwesti zasadniczej to mamy na zabrzu kolejny pretekst do konkretnej zwyżki - ja troche zmieniłem portfel sprzedałem dzisiaj MNI po 15.20 i kupiłem MCI ( niestety na górce), jak zabrze ładnie rozpocznie to chyba wejde za wszystko
Longterm / 2006-08-31 21:17 / Mostek Zwyciężymy!
Ja oprócz mostów (45%) mam jeszcze Dude, Getin, Prochem, Plastbox i Netie. Szkoda mi się z nimi rozstawać -(nie wiem czy czytałeś mój wczorajszy wieczorny post) pare razy już puściłem dobre spólki (ATM, BIO, MNI, ALM). Powiem Ci że to MSZ to moze być przebój tej jesieni! I powiem Ci jeszcze więcej módlmy się by nie było powrotu hossy bo wszyscy będą szukali właśnie takich okazji do pewnego zarobku i będzie jazda jak na Alchemii. Zaraz transferuje kase na rachunek inwestycyjny- raz się żyje - załaduje się w te mosty na maksa.
Longterm / 2006-08-31 21:31 / Mostek Zwyciężymy!
tzn chodzi mi o to że przy niedźwiedzim rynku wszyscy rzucą się na mosty i o to chodzi!
wiera1 / 2006-08-31 22:55 / "Waleczny Roman"
a przy byczym rynku aprecjacja mostka tylko sie odłoży w czasie, bo że urośnie to pewne - fundamenty nie kłamią
Romi / 2006-08-31 20:38 / portfel / Koci Tata
Nie mam zdrowia do tej lubawy i swissmedu chyba wywale to z portwela chociaż mi szkoda poczekam jeszcze tydzień albo do pda obliczył ktoś w jakiej cenie powinny być pda? wydaje mi się że ok 2,50zł
krakus / 195.150.76.* / 2006-08-31 20:45
Dzisiaj poszły dobre infa na swiss - wywalali w okolicach 5 członkowie zarządu by miec kase na pp ( Eminent ), Teraz wzrosty pójdą znacznie szybciej .
dżeju / 2006-09-01 08:21 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ale jak wywalili część akcji to z nich nie będą mieli pp, na dwoje babka wróżyła
orzeł / 2006-08-31 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Jestem w domciu po wakacjach i ludziskom którym obiecałem literaturę prześlę płytki w poniedziałek.
Cały czas uparcie twierdzę że nie ma co się przekomarowywać czy spadnie czy wzrośnie ale próbować łapać okazje na pojedynczych spółkach.
No oczywiście inaczej się to ma w przypadku kontraktowców ale to temat nie dla mnie.
Naciągniętym na Energopol gratuluję że się dali o a tak apropos byłem na wystawie Dalego - polecam serdecznie i pozdrawiam ludzi dobrych z natury:)
jędrzej / 2006-08-31 21:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czemu tak kategorycznie o ENERGOPOLU ? Nie sądzisz, że to jedna z tych spółek, które dadzą teraz zarobić?
dżeju / 2006-09-01 08:18 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to było w sensie "in plus", bo orzeł sam ma
A2 / 2006-08-31 20:34 / Spekulantka
Ja zbyt dobra nie jestem , o czym moze zaswiadczyc moj maz)) ale moje koty potwierdza moja bezgraniczna milosc do nich. Poprosze o plytke z lliteratura )))
Koma / 212.244.6.* / 2006-08-31 21:58
Z reguły kobiety bardziej kochają swoje koty niż rodzonego męża, chociaż jemu też kiedyś mówiły:"Kotku". Ciekawe, skąd się to bierze?
mari / 2006-08-31 23:20 / Achi
a mnie mój kot najbardziej kocha z całej rodziny(żona i dzieci też mnie kochają)
brydzia / 2006-08-31 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
nic o tej literaturze nie wiem , możesz wyjaśnić , może mi też wyślesz , jestem żądna wiedzy
wamster / 2006-08-31 20:20 / "Jest lepiej!"
dziękuję i nawzajem ;)
warren buffet / 2006-08-31 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a relpol :)
gabrik / 2006-08-31 19:45 / portfel / Wierny Forumowicz
LOP jest tak nabuzowany że jak ruszą na dobre to biada tym co będą po przeciwnej stronie.Jak pisałem wczoraj była luka w górę i jeszcze trochę dodali 3060 max ale to dosyć mało ,niestety podczas spadku LOP także rósł więc brano krótkie,były chwile gdy po obu stronach stały zlecenia po kilkadziesiąt sztuk sytuacja jest więc trudna bo wygląda że obie strony mają sporo do stracenia więc jutro przy piątku będzie bardzo ciekawie.
Ja po kilku sesjach odpoczynku pograłem dziś poszło dobrze (mogło być lepiej ale jestem ostrożny)
janusz / 2006-08-31 20:01 / Bywalec forum
Gabriku stawiam na doły ( LOP do góry wigunia na dół) , a i facet co mówią do niego "Premierze" zrobił dobrą reklamę w Brukseli. Tylko czekać jak reszta zachodnich inwestorów zamknie rachunki.
Z drugiej strony ten piep....... arbiter , zakłamuje cały obraz.
gabrik / 2006-08-31 20:59 / portfel / Wierny Forumowicz
od jutra powinno być im trudniej po zmianie progów na akcjach
future Rentier / 2006-08-31 21:16 / Bywalec forum
a moze wykorzystaja ten fakt wlasnie? wszyscy pomysla ze trudniej do gory to musi byc poludnie na W20? odp za 2 tyg :-)
gabrik / 2006-08-31 21:30 / portfel / Wierny Forumowicz
miałem na myśli koszyki w obie strony
hektor / 2006-08-31 19:43 / portfel / Twardy Komar na giełdzie
sory za port f el
hektor / 2006-08-31 19:42 / portfel / Twardy Komar na giełdzie
witam Wszystkich -podpowiedzcie mi co sprzedać z portwela
-lubawa
-igrup
-centrostal
strate mam na lubej .
rez / 83.243.32.* / 2006-08-31 20:34
uwazaj na igroup, od kilku dni ktos tam symuluje wzrosty;)
hektor / 2006-08-31 20:48 / portfel / Twardy Komar na giełdzie
też to zauważyłem i kto wie może na niego też czas
JA / 2006-08-31 20:00 / Tysiącznik na forum
sprzedaj to co spadnie

ja lubawke wywaliłem w zeszłym tygodniu i dokupiłem nafte więc zdrowo jestem do przodu jak patrze na wyniki, teraz też bym proponował lubawke gdyż do listopada raczej chyba się nic nie wydaży na niej ciekawego ale decyzja należy do ciebie
hektor / 2006-08-31 20:08 / portfel / Twardy Komar na giełdzie
i tak zrobię -a żeby odrobić trochę straty dokupię TUP
- za dużo kasy zbierają , albo coś przejmą albo kupią .
Może ktoś coś słyszał ??
warren buffet / 2006-08-31 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
my tu gadu gadu a ja zarobilem dzis 50% na leasco :pp

http://gielda.wp.pl/POD,27,a,1,b,2,c,15,notowania.html?ticaid=123e3
risky-rainmaker / 2006-08-31 19:53 / Ostatni Optymista
No Warren nie tylko Ty :)
warren buffet / 2006-08-31 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
AT, fundamenty. a tu gadu gadu i 50%.

jada na wakacje :)
risky-rainmaker / 2006-08-31 21:10 / Ostatni Optymista
Czekamy na 1 zł za akcje
zagi / 2006-08-31 20:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehehe za 400 zł ciężko wyjechać na wakacje....chyba że na biwak pod namiot ;-))
zagi / 2006-08-31 20:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale gratuluję zysku!
jl / 83.7.19.* / 2006-08-31 21:18
Ja po raz drugi gratuluję pomysłu. Strzał w dychę. Gdyby jeszcze większą kwotą.... Dla mnie ,to co zrobil Warren, to esencja kreatywnosci.
Woy / 83.8.100.* / 2006-08-31 19:35
witam Wszystkich, mam pytanie:
Jakim narzedziem lub na jakim programie mozna skorygowac ogolnie dostepne wykresy notowan o takie zdarzenia jak split lub pp w celu prowadzenia analizy AT.
Dla przykladu akcje.net podaja wykresy uwzgledniajac te dane, lecz poziom szczegolow AT tam dostepnych jest wrecz znikomy. Byc moze Metastok ma takie mozliwosci, ale przyznam, ze wolalbym cos latwiejszego w obsludze ...
typu bossa.pl na przyklad - jednak jesli na tym wykresie mialoby sie ochote przyjrzec np. walorom GTC lub BIO - obraz jest calkowicie znieksztalcony.
Jesli Ktos moglby mi poradzic - bede zobowiazany
pozdrawiam
Robbi / 2006-08-31 23:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
https://www.ingsecurities.pl/ispag/ispag.xml
Woy / 83.8.231.* / 2006-09-01 16:49
Robbi, Wielkie Dzieki !!! :)
gabrik / 2006-08-31 19:31 / portfel / Wierny Forumowicz
KANE jak będziesz daj znać i STROKUŚ
janusz / 2006-08-31 19:47 / Bywalec forum
Cześć Gabriku!
Jaki kierunek proponujesz na jutro?
osesek / 2006-08-31 19:24 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry po raz wtóry.
Kaczki mają bardzo krótki przewód pokarmowy.
Krótki przewód pokarmowy wymusił prędki proces trawienia u kaczek.
Można bez przesady powiedzieć, że to co kaczka ma w dziobie za chwilę ma w dupie.
I życie prawdę tę potwierdza.
wiera1 / 2006-08-31 21:06 / "Waleczny Roman"
życzę lechowi sto lat a jak go zabraknie to z pewnością będziemy jego nazwiskiem nazywać ulice - czego nigdy nie osiągną te podwórkowe ptaszydła, oni mu do pięt nie dorastają
brydzia / 2006-08-31 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rygluj drzwi , zaraz zapukają agenci
ja po tym co z tym bezdomnym zrobili zaczęłam się zastanawiać co piszę ,
uważam że kaczki powinny wy......ać do ciepłych krajów
ich czas już minął , niech srają w inny kurnik , dobrze że jeszcze Lechu ich się nie boi i mówi co myśli
Nie wiem dlaczego ludzie go nie lubią , jest prosty ale na swój sposób mądry
Na zachodzie go bardzo szanują tylko u nas wolą kaczogród , za pióra i won
osesek / 2006-08-31 19:48 / Pan Tysiącznik
Brydziu, przecież ja piszę o ptactwie, o kaczkach lubiących taplać się w błocie i zasrywać podwórko.
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-31 20:42
Przecież Brydzia o tym samym ...
a Leszek to po prostu galowy co to ptactwo czasem strzela ...
Bogoos / 83.15.133.* / 2006-08-31 20:43
sorki miało być 'gajowy'
zagi / 2006-08-31 20:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:-))) Osesku powiedz lepiej kiedy najlepiej kupić boryszew, żeby szybko zarobić ;-)
osesek / 2006-08-31 21:28 / Pan Tysiącznik
Oj, Zagi, Zagi, oczekujesz ode mnie rady, której nie mogę udzielić. I nie udzielę. Za to podzielę się z Tobą moimi rachubami Boryszewa dotyczących.
Koniec września akcje osiągną cenę około 50 - 60 złotych.
A ty zrobisz jak zechcesz. Acha, i pamietaj o ryzyku (:
zagi / 2006-08-31 21:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gdzież bym śmiał nie pamiętać :-)
dziękuję za, bądź co bądź, przybliżoną datę zarobku :-)
zagi / 2006-08-31 19:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to teraz ja przedstawię swój portfelik:
balon bioton 45% kupiony po 2,12 zł
balon hutmen 55% kpiony po 128 zł
gotówka 1% :-)
właśnie polałem sobie i piję łiskacza z lodem i mam dobry humorek :-))
no to zdrówko i na pochybel czerwonym ;-)
samuraj jack / 2006-08-31 18:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Wiem, że zamieszam, ale cóż... [i tak to będzie mniejsze zamieszanie niż na giełdzie:)))]


2006-08-31 18:50:49 | *.*.*.* | samuraj jack [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
1. Osoba Prezes NBP nie jest niezależna od prawa, tzn. powinna postepować zgodnie z
prawem, a nie łamać.
2. Nie ma żadnych wykluczeń, jeżeli chodzi o stawiennictwo przed Komisją Śledczą.
Gdyby mimo to uznać, że Pan Prezes nie musi się stawiać, gdyż ma Konstytucyjnie
zagwarantowaną niezawisłość, to nie musialiby się stawiać sędziowie mający
zagwarantowaną niezawisłość i nie tylko.
3. Gdyby uznać, że Pan Prezes jak i sędziowie i nie tylko nie muszą się stawiać przed
Komisją śledczą, to również nie musieliby się stawiać przed prokuraturą na jej
wezwanie. W zakresie wezwań (i nie tylko) komisja posługuje się kodeksem postępowania
karnego.
4. Gdyby nie można było wezwać Pana Prezesa oraz sędziów i nie tylko przed komisję
śledczą/prokuraturę, to by znaczy że mogą oni stać ponad prawem.
5. Gdyby mogli stać ponad prawem złamaliby konstytucyjnie gwarantowaną równość wobec
prawa
Ripley Holden / 2006-08-31 20:36 / Bywalec forum
I tu jest właśnie cały ból jeśli chodzi o wszelkie komisje śledcze. Władza ustawodawcza nagle zaczyna udawać władzę sądowniczą i chce jej kompetencji (chociażby ten kodeks karny, o którym piszesz).
samuraj jack / 2006-08-31 21:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
W USA, jak wszyscy mówią, wzorze demokracji i swobób obywatelskich Komisje np. Senackie są na porządku dziennym i nic się nie dzieje...
Nikt się nie oburza na zamach demokracji, mieszanie kompetencji różnych władz. etc.
Dotychczasowe Komisje, myślę, w żaden sposób nie zaszkodziły wolnościom obywatelskim czy jakimś organom.
Spowodowały natomiast, iż media o wiele odważniej podejmują tematykę korupcji czy innych patologii. Poza tym zgromadziły materiał (który jakoś dla prokuratury był niedostępn?) o oparciu o które toczą się postępowania karne.
Ripley Holden / 2006-08-31 23:13 / Bywalec forum
O tym, że USA to wzór demokracji mówią głównie USA :) Dla mnie to niespecjalny wzór - nie mówię oczywiście, że tam demokracji nie ma, bo wiadomo, że jest, tylko po prostu taka demokracji odmiana mi nie leży. Najbardziej mi przeszkadza zasada: cel uświęca środki (zwana też "nie ma demokracji dla wrogów demokracji"). Stąd mamy różne takie dziwne sytuacje jak więźniowie w Guantanamo albo Patriotic Act. Akcję "cel uświęca środki" przerabiamy teraz również w Polsce i też mi to nie leży. Zgoda że nasze komisje (zwłaszcza pierwsza) miały rolę oczyszczającą, ale z biegiem czasu coraz badziej pogrążają się w bieżącej walce politycznej. I chyba tak być musi - jako ciało sejmowe komisja jest w naturalny sposób bardzo polityczna a to oznacza, że szukanie prawdy schodzi na drugi plan.
Kwestia nieudolności prokuratory to oczywiście też wielki problem, ale jakoś nie jestem przekonany, że na nieudolność władzy sądowniczej najlepszym lekarstwem jest przekazanie części jej kompetencji władzy ustawodawczej.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy