Forum Forum inwestycyjneFundusze

Dolar się umacnia

Dolar się umacnia

$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-08-06 11:33
tylko jak długo??
Wyświetlaj:
$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-10-24 12:08
bingo :P
: ) / 83.30.125.* / 2008-08-07 18:14
Nie długo
spod Londynu / 89.241.153.* / 2008-08-08 21:58
wygląda na to że jednak na długo
lukaszn19 / 2008-08-09 02:21 / Tysiącznik na forum
jezeli ktos chce zarobic niech kupi dolary i nie slucha tych co sie nie znaja odbicie jest blizej niz wszyscy mysla
Zeus52 / 2008-08-09 10:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego właśnie,mimo głośnej zapowiedzi nie wszedłem w fundy GPW,lecz wybrałem dolarowe. Nawet jak będą niewielkie spadki,to i tak coś załapie na rosnącym dolarze,a w przypadku wzrostów,jak w piątek...zsumujemy procenty...zsumujemy!
Pilsener / 2008-08-10 03:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zagraniczny portfel - 90% fundy dolarowe, nie ma teraz innej opcji. Nie najgorzej też wyszli asekuranci na dolarowych obligacjach (ze względu na obniżkę stóp) - w ciągu ostatniego miesiąca można było zarobić parę procent - nawet jeśli rok temu skusił Cię tani dolar to byłbyś na plus kilka procent.
Zeus52 / 2008-08-11 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pilsener! Pchełek! Zobaczcie na wątek"Analiza DJ-a amatorska".Nie mam już ochoty pisać drugi raz o tym,jaki błąd popełniłem,nie w analizie,ale w wyborze fundów! Okazuje się,że majbardziej oczywiste rzeczy umykają czasami z powodu przyzwyczajeń,rutymy. Klapki na oczach! Pzdr
elmo141 / 2008-08-11 15:09
no fajnie ml2 niby w górę od lipca, ale so what? ile to w stanach moze potrwać? ten rynek dzwiga się, i dzwiga i jakoś nie za bardzo to mu wychodzi. nie wydaje mi się, zeby dolar długo pociagnął w górę, ok, dojedzie pewnie do 2,30, no moze 2,50, ale w między czasie będzie też leciał, coś mi się wydaje, że będzie okres ostrych przeskoków i w górę i w dół... ale to moje prywatne, osobiste,subiektywne zdanie. jesli źle myślę to sobie poużywajcie na mnie :)
Zeus52 / 2008-08-11 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli spojrzeć (na stronie"stockchasts")na wykres dolara,to od 3 tygodni nieustannie rośnie. Na 18sesji jest jedna świeca doji(równowaga),3 minimalnie spadkowe i 14 sesji wzrostowych.Na dodatek,niech mnie ktoś ewentualnie poprawi,ale wydaje się,że powstała formacja kontynuacji trendu.czyli to może potrwać.Naturalnie,że korekty muszą być. Jeśli chodzi o giełdę,to jest to rynek bardzo mocny. Piszę to może trochę może wbrew opiniom tu wyrażanym(obawy o S&P500),ale wskaźniki mówią same za siebie. Nie można porównywać indeksu npNASDAQ i DJ,czy S&P500 bezpośrednio,że ten rośnie,a ten niby coś słabiej. Te indeksy to różnie obliczane średnie. Do porównania tych indeksów można(a nawet należy)używać innych wskaźników. Na podanej stronie jest wykres A/D-line dla NYSE,NASDAQ,AMEXU i ten wykres pokazuje siłe rynku(brak negatywnych dywergencji),czyli cały rynek w rzeczywistości idzie równo w górę,choć pozornie wygląda inaczej,gdy się widzi same indeksy. To się nazywa że"żołnierze podążają za generałami". Mniejsze spółki tak samo,jak 30największych. I to nie chodzi o ostatnią sesję. Tak jest od samego początku wzrostów w lipcu. Ważne,aby AD-line podążała zgodnie z ruchem sredniej,npDJI-w tym przypadku w górę,Oprócz tego warto spojrzeć(też na tej stronie)na McClellan's oscilator ale to może innym razem. Oczywiście,że wszystko może się zdarzyć,nawet sądzę że musi być jakieś odreagowanie tego niesamowitego piątku,ale ważna jest też informacja,że to nie DJ(30spółek),ale że cały rynek się ruszył i nie jest to drobny,pionowy ruch,lecz jest to jednocześnie ruch bardzo szeroki. Tego tak łatwo,byle co nie jest w stanie zatrzymać. Na ra
pchelek / 2008-08-11 20:07 / Tysiącznik na forum
jak ruszyl caly rynek to za jakis czas zapewne surowcowe tez pojda w gore - sa najbardzie pewne, rynek jest pelen wolnej kasy a jednoczesnie ostrozny i nie bedzie inwestowal w spolki widma-wydmuszki
Zeus52 / 2008-08-11 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie myśl,że o tym nie myślę...też chodzi mi to po głowie...tylko chodzi o moment wejścia. Na surowcach nieźle zawsze szło zarobić. Ale na razie chyba jeszcze giełda. Chociaż na jutro szykuje się niezła korekta. Ten wykres dzienny DJ-a wygląda fatalnie. Ale muszę wszystko obejrzeć po zamknięciu kramików.Pzdr
max1224 / 2008-08-12 00:09 / Tysiącznik na forum
sygnałem powinien być odwrót na giełdach i koniec ruchu wzrostowego=powrót do spadków
Zeus52 / 2008-08-12 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wreszcie naprawdę pozytywne dane makro. USA deficyt handlowy w czerwcu:56,5mld$!!! W maju był na poziomie 59,2mld$,a przewidywano wzrost do 61,5mld$. Spowodował to wzrost o 4%eksportu-import wzrósł w tym czasie o1,8%(mimo drogiej ropy!). Jankesi,jak ich coś przyciśnie,to potrafią! Tego nie sprawdzałem,ale w niektórych artykułach podają,że jest to szok dla ąnalityków i że jest to wynik najlepszy od 4 lat! Wyobraźcie to sobie...od prawie roku bessa,a wynik najlepszy od 4 lat. Chyba tak źle z Jankami nie jest,można by pomyśleć...co Wy na to??? Poczekam na jakieś bardziej fachowe tłumaczenie tekstu na polski i zobaczę dokładniej,jak to możliwe.Pzdr
gyamtso / 2008-08-12 19:21 / Om mani padme hung :)
to niewatpliwie pozytywne info,analitycy sa zdziwieni,ale przyczyny tego stanu rzeczy upatruja tylko i wylacznie w tanim dolarze,mowia tez o minusach tego stanu rzeczy,uwarzaja np. ze to chwiejna sprawa i istnieje obawa ze umacniajacy sie znowu dolar,odwroci ten bilans dosc szybko...to moje zrozumienie po przeczytaniu artykulu na cnn...to dane z przed paru godzin,i gieldy jak na rzie jakims wielkim entuzjazmem nie zareagowaly...mam mieszane uczucia co do calej tej akcji w stanach w tym tygodniu...tak czy siak rzycze szczescia i pozdrawiam:)
Zeus52 / 2008-08-12 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,widziałem to,ale było stwierdzenie,że tani dolar ruszył eksport,jednak czy to jedyny powód,bo za ropę trzeba było drogo płacić. Coś w tym sensie. A co do giełd,no cóż...korekty można się było spodziewać już w poniedziałek. Pozdro i dzięki
pchelek / 2008-08-12 22:25 / Tysiącznik na forum
zwaz ze wszystkie swiatowe wynalazki to w 90 % amerykanie - oni po prostu mysla jak tu zarobic. Przykladowo Europa emerytow wysokiej klasy naukowcow wysyla na zasluzony odpoczynek. Amerykanie ich zatrudniaja 0 tych z Europy.
Tani dolar ruszyl im gospodarke a ze sie umacnia - po prostu zwiekszony eksport z usa to robi.
Zeus52 / 2008-08-13 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znam osobiście gościa,który wykłada chemię w Gdańsku,a w czasie wakacji leci na zaproszenie za ocean i to samo robi w Stanach. Nie muszę dodawać,że te wakacje ustawiają go lepiej niż cały rok akademicki w Polsce. Jak myślicie,co zrobi w razie przejścia na emeryturę? I czy warto mu czekać na pełną?
Zeus52 / 2008-08-12 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pchełek uważajmy na surowce,ropa,złoto! To nie znaczy,że już teraz coś się zacznie. Myślę,że na razie lepiej być w akcjach,że czeka nas tylko chwilowa korekta i jeszcze czeka nas trochę jazdy w górę,ale to się kiedyś skończy.. Porównując wykresy dzienne(krótkoterminowe),weekly(średnioterm.)dla ropy,złota,spółek złota daje się zauważyć,że np stochastik albo już jest w tzw strefie przedsygmalnej zakupu,lub właśnie do niej wchodzi. A to ozncza,tylko jedno:wzrosty! Na razie tylko nie ma pewności kiedy to nastąpi. Stochastik może przebywać w tej strefie przez dłuższy czas,ale i tak musi z niej wyjść,a to oznacza sygnał zakupu. Na razie liczę jeszcze na wzrosty na giełdach,po niewielkiej korekcie. Jednak wydaje się(Ichimoku),że nie później,niż w 1 tygodniu września nastąpi odwrócenie całej sytuacji i zacznie się znowu jazda na surowcach,tym razem już nie malutka,korekcyjna,ale duża jazda w górę. O niewielu rzeczach na giełdzie można powiedzieć,że jest tak pewna jak właśnie ta. Tylko nie wiadomo,kiedy dokładnie nastąpi. Oczywiście,po niewielkiej korekcie ropa i złoto na razie jeszcze poleci w dół(ropa może nawet poniżej 100$),ale na bardzo krótko. Dlatego lepiej uważać,bo jak pisałem może to nastąpić w podanym terminie,ale może wcześniej,a szkoda byłoby przegapić,bo to mogą być poziomy o których może nawet nam się nie marzyło. Pozdro i trzymaj się ciepło
max1224 / 2008-08-13 00:25 / Tysiącznik na forum
masz rację ropa i złoto praktycznie dobija do wsparć to faktycznie już blisko oby nie chciały się przebić ( a może właśnie niech się przebiją) zawsze się dobrze Ciebie czyta ale po tym co ostatnio piszesz to czapki z głów ja osobiście w edukacji zostałem daleko z tyłu :-)))
Zeus52 / 2008-08-13 01:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie...! Nie pisz takich rzeczy! Ja właśnie cały czas ćwiczę i próbuję coś zrozumieć. Cały czas uważam,że doświadczenie to najważniejsza sprawa,a w tym,jak wyczułem,jesteś lepszy.Ja próbuję tylko nadrobić właśnie ten brak doświadczenia,co nie zawsze się udaje.,bo np tak,jak ostatnio-okazuje się,że nie wystarczy wiedzieć,który indeks ma największe szanse wzrostu...skupiam się na jednym,a tymczasem przegapiam coś innego(sprawa z ML2).Gdybym miał większą wprawę,to nie zajmowałoby mi to tyle czasu i miałbym szersze spojrzenie. A tak w ogóle,to dzieki max i jednocześnie...jak zwykle o tej porze: karaluchy pod poduchy...i na ra.
pchelek / 2008-08-13 10:52 / Tysiącznik na forum
czapki z glow przed zeusem - ma spojrzenie nieskazone rutyna - dlatego NIE wyczodze ze zlota [pomimo ze "nie zarobilem nic" - znaczy sie czaly czas trzymalem i jak nawet na gorce bylo to sie nie pozbywalem - w kazdym razie nie mam zadnych strat [o czym wiekszosc inwestorow w polskie fundy moze tylko pomarzyc] - jak mi zloto odbije to nie bede juz taki niemrawy i przerzuce na jakies akcyjne - pewno na wschodzace. A w kazdym razie poczytam zeusa.
Zeus52 / 2008-08-13 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz artykuł P.Sataleckiego.A teraz coś o obserwacji wykresu Ichimoku.Otóż po piątkowej sesji(cały czas o DJI!) wskaźnikowi pozostało niewiele do 1 linii oporu(dolna krawędź chmurki) i choć wydawało się,że w poniedziałek nastąpi korekta(mi też),nic takiego się nie stało. Wykres DJ-a doszedł precyzyjnie,co do milimetra do linii chmurki. Odbił się od tego oporu we wtorek.Jednak u Ichimoku nie ma stałych poziomów. Linia oporu(chmurki)powiewa od tego momentu zetknięcia jak flaga w dół. Proszę pamiętać,tej formacji na wykresie indeksu jeszcze nie ma i może nie będzie,to jedna z możliwych opcji. Wszystko zależy od najbliższych sesji. Jeśli nie będzie długich świec w dół(co mogłoby spowodować ominięcie chmurki przez wykres),ale małe skoki,raz w górę,raz w dół,to właśnie zostałaby wyrysowana wymieniona formacja i czekałaby nas jazda w górę. I tu pasuje art. P.Pawła. Ale P.Kasia ostrzega przed katastrofą. I tu nie ma nic sprzecznego.P.Kasia podpiera się wykresami weekly(czyli średni termin),które powoli wyrysowują formację fkagi,ale odwrotnej,zapowiadającej ostre zjazdy. Tylko że my już o tym pisaliśmy(może w inny sposób),że na krótko coś powinno się załapać na giełdzie,ale niedługo nadejdzie czas ucieczki w surowce.Jeśli ktoś uważnie przeczyta artykuły zawodowców,to ynajdzie potwierdzenie naszych przypuszczeń. Dlatego zapraszam do lektury i proszę o naprawdę wzmożoną czujność,bo właśnie widle się rozstrzyga. Pozdro All.
max1224 / 2008-08-13 08:34 / Tysiącznik na forum
spoko też przegapiłem okazję ml2 lub skan5
ale nigdy nie będzie tak żeby lepiej być nie mogło ważne żeby nie tracić to też sposób zarabiania pozdr
Zeus52 / 2008-08-13 10:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu akurat zostałem pozytywnie zaskoczony,bo okazało się,że rosnący dolar pomógł portfelowi. Wiem,że lepsze zero niż minus,ale szkoda,bo mogło być na plus,a nie na zero. Pzdr
max1224 / 2008-08-13 13:03 / Tysiącznik na forum
oj mnie już korci żeby dać nura w ml6 żebym to wiedział jak zapasy ropy od rana sektor wydobywczy ładnie rośnie xstrata była nawet 5% na plusie bhp bilition 3% a rio tinto prawie 3 sęk w tym że dolar się umacnia nadal a przez to ropa i metale słabną
jednego można byc pewnym to już naprawdę blisko
pchelek / 2008-08-13 14:22 / Tysiącznik na forum
jak sie dolar umacnia to tez zyskujsz, Jak sie dolar umacnia a ropa i metale slabna to znaczy ze w miejscu stoja - Bankier podaje wzrost cen ropy, miedzi i zlota i wzrost dolara i euro - wiec zyski beda podwojne
max1224 / 2008-08-13 14:37 / Tysiącznik na forum
a co powiesz na to liczby nie kłamią w tym samym czasie arka3 dała ponad 5,5% zysku
aktualnie zakup
ML6 $72,82 $79,39 -8,28%
Dolar 2,1915 zł 2,0875 zł 4,98%
Arka3 37,7zł 35,56
najważniejsze dla mnie będącego po za ml6 czy ten wzrost surowców i notowania spółek wydobywczychto coś trwalszego min. tydzień czy jednodniowy oddech w spadku
max1224 / 2008-08-13 14:39 / Tysiącznik na forum
oj coś to nie tak pokazało chodzi o to że pierwsze po nazwie notowanie bieżące druga liczba to cena zakupu i procent zmian oczywiście z ml6 wyskoczyłem znacznioe wcześniej a teraz śledzę jego zachowanie i okazuje się że dobrze zrobiłem wychodząc
pchelek / 2008-08-13 20:29 / Tysiącznik na forum
wyszedlem z czesci ml6 - polowa zostala - wiem ze ml 6 spadl - trudno - w lipcu 2006 [kiedys pisalem] spadlo mi 60% i sie odbilo [powooooooooli ale odbilo] - jak was jeszcze troche poczytam to nabiore wprawy w przerzucaniu kasy - ja jak na razie niemrawie inwestuje dluuuuuuuuuuuuuuugoterminowo - co nie znaczy ze nie jestem czujny
Zeus52 / 2008-08-12 03:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mógłbym strzelić datę dla ropy np początek,lecz nie później niż 8września,ale nie chcę,aby mnie tu pytano,co i jak bo na razie testuję pewien wskaźnik i nie mam pewności,czy na pewno to wypali. Pzdr
pchelek / 2008-08-09 21:43 / Tysiącznik na forum
tia masz racje - spadly mi wyceny jednostek surowcowych i energetycznych Blackrocka - ale po przeliczeniu na zlotowki jestem do przodu - tak wiec w mojej sytuacji to najlepsze rozwiazanie - od kilku lat uskuteczniane - fundy dolarowe. Dolar spada - to mi jednostki rosna. A ze spada to mnie nie martwi bo czesc tych dolarow wydaje w kraju ich drukowania - wiec mi wisi ile ten dolar jest wart. Dolar rosnie to sie ciesze bo mi zlotowek przybywa.
A te wzrosty didzeja w piatek to chyba poczatek up, up, up ????????
Zeus52 / 2008-08-09 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie powiem,że na to wygląda,ale muszę to spokojnie przemyśleć...a tu ciągle się nie składa. Na ra
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy