Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dramat na giełdzie. Na te spółki uważaj szczególnie

Dramat na giełdzie. Na te spółki uważaj szczególnie

Wyświetlaj:
golarz / 83.15.51.* / 2011-09-01 14:35
Temat klubów inwestorów bardzo trafiony. Polecam tego typu pomysły.
ja tylko dla zabawy / 77.254.68.* / 2011-08-26 11:27
A jakby to jeszcze był państwowe zakłady, które cał zysk przeznaczą dla zwykłch, szarych ludzi... Coś mi to przypomina.
iza123 / 62.87.248.* / 2011-08-24 15:14
Dlatego właśnie ja na giełdzie nie inwestuję. Nie mam na to ani nerwów ani wiedzy. Dla mnie antybelki w getinie to najlepsza opcja. Zysk "mniejszy" ale pewny.
arch / 2011-08-23 19:15 / Tysiącznik na forum
z USA- liczba sprzedanych nowych domów spadła do 298 tys., wobec oczekiwanych 310 tys. i poprzedniego odczytu w wysokości 300 tys.
-Fakt, iż amerykanie niechętnie kupują nowe domy świadczy o złych nastrojach konsumenckich i o pogarszającej się sytuacji gospodarczej.

Gorszy okazał się także odczyt Indeksu Fed z Richmond, który wyniósł -10 wobec oczekiwanego poziomu -7 i poprzedniego na poziomie -1.
Jest to indeks aktywności produkcyjnej FED-u w Richmond na podstawie ankiet przeprowadzanych na próbie ponad 100 przedsiębiorstw.
-Wartość indeksu powyżej zera sygnalizuje poprawę warunków gospodarczych, a spadek poniżej interpretowany jest jako ich pogorszenie. Stąd też, mimo iż jest to wskaźnik regionalny, to odczyt na poziomie -10 jest niepokojący.

Amerykański odpowiednik wskaźnika PMI , czyli indeks ISM, którego wartość od początku roku utrzymuje się na poziomie 60 punktów .
inwestor888 / 46.204.122.* / 2011-08-22 11:52
Może warto pomyśleć o wdrożeniu w życie klubu inwestorów. Na obecne czasy to bardzo wartościowa instytucja. Kluby zdobyły popularność w USA, Francji oraz Anglii, w Polsce to nadal nowość ... baza wiedzy www.inwestpunkt.com
gfjhbm / 109.74.97.* / 2011-08-25 08:41
pewnie prezesem zostanie anal naganiacz
arch / 2011-08-23 18:54 / Tysiącznik na forum
Prponuję obserwować gospodarkę .
Wskaźnik PMI informował juz w czerwcu o spowolnieniu , był zgodny z tym co się dzieje dzisaiaj , teraz już nie ma wątpliwości że idzie recesja .
"Przemysł w Polsce wolniejszy od prognoz. Giełdy w dół" -money pl

Produkcja przemysłowa w Polsce lipcu 2011 rw ujęciu rocznym wzrosła o tylko 1,8 % a inflacja cen producentów aż 6,2 % r/r. wniosek :

mamy realny ujemny wzrost produkcji ( - ) 4,4 % ! ! !

Proszę zobaczyć dzisiejsze odczyt PMI Niemiec , Francji .PMI dla całej strefy euro wskazuje na spowolnienie w sektorze przemysłowym. Odczyty PMI dla Niemiec i Francji były względnie słabe, gdyż oscylowały w bliskiej odległości 50 punktów.

Również załamanie indeksu ZEW, którego sierpniowy odczyt wyniósł -37,6 pkt. i był najniższy od końca 2008 r. po upadku banku Lehman Brothers, co dodatkowo pogłębiło obawy inwestorów o dalsze losy europejskich gospodarek, wśród których niemiecka jest numerem jeden.
robson1900 / 178.73.49.* / 2011-08-22 10:49
Pomogę zarobic fortunę na giełdzie, jestem profesjonalistą z 20-letnim doświadczeniem ( można to sprawdzic przy pierwszej rozmowie ).
Jednak, żeby zarobic fortunę trzeba już sporo miec :), tak to już po prostu jest. Jeżeli zarobię komuś 30 % do końca roku z 10.000 PLN to...szkoda gadac. A jeżeli z 1 mln to chyba warto się pochylic ?
Wiem, że zaraz znajdzie się tu masa krytyków, którzy powiedzą co to jest 30 % ? ale ja to robię naprawdę a nie tylko fantazjuję na forach :)
odważny / 178.36.5.* / 2011-08-24 19:01
Wchodzę,ale warunek zyski dzielimy a za straty obcinam palce
lukaszwych.niel / 188.33.130.* / 2011-08-22 16:08
Po rozmowie?
Chyba po przejrzeniu historii operacji
zreszta jak ktos jest taki dobry to po co mu gra kasa innych osob.
przez 20 lat inwestowania chyba się dorobiłeś wystarczająco
maartta / 195.22.98.* / 2011-08-21 15:10
ne jest kolotrowo, ja narazie nie panikuje, trzymam sie funduszy z noble banku, mam nadzieje, ze beda staly na dotychczasowym poziomie i wiekszych zawirowan nie bedzie
Amerykanin / 178.37.129.* / 2011-08-20 08:59
Nasza gospodarka to lokomotywa bez maszynisty. Rozpedza sie bez kontroli, no i wiadomo przyjdzie wiekrzy zakret i walnie w sciane. Wszelkiego rodzaju ratunki przez podwyzki podatkow przspieszaja lokomotywe, i bedzie pedzic szybciej. Tym samym uderzenie bedzie silniejsze. Rozsadnie byloby wyhamowac zwariwana lokomotywe i przejac kontrole, ale jak to zrobic tego nie wiem.
polski inwestor / 80.53.226.* / 2011-08-19 21:43
dziekujemy CI donaldzie tusku = jestes s******************* Polski. Dlug to tsunami które zmiecie polską gozpodarkę =podwyżka podatków bedzie minimim +15% od 2012 bo inaczej system publiczny się zawali.
polski inwestor / 80.53.226.* / 2011-08-19 21:38
premier jest h*** wart , ministrowie to pajace nie rozumiejący tego co się dzieje w skali 1 rok do przodu. Giełda to pokazuje mocniej - w kraju jest korupcja , polityka antykapitalistyczna = bo nie ma wolnego rynku - rynek jest ustawiony. Do tego rozdeta biurokracja = wyskie podatki i koszty pracy . To rozpieprza polskie firmy i stawia nas łatwum łupem dla firm obcych . Jezeli premier jest na żołdzie innych panstw to zadanie wykonuje na 5 = rozdupca kraj na funty - NASZ KRAJ
dziadek klozetowy / 78.8.109.* / 2011-08-22 20:49
zgadzam się! donald hochsztapler-tusc i jego mafijni kolesie są wszyscy razem h*** warci
COPOILO / 83.20.238.* / 2011-08-19 21:00
CHIPSY-upieczony jeden ziemniak za 4zł dobrze opakowany i reklamowany tik-tak łyżka cukru z miętą też drożyzna akcje firm sprzedawane powyżej wartości księgowej kredyty dawane gołodupcom we franku na 3-kronie droższe mieszkania od realnej wartości itd.TO NIE MOŻE TRWAĆ WIECZNIE .OTO MAMY PRZED DZIEŃ UREALNIENIA SIĘ WARTOŚCI RZECZYWISTEJ SERWOWANEJ NAM MATERII .JEDNI NAZYWAJĄ TO KRYZYSEM INNI NIEBŁAGANĄ RZECZYWISTOŚCIĄ EKONOMICZNĄ .JA NAZYWAM TO CZYSZCZENIEM SZAMBA KTÓRE SIĘ ZACZYNA DOPIERO WYLEWAĆ..
waluta / 89.74.232.* / 2011-08-19 19:33
i co się takiego stało ??
irekb / 178.36.236.* / 2011-08-19 18:47
Ha,ha,ha "Analitycy" Sami nie wiedza co robić ! Az dziw , że sa jeszcze tacy co się odważają wypowiadac publicznie . Jak widzę ich miny w TV to pusty śmiech mnie ogarnia. Żadne analizy techniczne nie są w stanie przewidzieć co się stanie .Przy takiej panice i nadpłynności nikt nie wie co sie wydarzy.
robson1900 / 178.73.49.* / 2011-08-22 10:55
A ty myślałeś, że ktoś zna przyszłosc ? Przyszłośc można przewidywac, prognozowac i niektórzy ludzie próbują to robic, a niektórzy robią to nawet zawodowo ( w tym i ja ). Na rynkach finansowych jeżeli masz 55 % skuteczności to jesteś dobry, jeżeli masz 70 % to jesteś w czołówce swiatowej, ale to oznacza, ze masz 30 % nietrafionych przewidywań !
Ty zapewne masz więcej, jeżeli tak to zacznij zarabiac miliony na tym swoim darze.
Bernard+ / 83.4.24.* / 2011-08-19 18:26
Twierdzenie, że po wejściu do strefy EURO polska gospodarka przyspieszy to jest ten trzeci rodzaj prawdy wg św. pamięci księdza Tischnera.
Jak długo nasza własna gospodarka jest tak nieefektywna jak polskie stocznie, koleje i poczta bo poziom zarządzania państwowymi molochami jest amatorski a nieuczciwość osób publicznych jest nagradzana zaś solidność w pracy prywatnej jest karana wysokimi podatkami tak długo zmiana pieniądza na inny kreowany przez inny bank niczego Polakom nie poprawi. Mamy najniższy w Europie procent obywateli pracujących w przedziale wiekowym 18-65 lat tylko 43% w Holandii jest to przykładowo 72% a poza tym więcej Polaków pracuje z sferze budżetowej utrzymywanej ze środków publicznych i w sferze usług niematerialnych niewytwarzających PKB jak np. ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe niż w sferze przedsiębiorstw produkcji i usług wytwarzających PKB. Taka struktura ludności z tak zdemoralizowanym sektorem publicznym, jaki mamy obecnie nie jest w stanie dorównać poziomowi życia w krajach "starej" UE. Hiszpania ma tyle samo ludności, co Polska a wytwarza PKB 2,5 razy większe, mimo, że ma więcej bezrobotnych niż Polska, więc dopóty tak jest to zawsze będą mieli Hiszpanie więcej kapitałów na rozwój niż mają Polacy. Problem Hiszpanii polega dziś na tym, że za dużo przez ostatnie lata wydawali na utrzymanie swojego wysokiego przeciętnego poziomu życia a za mało inwestowali i malejące przychody budżetowe uzupełniali kredytami , pożyczkami i obligacjami. Polska tylko tym się różni od Hiszpanii, że mając o wiele niższy pułap PKB ma co prawda rosnące dochody ale o wiele szybciej niż dochody zwiększa wydatki sfery publicznej. Jeżeli wydatki publiczne w części zaowocują wzrostem PKB i wzrostem zatrudnienia to będzie to dobre wykorzystanie kredytów i pożyczek i umożliwi ich bezproblemową spłatę. Ale niestety znaczna część wydatkowanych kredytów i pożyczek jest przejadana na wydatki które nigdy nie przyczynią się do podtrzymywania wzrostu gospodarczego a tylko spowodują w następnych latach wzrost kosztów publicznej administracji i publicznych instytucji. Jeżeli proporcje będą nadal kształtować się nieprawidłowo to grozi nam znacznie poważniejszy spadek poziomu życia narodu niż w Grecji czy Hiszpanii . Pierwszy sprawdzian prawidłowości wydatkowania dotacji UE i zaciągniętych kredytów będziemy mieli po rozliczeniu kosztów i zysków z imprezy mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Jeżeli okaże się, że nie będzie pieniędzy na utrzymanie super stadionów i innych inwestycji, jeżeli nie wzrośnie ruch turystyczny do Polski i rozwiną się wspólne przedsięwzięcia produkcyjne handlowe i usługowe jeżeli nie wzrosną dochody z transportu samochodowego to znów będziemy po szkodzie tak samo głupi. Jeżeli co roku do 2015 roku nie uzyskamy widocznego zmniejszenia dystansu jaki w wysokości PKB na głowę mieszkańca dzieli nas od Czechów , Słowaków, Węgrów, Słoweńców i Estończyków oraz Greków Hiszpanów I Portugalczyków to oznaczać będzie że polityka gospodarcza i społeczna oraz system fiskalny w Polsce są złe i muszą być radykalnie zmienione na takie jak mają nasi zamożniejsi sąsiedzi.
mimin1 / 89.78.213.* / 2011-08-20 07:30
Przebrnąłem przez te wypociny i był to czas stracony - krótko i zwięźle!
nie_spocony / 31.61.64.* / 2011-08-23 21:56
to gdzie byłeś kiedy Bozia rozum dawała ?
antyguru / 85.222.86.* / 2011-08-19 17:13
Czyli najlepsze są spółki defensywne, jak np. energetyka, ale u nas spadły, bo to "duże, płynne spółki". (Gdzie indziej nie?) Ryzykowne są MISie, bo są małe, więc lepiej inwestować w spółki duże. Ale one są "duże i płynne", więc łatwo z nich wyjść. Więc spadają. Spółki defensywne nie oznaczają obrony przed spadkiem, tylko mniejsze spadki. Więc po co w nie wchodzić, skoro już się wyszło z innych??? Najlepsze są spółki antycykliczne, ale akurat spadły, bo "rynkiem rządzi stres i strach" i leci wszystko. Bełkot totalny. Warren Buffet się kłania.
robson1900 / 178.73.49.* / 2011-08-22 11:04
To prawda, że artykuł jest chaotyczny i wypowiedzi są wyrwane z większych i wymieszane bez sensu. Przede wszystkim są różne zalecenia dla różnych inwestorów. Co innego OFE, któty miał przed spadkami portfel akcji wartości kilkuset milionów lub kilku mld a co innego inwestor indywidualny. OFE powinno się przesiadac na spółki defensywne, które mniej spadają w bessie, po rpostu nie mogą się wyzerowac z akcji. inwestor indywidualny powinien przygotowywac się teoretycznie w co wejdzie gdy już będzie odpowiedni czas. Wg mnie i nie tylko mnie to nie jest jeszcze dobry czas do wchodzenia na rynek akcji. nie ma jeszcze żadnych sygnałów zakończenia spadków. ale gdy już będą to trzeba wchodzic w spółki z dużą Betą czyli agresywne. Jednak sama Beta to nie wszystko. najpierw trzeba się zdecydowac jak bardzo chcemy ryzykowac - mniej to wchodzimy w duze spółki czy bardzo to bierzemy pod uwagę całą giełdę. na wszelki wypadek lepiej inwestowac w te spółki, które mają dobre wyniki finansowe i dużą Betę. Można takie zestawienia znaleźc przy odrobinie wysiłku lub samemu policzy jeśli ktoś się orientuje.
Powodzenia.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy