Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Domy bez pozwolenia nie będą burzone

Domy bez pozwolenia nie będą burzone

Money.pl / 2007-06-28 12:35
Komentarze do wiadomości: Domy bez pozwolenia nie będą burzone.
Wyświetlaj:
Quskao / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:50
zobacz tu:

http://kredyt-na-mieszkanie.blogspot.com
WITEK24 / 213.158.196.* / 2007-09-19 00:20
Jak dla mnie to niech płacą ci co budują bez pozwolenie albo niezgodnie z planem zagospodarowania terenu.
Nie po to Gmina określa maksymalną wysokość budynku, odległość od domu sąsiada itd, żeby ktoś sobie to łamał.
Ujmując prawo jest żeby je przestrzegać i jeśli ktoś stawia dom nie w tym miejscu co powinien, albo jest to dom taki który nie jest zgodny z planem zagospodarowanie to niech płaci nie 50 000 tylko 100 000
Dlaczego ja jakoś potrafiłem załatwić wszystkie pozwolenia w niecały rok i dałem rade poczekać, a innym się tak bardzo śpieszy. Co z tego że zaczniesz budować za wcześnie jak i tak żeby podłączyć gaz, prąd, tel i legalnie zamieszkać musisz zacząć przygotowywać to zanim zaczniesz budować dom.
wegeras / 89.77.149.* / 2008-04-17 22:48
mam wrażenie żeś szczawik z nadzoru budowlanego :) Pozwolenia w rok to na elektrownię atomową a nie na dom. Zasada powinna być prosta -mam działkę budowlaną, sąsiedzi nie wnoszą sprzeciwu, jesli budynek ma być bliżej niż 4 metry od granicy działki, to boduję, co chcę i jak chcę. tylko co by wtedy jadła armia takich jak ty? szczaw?
LEGALIZACJA / 83.13.74.* / 2007-10-02 10:09
tak masz rację niech łacą tylko niech ma każdy takie samo prawo .NIE ŻE JEDEN BĘDZIE PŁACIŁ A DRUGI BĘDZIE SIĘ SMIAŁ I ZA DARMO LEGALIZOWAŁ
CZY TO NIE JEST CZASAMI SZCZYT CHAMSTWA PRZECIEŻ POWINNNO BYĆ JAKIEŚ PRAWO W POLSCE - NIE MOŻNA MANIPULOWAĆ PRAWEM CO TO ZA PRAWO JAK WYMYSLAJĄ AMNESTIĘ NA LATA 95 98 ? CZY NIE BĘDZIE CZASEM TAK ŻE W KOŃCU KAŻDY Z MINISTRÓW BĘDZIE MÓGŁ OKRAŚĆ KOGOŚ I PRAWO USTALĄ ŻE : TAK LEGALNIE MA RAZ W TYGODNIU JEDNĄ OSOBĘ OKRAŚĆ . BARDZO SIĘ ZLE DZIEJE POLSKA JUŻ NIE JEST PAŃSTWEM PRAWA
TYLKO BANDĄ OSZUSTÓW KTÓRZY MANIPULUJĄ JAK CHCĄ WSTYDZCIE SIĘ
SZAT5 / 83.13.74.* / 2007-08-13 06:57
KAŻDY POWINIEN MIEĆ TAKIE SAMO PRAWO. JEŻELI JEDNEMU WOLNO BYŁO POBUDOWAĆ TO KAŻDY KTO CHCE BUDOWAĆ PWINIEN BUDOWAC BEZ POZWOLENIA I BEZ CZEKANIA NA TE BZDURNE PAPIERY . JA NA SAMĄ DECYZJE WZIZT CZEKAM PONAD 2 LATA WCIĄŻ COŚ BRAKUJE I NIKT OD RAZU NIE POWIE CO TRZEBA DOSTARCZYC TYLKO CO PARĘ MIESIĘCY PRZYCHODZI PISMO ŻE TO AKT NOTARIALNY TRZEBA DOSTARCZYĆ TO MAPKA JUŻ JEST NIE AKTUALNA TO PO JEDNYM SĄSIEDZIE SIĘ ZAWIADAMIA CO 3 MIESIĄCE ITP, A CO TU MÓWIC KIEDY WYDADZĄ POZWOLENIE?
SZEJACK / 83.13.74.* / 2007-08-13 06:35
tak to cwaniaki ci ministrowie ustalili że samowolki które pobudowali sami to teraz bezpłatnie będą mieli legalnie a z innych ludzi co pobudowali w innym czasie to trzeba pieniądze zciągnąć ogromne za to . Ciekawe że mają władzę manipulowac prawem, jak chcą. Jak im to prawo przejdzie bezkarnie zaraz inne wymyslą. Może ustalą prawo żeby oddawać im co 5 lat po nowym samochodzie pod rygorem kary 50 lub 100 000 zł a co będzie jak ustalą że każdy Polak ma im na konto wpłacać co miesiąc po 200 zł a jak nie to kara 50 000 zł?
slawka / 83.10.8.* / 2007-07-27 07:34
Powinno być chyba:
" za darmo tylko do końca 2008 roku",
a opłata za zalegalizowanie samowoli po tym terminie to:50 000 zł i 25 000 zł w zależności od rodzaju budowli.

Jeżeli treść artykułu jest nieaktualna, to może należałoby to napisać.
log 2 / 83.31.153.* / 2007-06-29 21:48
brawooooo! Obecnie od 2 lat zdobywam pozwolenie na budowę w Warszawie. Ludzie, kto wymyślił to prawo budowlane , kto unieważnił plany zagospodarowania. To horror. Maszyna do produkcji papieru dla której nie istnieje KPA. Za to zgodnie z prawem buduje się koszmarne osiedla-mrowiska w środku pola.
red0ne79 / 83.27.22.* / 2007-06-28 14:46
To tak ma powstać te 3 miliony mieszkań:P
jliber / 212.180.147.* / 2007-06-28 13:02
Miejmy nadzieje ze jak juz PiS zalatwi wszystkie swoje prywaty w tej kadencji to juz sie nie bedzie tak do wladzy pchal w przyszlych wyborach przy pomocy populistycznych zagrywek i ludzie kogos sensowniejszego wybiora.
marek 19-53 / 83.24.13.* / 2007-06-28 23:18
Jest to jedno z najlepszych proponowanych rozwiązań.

Należy pamiętać jakie ograniczenia w budowie, handlu nieruchomościami , obrocie ziemią - zwłaszcza rolną - były w okresie komuny. Wskutek durnych przepisów dochodziło do tego, że inwestor wewnątrz starej budy wznosił etapami nowy dom rozbierając pomału zewnętrzną starą skorupę.
Wznoszono obżydliwe czteropiętrowe kostki - tzw. piwnica wywalona nad poziom terenu (2,0 m wysokości), 2 kondygnacje mieszkalne i strych (2,0 m wysokości) Po odbiorze obniżano podłogę w "piwnicy" i podwyższano dach by uzyskać większy dom. I znowu powodem było ograniczenie pow. domu do 110 m2. To wszystko są samowolki.

Ludzie kupowali działki tzw. rekreacyjne, budowali altanki i powoli przekształcali je w domy mieszkalne. Chcieli gdzieś mieszkać.

Teściowie brata postawili chałupkę wielkości garażu, na działce dziadków obok ich domu , w ciągu jednej nocy. I znowu dzięki idiotycznym przepisom i zakazowi budowy i remontu domów w Młocinach.

Nowe prawo uwolni tych ludzi, umożliwi sprzedaż i zamianę, uczyni ich mobilnymi, rynek znormalnieje.

Też mam samowolkę. Kupiłem 25 lat temu małą nieruchomość z dziadowskim domkiem i walącymi się budami. Były naniesione na planie. Chciałem to rozwalić i postawić nowe - gmina powiedziała, że nie mogę. Wykopałem nowe fundamenty dookoła, obudowałem, rozwaliłem budy w środku.

To wszystko nie były samowolki z wyboru lecz z przymusu. Wynikały z walki z samowolą komuny. Można tylko podziwiać ludzi, którzy zamiast leżeć i czekać co im komuna łaskawie da pracowali, budowali, coś tworzyli.
marek 19-53 / 83.24.13.* / 2007-06-28 23:09
Jest to jedno z najlepszych proponowanych rozwiązań.

Należy pamiętać jakie ograniczenia w budowie, handlu nieruchomościami , obrocie ziemią - zwłaszcza rolną - były w okresie komuny. Wskutek durnych przepisów dochodziło do tego, że inwestor wewnątrz starej budy wznosił etapami nowy dom rozbierając pomału zewnętrzną starą skorupę.
Wznoszono obżydliwe czteropiętrowe kostki - tzw. piwnica wywalona nad poziom terenu (2,0 m wysokości), 2 kondygnacje mieszkalne i strych (2,0 m wysokości) Po odbiorze obniżano podłogę w "piwnicy" i podwyższano dach by uzyskać większy dom. I znowu powodem było ograniczenie pow. domu do 110 m2. To wszystko są samowolki.

Ludzie kupowali działki tzw. rekreacyjne, budowali altanki i powoli przekształcali je w domy mieszkalne. Chcieli gdzieś mieszkać.

Teściowie brata postawili chałupkę wielkości garażu, na działce dziadków obok ich domu , w ciągu jednej nocy. I znowu dzięki idiotycznym przepisom i zakazowi budowy i remontu domów w Młocinach.

Nowe prawo uwolni tych ludzi, umożliwi sprzedaż i zamianę, uczyni ich mobilnymi, rynek znormalnieje.

Też mam samowolkę. Kupiłem 25 lat temu małą nieruchomość z dziadowskim domkiem i walącymi się budami. Były naniesione na planie. Chciałem to rozwalić i postawić nowe - gmina powiedziała, że nie mogę. Wykopałem nowe fundamenty dookoła, obudowałem, rozwaliłem budy w środku.

To wszystko nie były samowolki z wyboru lecz z przymusu. Wynikały z walki z samowolą komuny. Można tylko podziwiać ludzi, którzy zamiast leżeć i czekać co im komuna łaskawie da pracowali, budowali, coś tworzyli.
WydymanyPrzez IV RP / 74.208.46.* / 2007-06-28 12:35
Po raz kolejny cwaniaczki będą śmiać się uczciwym w twarz. Czyżby któryś z ministrów coś takiego posiadał?
marek 19-53 / 83.24.13.* / 2007-06-28 23:17
To nie cwaniaczki - to tysiące ludzi, którzy wbrew ograniczeniom, przepisom, brali sprawy we własne ręce. Nie zapisywali się do partii, nie włazili w d. prezesom spółdzielni by dostać przydział lecz budowali domy dla siebie i rodzin.
wizga / 83.13.74.* / 2007-08-25 12:25
jak nie cwaniaki to niech kary płacą jak wszyscy inni - a co oni maja inne gęby i tyłki jak płacić to wszyscy co złamal i prawo albo nikt.
KARUZELA / 217.172.235.* / 2008-02-03 19:50
WIECIE CO-LUDZIE!!!!!!!! ROZUMIEM ZE WIELU Z WAS PONIOSłO OGROMNE KOSZTY Z POWODU BRAKU LEGALIZACJI BąDZ PROBLEMóW Z ROZPOCZECIEM BUDOWY!
POJAWIł SIę CIEńKI MARGINES SZANSY NA TO BY UDAłO
SIE SPAC SPOKOJNIE TYM KTORZY PODOBNIE JAK WY MYSLA PO NOCACH CO MOZE STAC SIE Z DOBYTKIEM ICH ZYCIA KIEDY POJAWI SIE ZYCZLIWY URZEDNIK!
TO MOZE BOLEC-ALE UWAZAM ZE TO PRZEJAW -JEDNEJ Z NIEWIELU-SZANSY NA POPRAWE ZYCIA W NASZYM PRZEPELNIONYM HAOSEM PAńSTWIE.CZY NIE LEPIEJ ZACHOWAC TAK BEZNADZIEJNE KOMENTARZE DLA SIEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAM NADZIEJE ZE W MOJEJ GEBIE I TYLKU NIEMA ANI JEDNEJ PODOBNEJ RYSY DO CIEBIE CZLOWIEKU!!!!!!!!!!!
RóWNY / 84.10.249.* / 2008-04-12 09:43
OJ KARUZELO KRęCISZ TYLKO SIE W KOLKO A GEMBE TO MASZ NA PEWNO BRZYDSZA OD TYłKA TEGO PANA WIZGI I NA PEWNO TEN PAN MA łADNIEJSZE RYSY NA TYłKU NIż TY NA SWOJEJ GęBIE
dormader / 83.8.83.* / 2008-09-19 00:50
Kraj pokręcony i nie jednomyślny i tak samo jest z wami drodzy rodacy! Jeszcze się taki nie narodził ,żeby wszystkim dogodzić! A ja powiem ,krótko mam działkę w dużym mieście i chcę budować legalnie! ale się w tym p....anym kraju nie da !
Więc rozumię samowole ,czasami się inaczej nie da! TAKI P....NY KRAJ! Do wz potrzeba medjów ja mam je wszystkie...działka uzbrojana i k.....wa mam problem !
Przepraszam za łacinę ,ale mnie ponosi !
KiLLrR / 78.88.99.* / 2010-02-25 22:15
Szczerze to całe te poje..... prawo budowlane.Płacimy za to ze na własnej ziemi za własne ciężko zarobione pieniądze postawiliśmy dom lub garaż itp. i jeszcze musimy słono zapłacić ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ Kto mi powie za co do kur.... nędzy za co!!!!!!!!!!!!!!!.A prawda jest taka ze polak polaka w łyżce wody by utopił gdyby mógł kogo obchodzi ze ktoś tam zapłacił jak za legalizacje nie masz głowy na karku nie win za to całej narodowości Bydlaki.Tyczy się do Wizga i innych pajacy.

Najnowsze wpisy