Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Drastyczne kary dla kierowców za dociskanie gazu

Drastyczne kary dla kierowców za dociskanie gazu

Wyświetlaj:
123an / 77.252.132.* / 2009-03-20 09:37
Każde urządzebnie techniczne, każdy przyżąd pomiarowy ma tolerancę pomiarów. Wykazyje błd pomiarowy. Jaka jest tolerancja fotoradarów? +/- 5%. A jaka miernika prędkości w samochodzie? Nie wiem ale też min. +/- 5%. Jak w samochodzie prędkościomierz bedzie mial odchyłkę -5% a fotoradar +5% to sumaryczny błąd pomiarowy wyniesie 10%. Dla prędkości dozwolonej w miastach wynoszącej 50km/h błąd 10% to 5 km/h. Proponuję cofnąć wszystkich pomysłodawców tej ustawy do liceum, a może nawet do szkoły podstawowej. W końcu żaden mandat poselski nie zastąpi szkoły elementarnej. Ach te nasze ukochane poselsko-senatorskie osiołki! Gratulacje.
rzeczoznawca / 83.68.75.* / 2009-03-20 10:47
zgadzam się; raz nawet spytałem się policjanta czy ma atest i protokół kalibracji swojego przyrządu zwanego suszarką i jak często powinien taki przyrząd kalibrować, nie wiedział, ja pouczyłem jego on pouczył mnie ale przecież nie zawsze trafimy na myślącego policjanta
aakk / 82.177.150.* / 2009-03-20 09:34
tylko kto przejmuje sie tymi naszymi komentarzami?
Bratanek2 / 83.175.140.* / 2009-03-20 08:40
Juz wiem o co chodzi .. jest to prawo liczb o małej watosci
oto w ciagu m-ca złąpią 1 000 000 kierowców ze przekroczyłi dozwolonej predkosci o 1 km ( przeciez to nie będzie trudne zadanie dla policji ) jest to suma 50 000 000 PLN
W ciagu m-ca złąpia 10 000 kierowców przekraczajacych znacznie dozwolnej prędkosci i płaca 500 PLN jest to suma 5 000 000 za rok . Za rok mniejsza dzuira w budziecie a senator nic nie płaci bo ma immunitet i policjant moze im skoczyc na lewy, nie,,,, na prawy pedał (gaz)
Bratanek / 83.175.140.* / 2009-03-20 08:27
Myślałem że Polska jest normalniejszym krajem od mojego ale wszytko wsakzuje na to ze pomyliłem się . Buble ustawowe jeden za drugim , Skąd ci nierobów degeneraci trafili do Sejmu ??? Jestem za karaniem szalejacych kierowców - ja juz wyrosłem z grony wyścigujących - ale kara za 1 km/h ponad dozwolonej szybkosci to chory jak cały wymiar sprawidliwości + sejmik razem wzięty. Kopnąć doopę tych senatorów bo oni są grabarzami spoleczeństwa .
przemol35 / 89.229.72.* / 2009-03-19 21:56
Zgadzam sie z przedmowcami.1km/h to debilizm w czystej postaci zwielokrotniony glupota.Co do dróg to fakt-lepsze drogi=bezpieczenstwo,mniejsze straty dla gospodarki,przedsiebiorstw,mniej wypadkow itd.,natomiast jesli chodzi o fotoradary to sprawa jest prosta-w kontekscie wystawiania mandatow na wlasciciela pojazdu-rejestrujemy pojazd np. na popularna tesciowa (w koncu posiadacz pojazdu prawa jazdy miec nie musi) i mamy z glowy punkty (jakos nie wierze aby p-oslowie wespol z policja zrezygnowaly z pieknego bata na kierowcow jakimi sa punkty karne,toz to piekny biznes dla Panstwa te egzaminy powtorkowe) pacimy tylko gotowke.Jak by nie patrzec policjanci dalej na bakier z z wiedza o bezpieczenstwie ruchu drogowego za to krzaki maja opanowane:-) a poslowie,no coz,szkoda gadac....:-(
Joo / 2009-03-19 21:32
To juz przechodzi ludzkie pojęcie, znów uszczęśliwiają nas na siłe, i wszystko to w imię mojego bezpieczeństwa. Królestwo dla tego, kto wymyśli, jak rozgonić te bande. Chyba tylko wojna :)).
pirat drogowy / 79.185.17.* / 2009-03-19 19:12
Jak Bóg mi świadkiem wiele rzeczy mogę zrozumieć i przyjąć ale takiego debilizmu jak przekroczenie o 1km/h i karanie za to niestety nie. Ten i inne pomysły naszych decydentów świadczą o braku ich kompetencji, zrozumienia zagadnień i nastawienie na totalne uwalanie społeczeństwa, ograniczanie swobód itp. Traktują nas jak stado baranów i chyba swoich wrogów związując nam ręce jak się tylko da!!! O zgrozo!!!
sanjuro / 83.5.207.* / 2009-03-19 18:01
Senat rozpędzić, autostrady budować, dziury, dziury łatać!
Sławek_123 / 194.150.246.* / 2009-03-19 16:52
No tak, ustawy to łatwo się uchwala a autostrad na horyzoncie nadal nie widać.
Proponuję urządzić ogólnopolskie referendum celem skasowania Senatu i ograniczenia Sejmu o połowę. Szkoda pieniędzy nja tycjhj darmozjadów.
Dartek / 90.156.120.* / 2009-04-01 00:02
PROPONUJĘ WYBRAĆ KRÓLA . ZAZWYCZAJ JEST TYLKO JEDEN , A JEDEN TO CHYBA MNIEJ KOSZTUJE NIŻ 360 OSŁÓW I 100 POP*******NYCH SENATORÓW Z FOTORADARAMI .
Garand / 2009-03-20 08:13 / portfel / Bywalec forum
Podpisuję się rękami i nogami!
podłamany kierowca / 84.40.207.* / 2009-03-19 16:52
Owszem kary za przekraczanie prędkości można podnosić, ale trzeba to robić z głową !!!
W starszych pojazdach prędkościomierze przy małych prędkościach np < 20-30 km / h nic nie wskazuja lub ich błąd pomiaru poważnie przekracza te 10% nie mówiąc już o idiotycznym 1km/h
A moze nasi parlamentarzyści sfinansują wszystkim kierowcom wymiane prędkościomierzy i ich okresową Legalizacje/kalibracje, żeby błąd pomiaru nie przekraczał 0,5 km/h ?
Jeśli nie to trzeba będzie jeździć tak na wszelki wypadek o te 10-20% wolniej niż znaki wskazują, :/
kotek136 / 217.153.220.* / 2009-03-19 14:15
To jakaś fobia? Znak drogowy ustawiony na stałe i dotyczący Syrenki, mercedesa i TIR-a, niezależnie od pogody, pory roku, pory doby. Ograniczenie przy szkole w nocy i w wakacje.
Czy ktoś policzył ile kosztuje ten idiotyzm. Ile paliwa kosztuje wyhamowanie jeden tony z prędkości 70 do 50km/h. Dłuższa jazda o 1 min dla 600 pojazdów daje 10 godzin, tyle trzeba zapłacić kierowcom. Zamiast w radary należy inwestować w zabezpieczenia dróg, w system dynamicznego oznakowania zależnego od różnych warunków.
Co to za lekarz, który chce maksymalnego wysiłku od gospodarki a tamuje komunikację. Za koszt radarów należy wybudować kładki dla pieszych, rozwiązać problem rowerów, które teraz jeżdżą cały rok.
Czy ktoś wreszcie zrozumie, że rozwój gospodarki to szybka komunikacja. Nie prędkości jest problem bezpieczeństwa, nowymi pojazdami można jeździć bezpiecznie 200km/h przecież takie dopuszcza się do ruchu.
300km/h / 89.74.134.* / 2009-03-20 02:26
Co za debilizm!!!Karać za 1************ i na co im te studia były.Jak pustkę mają w tempych łbach!!!Nigdzie na świecie nie ma tak surowego prawa!!!Już teraz nie da się jeżdzić!!!Wszędzie;fotoradary,drogówka za zakrętami(schowani),drogówka z wideorejestratorem,dziurawe drogi żle oznakowane,żle synchronizowane światła,barak autostrad,drogi szybkiego ruchu naprawiane(ruch wachadłowy),niedzielni kierowcy i tacy co kupili sobie prawko.To jest jakiś koszmar?!?!?!!!-Nie to Polska!!!Welcom too Poland!!!Znów będziemy pośmiewiskiem na świecie!!!
tambylec / 213.158.199.* / 2009-03-23 21:46
Jedź na Litwę lub Łotwę i przekrocz prędkość o 1km/h jak będą stali z radarem, a potem przyjedź do domu i napisz, że nigdzie na świecie...
M.S. / 77.89.66.* / 2009-03-19 20:30
Brawo,jestem drogowcem i w zupełności zgadzam się z tezą przytoczoną powyżej.Budujmy i usprawniajmy strukturę drogową a nie karajmy wszystkich za wszystko.To prawda czas na rozwiązanie i senatu i połowy sejmu.A może by tak ograniczyć prędkość do 04 km/h.,będzie dużo bezpieczniej?!!!!
konserwa / 2009-03-19 12:21 / Tysiącznik na forum
To jakaś kpina. Wystarczy obejrzeć w TVN Turbo program pirat drogowy. Kierowcy, którzy przekraczają nawet o więcej niż 50 km dozwolona prędkość dostają 500 zł mandat. W większości to właściciele nieźle wypasionych bryk a te 5 stów to mają na cukierki dla dziecka. Mandat powinien być zależny od wielkości przewiny, ale również od przychodów. W Finlandii pewien biznesmen dostał za przekroczenie prędkości karę równą 20 tys złotych i to rozumiem.
Z drugiej strony bawienie się w przekroczenia o 1 km to jest kretyństwo bo jak wskazywał Auto Świat prędkość rzeczywista samochodu często nijak się ma do tej na prędkościomierzu (często 10% różnicy). Dziwny ten nasz kraj.
fgh / 213.158.199.* / 2009-03-23 21:49
Jakbyś dostał ten lepszy mandat, ciekawe czy byłbyś szczęśliwszy z tego powodu?
Garand / 2009-03-19 10:47 / portfel / Bywalec forum
No tak najwyższe mandaty obniżają, czyli te dla prawdziwych piratów, a dla kierowców, którzy przekraczają prędkość o kilka kilometrów na godzinę to karze się większymi kwotami niż dotychczas...
Osobiście uważam, że mandaty powinny być dostosowane do zarobków kierowców popełniających wykroczenia, bez górnych limitów. Tzn jak ktoś przekroczy prędkość o 100 km/h to zapłaci odpowiednio więcej, a nie tak jak teraz, że płaci tyle samo co kierowca, który przekroczył prędkość o 50 km/h.
vanoltom / 85.221.141.* / 2009-03-23 19:17
przecież to są normalne podatki i nikomu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o koszenie kasy na chama, fotoradary i miśki na drodze w krzakach to inwestycja nie prewencja. Z kierowcy najszybciej ściągnie się pieniądze łatwo szybko i bezboleśnie. Nie ma interesu w tym by robić bezkolizyjne skrzyżowania, naprawiać te tzw drogi pousuwać bezsensowne znaki - to by dopiero była katastrofa narodowa jakby kierowcy zaczęli jeździć wg wszelkich nawet tych idiotycznych czasami przepisów ! Trzeba by wprowadzić dalsze restrykcje by wyjść na swoje hehehe Polska ma p************* ludzi u władzy
Radiush / 89.167.4.* / 2009-03-21 17:55
Puknij się blachę, bo chyba trochę Ci mózg zardzewiał. Jestem studentem i nie mam dochodów - to znaczy, że wg Ciebie mogę jechać 300km/h w terenie zabudowanym i spowodować 10 wypadków nie zapłacę żadnego mandatu, bo nic nie zarabiam. Głupota! Może jeszcze prawo karne uzależnić od wysokości dochodu - kto nie zarabia może bezkarnie zabijać... Do takich wniosków można dojść czytając te bzdury.
Garand / 2009-03-24 10:17 / portfel / Bywalec forum
Wtedy idziesz do paki, albo odpracowujesz mandat zbierając psie kupy!
Aminio / 89.174.214.* / 2009-03-19 17:38
Niby dlaczego bogatsi mają płacić więcej? Toż to pomysły rodem z najczarniejszej ery komunizmu. Prawo powinno traktować wszystkich jednakowo.
:-P / 89.78.97.* / 2009-03-20 20:07
nie masz pojęcia o komunizmie. nigdy tak nie było. posłuchaj tatusia albo dziadka, potem sprawę przemyśl, a dopiero podem mów!
w****************!!! / 89.74.134.* / 2009-04-01 10:35
No cóż rozumiem,że jest kryzys,arząd nie ma pieniędzy.Tylko nie rozumiem czemu to ma się odbić na podatnikach!!!Absurdalny przepis,który każdy ,bedzie łamał ponieważ nie ma tak wykablirowanych prędkościomierzy do 1km/h!!!To sie dopiero nazywa łatwa szybka kasa!!!Kto wymysla tak chore przepisy!!!Nie da się jeździc 50!!!!!!Mój samochód na 1 biegu potrafi jechać do 80km/h,kiedy to wskazówka obrotomierzu zaczyna wskazywać czerwone pole 7000obr./min..Więc jak jest radar i musze jechać 50km/h to jadę na 2 i samochód mi się dławi!!!!!To jest chore!!!!Np.często w Warszawie droga 3 pasmowa prosta,że końca nie widać,dobrze oświetlona szeroka,dobra nawierzchnia jak na polskie drogi a tam 5******************* legalna mafia!!!!
równy / 79.190.253.* / 2009-03-19 18:47
sprawiedliwie czyli równo ... po 10% z dochodu
Aminio / 89.174.214.* / 2009-03-19 18:57
Ciekawe w jaki sposób policjant ma stwierdzić wysokość dochodu zatrzymanego kierowcy.
Garand / 2009-03-20 08:19 / portfel / Bywalec forum
Przecież to nie policjant sprawdza wysokość dochodu. On tylko wypisywałby mandat i opisywał w nim wykroczenie. Natomiast przy zapłacie następowałaby weryfikacja (np poprzez sprawdzenia w systemie Urzędu Skarbowego jakie dochody zostały osiągnięte w poprzednim roku.
To sprawdza się w Finlandii, więc chyba można to zrobić.
radzix / 85.222.86.* / 2009-03-19 19:56
normalnie- kazdy kierowca ma miec: apteczke, ubezpieczenie, gasnice, przeglad, kupe roznych p****** i ....aktualne zaswiadczenie o dochodach- oczywiscie potwierdzone notarialnie bo takie lewe mozna zalatwic nawet pieczatka z zestawu dla dzieci...
Aminio / 89.174.214.* / 2009-03-19 20:39
oraz wyniki badań, krwi moczu, zgodę obojga rodziców, i stosowne zaświadczenie od lokalnego aparatczyka PO.
Stvi / 213.25.153.* / 2009-03-20 21:40
stale tylko kary i kary ;(
a czy obniżenie dozwolonej prędkości do 50km/h przyniosło cokolwiek??? bo napewno nie obnizyło statystyk.
Przeciętny samochodzik przy jeździe 50 na 4 biegu męczy się ja wrzucam 3...
Gdzie ekologia i ekonomia jazdy??/
Bo jak kojarzę jazda ma wyższychobrotach to większe spalanie i zysk dla państwa..... A gdzie poprawa dróg? A gdzie większe nakłady na edukację drogową?? --- chyba ktoś zarabia na radarach.....
Natter / 2009-03-22 09:44 / Tysiącznik na forum
Kiedyś zostałem zatrzymany do kontroli drogowej wieczorem.Na pytanie -a wie pan z jaką predkością pan jechał? Odpowiedziałem nie wiem , warunki jazdy są nie najlepsze zwracam uwagę na drogę a nie na licznik.Zwrócono mi dokumenty i proszę jechać dalej ma pan rację usłyszłem odpowiedz, chyba przekroczyłem prekość o 10 km.Nie będę komentował tego jednego kilometra parę kilometrów tojest dla bezpieczenstwa nie istotne.Nadchodzi wiosna i wczoraj jadąc ruchliwą drogą ok 100 wyprzedziło mnie dwóch motocyklistów. na wyczucie ale poniżej 180 nie jechali.Takich fotoradary nie są w stanie namierzyć.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy