Forum Forum dla firmKsięgowość

Dotacja z PUP a VAT

Dotacja z PUP a VAT

JAN931 / 79.175.216.* / 2016-12-05 16:32
Otrzymałem dotację z PUP w kwocie 22 tys. Z umowy z Urzędem Pracy wynika, że mogę rozliczyć VAT, ale mogę też z tego zrezygnować. Jeśli rozliczę, to muszę VAT oddać do PUP.

Dokonałem zakupów na 30 tys - 22 tys. z dotacji oraz 8 tys ze środków własnych. Mam na to jedną FV. Czy mogę zrezygnować z rozliczania VAT w zakresie dotacji i jednocześnie odliczyć VAT od 8 tys z rzeczowej FV? Czy też powinienem rozliczyć cały VAT i należną część zwrócić do UP?

Czym skutkuje rezygnacja z odliczenia VAT?
W regulaminie jest zapis, iż jestem zobowiązany do:
-zwrotu równowartości odliczonego lub zwróconego, zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004r.o podatku od towarów usług, podatku naliczonego dotyczącego zakupionych towarów i usług w ramach przyznanego dofinansowania w terminie:
a) nie dłuższym niż 90 dni od dnia złożenia przez beneficjenta deklaracji podatkowej dotyczącej podatku od towarów i usług, w której wykazano kwotę podatku naliczonego z tego tytułu w przypadku gdy z deklaracji za dany okres rozliczeniowy wynika kwota podatku podlegająca wpłacie do urzędu skarbowego lub kwota do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy,
b)30 dni od dnia dokonania przez urząd skarbowy zwrotu podatku na rzecz beneficjenta – w przypadku gdy z deklaracji podatkowej dotyczącej podatku od towarów i usług, w której wykazano kwotę podatku naliczonego z tego tytułu, za dany okres rozliczeniowy wynika kwota do zwrotu
Jak to interpretować?

Najnowsze wpisy