Forum Polityka, aktualnościKraj

Donald Tusk chce zmienić konstytucję

Donald Tusk chce zmienić konstytucję

Money.pl / 2008-10-16 07:42
Komentarze do wiadomości: Donald Tusk chce zmienić konstytucję .
Wyświetlaj:
sc / 99.232.235.* / 2008-10-19 07:30
Czasami powinno sie zmieniac konstytucje. To jest zupelnie normalne. Swiat sie zmienia, Polska sie zmienia wiec i konstytucja powinna sie zmieniac od czasu do czasu. Obecny prezydent odmawia zrozumienia roli jaka powinien pelnic i pokazal wyrazne tendencje egocentryczne. Czasami staje sie to bardzo niebezpieczna choroba. W tym wypadku nie jest wazne kto mial racje. Wazne jest jak zaszkodzil. Jak swiat patrzy sie na Polske i jakie beda tego efekty? Prezydent zaszkodzil Polsce bardzo ale on i otaczjacy go ludzie tego nie rozumieja. Polska bedzie lekcewazona, traktowana obojetnie. Kontraktow gospodarczych bedzie mniej i na pewno na gorszych warunkach. Rosja bedzie dyktowac
Polsce bezposrednio lub posrednio niekorzystne warunki we wszystkich dziedzinach. Wystarczy, ze przyszly prezydent USA uzna sprawy interesow z Polska za mniej priorytetowe w drodze negocjacji z Rosja. Prawdopodobnie Obama bedzie prezydentem. On juz powiedzial, ze skoro Palestynczycy nie potrafili zorganizowac swojej
administracji to sprawa palestynska jest dla niego sprawa drugorzedna. Byc moze podobnie stanie sie z Polska. Badzmy szczerzy. Ile wart jest prezydent, ktory caly czas gruchy obija? Drugie pytanie to czy musza byc dwa tak wysokie stanowiska? Moze jedno wystarczy? Tak jak w wiekszosci innych krajow. Urzad prezydenta zwykle pelni funcje symboliczne w tych krajach gdzie istnieje takze stanowisko premiera. Porownujac tych dwoch na pewno Tusk goruje. Przynajmniej probuje cos zrobic. Czasami sie udaje a czasami nie. Rozne moga byc przyczyny. My ich nie znamy. Moze walczy z apatia i anarchia. To, ze jezdzi do Moswy i do Izraela to tylko dobrze. Prezydent USA tez jezdzi. Parodia jest cytowanie konstytucji i powolywanie sie na art. 126, ze Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej.
Prezydent Rzeczypospolitej stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa.
Ten artykol jest nic niewarty bo nie mowi o tym czy prezydent wywiazuje sie ze swoich obowiazkow. Raczej odnosi sie do krola ale Polska nie jest juz krolestwem. Rzad musi dzialac jak dobrze prosperujace przedsiebiorstwo. Obojetnie kto bedzie tam na gorze zawsze bedzie klotnia. Konstytucja powinna byc zmieniana. To jest logiczne.
jan kowalski / 2008-10-17 19:09 / Tysiącznik na forum
Tusk, nie ma potrzeby zmieniać Konstytucji, wystarczy dotrzymać słowa i uchwalić obiecaną ustawę kompetencyjna. OSZUST< KŁAMCA I HIPOKRYTA!!
jan kowalski / 2008-10-17 19:07 / Tysiącznik na forum
najpierw gamoniu daj te 140 ustaw. Nie masz chłopku pojecia o rządzeniu, a wyciągasz łapy po Konstytucję?? Uśmiałem się setnie!!
anmdowc / 83.30.104.* / 2008-10-17 17:44
Byle nie na "bolszewicką", "hitlerowska", itd...
historyk / 83.24.148.* / 2008-10-17 15:56
premier decyduje co ma robić prezydent szczyt chamstwa na cały świat, Tusk jawi sie jako dyktator zawłaszczający całą władze wykonawczą zachowanie premiera nie ma precedensu w cywilizowanych krajach. Uchwała Rady Ministrów uniemożliwiająca udział prezydenta w szczycie UE to naruszenie konstytucji. Najlepsze jednak jest ta dżentelmeńska postawa i te powiedzonka typu "chcieć to możesz" poziom wychowania godny elity ze skrzywionym r
Wszystko tylko byle obrażać nie tylko prezydenta ale wszystkich którzy maja inne zdanie, wspaniała postawa demokratyczna, tolerancyjna, nastawiona na współpracę
Według mnie Tusk mści się że nie został prezydentem
acomitam / 83.11.110.* / 2008-10-17 08:06
Pewnie chodzi o to, kto szybciej i lepiej zdradzi nasz kraj podpisując Traktat Lizboński i w ten sposób zasłuży na łaskawe spojrzenie Angeli Merkel. Premier chce mieć na to wyłączność, ale Prezydent nie chce być gorszy.
taki tam / 87.205.69.* / 2008-10-17 09:48
Do czego jest zdolny premier, wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, ale w sprawie prezydenta, to już wymyślasz. Czemu?
a szkoda gadać / 83.28.81.* / 2008-10-16 18:19
O i znowu cenzura szanownego Money !
Powtórzę Kaczyński utarł Wam nosa.
Nic więcej mówic nie trzeba
spokomaroko / 213.158.197.* / 2008-10-16 15:12
Groźne dla Polski są twoje rzady chamski konDonku - premierze z nadania Dyzych Ryśków - ITI i GWnianej
schetynescu / 79.188.238.* / 2008-10-16 10:53
figo-fago pora odwoedzić pułkownika kgb . Putin czeka na ciebie, jako "ich człowiek w Warszawie" okrzyknięty przez komsomolska prawe pora na spowiedź u najwyższego.
KAP / 2008-10-16 11:06 / Tysiącznik na forum
Przeciez juz nic lepszego niz przerost ego Kaczynskich walczacych o wladze z kazdym i wszedzie nie moze sie Rosji zdarzyc, bo czy to nie jest dobre moc nazwac tych nawolujacych do jakichs sankcji wobec Kremla Polakow nieodpowiedzialnymi oszolomami. Euro - nie!, Traktat - Nie!, Weto - tak!. Wspania la sila pomagahaca UE w jednosci -:)
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 12:02
A powinno być dla Rosji wszystko na TAK?
Z której strony Buga mieszkasz i dlaczego właśnie tam?
picownik5 / 2008-10-16 20:44 / Bywalec forum
bo przelazł balwan jak byla susza a potem woda przybrala i zostal kretyn jeden!
bblue / 151.92.176.* / 2008-10-16 12:18
Rany co za pacan...kolejny "inteligentny wyborca pis-u" który nie rozumie odrobiny ironii nawet specjalnie nie ukrytej...Mój 10-letni syn by się doczytał...
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 13:12
Nie wątpię, że twój syn by tę ironię wychwycił, ale ja mam problem z odkryciem na czym ma polegać ta twoja ironia.
Czyżby na tym, że to, wszystko, co napisałeś to nieprawda?
Z kogo/czego tu ironizujesz? Z Kaczyńskiego? Z siebie? Z "inteligentnych wyborców PiS"?
Na czym ma polegać oczywistość tej ironii?
kemikalbrader / 2008-10-16 13:36 / Bywalec forum
Proszę, nie kompromituj się już więcej. Aż mi Cię szkoda.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 14:39
No tak - masz słonia w karafce, ale go nie pokażesz. Ale najważniejsze, że twój syn o tym wie.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 12:32
Twój syn.... rośnie kolejny wyborca PO!
kemikalbrader / 2008-10-16 10:50 / Bywalec forum

Art. 146
1. Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej.
4.W zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach Rada Ministrów w szczególności:
(...)
(9) sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi,
(10) zawiera umowy międzynarodowe wymagające ratyfikacji oraz zatwierdza i wypowiada inne umowy międzynarodowe,
(...)

Art. 133
1. Prezydent Rzeczypospolitej jako reprezentant państwa w stosunkach zewnętrznych:
(1) ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, o czym zawiadamia Sejm i Senat,
(...)
3. Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem.


Jaką umowę międzynarodową ratyfikował Prezydeny podczas swojej 10 min obecności?
Czy zawiadomił Sejm i Senat?
Na jakiej podstawie przyznaje sobie przewodnictwo delegacji?
Jak Pan Prezydent rozumie słowo "współdziałanie"?
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 11:41
"Na zasadach określonych w Konstytucji".
A określona są w Konstytucji jasno zasady: art. 126:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej.
Prezydent Rzeczypospolitej stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa.
Art. 133. 3. Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem. I Prezes Rady Ministrów nie może się próbować migać od tej współpracy, bo Premier w tym układzie jest niższym reprezentantem Rzeczpospolitej niż Prezydent.
kemikalbrader / 2008-10-16 13:28 / Bywalec forum
To, że Prezydent jest najwyższyn przedstawicielem nie jest równoznaczne z tym, że może prowadzić swoją politykę zagraniczną. Kierunek tej polityki wyznacza tylko Rada Ministrów.

Nie wiem jaki wyborcy PiSu i słuchacze Ojca R. mieli stosunek do szczytu UE, ale wydaje mi się, że suwerenność Polski nie była zagrożona.

To nie Prezes RM ma współdziałać z Prezydentem, tylko Prezydent z Premierem.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 14:47
Współdziałać oznacza tylko wspólne działanie prezydenta z premierem, a nie podporządkowanie się prezydenta premierowi.
Na premiera nakładane są konstytucyjne ograniczenia w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej, czego POplecznicy zauważyć nie potrafią.
kemikalbrader / 2008-10-16 15:21 / Bywalec forum

konstytucyjne ograniczenia w zakresie prowadzenia polityki
zagranicznej

a jakież to konstytucyjne ograniczenia? Oświeć POpleczników konstytucjoalisto. Odpowiedz czemu od 14 lat to Premier mógł jeździć na szczyty UE, a tu na raz musi z Prezydentem? I w końcu jakąż to ważną misję miał do wypełnienia Prezydent w Brukseli? Jaki traktat ratyfikował? I proszę nie odpowiadać pytaniem na pytanie!

... a współdziałać Prezydent musi z Premierem. PREMIER NIE MA KOSTYTUCYJNEGO PRAWA WSPÓŁDZIAŁANIA RAZEM Z PREZYDENTEM W RAMACH POLTYKI MIĘDZYNARODOWEJ!!!!
Prezydent nie jest podporządkowany Premierowi, ale może co najwyżej współdziałać w lini polityki zagranicznej Rządu. Nie może prowadzić swojej.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 17:27
Jakie ograniczenia?
Skoro nie wiesz, to wyjaśniam:

Art. 146. 1,4. Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji.

Powyższe zastrzeżenie, że w zakresie określonym w Konstytucji zapamiętaj sobie, bo będzie jeszcze o tym mowa.

Art. 146. 2. Do Rady Ministrów należą sprawy polityki państwa nie zastrzeżone dla innych organów państwowych i samorządu terytorialnego.

Art. 133.3. Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem.

Zatem:
a) Istnieje konstytucyjne zastrzeżenie współpracy prezydenta z Prezesem Rady Ministrów
b) Prezes Rady Ministrów nie jest tożsamy z Radą Ministrów, więc niech się tak nie indyczy.
c) Art. 126. 1. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej a nie premier jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej.
Pozowanie przez premiera na najwyższego reprezentanta RP jest przekroczeniem zakresu konstytucyjnego wyrażonego przez art. 126 i art. 146. 1,4 Konstytucji w kontekście art. 133.3, wg którego Prezydent współdziała z premierem, ale z tej dwójki to Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej a nie premier jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie wspomnę już o Art. 126. 2: Prezydent Rzeczypospolitej stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa w kontekście
obiecanego przez Tuska wypływu z Polski 60 miliardów złotych.

W tym kontekście Prezydent dla bezpieczeństwa Państwa jest zobowiązany jeździć na ważne spotkania i patrzyć Tuskowi na ręce, żeby Polski nie wyprzedawał na prawo i lewo.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-16 11:22

Na jakiej podstawie przyznaje sobie przewodnictwo delegacji?

Art. 126.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak Pan Prezydent rozumie słowo "współdziałanie"?

Jak Pan Premier rozumie słowo "współdziałanie"?
KAP / 2008-10-16 11:10 / Tysiącznik na forum
Prawo prawem ,ale racja musi byc pio naszej stronie. Nie ma przepisów wykonawczych ani sankcji, stad nie warto sie Konstytucja przejmowac. Z reszta Konstytucja niniejsza jest pomiotem IIIRP (czyli bandy sprzedawczyków, SBków i oligarchów oraz mediów polskojezycznych) wiec daje to moralne prawo (jeszcze po zmanipulowanych medialnie wyborach 2007) do postawienia siebie po stronie PRAWDY. Reszta to jedynie prosta konsekwencja tej linii rozumowania.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 11:47
Znowu to bolszewickie myślenie - "nieważna Konstytucja, ważny przepis wykonawczy".
Krótki test na inteligencję - co jest najwyższym aktem prawnym w Polsce - Konstytucja, czy jakieś rozporządzenie do niej, wydane przez jakiegoś pojedynczego, byle na odpowiednim stołku Dyzia?
kemikalbrader / 2008-10-16 12:45 / Bywalec forum
Test na inteligencję - wyczuj subtelną ironię w komentarzu.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 13:03
Jeśli to było ironicznie, to szczerze przepraszam.
cichosza / 79.188.238.* / 2008-10-16 10:57
a ile zamierrzali dac twoi bohaterowie kasy na zrzutę na spekulantów finansowych aby wyjść z kryzysu ?
Więcej niż obiecał w USA tusk Żydom ? więcej niz 60 miliardów złotych ?
Neo_Mario / 195.117.255.* / 2008-10-16 10:05
Mnie nie interesują te pyskówki i przepychanki, które dodatkowo podgrzewaja media i takim samym stopniu jak Tusk i Kaczyński działają na szkodę Polski.

Mnie interesuje odpowiedź na pytania:
"W jakim celu Prezydent poleciał do Brukseli ? Co chciał tam zrobić dla Polski skoro nawet nie zabierał głosu ? Jakie osiągnął cele ?"
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 10:52
Mnie i wielu innych bardziej obchodzi po co pojechał tam Donek skoro się na niczym nie zna i wcześniej zapewniał, że nie ma żadnego kryzysu......więc o czym tam czce dyskutować! Jeżeli Prezydent jeszcze nie zabrał głosu to z pwnością go zabierze, cierpliwości!
emilka......... / 151.92.176.* / 2008-10-16 11:26
Donek pojechał bo jest premierem i tak nakazuje konstytucja i moim zdaniem i tak wykazuje się wielką kulturą osobistą i cierpliwością w stosunku do tego knypka-złośliwca...Ja już dawno (w drzwiach na salę obrad powiedziałbym mu jego ulubione :"spieprzaj dziadu", on chyba rozumie tylko takie przesłania)...A jak będzie próbował zabrać głos to będzie tylko gorzej! Nie dość że nikt go tam nie zapraszał to jeszcze ma inne zdanie niż rząd Polski, kompetentny do zabierania głosu, na wszystkie tematy! Dramat, tragedia, masakra, konsternacja i wstyd,wstyd,wstyd....Polska - pajac Europu bo nasz prezydencik-wielka-pycha MUSI wszystkim pokazać jaki jest ważny i stanowczy... Czyli pis i spółka znów w akcji...Może pan Bóg się zlituje nad naszym biednym,i tak już umęczonym przez braci k, narodem i kaczorek spadnie ze schodów i złamie nogę...
A najgorsze dla mnie samej jest to że parę lat temu chciałam na nich głosować...Nie mogę się sobie nadziwić co mnie wtedy zaćmiło?????????????????????????????
Elly / 85.89.191.* / 2008-10-16 21:20
emilka ........zacmienie nie przeszło Ci do dzisiaj. Co z Twoją kulturą ?
Nie życz nikomu , co Tobie nie miłe!
Elly / 85.89.191.* / 2008-10-19 16:57
Z pośpiechu zrobiłam błąd . Niemiłe !!!!!(razem)
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-16 13:10

Donek .... i tak wykazuje się wielką kulturą osobistą

Oto przyklady kultury osobistej tego konDonka:

1. Urzedowe "zachorowanie" pilota samolotu ktorym mial leciec Prezydent
1. Pomimo umowy nie odsyla samolotu do Warszawy.
2. Namawia organizatorow szczytu aby nie pozwolili Prezydentowi wjechac na teren obrad.
3. Probuje uniemozliwic Prezydentowi wejscie na sale obrad przez spowodowanie nie wydania mu wejsciowki
4. No i to slawne “Prosić to ty sobie możesz ”
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 12:11
Nie obrażaj prezydenta paskudo.... To wasz rząd ma inne zdanie niż nasz prezydent a nie odwrotnie! Że Donek nie zapraszał prezydenta? A jakie to ma znaczenie? Kim jest Donek żeby tak się szarogęsić?. Taki buc z Donka, śmieje się cała Europa!
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 11:50
Dlaczego Donek nie poleciał do Brukseli rejsowym samolotem?
Ponoć tak bardzo lubi bratać się z tłumem. Zaczyna się już tłumu bać?
A ta "kultura osobista" polega na odzywkach do Pana Prezydenta:
"prosić to ty sobie możesz"?
megaotucha / 79.188.238.* / 2008-10-16 11:00
zna się na BANKRUCTWACH , sprawdzil to na swoej fundacji DAR GDAŃSKA, zaraz będzie STOCZNIA, później SZPITALE itd , itp
hadesXXX / 79.188.238.* / 2008-10-16 09:13
donek tro taki figo fago, cwaniaczek co to nie skrewił w nocnej zmianie. Żadnych umiejętnosći , żadnej myśli , zadneych perspektyw dla Polski , tylko handelek i upadłości !
Od 20 lat teaki sam bez zmian. Teraz mając poaprcie pampersów zaczytujacych się imperialnymi pomyjami wyborczymi, wciskanymi na siłe każdego dnia ludziom m muyyśli że tak długo pojedzie. Kłamstwo generuje za kłamstwem i bezczelnie patrzy się w kamery i mówi kolejne kłamstwa.

" Janku współczujemy tobie, dla ciebnie będzie zawsze miejsce w naszym rządzie " tak wołał publicznie w Bydgoszczy

miał latać rejsowymi i ile razy leciał ? raz do USA gdzie z sikorem obiecali Żydom wypłacic 60 miliardów złotych za zniszczenia mienia żydowskiego dokonane przez niemców. Tak sobie rzucił sumkę aby przypodobać się teściowi sikora.

Taki Hubert H platformy !
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 10:57
Trafna opinia jak najbardziej. Dodam tylko, że polska "medialna demokracja" zafundowała dla polskich baranów kretyna byleby tylko odsunąć Kaczorów od władzy! Bo on nic sobą nie reprezentuje, a w oczach ma obłęd...... jak Neron!
cukierecz / 151.92.176.* / 2008-10-16 10:29
Powtarzasz sie jak zdarta płyta hadesXXX-ku...na kilku różnych forach ten sam tekst...Ciekawe jak długo myślałeś żeby go wymyślić skoro nic innego niezależnie od tematu nie potrafisz wyartykułować...? Ot, elektorat pis-u...........
hadesXXX / 79.188.238.* / 2008-10-16 10:49
świat klęka przed twoimi artykulacjami, ineteligencja wyłazi zaraz za słomą.
Że czytasz to dobrze, czytaj wszystko jest lepsze od maleszkowych sondaży i milanowych bredni w słuzbowej.

Ja tez jestem pod wielkim wrażeniem waszego człowieka honoru , Cześka Kiszczak, jak można sie zapisac do rodziny gazety wyborczej ? Generał tez jest cool !
cukierecz / 151.92.176.* / 2008-10-16 11:31
Czy ktoś zrozumiał coś z powyższego bełkotu? Może jestem za młoda i nie wiem o co como'n ale bardzo proszę o tłumaczenie gdyby komuś się chciało...
Dziękuję.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 11:55
On pyta o to czy Donek wie ile kosztuje teraz kilogram jabłek i dlaczego po objęciu władzy przez "rząd fachowców", wszystkie waluty nagle poszły szaleńczo w górę w stosunku do złotówki, a giełda leci na łeb na szyję.
cukierecz / 151.92.176.* / 2008-10-16 09:13
Normalnie uśmiałam się do łez......Wy wszyscy kochający kaczorka-ali-baba i dwór jego eunuchów (cyt. z L.Dorna) naprawde już nie wiecie,poza wyzwiskami oczywiście, bo to jest wasza specjalność, co wymyślić żeby pokazać że wszyscy powinni mieć tę samą rację - rację pis-u...ale sugestia, że Tusk mógłby być dyktatorem po prostu powaliła mnie ze śmiechu...w dodatku w wydaniu popierających partię w której jedynym sprawiedliwym i prawożądnym, mającym jedyną słuszną rację w każdej sprawie jest jareczek-sama-prawda...a wszyscy z innym zdaniem są przeciwko niemu - wg niego, nawet jeśli są w jego partii, kochają go jak tatuśka Mao i tulą uszy na każda reprymendę, bo przecież nie maja prawa mieć własnego zdania - za to się wylatuje...
A prezydencik...hmmm...tu jest poważny problem. Lata na łańcuszku brata, nie ma żadnych celów poza szkodzeniem rządowi żeby mógł wygrać za dwa lata i robieniem na złość Tuskowi, którego nie cierpi bo jest popularniejszy od niego...
Jego pycha (jestem najważniejszy na każdym kroku!!!patrzcie na mnie!!!), zakompleksienie i krzywo-złośliwy uśmiech zadowolenia kiedy uda mu się zrobić na złość po prostu załamuje...To ma być prezydent???Pojechał na szczyt żeby udowodnić premierowi że przyjedzie, jest ważny i go wpuszczą i siądzie na krześle bo chce i już! Nie powiedział ani słowa, nie zabrał głosu, tylko BYŁ, bo mu się należy i udało się zrobic na złość...hura!! Co za pajac...
Tusk i tak jest kulturalny, bo ja nie powiedziałabym mu delikatnie że "prosić to sobie może" tylko w drzwiach na szczyt należało mu się dobitne "spie..... dziadu" - jego ulubione.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 12:01
Poza szkodzeniem rządowi w wypłacaniu miliardów złotych, pracy rządu fachowców nad krachem na giełdzie i obniżaniem wartości polskiej waluty względem wszystkich innych?
Aha - a jak teraz idą prace rządu fachowców nad obniżeniem ceny kilograma jabłek?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 10:46
Konia z rzędem kto przeczyta ten bełkot chorego człowieka do końca! Na początku pisze "poza wyzwiskami oczowiście.." a sam już wcześniej obraził prezydenta. Masz równo pod kopułką?
cukierecz / 151.92.176.* / 2008-10-16 11:46
Ja mogę zrozumieć że elektorat pis-u, samoobrony i lpr-u nie umie czytać...taki już jest ale z obelgami się nie zgadzam! O sułtanie i jego eunuchach powiedział Ludwik Dorn a mnie się to tylko spodobało i zacytowałam ale gdzie tu jakieś obelgi??? Jestem kulturalną osobą i wyraziłam tylko swoja opinię. Jak ktoś potrafi przedstawić inne argumenty "za" i wytłumaczy mi że prezydencik nie narobił wstydu naprawdę poczuję się lepiej jako Polka i zatroskana obywatelka, której jest po prostu strasznie wstyd bo czasem jeździ za granicę i głupie uśmieszki na twarzach obcokrajowców nie są moim ulubionym widokiem...
daizd / 79.185.8.* / 2009-05-05 18:44
Oj "cukierecz" ile w Tobie nienawiści!! Jako kulturalny człowiek krzyczysz co wyklucza się na wzajem. Cała ta banda na górze i tak ma nas w czterech literach i będzie miała. Nikt z nich nie będzie dla nas w stanie nic zrobić bo rządy, zapamiętaj to raz na zawsze mają serdecznie w nosie społeczeństwo. Cały ten galimatias i inne to nic jak tylko, odwracanie uwagi od prawdziwych problemów, którymi żyją nasi rodacy wraz nami. Nasza "zaleta" narodowa - kłótnie widzę, że jest nadal na piedestale i nadaje rytm polskiej polityce. Chrzanić to!!
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-16 13:24
Ty to u michnika terminowales.
Powtarzanie obelg jest rowniez obelzywe.

Wstydu to narobil wasz premierek swoim brakiem kultury.

Za te usmieszki podziekuj premierkowi.
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 12:09
Dwa cytaty:
1) "Jestem kulturalną osobą"
2) "ja nie powiedziałabym mu delikatnie że "prosić to sobie może" tylko w drzwiach na szczyt należało mu się dobitne "spie..... dziadu" - jego ulubione".

Jest taki typ ludzi, którym słoma z butów wychodzi, a do upadłego będą twierdzili, że buty to oni tylko w Paryżu kupują, w odróżnieniu od "Kaczorowskiego".
juken / 194.200.70.* / 2008-10-16 11:06
ARGUMENTY przeciw jego wypowiedzi albo udaj się w kierunku wyjścia PiS piesku [czesc]
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 11:25
Najpierw niech on poda jakieś ARGUMENTY pajacu..... Wyraził swoje widzimisie i stek obelg i co tu z nim dyskutować na ARGUMENTY.....
juken / 194.200.70.* / 2008-10-16 11:39
nie umiesz czytać ze zrozumienium teksu?
tam są zadane konkretne pytania
mam rozumieć że jesteś tym "ciemnym ludem" jak to określil jareczek ... :) elektorat pisu boszeee...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 12:22
Przytocz choć jedno "konkretne pytanie" konusie..... Poza wyświechtanymi połajankami rodem z Koszernej, tefałen czy ermeffm......
juken / 194.200.70.* / 2008-10-16 13:18
zdefiniuj słowo "połajanki" ciemny człowieku
czy knajacki język i wyzwiska to standard w partii dla zakompleksienców?
wszysto co niezgadza sie twoim wąziutkim swiatopoglądem jest z gazety wybiórczej, iti itp?
własnie dlatego ludzie nie dopuszczą pis ponowie do władzy, pogarda dla ludzi o innych poglądach, dzielnie kataolików na lepszych i gorszych, koalicje z oszołmami itp.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 13:35
Zadałem coi proste pytanie buraku, o przytoczenie "konkretnych" pytań z jego wypowiedzi! A ty znowu swoje "pogarda dla ludzi o innych poglądach, dzielnie kataolików na lepszych i gorszych, koalicje z oszołmami itp." cały ten stek bzdur tak nagminnie przytaczany na forach przez takich jak ty.... Nie dodałeś jeszcze bolszewicy czy mochery! Takie jest wasze "traktowanie ludzi o innych poglądach"! Czy to ma być jakieś zaklęcie? Chcecie na ludziach wymusić poczucie wstydu czy raczej "zakompleksienia" jak sam piszesz! Ale tylko na takich jak ty wykształciuchów patrzących na inteligentów których stworzył wam Salon jak: Gieremek, Bartoszewski, Michnik, Wałęsa i inni. Na ludzi myślących samodzielnie to nie działa.... No bo jaką prasę ty możesz czytać i jaką telewizję oglądać.......?
juken / 194.200.70.* / 2008-10-16 13:56
"Normalnie uśmiałam się do łez......Wy wszyscy kochający kaczorka-ali-baba i dwór jego eunuchów (cyt.
z L.Dorna) naprawde już nie wiecie,poza wyzwiskami oczywiście, bo to jest wasza specjalność, co
wymyślić żeby pokazać że wszyscy powinni mieć tę samą rację - rację pis-u...ale sugestia, że Tusk
mógłby być dyktatorem po prostu powaliła mnie ze śmiechu...w dodatku w wydaniu popierających partię
w której jedynym sprawiedliwym i prawożądnym, mającym jedyną słuszną rację w każdej sprawie jest
jareczek-sama-prawda...a wszyscy z innym zdaniem są przeciwko niemu - wg niego, nawet jeśli są w
jego partii, kochają go jak tatuśka Mao i tulą uszy na każda reprymendę, bo przecież nie maja prawa
mieć własnego zdania - za to się wylatuje...
A prezydencik...hmmm...tu jest poważny problem. Lata na łańcuszku brata, nie ma żadnych celów poza
szkodzeniem rządowi żeby mógł wygrać za dwa lata i robieniem na złość Tuskowi, którego nie cierpi bo
jest popularniejszy od niego...
Jego pycha (jestem najważniejszy na każdym kroku!!!patrzcie na mnie!!!), zakompleksienie i
krzywo-złośliwy uśmiech zadowolenia kiedy uda mu się zrobić na złość po prostu załamuje...To ma być
prezydent???Pojechał na szczyt żeby udowodnić premierowi że przyjedzie, jest ważny i go wpuszczą i
siądzie na krześle bo chce i już! Nie powiedział ani słowa, nie zabrał głosu, tylko BYŁ, bo mu się
należy i udało się zrobic na złość...hura!! "

w skrócie bo od czytania takich ilości teksu może cię zaboleć głowa : dlaczego prezydent zachowuję się jak idiota, skoro będąc prawnikiem doskonale wie że Premier jest najważniejszą osobą w państwie i to on kreuje politykę wewnętrzną jak zewnętrzną?

a twoje wypociny wyżej to pesudointeligencki bełkot ludzi zatrutych wychowaniem w systemie totalitarnym. Niech zgande ty oglądasz tv sram, słuchasz radaja co ma ryja i naszego nocnika, tak ? bbo przecież inne media to samo zło ... żal.pl
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-10-16 14:10
Nie oglądam telewizji Trwam czy słucham radia Maryja. Ale są to środki przekazu o ograniczonym zasięgu. I nie wpychają się ludziom do domów tak bezczelnie i nachalnie jak wasza Koszerna, tefałen (jest w kablówce i stacjach naziemnych) ermfefem, zetfm. Wciskają się nachalnie z reklamami i opiniami na kazdym kroku choć nikt ich nie prosi, "autorytety" dziennikarskie z Koszernej są na każdej debacie, aż żygać się chce...... A prezyden ma prawo i obowiązek dbać o interesy państwa i Donkowi patrzyć na ręce bo temu niedojdzie w niczym nie można ufać!
taki tam / 87.205.64.* / 2008-10-16 14:52
Zapomniałeś napisać o rozdawanej tonami za darmo bezpłatnej wersji Koszernej o nazwie "Metro". A i tak Tuskomatołki będą wszystko zwalali na Rydzyka, bo tak było napisane w szmatławcach, w które tuskomatołek wierzy bezkrytycznie.
@@@ / 89.78.35.* / 2008-10-16 13:27
Zgadzan sie z Toba, wyborcy PO wlasnie tak sie zachowuja nasladujac swoich idoli.
a szkoda gadać / 83.7.95.* / 2008-10-16 08:41
Nic a nic nie rozumie !!!
Najpierw leciał sam do Moskwy teraz zabronił Prezydentowi do Brukseli.
Normalnie podoby do Husajna.

Ps. Patrzcie uważnie tak wyrastają dyktatorzy.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy