Forum Forum dla firmDotacje

Dotacje a firma taty

Dotacje a firma taty

Miaaa / 178.36.221.* / 2013-03-04 20:10
Witam Kochani, przedstawię swoją sytuację, może ktoś mi coś doradzi.

Chciałem eis starać o dotację z PUP. Studiuję i pomagam tacie przy działalności gosp.
Z racji zbliżającej się obrony chciałam się usamodzielnić w miarę możliwości. Niestety jeden z punktów regulaminu mówi o tym, że nie mogę się starać o dotację jeśli pod jednym adresem chce się zarejestrować drugą firmę o podobnym profilu działania. A ja właśnie chciałam założyć firmę podobną do tej, którą prowadzi tata, ponieważ na tym się znam najlepiej. Nie chodzi mi absolutnie o rozbudowę rodzinnej działalności. Ta miałaby być w 100% moja.

Czy można to jakoś "przeskoczyć", coś zaradzić? Poprosić rodzinę o meldunek u nich?To jedyna możliwość? Ale czy wtedy to sprawdzają?

Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
szklarek / 2013-03-05 09:56
1. ustalić w PUP, czy ten zapis Regulaminu dotacji dotyczy adresu:
- zamieszkania wnioskodawcy
- zameldowania wnioskodawcy
- miejsca wykonywania działalności

Bo takie 3 różne możliwe opcje opisują DG np. w CEIDG
Innymi słowy co konkretnie ten zapis Regulaminu oznacza w przypadku wnioskodawcy oraz w przypadku tej poprzedniej/istniejącej już działalności.

Od tego będzie zależało rozwiązanie sytuacji, czyli jeśli np. chodzi o miejsce wykonywania działalności, a Ty nie masz lokalu i swoją będziesz wykonywał w tym samym miejscu- wykluczy to dotację/grozi zwrotem dotacji.

W innych przypadkach można pomyśleć o wirtualnym biurze, bezpłatnym użyczeniu innego lokalu przez członka rodziny, najmie albo po prostu zmianie zamieszkania.
To zależy od rodzaju działalności.

Na pewno NIE należy stosować jakiejkolwiek fikcji w postaci np. zameldowania bez rzeczywistej zmiany miejsca zamieszkania.

Ps. kontrole kontrolami, doniesienia osób trzecich też należy brać pod uwagę.

Najnowsze wpisy