Forum Forum inwestycyjneForex

Dobry dzień dla złotego

Dobry dzień dla złotego

Money.pl / 2009-03-12 18:50
Komentarze do wiadomości: Dobry dzień dla złotego.
Wyświetlaj:
777c / 149.254.217.* / 2009-03-12 23:37
wiem jedno niech złoty rośnie w siłe, niech dolar kosztuje 2 zł, a Euro 3,2 zł. wtedy na pewno kupię dolary i euro i niech się dzieje wola nieba. Bo jak wytłumaczyć nagłe umocnienie złotego, co państwo wsypało w rynek obligacje, czy znowu zmowa zachodnich banków, bo jak można tłumaczyć 1o % oferowanych na lokatach (płynność finansowa) ? Mocna waluta i 1o% w skali roku, nic tylko oszczędzać, paradise. ale jak znam życie trend umacniający złotego się szybko odwróci, bo w cuda nie wierzę, umacniający się złoty to dmuchanie bańki która szybko pęknie.
fradol / 83.4.246.* / 2009-03-12 22:03
Widzę, że na forum sami napakowani w wakluty, ake wszystko co dobre kiedyś się kończy i dlatego teraz pęka bańka walutowa i tak trzymać dalej
lude / 193.120.116.* / 2009-03-12 23:29
nie przejmuj się człeku nie swymi wybrykami,a twoja nadwrażliwość pozwoli ci zasnąć.powiem tylko tyle:znałem wielu zawodników bez grosza przy DUPIE,lecz zadzierających nos i wynoszących się ponad wszystkich.Lecz nie trwało to nigdy długo.Wychwalanie i kłamanie jest zawsze łatwe,niestety następstwa tegoż czynu zawsze są porażką.Podobnie jest w ekonomii:coś poprzez coś i w coś.Ktoś kiedyś powiedział:NIE MA TEGO ZŁEGO CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO.Ja uważam jednak:JEDNO ALBO DRUGIE!!!Uważam też iż nasz RZĄD zawsze powinien sugerować się stanem naszej gospodarki,a nie tylko mieć chęć lub wizję na lepsze jutro.Osobiście uważam że waluty nadal będą miały niestety więcej do powiedzenia,a jeżeli chodzi o wejście do strefy euro to jeszcze OBY NIE PRZEZ NASTĘPNE LATA.Na to jeszcze przyjdzie czas,jeszcze nie jesteśmy niestety gotowi.Żałosne jest niestety że nasi rządzący w to niestety JEDNAK WIERZĄ. pozdrawiam.
konsument / 91.64.82.* / 2009-03-12 21:16
Jak zloty byl slaby to TUSK mowil jest super: to dobre dla EXPORTU.
A jak mocny to dlaczego jest dobre?
Dla TUSKA nawet porazka moze byc sukcesem.
A najwiekszym sukcesem dls TUSKA bedzie jak ON odejdzie, to dla niego PIKUS.
Sabaidee / 2009-03-12 22:15 / portfel
Złoty powinien być mocny, bo Polska więcej importuje niż eksportuje. Poza tym przy takim kursie złotego i naszym poziomie płac jesteśmy w Europie dziadami.
plmnji / 83.6.232.* / 2009-03-13 08:32
człowieku - ty myślisz? import to wydawanie pieniędzy - już sam narzekasz ze za mało zarabiasz, a przy takiem jak twoje podejsciu bedziesz zarabiał jeszcze mniej - bo wolisz swoje pieniądze oodać komuś za granicą, a potem krzyczeć o rozkradaniu kraju. zacznij myslec zanim powiesz cos glupiego
wojtalino / 2009-03-13 08:40

złowieku - ty myślisz? import to wydawanie pieniędzy - już sam narzekasz ze za mało
zarabiasz, a przy takiem jak twoje podejsciu bedziesz zarabiał jeszcze mniej - bo woliszezone biore od ciebie wszystko nawet przy tym kursie co jest teraz np salata jes brana z zachodu
swoje pieniądze oodać komuś za granicą, a potem krzyczeć o rozkradaniu kraju. zacznij
myslec zanim powiesz cos glupiego


może ty pomyśl mogę dać tobie setki przykładów ze nie da się coś wyprodukować na zachodzie taniej niż w Polsce np wyprodukuj tańszą sałatę niż Holenderska poza sezonem biorę wszystko
dozorca / 91.64.83.* / 2009-03-16 20:24
chej o jakiej produkcji ty mowisz.... salaty a na dodatek holenderskiej, kto ten Scheiß kupuje. A tu wielkie wywody o elektronice, teraz wiem, ze golf cie draznil bo ty jestes SALACIAZ. Znalem takiego byl caly zielony a pozniej zgnil. a holenderskie warzywa to sam sobie zjadaj polacy takiego g**na nie jedza.......
navi / 2009-03-13 06:44 / Bywalec forum
Właśnie dlatego, że złoty był tak mocny tak się działo. Teraz jest szansa na to, aby więcej produkować w kraju. To nie kurs waluty decyduje o bogactwie tylko praca.
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 22:33
a co z produkcja i ludzmi skad oni wezma kase na towary z importu jak eksporterzy zamykaja zaklady. przeciez wszyscy inwestorzy VW, Opel, i inne produkuja na export.
Nie trzeba towarow z zagranicy(import) kupuj swoje bo zbiedniejesz
blond_milionerka / 86.136.173.* / 2009-03-12 19:47
dobry dzien?? to raczej zaplanowane skoro bank centralny juz od 2 tygodni interweniuje....a niby komuna zdechla i mielismy miec wolny rynek.
rozumiem,ze tarz sie kolesie obkupuja, ktorzy nie zdazyli, nie ma to jak sie umowic z kolegami z banku centralnego na kurs, nie ma to jak przewidywalnosc.
zerro / 217.98.20.* / 2009-03-12 18:50
Wszystkie kraje walczą o osłabienie swojej waluty żeby konkurować na rynku globalnym. Nasi politycy i gówniarze, którzy zwą się analitykami są dumni z mocnego złotego. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego to co jest dobre dla innych państw i ich gospodarek nie jest dobre dla Polski ? Dlaczego w naszym kraju musi być zawsze inaczej ? Z tego powodu w Polsce gospodarka jest słabiutka, infrastruktury brak, służba zdrowia nie istnieje, itd... Dlaczego zawsze jesteśmy pokarani ludźmi, którzy są u władzy i tymi, którzy mają dostęp do mediów. Realizują oni politykę szkodliwą dla kraju w posłuszeństwie dla swoich mocodawców którzy czerpią i wyprowadzają zyski zagranicę.
lude / 193.120.116.* / 2009-03-12 22:40
RODACY-tak jak pan Kwaśniewski za swojej kadencji bogacił swoje konto w Szwajcarii,tak samo dla każdego następnego jest to powinność a nawet okazja-jedna na m...... Myślę że prawie każdy robiłby to samo,lecz chorągiew która zawsze powiewała na wschód pomimo zmiany trendu z powodów lojalnych nie powinna powiewać na zachód.Nie neguję nikogo,lecz jedno powiem:nie wolno wysprzedać nam naszego wspólnego majątku,niestety do tego się dąży.Polskę nam rozprzedają,a my spoglądamy na to spokojnie,przewrażliwieni istotą GPW lub stanem par walutowych.Proszę w imieniu nas wszystkich zacznijmy koordynować postępowania polityków.A na koniec jeden mądry cytat:KAŻDY MOŻE SIĘ POMYLIĆ,CZY JEDNAK W PORĘ ZDĄŻYMY SIĘ OBUDZIĆ? Uważam to jednak jako metaforę do powiedzenia:POLAK MĄDRY PO SZKODZIE!!!
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 23:06
tak to jest to!!!!!
tylko najgorzej ze TEN POLAK NIE MOZE PRZYJSC DO SIEBIE PO SZKODZIE.
Nie moge na to patrzec jak POLSKA sie cofa i jest sprzedawana.
Moze ten kryzys bedzie mial jedna zalete i przyspieszy usuniecie tych panow fachowcow i specjalistow od rozkradania POLSKI i zakonczy ich jazde na gape. OBY tylko jak najszybciej
modle sie o to, bo oni puszcza polakow z torbami.
Trzeba sie umiec przyznac do bledu i wyciagnac z tego wnioski.......
wojtalino / 2009-03-12 23:18
dozorca wiec dalej uważasz ze trzeba osłabienie złotego jest dobre ? 3,8-4,2 każdy ma dobrze i import i eksport
lude / 193.120.116.* / 2009-03-12 23:52
Osobiście uważam koledzy niestety powiedzenie:TONĄCY ZŁAPIE WSZYSTKIEGO CO POD RĘKĄ ,jest mniej więcej określeniem tego samego że jak się jest głodnym to trzeba coś WRZUCIĆ NA RUSZT.Siłą woli powinnyśmy łapać się exportu,jeżeli jest okazja.W kraju sytuacja podbramkowa,a może być jeszcze gorzej,rzekomo najlepsze ma nadejść.Inwestorzy-jakoś ich nie widać,pewnie czekają na to żebyśmy byli jeszcze tansi-coś ala CHINY.
Klakson1 / 83.22.196.* / 2009-03-12 20:36
Trafna ocena polityków jak i analityków. Grzechem głównym decydentów w finansach państwa jest zabawa w strażaków o miernych umiejętnościach. Zarówno przewartościowany złoty jak i niedowartościowany stanowi poważne zagrożenie dla gospodarki. pierwsze pogrąża ekspporterów a drugie importerów. Jedno i drugie pogrąża najbardziej wartościowe firmy które eksportują wysoko przetworzony produkt do którego wsad importowy jest niezbędny. Bawi mnie lament tych którzy swój interes widzą w skrajnych pozycjach.
blond_milionerka / 86.136.173.* / 2009-03-12 19:48
otoz to
wroneq / 87.206.48.* / 2009-03-12 19:31
A przy jakim kursie EUR/PLN chciałbyś przejść na euro ?
2 czy 5 ?
taak / 83.27.78.* / 2009-03-12 21:44
przy 1,00PLN, góra 1,50PLN. Wtedy bylibyśmy bogaci. Mówię to całkiem serio. Wystarczy zestawić kwoty import-eksport. A konkurencyjność firm zależy od jakości ich produktów, wydajności pracy i kosztów. Tu są w polskim przemyśle ogromne rezerwy. Zapychanie niskiej wydajności i wysokich nieuzasadnionych kosztów wysokim kursem waluty jest głupotą!!!!
killer_debili / 212.76.37.* / 2009-03-12 19:06
Tłumaczenie nic nie da - zbyt głupi jesteś żeby móc to zrozumieć !
VP / 68.200.189.* / 2009-03-12 19:11
podpisal sie trafnie - zerro
zerro / 217.98.20.* / 2009-03-12 19:20
Forumowicze VP i killer_debili wiele nie potrafią z siebie wydusić poza obelgami. Smutne, że w Polsce większość nie rozumie co się wokół nich dzieje. Nawet o tym nie wiedzą bo głupota nie boli.
Szwajcaria walczy o niższy kurs franka my walczymy o wzrost PLN. Czy VP lub killer_debili wie dlaczego ?
killer_debili / 212.76.37.* / 2009-03-12 23:01
Ty juz popisales sie swoimi madrosciami, idz razem z wrozka Pania Asia pasc gęsi !
Panu podziękuję.
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 21:30
zerro, nie mecz sie. bo choroba psychiczna nie jest uleczalna mozna ja tylko zlagodzic.
Narod ma czasami takie przeblyski, ale zaraz wracaja do stanu zachwiania.
ile ja sie naspalalem zeby tym debila wytlumaczyc najprostsze rzeczy ale to na nic.. beton.
"Oni POprostu nie kumaja bazy" no i za glupote trzeba placic. Ten pan wojtalino nalezy tez do tych pacjetow. Na wybory otworza szpitale psychiatryczne i PO dalej bedzie rujnowac POLSKE. Wlasnie slucham TV BIZNES jak sie wsluchasz to TRAGEDIA a to dopiero poczatek. Ci pacjeci sa wychowani na Gazecie Wyborczej. Duze napisy i robienie ludzi w bambuko to ich specjalnosc. Na szczescie pacjeta zaczyna brakowac pienedzy i czytalnosc spada.....
Panie zerro tak dalej, zachowac trzezwa glowe...
pozdrawiam
wojtalino / 2009-03-12 22:03


2009-03-12 21:30:51 | 91.64.82.* | dozorca
zerro, nie mecz sie. bo choroba psychiczna nie jest uleczalna mozna ja tylko zlagodzic.
Narod ma czasami takie przeblyski, ale zaraz wracaja do stanu zachwiania.
ile ja sie naspalalem zeby tym debila wytlumaczyc najprostsze rzeczy ale to na nic..
beton.
"Oni POprostu nie kumaja bazy" no i za glupote trzeba placic. Ten pan wojtalino nalezy
tez do tych pacjetow. Na wybory otworza szpitale psychiatryczne i PO dalej bedzie
rujnowac POLSKE. Wlasnie slucham TV BIZNES jak sie wsluchasz to TRAGEDIA a to dopiero
poczatek. Ci pacjeci sa wychowani na Gazecie Wyborczej. Duze napisy i robienie ludzi w
bambuko to ich specjalnosc. Na szczescie pacjeta zaczyna brakowac pienedzy i czytalnosc
spada.....
Panie zerro tak dalej, zachowac trzezwa glowe...
pozdrawiam


Kolego zdziwił byś sie nie jestem żadnym zwolennikiem Panów z wadami wymowy Tuska i Roztowskiego to pytanie bylo zadawane prze zerro we wcześniejszych postach odpisałem ładnie i kulturalnie tylko wkur... mnie to ze ktoś pisze to samo w każdym założonym poście który dotyczy złotego i bredzenie ze złotego trzeba osłabiać bo tak samo robi Japonia i Szwajcaria tylko jak zloty sie osłabi do np 8 zl jesteśmy bankrutami nie dotyczy mnie to pośrednio bo do Polski importuje i z niej eksportuje chociaż w niej nie mieszkam .
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 22:22
panie kolego jezeli eksportujesz to slaby zloty ci sprzyja. zerro ma racje. slaby zloty nakreca koniunkture w polsce. produkcja na eksport jest bardziej oplacalna co pociaga za soba transport, ptrzeba wiecej rak do pracy i cale kolo zaczyna sie krecic. handel przygraniczny zaczyna kwitnac. ja tez nie mieszkam w polsce ale przy slabym zlotym wiecej inwestuje.
moze za duzo waluty utopiles w zlotym i denerwuje cie to ze masz straty. ja zlotowce nigdy nie wierzylem, wystarczy zobaczyc kredyty, ze w zlotym sa drozsze(to juz pierwszy znak o tym czy waluta jest mocna), a z frankami to zrobily banki ludzi w bambuko. kto bieze kredyt w walucie obcej i jeszcze wtedy kiedy ona jest bardzo slaba do zlotowki. teraz trzebaby bylo brac kredyty. przez te kredyty we frankach to zloty sie tak wywindowal bo wymieniano franka na zlotego, czy moze ktos dostal franki na reke???????
nie przejmuj sie glowa do gory
pozdrawiam
wojtalino / 2009-03-12 22:37
Panie kolego ja eksportuje i importuje żeby być konkurencyjnym trzeba sprowadzać technologie i poprawiać wydajność . Jeżeli euro będzie po 10 zl sam wezmę kredyt przyjadę do Polski kupie zakład mojej konkurencji i go zamknę ;-)
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 22:57
tu jest pies pogrzebany.
nikt w polsce przy tym kursie nie sprzeda ci interesu, bo przy takim kursie polacy sa konkurencyjni i klada gosci z zagranicy na lopatki.
przy bardzo niskim kursie euro dostaniesz ten zaklad bez brania kredytu za darmo.
wlasnie w ten sposob chca niemcy i ich sprzymierzency wykonczyc polske i sprowadzic ich do konsumpcji z importu.
a TUSK jest na dobrej drodze do tego.
bardzo mi przykro ale bronie interesow polskich, nie twoich mimo ze tez mieszkam poza granicami kraju ale polska jest dla mnie wazniejsza niz wlasna kieszen, a to nigdy nie zaszkodzi bo jak polakom bedzie dobrze to i ja z tego skorzystam.
wojtalino / 2009-03-12 23:05
nie wiem ja ty to liczysz ? jesteś za słaba złotówka o tym rozmawiamy jeżeli ktoś che 4 mil za zakład to chyba jak euro jest jest po 4 zl to ja muszę więcej tych euro wydać żeby go kupić niż jak jest po 8 ? dam mu wtedy 6 mil i sprzeda ale będę 2 do przodu optymalny kurs to po 4 zl zerknij ale spadek eksportu byl 2 cyfrowy to jest kładzenie na łopatki ?
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 23:19
widze ze jest juz pozno i nie jazysz. ten optymalny kurs(4 za euro) to ustalila gazeta wyborcza.
prosty rachunek przed 4 miesiacami sprzedales towar za 100 euro ile zloty otrzymales przy kursie powiecmy 3,7 a ile otrzymasz przy kursie powiedzmy 5 zl. a towary w czasie kryzysu w kraju nie drozeja a nawet spadaja ceny(a wiec masz kase). kto sprzeda ci taki interes. cos kiepski jest z ciebie interesiarz uwazaj bo stracisz ostatnie bardzo wartosciowe euro.
a co do eksportu to nie byl taki wielki spadek ale ten wysoki kurs zlotego rzeczywiscie wykonczyl co po niektore firmy(znam osobiscie takie)
wojtalino / 2009-03-12 23:28
nie czytam tego szmatławca jak gazeta no może jak nie byli byśmy w UE to taki myślenie dawało by może jakieś efekt ale co kupisz za te złotówki ?samochody elektronika nowe maszyny przykład 150 euro za tonę zboża miedzi stali aluminium itp ktoś ma to w dupie ze ty możesz za to kupić przy kursie 4 zl płacisz 600 zl za tone gdy euro będzie po 8 zl zapłacisz 1200 zl
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 23:43
widzisz mozesz kupic wszystko. zobacz tylko ile kosztuje VW golf od 53000 zl incl vat.
a ile placisz w niemczech od 16500 euro stan na dzien dzisiejszy. to nie komuna za zlotowke kupisz wszystko w polsce. stary ty kupujesz u niemiachow i przeplacasz. ja kupilem super piec gazowy w polsce, ktory jest produkowany w niemczech i zaplacilam 10000 zl a w niemczech kasuja za ten sam 4000 euro i tak jest z innymi rzeczami oprocz paru wyjatkow.
wszyscy sie pchaja do polski chca zdobyc rynek to nie sa te same ceny co w reichu.
moze awansuje u ciebie z dozorcy na doradce. a teraz ide juz spac bo jutro mam sluzbe.
wojtalino / 2009-03-12 23:53
drogi dozorco milej służby życzę ale to ze ty zapłaciłeś tyle za ten piec to twój sprzedawca pojechał po marzy 1% na każdym produkcie masz ok 20-40% bicia wiec ty mniej zapłaciłeś on mniej zarobił i mniej wydal a Niemiec wyprodukował piec dal prace łodzią i się cieszy możne być zdobywanie rynku jakie promo ok -10% od ceny wiec nie wiem z czego się cieszysz jestem pewien tego na 99% ze piec z fabryki wyszedł za taka sama cenę tylko sytuacje masz opisana jw czego nie kupiles polskiego pieca
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-13 00:08
a co powiesz o VW GOLFIE wejdz na strone polska a pozniej niemiecka i co tez maja marze 1%. POprostu niemiachy zyja z takich jak ty. niewiem ile lat jestes juz w niemczech i chodzisz po omacku cos jak polacy w polsce,ale ja dobrze wiem jak wysokie sa koszty produkcji(bo od tego jestem dozorca). a ty mi takie bajki opowiadasz o marzy.
wojtalino / 2009-03-13 01:07

a co powiesz o VW GOLFIE wejdz na strone polska a pozniej niemiecka i co tez maja marze
1%. POprostu niemiachy zyja z takich jak ty. niewiem ile lat jestes juz w niemczech i
chodzisz po omacku cos jak polacy w polsce,ale ja dobrze wiem jak wysokie sa koszty
produkcji(bo od tego jestem dozorca). a ty mi takie bajki opowiadasz o marzy.


jeszcze jedno ile ty tych golfów kupujesz 10 w ciągu roku wszystko przeliczasz na golfa ciekawa teoria można przelicz na prąd(tez troszkę importujemy prądu) hamburgery paliwo ale ilość samochodów ;-)
dozorca / 91.64.83.* / 2009-03-16 20:12
urywam z toba te dyskusje. widac, ze nie mieszkasz w niemczech(twoje horyzonty sa troche zawezone). to sa tylko przyklady a ty sie czepiasz golfa, to handluj najlepiej bulkami. po tych paru twoich wywodach widze, ze masz klapy na oczach jak kon i wstyd mi tylko, ze jestes moim imiennikiem powinienes sie nazywac dzieciolino. ja mysle o gospodarce a ty o wlasnej "DUPIE"
wojtalino / 2009-03-13 01:03
nie mieszkam w Niemczech dozorca jesteś niereformowalny zmech pewnie zloty poleci do 10 zl i cały świat się dostosuje zeby było tak samo jak przy 3 prąd gaz paliwo elektronika i pewnie
temat kończę bo nie dojdziemy do żadnego konsensusu
wojtalino / 2009-03-12 23:31
to może ty mi powiesz oświecisz jaki kurs jest dobry nie pisz mi ze nie czaje jak było euro w okolicach 4 zl wszystko się kręciło w obu kierunkach super eruo było po 3,5 zaczęło się p*********
dozorca / 91.64.82.* / 2009-03-12 23:46
uwazaj....
dobry kurs......
to......
okolice.......
4,9
i tak powinno sie trzymac
wojtalino / 2009-03-12 19:25
zerro idź człowieku z tymi wywodami na onet
zerro / 217.98.20.* / 2009-03-12 19:39
Panie Wojtalino, co za głębia intelektualna.Noi bardzo bogaty język, którym Pan się posługuje. Prawdziwa uczta intelektualna na forum dzięki wpisom p.Wojtalino.
Carlito Brigante / 78.88.118.* / 2009-03-12 20:24
Można mieć różne poglądy, ale kultura wypowiedzi niestety niektórym na tym forum jest obca. Zerro może nie mieć racji ale ma klase. A Panowie wojtalino, VP a przede wszstkim killer_debil mimo że wszystko wiedzą o finansach to niestety reprezentują rynsztokowy sposób wypowiadania myśli, co świadczy tylko o ich potencjale intelektualnym. Hasta La Vista.
dasmo / 85.178.154.* / 2009-03-12 23:50
podpisuje sie rekoma i nogami. Panowie macie pozalowaniea godny poziom dyskusji. Wstyd.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy