doradcy finansowi

pomidorek / 2007-09-26 20:48
Witam:)
Zamierzam zainwestować trochę oszczędności, a jako że sama słabo się orientuję w inwestycyjnych niuansach chciałam udać się do doradcy finansowego...teraz pytanie:jakie korzyści mają bezpłatni doradcy z tego co robią np. doradcy expandera?przecież nie robią tego tylko dla dobrego samopoczucia że komuś pomogli:Dczekam na posty:)
Wyświetlaj:
jota38 / 83.31.233.* / 2007-10-01 21:50
Ja jestem doradca finansowym,mam w ofercie plan inwestycyjny,rewelka,dokladnie ma go firma AXA ,teraz jest promocja warto kupic ale inwestycje na koncie sa .Wiecej informacji uzyskacie piszac jota38@wp.pl,odpowiem na kazde pytanie naprawde mozna zarobic duze pieniądze
jertom / 2007-10-01 18:53 / portfel / Bywalec forum
każdy doradca finansowy dostaje prowizję od podpisanej umowy
i choć nie wiem skąd mają swoje informacje koledzy poniżej że na dzień dobry 5%
mam programy gdzie jest 0% sa gdzie taka prowizja jest ale cos za coś za prowizję dostaje się coś czego nie ma np w omawianym nbanku wszysto zależy od celu czasu i sposobu inwestowania
doradca który robi różnicę dla klienta z 10k a klienta z 100k jest dla mnie marnym doradcą nastawionym na jednorazowy zysk i z brakiem szacunku dla klienta
osobiście traktuję i tak jest u mnie w firmie wszystkich równo co nie zmienia faktu że dla klientów z większą kasą są większe możliwości
zgadzam się że są różni lepsi i gorsi doradcy finansowi ale jak pochodzisz popytasz to znajdziesz na pewno osobę która się na tym zna i pomoże ci odpowiednio wybrać jak i gdzie zainwestować
i na koniec nie zawsze sugeruj się opłatami czasami warto zapłacić za coś co przyniesie ci konkretne korzyści i spokój
oloo / 91.94.16.* / 2007-10-01 10:27
W firmie, którą wymieniłeś potraktowali mnie jak kolejną głowę do wyrobienia limitu. Natomiast także uważam, że warto pochodzić i porównać sposób pracy doradców, ich profesjonalizm oraz sposób podejścia do Klienta. Ja skorzystałem z dtsfinance i jestem zadowolony.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-27 00:18
Doradca musi zarobić. Jeśli inwestujesz min. 100 000, on się zadowoli częścią opłat za zarządzanie, którą jako klient np. funduszu inwestycyjnego ZAWSZE płaci (jest to wliczone w cenę jednostki). Przy takich kwotach warto znaleźć dobrego doradcę i nic Cię to nie kosztuje.

Jeśli natomiast inwestujesz kwoty rzędu 10 000, to powiedzmy sobie szczerze, nie są to gigantyczne pieniądze. Jeśli doradcy miałoby się to opłacać, zaoferuje głównie produkty, na których odpowiednio zarobi. Tak działa np. większość polis na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. W tych polisach Twoje składki z pierwszych 2 lat idą tylko na prowizje dla agenta i firmy.

Jeśli szukasz zatem doradcy, rozglądaj się za takimi pośrednikami (banki to też pośrednicy), którzy specjalizują się w inwestowaniu. Wymieniona przez Ciebie firma w 95% zajmuje się kredytami, więc nie oczekuj od jej doradców wysokiej wiedzy o inwestowaniu, są expertami od kredytów.
new_rejs / 2007-09-26 22:16 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Z mojego doświadczenia.
W inwestowanie wciągnęło mnie przypadkowe spotkanie z doradcą inwestycyjnym - to im zaliczam na plus.
Po drugie - sporo się dowiedziałem (byłem zielony). Teraz już wiem, że jeszcze więcej mi niepowiedzieli.
Wniosek - doradcy tak, ale inwestuj tylko samodzielnie, bez takich pośredników.

Co możesz zrobić najłatwiej - zalóż konto w mBanku lub banku Millennium i kup 2-3 fundusze akcyjne. Te banki nie pobierają prowizji za kupno i odsprzedaż funduszy! A doradca zedrze na dzień dobry do 5% + następne opłaty.
Pamiętaj o ryzyku, że część oszczędności możesz stracić ale i sporo zarobić.
Po zainwestowaniu - nie zostawiaj swoich pieniędzy samym sobie, tylko kontroluj na bieżąco wartości jednostek funduszy inwestycyjnych.

Powodzenia.
przewodnick / 2007-09-26 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Uzupełnienie do wypowiedzi kolegi new_rejs. Jeśli jestes zielona, załóz konto, zrób rundkę po doradcach.... i zainwestuj samodzielnie :). Powodzenia
Inwestor X / 2007-09-26 21:48
Nigdy nie opieraj się na poradach jednego doradcy.
Pozatym co do Expandera to traktowałbym ich raczej jako sprzedawcę produktów finsnsowych a nie jako doradcę. Doradca Inwestycyjny to ktoś z licencją (Posiadający wiedzę o rynka finansowych i ekonomii a nie tylko o produktach finansowych po przeszkoleniu),
Odwiedź kilka biur i dokonaj inwestycji bezpośrednio bez pośredników!!!!
przewodnick / 2007-09-26 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odwiedź kilka biur i wybierz najlepszą, Twoim zdaniem, ofertę
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy