Forum Forum ubezpieczeńInne

Dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Czy warto?

Dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Czy warto?

Money.pl / 2013-10-08 16:13
Komentarze do wiadomości: Dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Czy warto?.
Wyświetlaj:
antonina_k / 2016-06-01 22:51
Według mnie nie warto. Lepiej ubezpieczyć dziecko we własnym zakładzie pracy, a pieniądze zaoszczędzone przeznaczyć na prywatna opiekę medyczną, dentystę itp.
Michał595 / 178.217.223.* / 2016-05-25 13:59
Ubezpieczenie dziecka nie jest niczyim obowiązkiem ale warto go posiadać. Ubezpieczenia są różne i zawierają różne zakresy ubezpieczeń. Lubię wiedzieć jaki zakres ubezpieczenia będzie obejmowało moje dziecko oraz moc samemu zdecydować o tym jaki ma to być zakres ubezpieczenia. Polecam każdemu niezdecydowanemu rodzicowi.
Jaro2 / 156.17.33.* / 2013-10-25 15:15
Nie bardzo wiem po co brać te ubezpiecznia dla dziecka ? Przecież one "nie chronią". To nie jest parasol ochronny dziecka przed urazami a jedynie zadośćuczynienie za wypadek. Pytanie tylko dla kogo ? Dla dziecka ? Za poniesiony ból czy operację ? Nie sądzę aby dziecku na tym zależało. Uważam więc że tego typu ubezpieczenie powinn być wycofane ze szkół i przedszkoli. Dodatkowo dochodzi do patologii gdy MUSIMY wypisywać oswiadczenia dlaczego nie chcemy wykupić tego ubezpieczenia. Niestety ale to ubezp. jest nakierowane tylko na drenaż naszych kieszeni. Dla dzieci zrobimy przecież wszystko. Zamiast jedank skupiać się nad z mojego punku widenia ubezpieczeniem NNW, powinniśmy raczej obligatoryjnie wporwadzac ubezp. OC w życiu prywatnym. Dlaczego ? Ponieważ gdy dziecko wjedzie w samochód sąsziada swoim rowerem, to sąsiad otrzyma odszkodowanie, gdy zbije witrynę w sklepie to również zostanie wyplacona szkoda. Biorąc więc pod uwage użytecznośc ubezp. to OC w życiu prywatnym jest o 99% bardziej przydatne niż NNW. I jeszcze jedno, w artykule podano ile jest rocznie wypadków (połamanych zebów itp.)a czy ktoś może podać ile zakłady ubezpieczeń zbierają składki z naszych dzieci (sumarycznie w sklai kraju) i ile sumarycznie wypłacają odszkodowań ? Hmmmmm, chyba nikt takich danych nie znajdzie bo podejrzewam że są to olbrzymie kwoty, absolutnie nieporporcjonalne do ponoszonego ryzyka (zysku) firm ubezpieczeniowych. Przykro mi ale nikt nie jest w stanie mnie przekonać że MUSZĘ płacić NNW bo moje dziecko nie pojedzie na wycieczkę ? (tak, tak, dochodzi do takich sytuacji). NNW szkolno/przedszkolne jest mydleniem oczu rodzicom i doskonałym pomyysłem na zniwa dla firm ubezpieczeniowych.
MoloKo / 79.190.192.* / 2013-10-08 16:13
Hmmmm, z tego co wiem i sprawdziłem, za ząb w PZU to 0,5 do 1,5%, a za nogę 5-6% - troszkę Autor się przestrzelił. Nie znam wartości procentowych z innych Towarzystw, ale wolę mieć pewne 1% od PZU niż iluzoryczne 40-60 od Generali lub Uniqui.

Najnowsze wpisy