Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Dofinansowanie na firmę

Dofinansowanie na firmę

Elektryk 1999 / 79.191.220.* / 2013-10-13 21:13
Mam pytanie dotyczące założenia firmy, a dokładnie chodzi mi o to jakie szanse są na otwarcie firmy i otrzymanie ewentualnego dofinansowania.
Otóż w chwili obecnej jestem studentem i pracuję w dziale elektrycznym. moja umowa kończy się wraz z końcem roku. Pobieram również rentę rodzinną. Chcę przejąć firmę stolarską która do nie dawna prowadził członek (emeryt) mojej przyszłej rodziny (przyszłej małżonki). Moja znajomość w tym dziale jest w stopniu średnim, jednak zawsze mogę liczyć na pomoc wspomnianego emeryta. Tutaj nasuwa się kilka pytań:
1. Czy mam szansę na dofinansowanie, jeśli skończy mi się umowa i nie zostanie ona przedłużona?
2. Czy konieczne jest zrezygnowanie z renty rodzinnej, aby otrzymać dofinansowanie?
3. Czy za otrzymane ewentualne dofinansowanie mogę odkupić sprzęt wspomnianego emeryta?
4. Jak z użyczeniem lokalu? Jestem po rozmowach wstępnych będę mógł skorzystać z lokalu gdzie prędzej znajdował się zakład.

Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
312 / 2013-10-14 19:46
Witam,
jeśli chodzi o dofinansowanie i odkupienie sprzętu to musi Pan kupić nowy sprzęt, nie może go Pan odkupić od wspomnianego emeryta ponieważ wytyczne w dofinansowaniach mówią, że sprzęt musi być nowy.
Jeżeli chodzi o lokal, jest tutaj duża dowolność, nie będzie tutaj problemu.
[...]
Pozdrawiam, Kuba.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

Najnowsze wpisy