Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z UP i poręczyciel Emeryt od miesiąca

Dotacja z UP i poręczyciel Emeryt od miesiąca

Grzegorz951 / 213.238.107.* / 2012-04-23 12:04
Witam, otrzymałem dotacje z urzędu pracy na rozpoczęcie pierwszej działalności. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest wypełnienie oświadczenia przez poręczyciela. Do UP nie mogę się dodzwonić, żeby wytłumaczyć im mój problem. Mój poręczyciel jest Emerytem od miesiąca (wiek 52 lata - były Policjant) we wniosku trzeba zamieścić wydruki od 3 miesięcy wpłaty emerytury. Mojemu poręczycielowi przez rok wpływa jeszcze normalna pensja nie emerytura. Pismo o przyznaniu emerytury mam. Więc co mogę zrobić w tym przypadku - normalnie wydrukować 3 ostatnie wpłaty pensji i przyznanie emerytury i to powinno wystarczyć?
szklarek / 2012-04-23 13:52
Poręczenie spłaty dotacji w razie niedotrzymania warunków jej uzyskania nie jest regulowane jednakowo- tj. każdy PUP ma swoje regulacje, rozporządzenie wymianie je jedynie jako 1 z 5 możliwych form.

W tej konkretnej sytuacji na chłopski rozum wystarczą te 3 pensje, ale bezpieczniej byłoby dojść- z jakiego powodu są to pensje, a niemundurowe świadczenie emerytalne. Bo skoro nie jest to już stosunek służby to musi być inna podstawa tych pieniędzy.

Najnowsze wpisy