Forum Forum dla firmDotacje

Dotacje na firmę jednoosobową

Dotacje na firmę jednoosobową

lokko / 2009-09-09 18:43
Witam,


mam problem, zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą związaną z e-usługami. Chciałem skorzystać z możliwości funduszy/ dotacji. Niestety nie jestem osobą bezrobotną, więc nie mogę się starać o dotację z UP, nie mogę się również starać o dotację w ramach działań 8.1 ( ponieważ w działalność firmy wchodzi handel e-produktem ), a z działania 6.2 będę mógł dopiero skorzystać po Nowym Roku...
Spędziłem na forach i w Sieci wiele czasu - nie znalazłem innych funduszy. Pytanie zatem czy istnieją inne fundusze / dotacje ?
Dodam, że jest to moja pierwsza działalność gosp., mam 24 lata.

Dziękuję.
Wyświetlaj:
Adrian Lewandowski / 94.254.215.* / 2010-01-02 19:28
Nie do końca mogę wywnioskować z Twojego maila czy jesteś studentem czy też jesteś gdzieś zatrudniony, ale poniższa informacja mam nadzieje że Ci pomoże.

Dofinansowanie z programu POKL 6.2 docelowo miało być skierowane do aktywizacji osób bezrobotnych. Jednak często w projektach realizowanych z programu 6.2. istnieje możliwość wnioskowania o dotację na założenie działalności gospodarczej gdy jest się STUDENTEM lub UCZNIEM lub nawet osobą ZATRUDNIONĄ. Należy sprawdzić REGULAMIN projektu. Tam jest informacja odnośnie kryteriów jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o dotację (beneficjent ostateczny).

Zazwyczaj programy POKL 6.2 są wdrażane za pośrednictwem Wojewódzkich Urzędów Pracy, więc polecam sprawdzenie stron odpowiedniego urzędu w danym województwie i śledzenia lokalnych mediów (lub przeszukania zasobów www) celem znalezienia odpowiedniego programu.

Poza tym masz jeszcze:
- dotację z Powiatowego Urzędu Pracy ok. 20 tys
- kredyt preferencyjny ok. 40 tys (dla osób do 25-ego roku życia, lub 27-ego roku o ile ukończyły studia)
Aby uzyskać obie powyższe formy wsparcia musiałbyś być zarejestrowany jako bezrobotny - jeżeli jesteś studentem to teoretycznie masz taką możliwość jeżeli jesteś gdzieś zatrudniony to pozostaje Ci tylko dokładnie wczytywać się w regulaminy ogłaszanych w Twoim regionie projektów z POKL 6.2 (opisanych na początku)

pozdrawiam,
Adrian Lewandowski
zybi40 / 82.139.157.* / 2009-09-14 16:31
Co to sa działania 8.1 i 6.2

Najnowsze wpisy