Forum Forum nieruchomościBudowa

domy z drewna czy się opłaca

domy z drewna czy się opłaca

klerek / 2011-09-06 09:09
zastanawiam się nad wyborem materiału, z którego powstanie mój dom, zawsze marzył mi się drewniany, ale czy taka budowa może się opłacić? co lepiej wybrać, murowany dom czy drewniany, co będzie tańsze?
Wyświetlaj:
Ala_Banaszewska1 / 31.2.2.* / 2014-07-02 10:01
A ja myślę, ze nie tylko domek letniskowy może być drewniany. Można wybudować sobie całoroczny dom z bali, widziałam, że Polska Drewniana oferuje takie projekty. Drewno to moj ulubiony budulec i od najmlodszych lat marzył mi siędrewnianyt domek, daltego jak kiedys będę miała pieniądze to na pewno taki kupię :)
.,. / 81.190.62.* / 2014-04-24 19:32
Murowany jest na wieki zaś z drewnianym różnie bywa.Drewno pracuje,pęka, trzeszczy,szybko starzeje się i jak "spadnie iskra", to po domie,a w murowanym najwyżej dach spłonie
Dołas / 37.128.6.* / 2014-08-29 20:37
a myslicie ze domy murowane nie pekaja teraz dom drewniany w systemie kanadyjskim wytrzyma 2 dekady to po co wiecej a jak dzieci albo dzieci dzieci beda chciały to postawia sobie murowany jak ty bedziesz juz kwiatkii wachał od spodu ziemie beda juz mialy wiec jaki problem
drewniak / 90.156.100.* / 2014-07-03 13:48
Ogarnij się proszę i zastanów co piszesz!!! Dom z drawna zapali się od iskry... dobre. Weź zapelniczke i spróbuj to zrobić, powodzenia! Jak rozpalasz ognisko to też zeczynasz od drewna które ma 25 cm. średnicy? Równie dobrze możesz spróbować podpalić podłogę w domu. Nie zniechęcaj ludzi takimi argumentami i ogranicz trochę oglądanie amerykańskiej sensacji.
.,. / 81.190.62.* / 2014-07-03 23:36
Gdybyś posiadał minimum inteligencji to rozumiałbyś znaczenie słów napisanych w cudzysłowie.
Daniel507 / 95.49.43.* / 2014-04-24 12:33
Ceny wybudowania domu drewnianego i murowanego są podobne, różnią się może w 5%. Dom drewniany postawisz o dowolnej porze roku w 3 miesiące, dom murowany będziesz stawiał pół roku albo i dłużej, bo nie w każdych warunkach możesz pracować. Do tego ściany schną kilka miesięcy. Dom drewniany bardzo szybko się nagrzewa (od 8 do 21 stopni w ciągu 2 godzin), jednak równie szybko traci ciepło. Nie zdarzyło mi się jednak, żeby temperatura spadła poniżej 5 stopni, nawet kiedy zostawialiśmy pusty dom na zimę na tydzień. Jeśli zdecydujesz się na dom drewniany, musisz zadbać o dobrą jakoś drewna, by Ci nie pogniło i było wytrzymałe. Ja swoje kupiłem na siekierki.com.pl, brak dziurek po robakach, siniaków, wilgoć 18%, idealne na szkielet domu.
FliksDerm / 83.6.254.* / 2014-06-24 09:27
Jak drogie jest to drewno? I czy oni dowiozą czy sam muszę sobie organizować transport?
poz / 83.20.206.* / 2014-02-14 11:17
zaprasza do sprawdzenia metody budowy i materiałów w razie pytań zapraszam na drewnianyogrod.com.pl domy szkieletowe, domy z drewna
WNoworyta / 95.40.112.* / 2014-03-21 19:41
W NASZYM PRZYPADKU SIĘ NIE OPŁACAŁO, PONIEWAŻ BUDUJEMY A TERAZ ROBIMY POPRAWKI PO FIRMIE DREWNO-BUD.w 2010/11 firma DREWNO-BUD (http://www.drewnobud.pl/kontakt.php) wybudowała nasz dom. Obecnie, marzec 2014 r, jesteśmy na etapie układania od nowa podłóg we wszystkich pomieszczeniach, ponieważ powstały ogromne dziury, deski powychodziły z frezów a wynika to z położenia MOKREGO MATERIAŁU. Zdjęcia fatalnego wyglądu podłogi przesłałam firmie DREWNO-BUD, a w wyniku rozmowy telefonicznej usłyszałam: A MOŻE PANI SOBIE SAMA SPECJELNIE WODĘ WYLEWAŁA NA PODŁOGĘ. Legary w niektórych pomieszczeniach również wymagały wymianie, były zgnite ( po 2 latach zamieszkania!!!). Położone na folię mokre legary , wraz z wełną mineralną również zostały przykryte folią (nie użyli foli przepuszczającej powietrze!!!)miały doskonałe warunki do procesu gnicia. W ciągu 2 lat po firmie DREWNO-BUD dokonaliśmy poprawek dotyczących:tarasu, zamontowania drzwi, okien. Po wymianie podłóg następne. NIE POLECAM FIRMY DREWNO-BUD.
nikola___38 / 95.160.15.* / 2013-11-15 12:42
Mój brat postawił dom z bali i jest bardzo zadowolony, wszystkim poleca teraz, jak bym miała działkę, to bym się nie zastanawiała. Takie domy są o wiele ładniejsze niż murowane i mają swój niepowtarzalny klimat. Projekt brał ze strony zapusckorzenie.pl, wewnątrz kominek z granitu, drewno + szkło, przepięknie!
sisi09 / 178.37.110.* / 2013-09-16 14:15
Zależy co masz na myśli pisząc "czy się opłaca". Jeśli chodzi o użytkowanie i energooszczędność, a więc oszczędzanie w przyszłości jasne że się opłaca. Natomiast budowa porządnego domu z drewna wcale nie musi być tania. Za jakość się płaci, jeśli więc nie chcesz, żeby ktoś sprzedał Ci tandetę postaw na jakość. Np. fińskie domy Omatalo są prefabrykowane w Finlandii w fabrykach gdzie dba się o każdy szczegół produkcji. Panują tam odpowiednie dla drewna warunki. Drewno jest też specjalne - najtwardsze. Oczywiście potem liczy się też montaż. W Polsce niewiele firm ma pojęcie o budownictwie skandynawskim. Jedną z nich jest Fincomfort, która też ma swoje korzenie w Finlandii. Domy, które budują na pewno kosztują więcej niż nasze tradycyjne, murowane. Ale też użytkowanie jest bardziej komfortowe i opłacalne .
marekowczarek / 178.42.155.* / 2013-03-31 21:54
ja mam dom szkieletowy i mogę powiedziec - opłaca się i nie trzeba się bać o konserwację, bo prostota tej tehcnologii właśnie w tym tkwi - ma być łatwo, wygodnie i tanio
ja jestem z Gdańska i mi akurat budowała firma Alians, ale wiem, że rynek domów szkieletowych zaczął się ostatnio rozwijać w Polsce
malgo-to-ja / 195.90.106.* / 2014-02-23 19:03
Witam jak układa się współpraca z firmą Alians? nie mogę uzyskać nigdzie sprawdzonych i konkretnych informacji. dziękuję z góry za odpowiedź.
kasia100.71@o2.pl / 83.31.144.* / 2013-07-14 18:22
Jejku, ale zachęcający komentarz.My od roku zastanawiamy się nad budową domu drewnianego no i w ogóle nad budowa
fejsbuk / 2013-02-13 14:05
przedewszystkim dom z drewna jest napewno bardziej ekologiczny niz nie drewniany. koszty sa tez nizsze mimo wieksej inwestycji poczatkowej
Zaradna1958 / 95.50.247.* / 2013-02-13 13:26
Piszecie, że domu z drewna są nieopłacalne, bo trzeba je impregnować, zupełnie się z tym nie zgadzam! Np. domy produkowane przez firmę Stol-Drew www.stoldrewdomy.pl dają 10 lat gwarancji na farbę, z która jest jak guma! Osobiści mam taki dom już ok. 8 lat i nic się nie dzieje, jest jak nowy! I polecam dom z modrzewia! Bardzo trwałe drewno!
bankowiec28 / 2013-02-05 13:01
musisz zorbic kalkulacje przedewszystkim. ja bym stawial na drewniany, coraz wiecej ludzi decyduje sie na takie wlasnie rozwiazania. Coraz bardziej taki rodzaj budownictwa staje sie bardziej uniwersalny i ekonomiczny
Karolww / 87.96.42.* / 2013-02-05 10:44
Pozwolę się nie zgodzić z kilkoma wypowiedziami, w których piszący upierają się, że zbudowanie domu drewnianego jest nieopłacalne. Kilka lat temu borykałem się z decyzją – dom murowany – dom drewniany. Zgłębiłem temat chyba ze wszystkich stron, podjęcie decyzji zajęło mi rok. Zdecydowałem się na dom z bala i nie żałuję swojego wyboru. Nie była to tania decyzja, ale rozsądnie podchodząc do sprawy - szczególnie chyba w branży budowlanej- jakość jest uwarunkowana ceną – dobre jakościowo produkty = wyższa cena. Budując dom z rozumowaniem, że im taniej, tym lepiej, jest niewłaściwym podejściem. Zatem, jeżeli postawisz dom murowany „po taniości”, możesz pogrążyć się w kosztach (zawilgocenia przez niewłaściwą izolację, a to wiąże się z wieloma problemami – grzyb, uciekanie ciepła, wilgotność w domu i wiele innych). Z domami z bali również mogą być problemy, jednak, gdy postawi się z solidną firmą, zapewniającą np. 50 lat gwarancji, doskonałą jakość, certyfikowane drewno, wyszkolonych specjalistów – nie ma mowy o późniejszych, dodatkowych kosztach. Mój dom od Honki stoi już 9 lat, przez ten okres nie włożyłem nawet złotówki w jego renowację, naprawę czegokolwiek. Z roku na rok spadają mi koszty ogrzewania dzięki opatentowanym technologiom izolacyjnym, wentylacyjnym, nieznacznie, ale zauważalnie. Mam również duże okna, to tylko kwestia indywidualnego projektu ;) . Nie wszystkie firmy oferują takie rozwiązanie, większość z nich sprzedaje „sztampy”. Poza tym moje dziecko, które jest alergikiem, będąc w domu, praktycznie zapomina o inhalatorze. Podsumowując – ekologiczne budownictwo nie jest popularne w naszym kraju, branża tradycyjnej, betonowej budowlanki broni się jak może, jednak, gdy wybierzemy się np. do krajów skandynawskich – tam praktycznie każdy dom to dom drewniany – tam domy stoją latami, mimo, iż warunki atmosferyczne tam panujące są gorsze niż w naszej szerokości geograficznej. Kwestia ekologii, estetyki jest tu również istotna, co raz większej ilości osób (na szczęście) zależy na ekologii, co raz więcej osób jest wrażliwych na walory estetyczne, co raz więcej osób „ma gust”. A co jest piękniejsze od domu z bala? Wystarczy przejechać się np. na Mazury, gdzie drewniane budownictwo jest bardzo popularne, by się przekonać – że… nic ;)
zadrewno / 83.142.197.* / 2013-01-29 10:02
To nie prawda że domy z drewna są nietrwałe i nieodpowiednie dla naszego klimatu.
W krajach takich jak Finlandia,Estonia etc gdzie klimat jest znacznie bardizej srogi od naszego najpopularniejszymi domami są włąśnie domy z drewna. Na zachodzie budowa domów z drewna staje się coraz bardziej popularna i z pewnością pokrywa obecnie minimum 40% rynku.
Domy te są nie tylko tańsze w budowie ale przyjaźniejsze dla człowieka i dla środowiska na co ludzie "świadomi" zwracają coraz większą uwagę.
W Niemczech, Austrii powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w budowie domów z drewna i to nie byle jakich.
Są to domy budowane w fabrykach, z bardzo wysokiej jakości materiałów, z płyt klejonych warstwowo ,drewna konstrukcyjnego typu KVH, S4S etc - nie można ich porównywać z tzw domami w systemie kanadyjskim i tym podobnymi.
heniek113 / 2012-08-31 10:44 / Bywalec forum
Dom z drzewa jest na pewno tańszy w wykonaniu jak i szybszy w budowie. Duży wybór materiałów do budowy można znaleźć w www.sklejka.sklep.pl
ania-buduje-dom / 87.207.168.* / 2012-08-12 16:11
To zależy jeszcze w jakiej technologii budowany jest dom. Np takie http://www.domyheban.pl nie są drogie w utrzymaniu, a drewno zastosowane do ich budowy nie wymaga jakiś szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.
KejtT / 79.163.157.* / 2012-08-10 02:39
A często trzeba taki dom impregnować? Jaki to jest w ogóle koszt?

Najnowsze wpisy