Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Dochoód z gry na giełdzie a podatki.

Dochoód z gry na giełdzie a podatki.

cubeeq / 2011-07-26 07:34
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie, to mój pierwszy wpis.
Mam takie przy najmniej na razie czysto hipotetyczne pytanie.
Jak w temacie chodzi o podatki. Załóżmy, że nigdzie nie pracuję, jedyny dochód pochodzi z gry na giełdzie. Jak to się ma do podatków i przede wszystkim bardzo interesuje mnie kwestia przekroczenia progu podatkowego. Bardzo bym prosił, żeby się ktoś bardziej obeznany wypowiedział.
Pozdrawiam, Kuba
Wyświetlaj:
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-26 15:16
Zerowych PITów nie rozlicza sie... proponuje kontakt z US zeby rozwiac wszelkie watpliwosci.
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-26 09:54
Podatki z "gry" na gieldzie rozliczasz na odrebnym Pit'cie nr 38 (na podstawie PIT8C wygenerowanego przez Twoje biuro maklerskie) w wysokości 19% od zysku w danym roku rozliczeniowym.
To jest tzw. podatek belki. Nie lacz tego z podatkiem dochodowym w ktorym istnieja progi podatkowe.
cubeeq / 2011-07-26 12:53
A jak to wygląda jak nie mam innego dochodu, tylko ten z giełdy? Składam tylko PIT 38 i PIT 37 mnie nie interesuje ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy