Forum Forum prawnePracy

Dodatkowe obowiązki w pracy

Dodatkowe obowiązki w pracy

Konsekwentny / 2011-07-19 14:17
Wczoraj z uśmiechem na twarzy, podeszła do mnie moja pracodawczyni orzekając mi że dostaje awans...jednak nie dostanę podwyżki , ani nawet nowego biurka, jedyne co dostane to jeszcze większą obowiązki w pracy!! Podejrzewam że jest to związane z redukcją etatów!! Co gorsza to co teraz mam robić nigdy nie należało do moich obowiązków i totalnie nie wiem jak się za to zabrać!! Czy mogę to gdzieś zgłosić, czy jednak nie ma sensu, bo i tak mi nikt nie pomoże? Proszę o radę!!
szklarek / 2011-07-19 19:42
Zmiana warunków pracy i/lub płacy wymaga aneksowania umowy o pracę, czyli Pana zgody i podpisu. Nawet w przypadku takim, gdy warunki płacowe są polepszane !!!
Przy braku tej zgody pracodawca może je zmienić jednostronnie wypowiedzeniem zmieniającym ww warunki, które podlega takim regulacjom co do zasady jak wypowiedzenie definitywne stosunku pracy jeśli chodzi o okresy wypowiedzenia, ich bieg, formę pisemną i ochrona przed wypowiedzeniem.
Więc proszę poczekać na pismo- aneks umowy o pracę mówiący o zwiększeniu zakresu obowiązków i się na nie nie zgodzić. Gdy zostaną one zmienione bez aneksu- to już kwalifikuje się do PIP.

Najnowsze wpisy