Forum Polityka, aktualnościKraj

Dokumenty WikiLeaks mogą popsuć nasze stosunki z USA

Dokumenty WikiLeaks mogą popsuć nasze stosunki z USA

Wyświetlaj:
wikileakspl / 78.88.219.* / 2010-11-30 10:24
polecam www.wikileaks.biz.pl jest to spolszczona wersja oficjalnej strony wikileaks.
gerazy6723 / 87.205.251.* / 2010-11-29 00:50
Warto zapoznać się z artykułem Jan Gerlach: Państwo przezroczyste dla obcych
http://alfaomega.webnode.com/products/jan%20gerlach%3A%20pa%C5%84stwo%20przezroczyste%20dla%20obcych/
Jasno napisano ze już dawno Wielki Brat dzięki Sikorskiemu wie o nas wszystko i Wikileaks nam nie straszne.
wikileakspl / 78.88.219.* / 2010-11-28 22:47
www.wikileakspl.tk Spolszczona wersja strony wikileaks.org Jezeli to komus pomoze;)
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-27 19:29
ULUBIEŃCA KOTÓW, BO ŻONY NIE MA:)))) I TWIERDZI ŻE NA ŚWIECIE NIE MA KRYZYSU. BOJE SIĘ ZE ZARAZ STWIERDZI ŻE KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ NIE BYŁO.
jdhkjdnnbjh / 109.74.97.* / 2010-11-27 23:16
kryzysu nie ma i katastrofy też nie było i to jest prawda. trwa III wojna światowa i to wszystko to prowokacje i walka. z tą różnicą że nie wszędzie lataja bomby. nie jestem z PIS ale nie oglądam tvnu
Prawdziwy Polak / 213.77.81.* / 2010-11-27 19:26
Co nas obchodzi USA , jaką pomoc od nich dostaliśmy.
kzwm / 178.182.70.* / 2010-11-27 19:58
To będzie bardzo ciekawa sprawa jak ujawnione zostanie kuchnia Tuska i Sikorskiego.
dosc kaczora, chcemy komora / 149.156.124.* / 2010-11-27 17:07
nie róbmy polityki!
zlikwidujmy to całe wikileaks i zajmijmy się budową mostów i boisk!
v1 / 87.206.150.* / 2010-11-27 16:10
a dokładniej rządu PO-PSL-PIS-SLD
EURO STUDENT / 2010-11-27 17:00
PiS jest opozycją i SLD też troszkę. PO-PSL to decydenci i degeneraci
zeb11 / 83.12.199.* / 2010-11-30 13:05
PO-PSL-PIS-SLD to układ który zawłaszczył władzę w Polsce poprzez zmaiany w ordynacji wyborczej i sterowanie mediami.
EURO STUDENT / 2010-11-27 15:51
Pragnę jeszcze raz stanowczo zdementować krążące złośliwe pogłoski. Kryzysu w Unii Europejskiej nie było, nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. To nie prawda, że kilka krajów strefy euro ma poważne kłopoty finansowe. Są to plotki, tworzone, by oczernić obecne władze w Brukseli.

To nie prawda, że wielkość tej pomocy ma wynieść kilkadziesiąt miliardów euro. Wszystkim nam od Lizbony po Warszawę żyje się lepiej, a będzie żyło się jeszcze lepiej. Świadczą o tym choćby podwyżki i premie dla kierownictwa licznych banków i instytucji finansowych. A czy w kryzysie stać by nas było na takie bonusy?

wystarczy pojechać na zachód i się rozejrzeć
tesa1959 / 2010-11-27 17:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To nie prawda

a może nieprawda? Rozdzielnie pisze się "to nie jest prawda", ale cóż, takich mamy dzisiaj studentów, którzy pozjadali wszystkie rozumy, a poprawnie po polsku nie umieją napisać najprostszych słów.
USA z Rosją współpracują w b. szerokim zakresie

Masz rację i śmieją się w kułak z nas, Polaków, że skaczemy sobie do oczu, jak w całej naszej historii, w czasie pokoju (bo w czasie zagrożenia umiemy się jednoczyć pomimo różnic). i w dodatku pierwszy ekonomista w świecie.
know who your mates are / 82.47.204.* / 2010-11-27 15:05
Dziwne, że jeszcze nikt za to porządnie nie beknął.
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2010-11-27 13:24
Czyli nie ma Wielkiego Brata, albo działania WikiLeaks to jego manipulacja.
Sam oceń / 83.27.245.* / 2010-11-27 13:58
.
http://www.youtube.com/watch?v=QKbGpfT3cBg

SMOLEŃSK = ZAMACH
.
MME / 62.157.123.* / 2010-11-27 14:51
sam oceń = psycholog pilnie potrzebny
EURO STUDENT / 2010-11-27 15:30
ja oceniłem. ten film jest creepey i uważam że Polska zawiodła na całego. Tusk oddał im sprawę a to on i zawinili. 1000%. Psycholog potrzebny będzie Wam jak was uznają za ZDRAJCÓW I MORDERCÓW. PeOwiaki
Floyd / 2010-11-27 16:00 / Tysiącznik na forum
Tak naprawdę, to przedstawiciele administracji rządowej powinni zabronić tego wyjazdu do Smoleńska, ale już oczami wyobraźni widzę co by się wówczas działo i jak by to zinterpretowano. Kaczyńscy zawsze chcieli decydować sami, nie oglądając się na innych, no to zadecydowali.
studentMIM / 2010-11-27 20:09 / Tysiącznik na forum
Zabronić wyjazdu prezydenta na uroczystość, która odbywała się co roku i co roku prezydent w niej uczestniczył?
Chciałbym przypomnieć, że ten prezydent, tak samo jak obecny, wybrany był przez Naród w wyborach demokratycznych i rząd nie ma prawa "zabraniać" mu wyjazdu na uroczystości za granicą.
Floyd / 2010-11-27 20:37 / Tysiącznik na forum
Zrozumiałeś mnie?
Miałem na myśli brak odpowiednich warunków atmosferycznych i kiepskie lotnisko.
No, to pojechał grając bohatera. Obama tam słucha specjalistów i jak była chmurka z Islandskiego wulkanu, to nie przyjechał do Krakowa.
studentMIM / 2010-11-27 20:42 / Tysiącznik na forum
Przeinaczasz fakty. Co roku latano na to lotnisko i chwilę wcześniej (parę dni) leciał na to lotnisko, więc nie było powodów do "zabronienia" lotu prezydentowi.
O warunkach wiesz po starcie (chmura nad Europą to coś zdecydowanie poważniejszego), a wtedy decyduje pilot.
Problemem był fakt, że pilot zdecydował się lądować przy takich warunkach, to że nie miał odpowiednich kwalifikacji, przepychanki i odebranie "oficjalności" wizycie, zaniedbania strony rosyjskiej (obsługa lotniska) etc.
Floyd / 2010-11-27 21:01 / Tysiącznik na forum
Teraz każdy mądry, trzeba było być takim mądrym przed szkodą. Z takimi samymi pilotami latał Tusk i też tym samym samolotem. A, gdy Kaczyńscy byli przy władzy mogli zrobić wszystko jeśli chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa lotów. No, to są winni w tym samy stopniu, jeśli już o winie ma się mówić. Oni mieli prawo nie przewidzieć, a Tusk powinien przewidzieć?
A, obsługa lotniska? Pewnie, że bałaganiarska tylko do kogo zgłaszać pretensje w tym względzie?
studentMIM / 2010-11-27 21:08 / Tysiącznik na forum
???
1. Czy ja zgłaszałem tu do kogoś pretensje, że takie teksty do mnie? Ja tylko polemizowałem z Twoją wypowiedzią.
2. Z częścią Twojej wypowiedzi
gdy Kaczyńscy byli przy władzy mogli zrobić wszystko jeśli
chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa lotów. No, to są winni w
tym samy stopniu

się zgadzam, ale z częścią też nie, bo pominąłeś tu zmienienie statusu wizyty, które spowodowało m.in. gorsze wyposażenie lotniska na ten czas (jak Tusk tam leciał, to sprzęt na lotnisku był istotnie lepszy i też lepsza kadra).

Niemniej jednak cała katastrofa jest przede wszystkim efektem patologii w naszym państwie, jak np. fałszowanie dokumentów o szkoleniach, utrzymywanie cały czas starego samolotu, bo nowego nie wypada kupić, niedofinansowanie korpusu pilotów mających wozić najważniejsze osoby w państwie, itp.
Ogólnie to jest tylko wierzchołek góry lodowej. W naszym kraju niestety na każdym kroku spotyka się takie patologie i coś się z nimi robi tylko wówczas gdy nastąpi jakaś tragedia (dla przykładu - zawalenie dachu hali pod naporem śniegu, spalenie się domu socjalnego) :/
Floyd / 2010-11-27 21:31 / Tysiącznik na forum
Gdy premierem był Kaczyński tych patologii nie było? Dobrze wiesz, ze były, a zatem obarczanie winą o wszystko obecny rząd jak to niektórzy robią jest czystą demagogią i zagraniem politycznym. Dlaczego premier Kaczyński nie kupił nowego samolotu i nie zadbał o dofinansowanie? Nie jestem miłośnikiem Tuska, ale lubię uczciwość w ocenianiu różnych faktów i tak samo krytycznie patrzę na poczynania Tuska jak i Kaczyńskiego, a zatem ja na polityka się nie nadaję, co tak bardzo mnie nie martwi. :)
studentMIM / 2010-11-27 21:38 / Tysiącznik na forum

Gdy premierem był Kaczyński tych patologii nie było?

Już Ci zwróciłem uwagę, że nigdzie czegoś takiego nie powiedziałem, więc nie zadawaj więcej takich "pytań".

Dlaczego premier
Kaczyński nie kupił nowego samolotu i nie zadbał o
dofinansowanie

z tego samego powodu, co Tusk - aby nie słyszeć oskarżeń opozycji/mediów, że władza działa w "bizantyjskim stylu".

obarczanie winą o wszystko obecny rząd jak to niektórzy robią jest czystą
demagogią i zagraniem politycznym

zgadza się, jednak to działa w obie strony (w drugą może nawet działało silniej - patrz GW).
Inna sprawa, że rząd (zarówno teraz ten jak i wcześniej poprzedni) należy krytykować za utrwalanie tych patologii oraz np. zadłużanie kraju


a zatem ja na polityka się nie nadaję, co
tak bardzo mnie nie martwi

Polityka w prawdziwym sensie to dbanie o dobro państwa - zaś to co teraz się dzieje (PO+PiS+SLD+...) to politykierstwo.
Floyd / 2010-11-27 22:05 / Tysiącznik na forum
To są tzw. pobożne życzenia. Myślę, że każdy z polityków wysokiego szczebla chciał by przejść do historii z przydomkiem 'wielki' jak Kazimierz Wielki i stara się sprawić wrażenie, że wszystko może. Niektórzy nawet w to wierzą choć to nie jest prawda. Jakość społeczeństwa i jego stylu życia to suma charakterów, osobowości czy poglądów wszystkich jednostek. Nie wierzę aby jakikolwiek polityk mógł to zmienić. Każdemu zwykłemu obywatelowi można by doradzić jedynie by na swoim prywatnym poletku realizował te ideały o których tak szumnie nieraz dywaguje. Społeczeństwo złożone z lepszych jednostek będzie wszak też lepsze pod każdym względem i będzie wybierało lepszych polityków. :)
studentMIM / 2010-11-27 22:12 / Tysiącznik na forum

Nie wierzę aby jakikolwiek polityk mógł to zmienić.

Jeden nie, ale kilku już tak. Kwestia wprowadzenia reform w kraju. Jak by nie patrzeć do czasu rządów AWS rządy z różnym efektem, ale próbowały coś reformować (4 reformy UW + AWS). Teraz zaś zajmują się tylko PR.


Myślę, że każdy z polityków wysokiego szczebla chciał by przejść do historii z
przydomkiem 'wielki' jak Kazimierz Wielki i stara się sprawić wrażenie, że wszystko może

Mi się wydaje, że nie jest to prawda. Politycy po prostu chcą:
a) poczuć władzę
b) zarobić na niej.

Społeczeństwo złożone z lepszych jednostek będzie wszak też lepsze pod każdym
względem i będzie wybierało lepszych polityków. :)

Ale aby te jednostki były lepsze trzeba:
a) piętnować patologie
b) popierać walczących z patologiami

P.S. Ciekawe, że odniosłeś się tylko do ostatniego zdania, w sumie najmniej istotnego.
Czy mogę rozumieć, że oznacza to, że z resztą się zgadzasz?
Ruc / 83.24.19.* / 2010-11-27 13:22
Tzn kto im je dał aby opublikowali i jaki ten Ktoś ma w tym interes
I support WikiLeaks / 217.153.161.* / 2010-11-27 13:17
I support WikiLeaks
gvhxcfb / 83.21.82.* / 2010-11-27 12:15
No włśnie chca sprowokować do wojen między krajami a jak się wytłuką to wtedy wejdzie Usrael i USrA i zrobia porządek.
Jędrzejek / 83.145.155.* / 2010-11-27 12:45
Panie Assange wszyscy polscy patrioci na pana liczą. Mamy nadzieję, że ujawnione zostaną imiona i nazwiska zdrajców, którzy sprzedali swoją ojczyznę - Polskę, za garść srebrników w USA.
Jądrzejek z Ruskiej Budy / 94.76.218.* / 2010-11-27 13:23
Oczywiście sprzedali Rosji - Moskwa już roztacza parasol antyrakietowy i rurę gazową nad swoimi przyjaciółmi - to był super deal.
Punch idiotofob / 85.222.86.* / 2010-11-29 11:14
Wracaj do budy, politologu od kóz.
Do jankieskiego "mudżina" / 83.145.155.* / 2010-11-27 14:13
Tak, już widzę jak ta twoja ukochane USA poświęca Nowy Jork, aby uratować Warszawę. Trzeba mieć nieźle pokaszanione w głowie, żeby wierzyć w takie scenariusze. USA buduje swoje bezpieczeństwo rywalizując z Rosją. Polska powinna starać się utrzymywać poprawne stosunki z tymi dwoma krajami. Interes i bezpieczeństwo Polski nie zawsze jest zbieżny z interesem USA, przykład do interwencja w Iraku i Afganistanie, gdzie polskie polityczne kur...y poświęciły bezpieczeństwo naszego kraju. Zdrajcy powinni wisieć niezależnie od tego czy Polskę zdradzili z Rosją czy z USA.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - studentMIM.]
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-27 16:43
USA z Rosją współpracują w b. szerokim zakresie. Tzn. dla reszty odegrają od czasu do czasu teatrzyk, ale przecież Rosja musiała się zgodzić na rozszerzenie NATO, na brak baz NATOwskich w krajach byłego bloku wschodniego, kontrolę zbrojeń i obronę przeciwrakietową też ustalają razem, a Rosja wspomaga logistykę NATO w Afganistanie - we własnym interesie.
tesa1959 / 2010-11-27 17:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

USA z Rosją współpracują w b. szerokim zakresie

Masz rację i śmieją się w kułak z nas, Polaków, że skaczemy sobie do oczu, jak w całej naszej historii, w czasie pokoju (bo w czasie zagrożenia umiemy się jednoczyć pomimo różnic).
byly styropian / 79.185.233.* / 2010-11-27 17:22
NIC DODAC NIC UJAC!!!

Najnowsze wpisy