Forum Forum inwestycyjneForex

Dolar znów najsłabszy w historii

Dolar znów najsłabszy w historii

Money.pl / 2007-09-27 18:58
Komentarze do wiadomości: Dolar znów najsłabszy w historii.
Wyświetlaj:
bolero12 / 2007-11-20 11:31
Patrząc na zwałkę dolara przyszła mi do głowy pewna refleksja a mianowicie komu dzisiaj zależy na słabym dolarze lub na dalszym jego osłabianiu?
Bo ja osobiście nie widzę takiego podmiotu, któremu by na tym zależało. Japonia - drogi yen powoduje gorsze wyniki w eksporcie i słabnącą z każdym dniem górę dolarów. Chiny - kraj, który ma już nie wiem ile miliardów dolarów nadwyżki handlowej głównie ze Stanami, które codziennie tracą na wartości. Kraje arabskie - owszem wysoka cena ropy jest dla nich korzystna ale te gigantyczne ilości zielonych tracą na wartości. Rosja - to samo. UE - z powodu drogiego Euro może dojść do zahamowania eksportu a co za tym idzie poważnych problemów związanych z rynkiem pracy.
Czy ktoś ma jakieś wytłumaczenie w tym temacie.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-09-27 18:58
Trudno mi wyobrazić, co stałoby się z giełdą w USA, gdyby teraz dolar zaczął sie umacniać... Wbrew pozorom, nie byłaby to hossa...
s. / 85.14.126.* / 2007-09-28 08:07
Trochę naiwny komentarz świadczący że przedmówca nie rozróżnia skutków od przyczyn... Ale nick znany z głupawych komentarzy, więc wyjaśnię. Kurs waluty jest powiązany z sytuacją na giełdzie, ale mianowicie w ten sposób, że gdy inwestorzy "zagraniczni" których walutą nie jest waluta rozliczeniowa giełdy gwałtownie wycofują swoje udziały, zamieniając krajową walutę na własną, powodują, że kurs wzrasta. Ma to zwykle miejsce w Polsce gdyż walutą największych inwestorów na GPW jest funt, dolar lub euro. USA nie mają raczej takiego problemu, a nawet jeżeli zdarza się taki mechanizm, to wzrost kursu waluty krajowej jest wynikiem a nie powodem bessy.
karlos111 / 83.31.47.* / 2007-11-08 20:52
kurs wzrasta?spadaa poniewaz sprzedają walute krajowa-zlotowki i to w duzych ilosciach
Wroclawianin2007 / 213.158.196.* / 2007-09-28 14:21
Myślę ze zbyt ogólnie potraktowana jest ta sprawa. Rzeczywiscie inwestorzy ale tez banki zagraniczne i fundusze mają tu znaczący wkład. Ostatnio Banki zagraniczne grały na spadki aby skupic walute potrzebną do dywidend dla ich akcjonariuszy. Ale to tez jeden z wielu ASPEKTÓW.
ten sssam / 83.22.43.* / 2007-10-02 20:33
Opisałem ogólny mechanizm, a Ty analizujesz jeden ASPEKT który może jest pochodną ogólnego mechanizmu (piszę może, bo nie do końca wiem co masz na myśli - czy Banki grały na spadki na giełdzie, czy na spadki walut i czy banki zagraniczne tak robiły zagranicą czy w Polsce, bo jest tutaj możliwych kilka opcji, a ten o który podejrzewam że chodziło autorowi jest zupełnie nie trafiony). Ja wiem, że jest tendencja wśród "ekonomistów" by celowo gmatwać rzeczy proste, ale to jest forum, a nie tuba propagandowa.
zliVSdolar / 70.19.115.* / 2007-11-05 22:17
to powiedzcie mi co robic z moimi zielonymi sprzedac czy czekac na wzrost
rrichard / 213.134.160.* / 2007-11-22 09:33
sprzedac !!!!! bedzie gorzej
2007-11-05 22:17:22 | 70.19.115.* | zliVSdolar
to powiedzcie mi co robic z moimi zielonymi sprzedac czy czekac na wzrost
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy