Forum Forum finansoweBanki

dopuszczalne saldo debetowe w pko bp

dopuszczalne saldo debetowe w pko bp

bartekHG / 178.183.243.* / 2011-03-29 12:59
witam! posiadam superkonto w pko bp i na początku tego miesiąca skorzystałem z dopuszczalnego salda debetowego - kwota 200zł. wczoraj tj 28.03.2011 spłaciłem tę kwotę.. tutaj pojawia się moje pytanie.. czy aby móc znowu skorzystać z dopuszczalnego salda debetowego i wybrać 200 czy 300zł (limit mam do 300) muszę czekać do 1 kwietnia? czy może cofnęli mi dopuszczalne saldo debetowe? bo dziś nie mogę nic wybrać

z góry dziękuję za odp
margo222 / 193.109.225.* / 2011-03-29 15:06
Hej,
jesli korzystasz z debetu w rachunku powinien on być spłacony w terminie 30 dni od dnia jego powstania, niezależnie od wykorzystanej kwoty debetu. Czyli jeśli skorzystasz z debetu, to przed upływem 30 dni musi być on spłacony w całej kwocie wykorzystanej, tak żeby saldo zmieniło się na plus. Środki muszą przeleżeć przynajmniej jeden dzień na rachunku i już następnego dnia możesz ponownie korzystac z debetu.
Jeśli nie przestrzega się tych zasad, to debet w rachunku zostanie wyłączony i ponownie urochomiony w następnym miesięcu po pierwszym.
Należy pamiętać, aby na koniec miesiąca zapewnić środki na rachunku na pobranie naliczonych odsetek, ponieważ brak środków na rachunku może spowodować przekroczenie debetu i wyłączenie debetu.
Debet w Twoim przypadku może zostac włączony 1-go kwietnia a najpóżniej od 1-go maja.
Pozdrawiam, margo222

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: