Forum Polityka, aktualnościKraj

Dowody osobiste wymienimy w przyszłym roku?

Dowody osobiste wymienimy w przyszłym roku?

Money.pl / 2007-08-17 17:17
Komentarze do wiadomości: Dowody osobiste wymienimy w przyszłym roku?.
Wyświetlaj:
dotkom / 83.175.191.* / 2007-08-18 09:55
zamiast karac tych dla ktorych caly rok to bedzie za malo czasu na wymiane to ukarze sie wszystkich wykladajac na to kase z rezerw i karmiac nimi urzednikow ktorych jak wiadomo powinno sie polowe zwolnic od zaraz. sa ludzie ktorzy wszystko robia na ostatnia chwile albo pozniej i znowu ukarani zostana wszyscy inni. ja mialem wymienic dowod w tym roku i juz to zrobilem.
andela / 89.228.241.* / 2007-08-24 12:13
czy wymieniajac stary dowod na nowy konieczne jest dostarczanie metryk urodzenia aktow slubow sprzed wielu lat-. przeciez stare dowody tez byly wystawiane na podstawie jakis dokumentow. to jest wlasnie powielanie dokumentow. z b e d n e . dlaczego urzednik nie moye oprzec sie na starzm dowodzie. przeciez to nadal jest najwazniejszy dokument. a o ile skrociloby to kolejki. a o iel dodalobz glosow w wyborach. przecierz do tego nie potrzeba uchwaly sejmu ktorz i tak nie ma na to czasu
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-18 16:37
Karać .. a za co? za swobody obywatelskie? wprawdzie mam nowy dowód ale jako obywatel mam prawo przyjść ostatniego dnia ostatniej godziny i ostatniej minuty do urzedu i mam być obsłużony .. bo to nie ja wymysliłem wymiane dowodów ale mi to narzucono i podano termin w którym sie zmieściłem.
Swoja droga ciekawa mentalnośc karać???
Czy chcesz powiedzieć że nie wolno nic robic na ostatnia chwilę ???
To urzad powinien np przewidziec taką sytuacje .. przygotować plan wymiany dowodów chociazby grupami wiekowymi czy innymi kryteriami w okreslonych przedziałach czasowych wtedy w ciagu całego okresu byłoby równe obciązenie urzędów. Bo czy to taka niespodzianka ze ludzie najcześciej odwlekają do ostatniej chwili załatwianie spraw które im sie narzuca?
ANONIM Z BRZ.... / 195.116.105.* / 2007-12-31 11:58
PLAN WYMIANY DOWODÓW BYŁ USTAWIONY GRUPAMI WIEKOWYMI, ALE SKORO DOWODY MAJĄ WAŻNOŚĆ DO 2007 ROKU TO PO CO SIE RUSZYĆ I WYMIENIĆ GO WCZEŚNIEJ SKORO MOZNA POSTAĆ W KILKUKILOMERTROWEJ KOLEJCE?? I DODAWAĆ ROBOTY URZĘDNIKOM NA NADGODZINY?? PRZECIEŻ ONI NIE SĄ LUDZMI, NIE MAJĄ POTRZEB, TO TYLKO ROBOTY, KTÓRE NIE JEDZĄ, NIE PIJĄ, NIE KORZYSTAJĄ Z UBIKACJI, NIE ŚPIĄ. ZANIM COŚ NAPISZESZ TO ZASTANÓW SIĘ NAD TYM CZŁOWIEKU!!!!!! SWOBODY SIE ZACHCIAŁO, GDYBY WSZYSCY BYLI TACY SWOBODNI JAK TY TO ŚWIAT POGRĄŻYŁ BY SIĘ W HAOSIE, SAME GRABIEŻE I WOJNY BY BYŁY!!!
dotkom / 83.175.191.* / 2007-08-18 23:02
swobody obywatelskie, wolny kraj itd. jakies podstawowe ograniczenia zawsze sa. chociazby glupi obowiazek posiadania aktualnego dowodu tozsamosci ale na temat wolnosci mozna by mowic dlugo. jak to mowia "zeby poczuc sie wolnym trzeba sie nie szarpac i nie napinac lancucha" :-) Plan wymiany dowodow wlasnie zostal przygotowany grupami wiekowymi. Juz wyobrazam sobie protesty gdyby na wymiane dla okreslonej (mniejszej) grupy byl tylko np miesiac czasu ! to byloby dopiero ograniczenie swobod i panstwo policyjne ! :D A jak wszyscy przyjda na ostatnia chwie to ... albo ktos nie zdazy albo w IV RP urzednicy nagna czasoprzestrzen i obsluza wszystkich ...
slav 2 / 83.29.54.* / 2007-08-17 20:53
no i po co było to wymieniać, za parę lat i tak będą nowe i tak w koło, więcej pieniędzy z podatków
?! / 2007-08-17 17:17 / Tysiącznik na forum
Jak zwykle "polski bajzel". Prawo, nawet jeśli mało przyjemne, powinno być respektowane, albo w Polsce nigdy nie będzie szacunku dla prawa.

Najnowsze wpisy