dojazy do pracy

maciejdr / 83.18.41.* / 2008-11-28 15:38
czy moge sobie odliczyc dojazdy do pracy?
dojezdzam 90 km do pracy.mamy wynajetego przewaźnika ktory nas dowozi do pracy.
czy moge jesli tak to w jaki sposob; odliczyc to sobie w zeznaniu rocznym
Wyświetlaj:
belladonna / 2008-12-11 20:59 / Tysiącznik profesjonalny
art 22
6. Jeżeli roczne koszty uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 2 i 3, w latach 2007-2008 są niższe od wydatków na dojazd do zakładu lub zakładów pracy środkami transportu autobusowego, kolejowego, promowego lub komunikacji miejskiej, w rocznym rozliczeniu podatku koszty te mogą być przyjęte przez pracownika lub przez płatnika pracownika, w wysokości wydatków faktycznie poniesionych, udokumentowanych wyłącznie imiennymi biletami okresowymi.

Czyli jeśli roczne koszty ustawowe są mniejsze niż koszty poniesione na dojazdy do pracy udokumentowane wyłącznie biletami IMIENNYMI (np bilet miesięczny jest imienny), to wówczas możesz w zeznaniu zastosować koszty faktycznie poniesione (no bo to dla Ciebie korzystniejsze, jak ustawowe by były wyższe niż faktycznie poniesione, to wiadomo, ze ustawowe korzystniejsze) :)
kaarolek / 94.254.216.* / 2009-01-18 17:08
a jeśli dojeżdżam do pracy własnym samochodem i nie posiadam udokumentowanych wydatków czy także należy mi sie zwrot podatku? do pracy mam 30km w jedną strone
belladonna / 2009-01-18 21:29 / Tysiącznik profesjonalny
Ja też dojeżdżam do pracy samochodem i tego sobie odliczyć nie mogę. Jedynie podwyższone KUP w związku z zamieszkaniem poza miejscem pracy. Ale KUP się odlicza od przychodu, a nie podatku :-))

Najnowsze wpisy