Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dostaliśmy w pysk od Leppera

Dostaliśmy w pysk od Leppera

Money.pl / 2006-04-12 08:47
Komentarze do wiadomości: Dostaliśmy w pysk od Leppera.
Wyświetlaj:
yxvz / 83.144.104.* / 2006-04-12 13:09
w 100% zgadzam sie z komentarzem pani joanny. miejsce burakow jest w polu, a nie w rzadzie reprezentujacym polski narod.
ja / 83.14.90.* / 2006-04-12 15:24
Pierwszy rozsądny głos, wstyd mi za Polaków , z poprzednich komentarzy widać że wykształcenie średnie i wielka japa to jest to co przemawia do nas .
axel / 83.11.67.* / 2006-04-12 15:09
Dziękuję Panu poloniście z pożytek. Nie omieszkam zapamietać. No i ma pan swój triumf , znalazł Pan błąd ortograficzny , brawo. Jeszcze raz dziękuję za uwagę co do powrotu do trzeciej klasy. Tego zrobić nie mogę .. przykro mi bardzo . Zwrócenie uwagi na błąd przyjąłem z pokorą. Natomiast co do porady .. to proponuję trochę wstrzymania i oglądnięcia się za siebie i na siebie. Robimy różne błędy nie tylko orty. Gdzie by się Pan wysłał za swoje ???
p.s. Miłego dnia dyskutantom .. i nieco wiecej optymizmu.
dzigi / 130.240.201.* / 2006-04-12 11:31
Szanowna Janno Kuciel - piszesz prawdę, lecz nie korzystaj z tak wyszukanych konstrukcji zdaniowych, ponieważ pewna społeczność polska będzie miała problemy ze zrozumieniem niektórych ironii ( wnioskując z opisów ). Pozdrawiam
DA / 195.225.68.* / 2006-04-12 14:46
Jusz siem usnialen .. ale jeztez dowcjpny. Pefnie mas tytól profezora? Nie? To skoda, bo Kaczyński ma....
ja / 83.14.90.* / 2006-04-12 15:26
Kto i skąd jesteś Polaku.
kazimierz / 2006-04-12 12:27 / Bywalec forum
mozna by to brac za ironie gdyby glos p. joanny nie wlaczal sie w caly chor krzyczacy na jednej nucie. a tak to troche za duzo jak na ironie - prosze pamietac szanowna pani dzidzi ze ironia jak i sarkazm sa indywidualistami i nie po drodze im z tlumem. ironia powinna zreszta czemus sluzyc - pzrez paradoks, zaskoczenie ma sprawiac by odbiorca zwrocil uwage na okreslone aspekty wiadomosci. a okrzyk "burak na salonach" juz nikogo zaskoczy, ciekawe jest co bedzie dalej.
dzigi / 130.240.201.* / 2006-04-12 15:25
Szanowy Panie Kazimierzu, przeczytawszy Panska wypowiedz odnioslem wrazenie, iz jezyk polski blizszy jest Panu niz wiekszosci Polakom ;-)) - BARDZO DOBRZE! Lecz chcialbym dodac, iz korzystanie z dwuznacznych sformulowan jest przyjemne dla ludzi lubiacych zabawy slowne i delektujacych sie czytaniem niebanalnie skreowanych opini. Rzecz w tym, ze "zwykly" Polak, kazdego dnia obciaza umysl wieloma niepotrzebnymi kwestiami i w dodatku, kiedy chce dowiedziec sie czegos od "inteligencji", co powinno poszerzyc jego/jej perspektywy na dany temat, doprowadza do jeszcze wiekszego wysilku powodujac niechec czytania dalszej czesci tekstu, a co z tym wiaze sie - bledna jego interpretacje. Prosze zwrocic uwage na Pana Andrzeja L. i zadac pytanie - dlaczego znalazl sie w rzadzie na takim stanowisku jakie sprawuje? Odpowiedz jest prosta - mowi jezykiem narodu, upraszcza przeslanie, odciaza umyslowo odbiorce. Gra slowna jaka prezentuje Joanna Kuciel jest niebanalna co nie zawsze oznacza najlepszy przekaz. Wzbudza zainteresowanie ludzi ktorzy maja szerszy horyzont perspektywiczny i nie ma potrzeby ich "oswiecania" - poradza sobie sami. A co ze "zwyklym" czlowiekiem ktory czyta taki tekst i iterpretuje go wedlug jego rozsadku - na podstawie mniejszego lingwistycznego doswiadczenia? Wowczas powstaja "niedomowienia", bledne interpretacje i spory - zbedne spory. O ile zycie byloby latwiejsze gdyb wiekszosc zrozumiala te zasade - min. profesorzy uczelniani itd. ( odpowiedzi jest kilka, ale jedna podstawowa jest - mow tak by Cie nie zrozumiano, wowczas bedziesz podziwiany za dwuznacznosc ) To byla taka skromna uwaga. Zycze milego dnia. PS> Nie jestem kobieta :)
kazimierz / 2006-04-12 11:09 / Bywalec forum
nie jest to tylko polska specyfika- np. taki berlusconi jest lepszy? a francja , a austria ze swoimi ekstermistami? wiadomo ze od ekstremistow w demokracji sie nie ucieknie - wyrazaja pragnienia duzej czesci elektoratu powiedzmy mniej refleksyjnego. trzeba zatem ich neutralizowac - i to robi teraz pis z lepperem. skutki juz widac - i nie mysle tu o t ym jak AL rozmawia z dziennikarzami bo to akurat jest malo interesujace, ale np. co mowi o gospodarce. dlatego ze spokojem bym radzil, a takie pozowanie na obrazony salon jest po prostu groteskowe. a jak sie lepper zacznie rzycac i faktycznie psuc panstwo to wystapimy na nasz majdan - w koncu doswiadczenie mamy.
Falkonetti / 83.17.51.* / 2006-04-12 15:01
Zgadzam się.
Wystarczy znać troche lepiej angielski czy niemiecki by zrozumieć, że w polityce setki Lepperów (może często o milszych buziach ale nie tęższych rozumach) odgrywają pierwszoplanowe role. Na Boga posłuchajcie prosze Buscha (a to już najwyższa półka) jak i co mówi. W USA książki sie pisze o jego kompletnej ignorancji w zasadniczych kwestiach gospodarczych czy politycznych.
Wstydliwi Polacy! Przestńcie sie wreszcie tak ciagle zastanawiać co wypada a co nie.
axel / 80.55.74.* / 2006-04-12 10:24
No tak Pani Joanna Kuciel dostała w "gebę" za sprawą potencjalnego wejścia pana Andrzeja Lepera do rządu. No może nie w "gebę" ale w pysk, niby to samo .. lecz jednak nie, "zrobić gebę" to znamy z gombrowicza . Smutne.
Pani Joanno czemu Pani to robi ?
exel / 80.55.74.* / 2006-04-12 10:26
wybaczcie błedy klawiaturowe winno byc Gombrowicza , oraz Pana Andrzeja Lepera
All / 83.17.24.* / 2006-04-12 08:54
W PRL- u też też takich było wielu........., (przodowników)
którzy każde odstępstwo od "lini" władzy ludowej piętnowali na wszystkie sposoby wszystkich i wszędzie. Teraz też, kto nie jest z Michnikiem i spółką, jest głupolem,warchołem i najlepiej aby zapadł sie pod ziemię !!!
Zmieniły sie tylko bieguny reszta pozostaje bz.
spider / 217.197.74.* / 2006-04-12 08:50
smutna prawda. nie jestem wyborcą leppera ale to przeż SLD-AWS dostaliśmy go na talerzu. Oby Jarosław Kaczyński jeszcze raz to przemyślał. W dzisiejszym sondażu PO PIS idą łeb w łeb.
Marekp / 80.55.219.* / 2006-04-12 08:47
Kim jest ta Joanna Kuciel? Czytam i oczom nie wierzę; jak można pisać takim językiem i takie bzdury. Nigdy nie głosowałem i nie popierałem Leppera ale bieg wypadków jest jaki jest i nie ma co biadolić. Nie czuje sie bity po twarzy. W zestawieniu tego co pisze obok Robert Gwiazdowski brednie wypisywane przez Panią Kuciel (nie pierwszy już raz) to wstyd dla Money.pl
his / 83.14.145.* / 2006-04-12 09:40
Historia kołem się toczy...Bigda = Lepper
ursus / 80.68.236.* / 2006-04-12 09:37
przesadzasz. to felieton. rzadzi sie swoimi prawami.
prażanin / 195.85.243.* / 2006-04-12 11:22
bracia K pójdą na układ z każdym idiotą - im większy tym łatwiej będzie nim manipulować (tak im się wydaje)...

nasz wielki wódz wydedukował, że Władza jest najważniejsza, z kim to inny problem (tylko dlaczego za nasze pieniądze !!!)
prażanin ze szmulek / 83.6.209.* / 2006-04-12 15:47
Mylisz się "prażaninie", chcieli i nadal chcą iść na układ z PO i chyba nie uważasz, że D.Tusk, czy J.Rokita są większymi idiotami niż A.Lepper i jeszcze wielu innych. Z mojego rozeznania wynika, że Praga za J.Kaczyńskim murem stoi. Widac to z wyników osiągniętych w wyborach. Czy w wyborach 2001 czy 2005 zawsze 1-szy J.Kaczyński - długo nic i reszta
kaj / 212.160.191.* / 2006-04-12 15:34
Dzięki ci PISie i wam Wielcy (mali) Bracia !!!
dzięki Wam mamy wreszcie to o co tak naprawdę wszystkim od dawna chodziło: niekompetentnych ministrów, miernych urzędników, skazanych posłów, skompromitowanych polityków, oszukanych wyborców, ...
Czy to już jest ta oczekiwana i wymarzona IV Rzeczpospolita? Czy też mamy się spodziewać jeszcze czegoś o czym na razie nie wiemy, a jak nawet wiemy - to sie sami przed sobą boimy przyznać, że wiemy ... ?
prażanin ze szmulek / 83.6.240.* / 2006-04-12 16:40
Skąd ta gorycz i ironia?
Jacy wyborcy, tacy : ministrowie, urzędnicy, posłowie, politycy, KOMENTATORZY.
kaj zawiódł się na Wielkich (małych) Braciach, w rocznicę insurekcji uda się do Krakowa, złoży przysięgę na rynku, postawi kosę na sztorc i .... (zaatakuje "Premiera z Krakowa" ???!!! ... BYLE NIE SAMOBÓJSTWO!!!)
eRiN / 217.153.180.* / 2006-04-12 11:46
Święte słowa.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy