Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dotacje na pensje nauczycieli. ZNP ma projekt ustawy

Dotacje na pensje nauczycieli. ZNP ma projekt ustawy

Wyświetlaj:
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-02-07 20:41
A kiedy będzie dotacja celowa dla pozostałych grup zawodowych które utrzymują przy życiu szkolnictwo i nauczycieli ?!
monaz / 79.184.71.* / 2016-02-07 21:03
jak zaczniesz płacić za edukację swojego dziecka z własnej kieszeni, to przestaniesz wypisywać takie bzdury
marcjusz1 / 194.247.62.* / 2016-02-07 20:29
Skończmy z mitem niskich zarobków nauczycieli.
Biorąc pod uwagę stawkę godzinową, nauczyciele są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce. Nauczyciel mianowany WF albo muzyki w gimnazjum, zarabia za godzinę pracy więcej niż chirurg w powiatowym szpitalu (stawka zasadnicza nie dyżury).
Problemem nie jest niska płaca nauczycieli, ale krótki czas pracy wynikający z raliktu PRP czyli karty nauczyciela...
Misiakrysia / 79.184.71.* / 2016-02-07 21:08
Tej, chirurg, bo zaczną ci liczyć godziny pracy tylko przy stole operacyjnym, a reszta dygania w szpitalu będzie zaliczona do urlopu wypoczynkowego. Pozdro!
o le / 79.186.118.* / 2016-02-07 20:51
sam jesteś jak ralikt PRL głosząc jak tuba o zarobkach nauczycieli i godzinach pracy ,jakoś nie znam nauczycieli,którzy mieliby za dużo ale znam szeregowych pracowników zakładów przemysłowych ,którym powodzi się dużo lepiej niż nauczycielom. spójrzcie na socjalne przywileje jakie macie
rodzic / 89.206.40.* / 2016-02-07 20:50
Chciał byś żeby twoje dzieci uczył ktoś kto zarabia 1500 zł.
ja1255 / 77.46.94.* / 2016-02-08 12:50
a jak bedzie zarabial 10000.tys.[to cos zmieni]
ktosiek_inny / 192.218.160.* / 2016-02-08 04:58
To jest odpowiednia placa, by do zawodu nauczyciela przyciagnac tych najwybitniejszych, tych po najlepszych uczelniach.
mirek2506 / 176.241.245.* / 2016-02-07 20:25
Nie mam zbyt dobrego zdania na temat kultury i poziomu nauczania w Polsce ....w 90 % sestem szkolnictwa oraz kultura nauczania przypomina mi ciągle system komunistyczny ...zacofanie i wkładanie młodzieży do głowy wszystkim tego samego...na siłę...nie zależnie od predyspozycji i zdolności....wszyscy są oceniani tą samą staroświecką Ministerialną miarką....Zacofanie brak nowoczesnych demokratycznych rozwiązań a Kadra nauczycielska traktowana jak święte krowy w Indiach...6 godz w pracy...klasy 0 - 3 3800 zł netto...z dodatkami za godziny karciane....Kto ma lepiej w tym państwie ? Kilka razy w roku byłem na wczasach...z Panią nauczycielką...było ją stać....
Fixik / 83.20.69.* / 2016-02-07 20:39
Też byłeś na wakacjach kilka razy i co z tego? Mąż jej bardzo dobrze zarabia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tośka / 95.160.52.* / 2016-02-07 20:33
Zarabiam 2300 z dodatkami wszelakimi na rękę (nauczyciel mianowany, trzy fakultety). Za karcianki nikt nam nie płaci, masz jakieś fałszywe dane- te lekcje robimy za free, a za pomoce dydaktyczne konieczne do ich przeprowadzenia płacimy z własnej kieszeni. Nigdy nie byłam na wczasach, nie stać mnie. Może jak ktoś nie ma rodziny, to sobie uzbiera, nie wiem. Nie wiem, o co Ci chodzi z tymi 6 godzinami. Pracuję najmniej 40 godzin w tygodniu, a bardzo często- więcej, niż owe 40 godzin. Zdarzają mi się dni, w których pracuję do 13 godzin bez żadnej przerwy. Nie pozdrawiam.
bela328 / 94.240.48.* / 2016-02-08 16:52
Baju, baju. Na stronach urzędu miasta czy gminy łatwo sprawdzić, jakie zarobki mają nauczyciele (zeznania majątkowe radnych nauczycieli - wynagrodzenie netto ok. 3600/mc). Minęły czasy, kiedy można było wcisnąć społeczeństwu kit o niskich zarobkach nauczycieli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lycklig / 77.254.71.* / 2016-02-07 19:40
Nie ma się co łudzić, poziom wykształcenia społeczeństwa zależy od poziomu osobistego i wykształcenia nauczycieli. A z tym powiązany jest również poziom dobrobytu w danym państwie. W takim razie moje pytanie do wszystkich tych Państwa, którzy uważają, że nauczyciele nie powinni zarabiać godziwie. Pracuję w liceum od ponad 25 lat i jeżeli pytam uczniów klas maturalnych, kto chciałby w przyszłości zostać nauczycielem, odpowiedź jest zawsze taka sama - NIKT. Proszę zadać sobie pytanie, czy chcielibyście Państwo, aby wasze dzieci zostały nauczycielami. Jaka będzie odpowiedź. No właśnie. Na studia medyczne czy prawo wybierają się najzdolniejsi uczniowie. Kto powinien nauczać Państwa dzieci (zakładam, że również ci najzdolniejsi i najlepsi uczniowie). Nauczycielami zostają w większości ludzie z przypadku. Dlatego myślę, że odpowiedź jest jasna, godziwe wynagrodzenie. To jest główny magnes przyciągający najlepszych uczniów do różnych zawodów. Płace w szkolnictwie są jakie są, więc trudno się dziwić, że poziom wykształcenia nauczycieli jest coraz niższy. To przekłada się na poziom wykształcenia Państwa dzieci. Jest już bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. W czasach, kiedy ja zdawałem na studia o kierunku nauczycielskim, na jedno miejsce było 15 chętnych, obecnie można skończyć byle jakie studia licencjackie w Pacanowie czy Koziej Wólce i już można uczyć w szkole. Nadmienię, że powstało w Polsce bardzo wiele prywatnych szkół, w których wystarczy uiścić czesne, aby mieć zaliczenie semestru. Szanowni Państwo, zbliża się katastrofa w polskiej oświacie. W żadnym normalnym kraju, do których Polska się niestety nie zalicza, pracownik pracujący fizycznie nie zarabia więcej od nauczyciela. Proszę mnie źle nie zrozumieć, pracownicy fizyczni powinni zarabiać godnie, jednak jakieś przyzwoite relacje powinny zostać zachowane.
Pozdrawiam wszystkich, którzy uważają, że nauczyciele nie powinni zarabiać więcej. Życzę im, aby ich dzieci były nauczane przez takich niedokształconych, sfrustrowanych nauczycieli.
awatar / 176.241.245.* / 2016-02-07 20:39
Jeżeli nikt nie chce zostać nauczycielem to czemu na każde miejsce pracy nauczyciela jest 2,6 chętnych do podjęcia takiej pracy ? Nauczyciel powinien zarabiać tyle samo co pozostali obywatele .....a karta nauczyciela jest przywilejem specjalnej troski i pozostałością po systemie komunistycznym .
W krajach demokratycznych wolny rynek pracy nie toleruje grup zawodowych o pozycjach uprzywilejowanych które żyją na koszt reszty grup zawodowych ...które nie wiadomo dlaczego mają utrzymywać i godzić się na uprzywilejowaną finansowo w tym przypadku nauczycieli....Karta Nauczyciela powinna być zlikwidowana ponieważ jest nie zgodna z demokratycznym wolnym rynkiem pracy nauczycielskim.
asik1980 / 37.47.103.* / 2016-02-07 20:06
nauczycielka informatyki nie potrafi podłączyć drukarki do komputera ale jest nauczycielem dyplomowanym i ma 3109 podstawy do tego wysługa, motywacyjny, wychowawstwo, ponadwymiarowe i 75 godzin pracy miesięcznie do tego wakacje, ferie , święta, chętnie zamieniłabym się na pracę nauczyciela, wyższe wynagrodzenie powinno wiązać się z wynikami czyli mam olimpijczyków, zdawalność matury, egzaminów zawodowych na wysokim poziomie wyższe place a tak co czy się stoi czy się leży kasa się należy i zawsze narzekanie. Pasja nauczania to jest coś co w moim przypadku miało góra 3 nauczycieli na przełomie 2 szkół podstawowych i liceum i 2 kierunków studiów, a dobiegam czterdziestki, to o czymś świadczy, choć w moich czasach dzieci odrabiały lekcje same, a ja dzisiaj 3 latkowi w przedszkolu mam robić kwiaty z krepiny z drutem bo pani chce się przypodobać proboszczowi i palmy wielkanocne odstawia i ocenia pracę nie dzieci tylko rodziców. Dzieci też to widzą są coraz bardziej świadome i wiedzą że nie zawsze warto się wysilać
Dżordżi / 91.146.213.* / 2016-02-08 15:07
Rodzice sami "psują " swoje dzieci odrabiając za nie zadania domowe lub wykonując prace o których tu piszesz. Na zwrócenie uwagi, że nie powinni tego robić nie ma żadnej refleksji z ich strony i leniwe dziecko jest nadal wyręczane z podstawowych obowiązków. Ilu z was tak postępuje a potem przychodzicie do szkoły z pretensjami, że dziecko zostało słabo ocenione, chociaż doskonale wiecie, że uczycie jedynie cwaniactwa mając przy tym pretensje do nauczycieli o słabe wyniki swojego dziecka. Ludzie opamiętajcie się i uczcie swoje dzieci solidności w działaniu i uczciwości a nie przychodźcie "załatwiać" lepszej oceny swoim dzieciom.
xxx685 / 78.8.84.* / 2016-02-08 09:19
Jak rozumiem, ty biedny zuczek po dwóch kierunkach studiów, pracujesz w święta i bez urlopu?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
amik 987 / 91.237.225.* / 2016-02-07 20:53
Człowieku ,a kto ci broni pracować w szkole! Idź na studia i do szkoły pracować.To przecież super zawód!
Tez będziesz mieć urlop w wakacje i ferie-wtedy najdrożej; Też będziesz pracować 18 godz. za które Ci płacą i 2 za darmo,Też Twoja rodzina będzie się denerwować,że jesteś w domu a znów pracujesz,że Twoje dzieci mają żal, że więcej czasu poświęcasz dla obcych niz dla nich.Ale cóż.Najlepiej narzekać i zazdrościć.Powtórzę jeszcze raz - NA STUDIA I DO PRACY W SZKOLE!!!
Retor / 185.24.27.* / 2016-02-07 19:13
I wszystko jasne, czemu mamy taki głupi naród (zbyt dużą część). Szkoły się nie lubiło, uczyć się nie lubiło, nauczycieli się nie lubiło i na efekty nie trzeba długo czekać.
ja1255 / 77.46.94.* / 2016-02-08 15:03
moze nie glupi ale biedny i dlatego sa takie podzialy spoleczne.jeden pracuje za grosze ,a drugi jeszcze na nim zeruje.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy