Forum Forum prawnePracy

Dodatek dla nauczyciela za pracę w trudnych warunkach

Dodatek dla nauczyciela za pracę w trudnych warunkach

Hanieczka / 2013-01-29 13:47
Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć ile wynosi dodatek za pracę dla nauczycieli w trudnych warunkach? Zaczęłam pracę w zespole szkół mechanicznych... o komforcie pracy w tej szkole , powiedzieć nie można...
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-01-29 19:17
To zależy od regulaminu wynagradzania ustalonego przez organ prowadzący. Nie ma aktu prawnego wyższego rzędu (ustawa, rozporządzenie) mówiącego o stawkach (kwotowych, procentowych z wynagrodzenia zasadniczego).

O ile jest to zwykła praca nauczyciela w zwykłym zespole szkół, to dodatek taki się NIE należy, bo akurat jest akt prawny, który precyzyjnie określa sytuacje uznawane za pracę nauczyciela w warunkach trudnych.

Np. dodatek byłby należny, gdyby zespół szkół był przy zakładzie karnym, albo prowadziła Pani lekcje inne niż lektorat w języku obcym.

Szczegóły w par. 8 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy:


http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;edukacji;narodowej;i,dziennik,ustaw,2005,022,181.html
Dell12 / 2013-01-29 15:11 / Bywalec forum
Do tego pewnie jeszcze trzynastka by się przydała prawda? Ja zasuwam na hali produkcyjnej i jakoś nie ma mowy o dodatku za pracę w trudnych warunkach...i też jak Pani mam skończone studia.

Najnowsze wpisy