Droga sąsiada

dawid_ombre / 2008-05-24 11:46
Mój sąsiad złożył wniosek o wybudowanie drogi przebiegającej przez jego działkę. Gmina pozytywnie rozpatrzyła jego prośbę i tą drogę wykona. Jego działka znajduje się na wzniesieniu powyżej mojej działki. Sąsiad nie zgodził się na budowę rowu odwadniającego wzdłuż drogi, a na przepusty pod drogą. Oznacza to, ze cała woda będzie spływała na moją działkę i zaleje kurnik, pole ziemniaków, drzewo na opał oraz zagrozi domkowi letniskowemu. Gmina postanowiła zrobić przechył drogi, który w założeniu na zapobiec zalewowi mojej działki. Jednak ja wątpię w skuteczność tego zabiegu.
Co mogę w tej kwestii zrobić?
Czy oprzeć się na ogólnej klauzuli zasad współżycia społecznego?
Cy może na równie ogólnym pojęciu zasad korzystania z prawa podmiotowego?
A może są jakiś bardziej szczegółowe uregulowania prawne?

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję:-)
Wyświetlaj:
T. / 217.172.236.* / 2008-05-28 21:06
Bodajże 2 lata temu wszedł przepis z "UE" , ktory odnosi się do wód opadowych . I wyraźnie stanowi (!) , iż woda (jakakolwiek) nie może ściekac na działkę sasiadującą . Czy to z drogi obok przebiegającej czy z pola lub działki sąsiadującej ! - Jeśli będą problemy , to zwracac się na piśmie (!) konsekwentnie do gminy co drogę niezgodnie z obowiązującymi przepisami wykonała .
dawid_ombre / 2008-06-01 07:16
Faktycznie jest coś takiego jak "Ramowa Dyrektywa Wodna" (RDW)

Dzięki!
Pozdrawiam:-)
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-29 06:26
A według UE co należy z tą wodą opadową zrobić, wypić ??? Może niech zarządzą jak Jańcio Wodnik. ( Franciszek Pieczka)
T. / 217.172.237.* / 2008-07-16 23:35
Tylko zbudować kolektor ściekowy lub zmeliorować ! - Ja nie życzę sobie ,aby woda od sąsiada lub z drogi , zalewała moją ziemię !

Najnowsze wpisy