DORADŹCIE MI!!

początkujący inwestor / 83.25.12.* / 2007-08-01 17:52
nie wiem co robić, kupiłem bph dyn. spółek po 105 zł a teraz stoi po 96 zł :(
nie wiem czy ucinać straty czy czekać...
a to jest 9,5% i kwota nie mała w tym wypadku...
Wyświetlaj:
Tomek K. / 91.94.16.* / 2007-08-08 12:51
Jeśli chcesz sprawnie zarządzać swoimi finansami radziłbym zmienić narzędzie inwestycyjne. Szczerze powiem, że sam mam rozwiązanie, które ewentualne spadki na polskiej giełdzie pozwala mi sobie odbić np na funduszach zagranicznych. Biorąc pod uwagę fakt, że zyski są zwolnione z podatku Belki a konwersje bezpłatne jest do ciekawy instrument pomnażający pieniądze. Jeśli chcesz więcej info zapraszam do kontaktu.
Tomek K. / 91.94.16.* / 2007-08-08 12:47
Jeśli chcesz sprawnie zarządzać własnym portfelem to radziłbym wybrać lepsze rozwiązanie. Wtedy ewentualne korekty na polskiej giełdzie, będziesz mógł korygować np poprzez przejście w fundusze zagraniczne. Podobne sam posiadam i szczerze powiem, że przy braku podatku od zysków kapitałowych oraz bezpłatnych konwersjach stanowi to ciekawe narzędzie do pomnażania kapitału. Jeśli chcesz więcej info, zapraszam do kontaktu.
J.S. / 2007-08-08 08:13 / Bywalec forum
Nie jestes Sam ja kupiłem na poczetku lipca i tez jestem stratny ale czekam!! Chociaż jak widze co teraz sie dziejje to boli:) ale będę trzymał!!
mario30 / 2007-08-01 22:51
Jak wyżej, fundusze nie specjalnie nadają się do gry spekulacyjnej. BPH to jedynie część Twojej inwestycji, rozsądne 15%, wiec nie widze powodu by nie spać po nocach:) Cierpliwie czekaj!
TaS / 2007-08-01 22:41 / Tysiącznik na forum
heh - dobra rada: siedz na pupie :)

ja kupilem bph w grudniu 2006 na dzien przed korekta, stracilem dokladnie 12%, ale to juz przeszlosc... jest duzo wyzej...

straty tnie sie raczej na spolkach,a nie fundach - chyba,ze piszesz tak jak ja w innym temacie "w przenosni"...
26321412 / 2007-08-01 18:09
Tez jestem w podobnej sytuacji,ale nie sprzedaję.Zobaczymy co będzie dalej.Fundusze traktuję jako długoterminową inwestycję.Ale przykro patrzeć jak zarobek z BPH stopniał-teraz jest strata.
cortez / 2007-08-01 18:07 / Bywalec forum
Kupiłeś tylko jeden fund?
A dywersyfikacja? Poza tym ile zamierzasz inwestować, bo jeżeli długoterminowo (w akcyjne fundy co najmniej 2 lata) to myślę, że jeszcze nadrobisz z nawiązką:)
Spokojnie, poczekaj, nie można być pazernym i chcieć wszystkiego na raz. Proponuję, że jak wyjdziesz już na plusik, to skonwertuj częśc na inne fundy. Panika to najgorszy doradca:)
początkujący inwestor / 83.25.12.* / 2007-08-01 18:11
mam jeszcze fund akcyjny, zrównoważony i stabilnego wzrostu w millenium a pozatym lokata
(ten bph to jakieś 15% mojego portfela)
millenium też spada, ale zakupiłem go dawno, więc i tak zarobiłem
a bph tak boli bo od razu w plecy na wejściu
cortez / 2007-08-07 21:55 / Bywalec forum
to fakt, boli, ale tak to już z funduszami jest. Czasami zyskujesz czasami tracisz... W Twoim przypadku niestety to drugie.
Jednak z tego co piszesz nie masz powodu się, aż tak denerwować skoro ten feralny bph stanowi 15% portfela. Zwłaszcza, że dużą część Twojego portfela stanowią fundy z założenia bezpieczniejsze, a dotego jescze masz lokatę. Spokojnie poczekaj i tyle:)
SławekK / 2007-08-03 10:36
Ja też przymierzam się do BPH, ale czaekam na konto w mBanku i na razie wyszło mi to na dobre. BPH miął juz ponad 100% zysku rocznego, teraz spadł do 86%, ale to i tak jest 86% rocznie!!!!! Radzę czekać, bo teraz na pewno stracisz, a z czasem powinien nadrobić i to z nawiązką, chyba że wszystko padnie, ale wtedy i tak inflacja i bessa zeżre wszysko :(. Cierpliwość - to najlepsza rada.
TaS / 2007-08-07 02:47 / Tysiącznik na forum
nawet wiecej,bo w tej formie fundusz dziala od pazdziernika - wczesniej byl to "top cos tam AMeryka" :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy