Forum Forum dla firmDotacje

Dodtacje na działalność - laik

Dodtacje na działalność - laik

mentor84 / 78.154.67.* / 2010-03-07 01:42
Witam
Nosze się z zamiarem założenia firmy, mam 26 lat od 2 lat nie byłem zatrudniony i nie jestem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny.

Jestem z regionu mazowieckiego, mam wykształcenie średnie i pomysł na działalność serwis elektroniczny naprawa laptopów tworzenie rozwiązań elektronicznych dla zastosowań w przemyśle. Tu się nasuwa szereg pytań:
- Z jakiego dofinansowania na działalność mogę skorzystać ?
- W PUP wyczytałem, że składając wniosek muszę mieć lokal, lecz co jeśli lokal wynajmę, a w niosek zostanie odrzucony kto mi zwróci pieniądze za lokal ? zwłaszcza, że najem nie jest tani tym bardziej jeśli lokal stoi i nie pracuje na siebie.
- Czy wykształcenie ma tu jakieś znaczenie w kwestii podejmowania środków unijnych czy pup ? nie mam wykształcenia kierunkowego, za to mam spore doświadczenie w dziedzinie elektroniki, informatyki, automatyki i pokrewne.

Biorąc dofinansowanie z PUP muszę utrzymać firmę przez 1 rok, przy dofinansowaniu z unii jaki czas ?

O jaką sumę mogę składać wniosek do pup i do UE na działalność jednoosobową bo trudno mówić o zatrudnieniu większej liczby osób jeśli firma dopiero startuje i pozyskuje klientów.

Czy muszę się rejestrować jako bezrobotny oraz na jaki okres czasu ?

(Z ciekawości zapytam) Biorąc środki na otwarcie firmy, czy mogę ją zarejestrować np. w Anglii aby zmniejszyć koszty?

Będę wdzięczny za odpowiedź
Głosiu / 87.105.235.* / 2010-03-07 16:30
Witaj

Właśnie otrzymałem dotację z UP, odpowiem na kilka Twoich pytań.

*Musisz być zarejestrowany jako bezrobotny co najmniej 1 miesiąc.
*Nie możesz mieć wynajętego lokalu, przedstawiasz tylko umowę, że będziesz wynajmował. Wszelkie działania finansowe będą dokonywane PO podpisaniu umowy z PUP i po założeniu działalności.
Ja składałem wniosek na dolnym śląsku, wysokość max to 18tys.

na te pytania znałem odpowiedź :)

Pozdrawiam
Głosiu

Najnowsze wpisy